Jump to content
k4mil3k

Topping D70 oraz D90 - porównanie, wrażenia.

Recommended Posts

Nie mam wielkiego porównania, ale ale jak dla mnie gra super. W sumie to powiem tak - mnie nie męczy szczegółowy delikatny dźwięk , który jest taki krystaliczny. Jak na Sol2 np. Bardziej zmeczył mnie gęsty nie do końca przejrzysty dźwięk Brighta. Selene el34 jest wyjątkowo gładka i przyjemna w tym zestawieniu. Dla mnie idealne byłoby granie szczegółowe, bardzo przestrzenne, łagodne i dociązone, ale nie jakoś bardzo. Ale to nie w tej cenie 😊

xavian

@muzaman oceniając filmy z linków, natrafiłem na DAC Denafrips ARES II, który  recenzent D70 uznaje za sw,ój "referencyjny", inne filmy na YT również pokazują że jest wart uwagi, może nie ze względu na wyżyłowane pomiary, ale na muzykalność. Widzę jednak że jest mało popularny u nas. Ciekawe czy ktoś miał okazję go porównać.

PS. Moje rozterki w poszukiwaniu DAC, skłoniły mnie do zastanowienia czy zakladane 2-3kPLN może przeznaczyć na wymianę Marantz PM16 na lepszy wzmacniacz(tyle że jaki?) i zostawić ALLO BOSS do RPi. Choć z drugiej strony najlepiej jak każdy komponent z zestawu jest na podobym poziomie, wtedy optymalnie wykorzystujemy każdy z nich. Pytanie czy moje są na podobnym poziomie, a jeśli nie to co najbardziej odstaje? Moje doświadczenie jeszcze nie pozwala mi na dobrą odpowiedź na to pytanie.

Dość spory OFT, ale może bardziej doświadczeni spojrzą i subiektywnie ocenią, gdzie przeznaczyć kilka tyś, aby poprawić system?

Marantz PM-16

RaspberryPi + Allo Boss for Spotify

BMN EX2 II

Chord Clearway - głośnikowe

Wireworld Luna 7 - RCA

Witam. Mam od paru dni d90, zaonatlowane sterowniki na kompie. Czytałem, że można w nim wyłączyć pre i używać jako czystego daca. Tylko jak? Nie ma tam żadnego menu ani w dacu z pilota, ani w ustawieniach w komputerze. Czy po prostu jak mam volume na zero, to już jest to? W instrukcji nie ma słowa, jest tylko opis samego urządzenia i przycisków.

14 godzin temu, Czahabkda napisał:

Witam. Mam od paru dni d90, zaonatlowane sterowniki na kompie. Czytałem, że można w nim wyłączyć pre i używać jako czystego daca. Tylko jak? Nie ma tam żadnego menu ani w dacu z pilota, ani w ustawieniach w komputerze. Czy po prostu jak mam volume na zero, to już jest to? W instrukcji nie ma słowa, jest tylko opis samego urządzenia i przycisków.

Wylacz daca na tylnym przycisku w obudowie, ale nie odłączaj go od sieci. Teraz przytrzymując przy isk power z przodu włącz urządzenie i już jesteś w menu daca tam wszystko jest

• Thanks 1

15 godzin temu, Czahabkda napisał:

Czy po prostu jak mam volume na zero, to już jest to?

To nie to samo w tym dacu, jeśli nie musisz mieć pre warto używać jako czysty DAC. Jak to się robi dobrze opisał kolega powyżej.

Warto też ustawić wyjście RCA lub XLR, a nie obydwa na raz.

image.thumb.png.1f4baa8aba1162069d5c3dd57227a209.png

• Thanks 1

Dynaudio Contour 20, Hegel H300, DAC Topping D90, Roon & Rock; druty WW Eclipse Silver