Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim serwis


glowa-dh

Rekomendowane odpowiedzi

Już wcześniej się wypowiadałem na temet gościa z Audio Elysium , tym razem dotarł do dokumentacji naima które dotycz napieć

Po wymianie kondensatorów w moim olive 250  ,tych co naim zaleca wymiane po 10 latach,  wyregulował też napięcia (dodam że były troszke rozjechane) ,by parametry były zgodne z dokumentacją.

I przeżyłem nokałt , różnica kolosalna . Teraz gra jak nowy...

Teraz sie wiął za kumpla nap180.

Polecam goscia dla wszystkich użytkowników starszych naimów i nie tylko, dodam ze kasę bierze w PLN a nie GBP

https://www.facebook.com/AudioElysiumSerwis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej strony na facebook'u nie wynika, że człowiek ma jakieś duże doświadczenie, raptem kilka urządzeń serwisował i to raczej tych tańszych, 

jakie są ceny takich serwisów w porównaniu do autoryzowanego (np. Class A)???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem kolejnym bardzo ,bardzo zadowolonym klientem Audio Elysium i Pana Konrada.Chciałem przeprowadzić serwis w Naim ale zostałem totalnie zlany przez Polskiego przedstawiciela. Nie uzyskałem przez 2.5 miesiąca żadnych info.na temat przybliżonych kosztów ,terminów, warunków wysłania -odesłania sprzętu .Zero informacji.

W Elysium serwisowałem CDS 3,NAC 282, 2x NAP 250,2 i przegląd zasilaczy Teddy Pardo.Końcówki dostały nowe orginalne kondy i wszystko co zaleca Naim wg. serwisówek,wszystko pomierzone ,prądy,biasy ustawione.Obie końcówki trzymają idealnie parametry

określone przez Naim, W CDS3 po przeglądzie wstąpiło nowe życie.Moje naimy miały ponad 10-lat użytkowania i teraz czeka je przynajmniej kolejne 10 lat.Cała operacja trwała niecałe 5 tyg. wliczając czas na ściągnięcie części z angielskiego serwisu i święta Wielkanocne.

Kolejną zaletą jest super kontakt i komunikatywność Pana Konrada,jego wiedza,sprzęt jakim dysponuje i również jego pasja - słuchanie muzyki.

Co do cen to pewnie to zapłaciłem w zł,  co w Salisbury  w Funtach i jeszcze nikt nie jest w stanie określić jak długo mogłoby to trwać.

POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, nie ma ryzyka ten gość naprawdę wie co robi.Koszt  wszystkich kondensatorów i pozostałych części do obu końcówek to 180 funtów i wszystko zostało zrobione wg.karty serwisowej naim którą zdobył w autoryzowanym serwisie w Anglii.Ja jestem bardzo zadowolony a przede wszystkim z dzwięku.(O kosztach nawet nie wspominam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja również polecam Pana Konrada. Wykonujemy podobną pracę, z tą różnicą, że ja zawodowo zajmuję się automatyką natomiast prywatnie elektroniką, więc chciałem skorzystać z pomocy Pana Konrada przy serwisie moich Naim NAP135, głównie z powodu braku czasu na to. Suma summarum znalazłem 2 wieczory i sam przeprowadziłem serwis, ale na podstawie rozmów z Panem Konradem, jestem w stanie potwierdzić umiejętności i wiedzę, gość wie co mówi i robi. Ceny są również bardzo atrakcyjne w porównaniu do autoryzowanych serwisów. Polecam!

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Cała operacja trwała niecałe 5 tyg. wliczając czas na ściągnięcie części z angielskiego serwisu i święta Wielkanocne.

Panowie NIE istnieje cos takiego jak pozyskanie oryginalnych czesci z firmy NAIM.Serwis jest tylko u nich w fabryce ,pisanie glupot ze kupilem to czy tamto u nich to poprostu sciema.Naprawic Naima da rade kazdy zdolny elektronik,sa to proste konstrukcyjnie urzadzenia ale zaprojektowane z glowa .Jedynie co mozna kupic to kondensatory Kemeta do zasilania choc starsze Naimy mialy Aerovoxy NIE osigalne wlasciwie na rynku.Wymiana tantali na elektrolity to dewastacja urzadzenia,to juz nie bedzie Naim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa podstawowa -awaria Naima,tranzystory NA........skad je wziasc i jakie maja parametry???? dokumentacja skad??? .Pracowalem w autoryzowanym serwisie i nie wolno nikomu udostepniac dokumentacji a i czesto serwis jej niema dziwne ale prawdziwe.Takze serwis NAIM u nas to pic na wode foto montarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.