Jump to content
IGNORED

Sparciałe gumki pod przyciskami tunera

szczesiu

Recommended Posts

Mam problem z tunerem Pioneer F-99X - z powodu wieku sparciały mu gumki oddzielające dźwigienki przycisków programowania i wyboru stacji od mikrostyków. Te gumki to kawałki jakby neoprenu ok. 4 mm średnicy powodujące sprężynowanie przycisków na mikrostykach przed momentem "załapania".

Teraz dźwigienki nie sięgają mikrostyków, nie można programować i przełączać stacji - środki gumek zmieniły się w smarkowatą maź.

Mam dylemat - oddać ten tuner, czy bawić się w naprawę - może da się wyciąć te gumki ze starej podkładki pod mysz i nakleić klejem silikonowym? One tylko amortyzują, nie przewodzą prądu.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 minut temu naprawiłem te styki w F-99X,

banalna sprawa - jest kilka sposobów na szybko:

- podkładki neoprenowe(gumowe itp.) z podkładek pod meble ewentualnie taśmę gumową do uszczelniania okien

- metoda na teraz i od ręki - bierzesz taśmę (gąbkę) do uszczelniania okien (samoprzylepną) wycinasz kółeczka wielkości styków, przyklejasz jedno kółeczko z gąbki na mikrostyk, na to kółeczko kolejne kółko z gąbki (razem są dwa) przykładasz panel sprawdzasz jak działa. Korygujesz wysokość.

Hidden Content

Podaję wysokość podkładek z miękiej gumy, neoprenu itp. - 2,7mm.

Jak masz starą klawiaturę - są tam czasami bardzo fajne delikatne gumowe amortyzatory pod klawisze - wielkości bardzo odpowiedniej.

Na neoprenie (gumie) działa u mnie rewelacyjnie - delikatnie i skutecznie - chyba to tak zostawię.

Na gąbce jest większy skok - ale też fajnie działa - wypróbój obydwa sposoby.

To tak na szybko - potem można poszukac jakiś profesjonalnych zamienników.

Hidden Content

-> BeerFan

Niestety nie mam cyfraka :-( Wiem, w dzisiejszych czasach to prawie jak brak prawka. Też nie mam :-D

-> Dead_Dog

Dzięki za pomysły. Te podkładki pod meble dostanę w Castoramie (mam dwa kroki)? Pomyślałem, żeby - czegokolwiek nie będę przyklejał - spróbować zrobić to pianką dwustronnie klejącą do wieszania luster. Ma ona tylko jedną wadę - klei "na ament". Na razie wypróbuję gąbkę i te podkładki - 2,7 mm to chyba akurat. Czy one są samoprzylepne? Użycie pianki do luster niepokoi mnie swoją nieodwracalnością.

Hidden Content

> szczesiu

żadnego klejenia na amen nie stosuj, to się może trzymać i na "klej plastuś" - dosłownie cokolwiek - na wszelki wypadek niech będzie tylko trudnopalne np.odrobina silikonu od strony mikrostyku (jeśli by były podkładki bez kleju)

Tak te "różne takie podkładki" są najczęściej samoprzylepne jednostronnie - i to wystarczy - ta odrobina kleju co na nich jest.

Przylep do mikrostyków a działanie wyreguluj odległością panela przedniego od reszty obudowy ( przykrecając śrubkami od góry i dołu).

Te podkładki niech będą - miękkie porowate ale jednocześnie sprężyste - byle nie sztywne, mało podatne i twarde.

Miałbym do ciebie kilka pytań - odezwij się na mój adres email (masz go w o mnie)

Hidden Content

No i poradziłem sobie:

1. W Castoramie kupiłem "z metra" 50 cm uszczelki gumowo-piankowej o profilu "duże D", koloru brązowego (1,32 zł).

2. Pęsetą pościągałem stare ponaklejane gąbki (ściągało się dobrze - są przyklejone na czymś w rodzaju folii, wystarczy delikatnie i systematycznie pociągać coraz większy odklejany fragment aż do całkowitego odklejenia).

3. Potem spirytus, patyczki do uszu, oczyściłem powierzchnie kontaktowe mikrostyków i dźwigienki guzików z resztek gąbki.

4. Następnie i ponaklejałem pociętą w ok. 7-8 mm odcinki uszczelkę (pionowo).

Po założeniu panelu (czasem trzeba poprawić położenie lub zmienić długość uszczelki - z początku po założeniu na stałe wciskał się przycisk "5") działa wyśmienicie - uczucie przy przyciskaniu jest nader przyjemne. :-)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.