Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

HA sol 2 se z PA diamond 28


Zdun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów. Ja z tematem starym jak klub :). Otóż, zmagam się już trzeci rok z sol ii se oraz diamond 28. Od chwili, kiedy zakupiłem node2, nie używam płyt srebrnych, złotych i czarnych... tylko ze względu na wygodę. Czy ma ktoś podobne połączenie i jakieś swoje doświadczenia z ustawieniem głośników, ewentualnie może jakieś dodatki, które wnoszą coś więcej niż tylko "słuchającego chęć zmiany"... Słucham bardzo różnej muzyki i mam nieodparte wrażenie, że mogłoby być lepiej, w szczególności w wysokich... Z drugiej strony, jest dobra kontrola basu, niezła stereofonia oraz separacja dźwięków. Czy jednak, za około 16 tys. zł. nie należałoby oczekiwać czegoś więcej? Jakie są Wasze wrażenia? Szacunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem..., porównywałem... i nie wyszło bardzo dobrze, zwłaszcza z yamahą a-s2100 - tutaj różnica była spora w wysokich, yamaha była zadziorna w rocku i pięknie nasycona w górze - HA - bezpłciowo, ale jednocześnie nie można było mu zarzucić szczegółowości, bo grał lekko, bez napinania - głośniki to B&W 603... kolejny wojaż to zgoła inni przeciwnicy, tj. NAIM, ale słaby model 5si, a głośniki to sonus faber, podłogowe, nie pamiętam jaki model, ale bardzo okazałe... tutaj z kolei, grało to bardzo podobnie... Ja natomiast oczekiwałbym, po wzmacniaczu za prawie 10 tys. aby miał to coś na pierwszy rzut (a miałem nieodparte wrażenie, że to jednak yamaha zagrała lepiej). Napisz proszę z jakimi gra głośnikami u Ciebie? i z czym porównywałeś, jeżeli go posiadasz oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz bardzo słabe źródło. Spróbuj wypożyczyć do tego solidnego DAC i dźwięk sie otworzy na górze.. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julius-6 napisał:

Niestety masz bardzo słabe źródło. Spróbuj wypożyczyć do tego solidnego DAC i dźwięk sie otworzy na górze.. 

mam też cd nad c542 i pro jet carbon… ale to chyba podobna klasa źródła... jednakże, nie wiem czy źródło wnosi aż tak dużo, aby różnica była wystarczająca... nie jest to moja zła wola, ale nie uznaję zmiany, jeśli ma ona tylko wymiar symboliczny... Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której za źródło płacę podobną cenę jak za podstawowe elementy toru. I tak sobie myślę, że na ten zestaw, tj. Haiku A i Pylon A, które posiadam, to taki bluesound jest bardzo wystarczającym źródłem...

Zastanawiam się, czy Haiku Audio to nie jest wydmuszka, za całkiem zacne pieniądze... Piszę to tylko dlatego, że czar mija z biegiem czasu. Mam też nieodparte wrażenie, że dałem się ponieść recenzji P. Stempurskiego z WSTEREO, nie bacząc na sprzęt, który miałem przyjemność słuchać po drodze w czasie poszukiwań tego jedynego i wymarzonego. A może sytuacja jest zgoła odmienna?... może każdy w pewnym momencie przechodzi ten stan, w którym ja znajduję się w chwili obecnej... i... poszukiwań dalszych czas zacząć? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zdun napisał:

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której za źródło płacę podobną cenę jak za podstawowe elementy toru.

Zmartwię Cię. Źródło jest równie podstawowym elementem toru co kolumny i wzmacniacz. Im prędzej to zrozumiesz tym szybciej zrobisz krok w przód. Bluesound to dobry transport, ale potrzebuje niezłego DAC (tanio proponuję XiangSheng - ok 1000zł) , ale wypadałoby wrzucić tutaj choc ze 4-5k żeby grało to faktycznie w miarę na miarę potencjału reszty zestawu... Zresztą  spróbuj wypożyczyć jakiegoś solidnego DACa i zrozumiesz o co chodzi. 

Miałem u siebie i SOL II (byłem jego posiadaczem) i Diamondy (wypozyczone) i generalnie Diamondy są znacznie gorsze niż Sol II.
Miałem też dużo droższe wzmacniacze niż Sol II i Sol II wypada bardzo konkurencyjnie w konfrontacji ze wzmacniaczami nawet z półki cenowej ~15-20k zł 

aha, generalnie Bluesound jest z tego co mi wiadomo bardziej okrągły, na pewno nieco jaśniej, bardziej wyraziściej zagrałby chocby Auralic Aires mini (jesli nie planujesz zakupu DAC, a chcesz miec streamer) 

Pylon gra dość ciepło, misiowato, mało rozdzielczo i precyzyjnie. Z polskich manufaktur AudioAcademy gra soczystym, otwartym dźwiękiem, z tanich zagranicnzych marek (choć nie tak ładnych jak pylon) np. Tannoy , czy Snell. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z Haiku i Node, zacznij myśleć o zmianie Pylonów. Kilka lat temu miałem Pylony z Node2. Szukając czegoś lepszego przewinęło się u mnie mnóstwo wzmacniaczy (jak poszukasz po moich wpisach, to odczytasz wrażenia). Także Haiku. Osobiście najbardziej podobały mi się grania wzmaków lampowych, ale zawsze było jakieś ale.

Potem pożyczyłem kilka par kolumn w efekcie czego wywnioskowałem, ze to Pylony są najsłabszym ogniwem i zmieniłem je na Esa Neo 3se, które mam do dziś.

Nie żeby Pylony były złe. Wręcz przeciwnie, w tym pułapie to są jedne znajlepszych kolumn, ale jak już czujesz niedostatek, to znaczy ze Twoje ucho dojrzało do czegoś więcej.

Co do źródła, to ja mam mieszane uczucia. Podpinałem Qutesta i jak dla mnie różnica w brzmieniu nie jest warta 5tyś pln. Po tym eksperymencie odpuściłem wydawanie pieniędzy na DAC. 
Ale jak zwykle musisz posłuchać sam bo masz na pewno inne ucho niż moje.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm…, nie myślałem o tym aby zmienić głośniki..., ale z drugiej strony... może będzie łatwiej, na pewno taniej - bo diamondy tańsze od sola. A może należałoby się wziąć za odsłuchiwanie jakichś dobrych głośników podstawkowych. Niestety nie miałem okazji słuchać u siebie żadnych podstawek, wcześniej miałem audio academy hyperion I, a mój pokój jest niewielki - 19 m2. Czy takie podstawki są waszym zdaniem sensowne w takim pomieszczeniu - jak na mój gust, chyba z dobrą akustyką. Czy miałyby odpowiednią ilość niskich częstotliwości?, czy ta różnica byłaby na duży minus, w związku z faktem, iż zawsze miałem duże kolumny i do dźwięku dużego jestem przyzwyczajony? ESA neo - są jeszcze większe głośniki od pylonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 19m2 Esy odpuść, bo będziesz niezadowolony.

Nie dostrzegłem wcześniej metrażu, pardon. Faktycznie może spodobają Ci się jakieś podstawkowe, albo małe podłogówki, ale nie poradzę Ci bo zupełnie nie mam rozeznania w podstawkach choć przymierzam się do spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś Audio Academy Hiperiony znasz szkołę strojenia pożycz Dione ll słuchałem ich u siebie z moim Haiku Audio Sol ll Signature Edition ( u mnie więcej m²) ale poniżej 20 m² powinno być dobrze. To lepsze granie od Pylona .

Jakie kable masz ?Sol ll SE  po połączeniu dobrymi przewodami pokazuje na co go naprawdę stać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdun napisał:

Hmmm…, nie myślałem o tym aby zmienić głośniki..., ale z drugiej strony... może będzie łatwiej, na pewno taniej - bo diamondy tańsze od sola. A może należałoby się wziąć za odsłuchiwanie jakichś dobrych głośników podstawkowych. Niestety nie miałem okazji słuchać u siebie żadnych podstawek, wcześniej miałem audio academy hyperion I, a mój pokój jest niewielki - 19 m2. Czy takie podstawki są waszym zdaniem sensowne w takim pomieszczeniu - jak na mój gust, chyba z dobrą akustyką. Czy miałyby odpowiednią ilość niskich częstotliwości?, czy ta różnica byłaby na duży minus, w związku z faktem, iż zawsze miałem duże kolumny i do dźwięku dużego jestem przyzwyczajony? ESA neo - są jeszcze większe głośniki od pylonów...

Na 20mkw powinienes wybrać Diamondy 25. 28 muszą być dobrze rozstawione i to raczej w 25 mkw. 

Ewentualnie gadaj z bogusem - daj mu pylony i troche grosza, weź Rhea  i będziesz zadowolony. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogus18 napisał:

Miałeś Audio Academy Hiperiony znasz szkołę strojenia pożycz Dione ll słuchałem ich u siebie z moim Haiku Audio Sol ll Signature Edition ( u mnie więcej m²) ale poniżej 20 m² powinno być dobrze. To lepsze granie od Pylona .

Jakie kable masz ?Sol ll SE  po połączeniu dobrymi przewodami pokazuje na co go naprawdę stać .

equilibrium tune 11 light - głośnikowe i equilibrium tune rc light - interkonekty - i znowu byłbym nieszczery, gdybym powiedział, wierzę w kable... próbowałem co prawda kable tylko z półki cenowej max do tych powyżej; porównywałem je z moimi

1. czinczami od wieży diora - rok 1991 ? (made in japan) - o grubości kabelka do ładowarki,

2. dokupionymi później, też do diory - całkiem grubaśnie - aphard i audio acoustics,

3 van den hullami "the bay c5 hybrid" od nada c352 i audio academy H1

i

niestety, róznica dla mnie była tak minimalna, że szkoda czasu... a z drugiej strony... kupować kable za ile? 2, 3 tys? - to chyba przesada do takiego sprzętu... no chyba, że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 23:29, Zdun napisał:

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której za źródło płacę podobną cenę jak za podstawowe elementy toru.

No ale niestety, źródło z kompletu do Yamahy A-S 2100 czy innego wzmacniacza zwykle kosztuje tyle samo co wzmacniacz. CD za 1000pln będzie grał tak samo ale to są tylko pozory. Każdy sam musi przekalkulować czy stać go na wydatek, dać 10 razy tyle za trochę lepiej grający sprzęt czy nie.

19 godzin temu, Zdun napisał:

Czy takie podstawki są waszym zdaniem sensowne w takim pomieszczeniu - jak na mój gust, chyba z dobrą akustyką.

Z podstawki typu 18 cm głośnik na basie nie uzyska się takiego basu jak z kolumny podłogowej. Reszta pasma może być podobna. Podstawki są fajne tylko te podstawki, no i prawie każda kolumna podstawkowa ma inne wymiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, sls napisał:

źródło z kompletu do Yamahy A-S 2100 czy innego wzmacniacza zwykle kosztuje tyle samo co wzmacniacz. CD za 1000pln będzie grał tak samo ale to są tylko pozory. Każdy sam musi przekalkulować czy stać go na wydatek, dać 10 razy tyle za trochę lepiej grający sprzęt czy nie.

pewnie racja... ale u mnie wchodzi w grę tylko stream, odkąd posiadam tidal na bluesound, nie zamierzam zmieniać na cd lub winyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zdun napisał:

 

pewnie racja... ale u mnie wchodzi w grę tylko stream, odkąd posiadam tidal na bluesound, nie zamierzam zmieniać na cd lub winyl...

W przypadku Yamahy i paru innych firm CD/SACD przyjmuje także sygnały cyfrowe czy to z PC (USB) czy po spdif. Można mieć dopasowane wzorniczo i elektrycznie źródło czy tylko przetwornik od jednego producenta, część firm robi też odtwarzacze sieciowe dopasowane do reszty klocków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.