Skocz do zawartości
IGNORED

Jak nie LUMIN D2 to... co?


julius-6

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Wpadaj kiedy tylko chcesz.?

A skąd jesteś? W koronkowych czasach niestety cięzko o takie doświadczenia. 
Napisz coś wiecej, jaka wersja SOTMa, z czym porównywales? Możesz odnieść jakość plikow do jakiegoś dobrego CDka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Wolfson faktycznie moglby byc dobrym typem, ale jakos nie chce mi sie wierzyć, że Rdac pojedzie Lumina.


Lumina (jeszcze bez literek) dłubali trzy lata od czasu premiery rDAC, a i to głównie pod kątem DSD.

Jak dla mnie, to nie jest kwestia czy go pojedzie, tylko czy się brzmienie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

trochę okopię temat, żeby nowego nie zakładać...

Mam podobny dylemat jak kolega julius-6.

Lumin D2

Auralic Altair G1

lub transport Lumin u1, Aries,  bądź Moon Neo... + zewnętrzny DAC 

Czy warto się pakować w transport + dac, skoro za dobre pieniądze można już mieć kombajn jak np. Altair G1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DAWH napisał:

Czy warto się pakować w transport + dac, skoro za dobre pieniądze można już mieć kombajn jak np. Altair G1 ?

Warto sprawdzić. Auralic ma bardzo ułomną aplikację, która w znaczący sposób ogranicza te sprzęty. Gdyby nie to,  pozostałbym wierny tej marce 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrek7 napisał:

Warto sprawdzić. Auralic ma bardzo ułomną aplikację, która w znaczący sposób ogranicza te sprzęty. Gdyby nie to,  pozostałbym wierny tej marce 

Tak właśnie zrobię. Chociaż spotykam się że skrajnymi opiniami co do Lightning ds. Na OS przewaznie bardzo chwalą.

Jednak przykre że w streamerze za 10tys taka opinia... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Auralic Altair ( w cenie ok.4 tys pln za używkę polecam )bardzo dobrze chodził na aplikacji Lumina 

natomiast jeśli chodzi o streamer vs DAC+ transport to miałem swego czasu najwyższego Lumina S1( nowy ok.50k pln ) i choć przyznam ze to świetne urządzenie zarówno brzmieniowo ( takie w stronę gramofonu ) jak i użytkowo  ( zwłaszcza Tidal ) to mnie bardziej przypadł do gustu DAC Berkeley + Alpha USB+ MacMini jako transport, co jednak nie znaczy ze ktoś inny nie wybrałby Lumina ( dużo zależy od reszty systemu )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może PS audio wave DAC bridge?

Podobnie jak koledzy ostatni mi chodzi po głowie coś co zastąpi Node2, ale funkcjonalność, jednopudelkowość i świetna aplikacja ciągle mnie przy nim trzymają. Próbowałem wpiąć w tor Qutesta ale jakoś mnie nie przekonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Auralic ma bardzo ułomną aplikację,

Nie wiem skąd tak radykalna opinia u Ciebie natomiast opinie są zgoła odmienne. Szczególnie za granicą. System IOS 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DAWH napisał:

Nie wiem skąd tak radykalna opinia u Ciebie natomiast opinie są zgoła odmienne. Szczególnie za granicą. System IOS 

Wpisz w aplikację Tidal w okno wyszukiwania: Nick Cave. Zobacz, ile wyświetli albumów tego wykonawcy. Potem to samo dla tego samego wykonawcy zrób w Lightning DS. Zobaczysz o ile mniej    wyświetli albumów. Problem nie dotyczy tylko NIcka. Wpisz NOON. Tu co prawda LIghtning pomija tylko jedną płytę ale za to moją ulubioną tego wykonawcy. Ta aplikacja ma swoje dziwne, niezrozumiałe kryteria wyszukiwania a raczej ukrywania wyników wyszukiwania. Tak więc moja krytyczna opinia na temat tego systemu wynika z tego, że korzystam z niego od kilku lat. Miałem nadzieję, że wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania coś się zmieni. Do tej pory nie doczekałem się. Dlatego przy zmianę transportu plików nie będę brał pod uwagę Auralic. Niewątpliwą zaleta jest jego stabilność i to z pełnym przekonaniem potwierdzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie póki co zdecydowałem się na zakup Lumina D2. 

Co do aplikacji. Kilka lat korzystałem z Lighting DS na IOS. 

Generalnie apka jesli chodzi o funkcjonalność jest całkiem spoko, natomiast konfiguruje się go dużo dłużej niż apka Lumin, ktory działa 'od strzała' 
Lighting zęściej są jakies problemy, gorzej obsługuje kolekcje plików/wpięte dyski. A juz w ogole dramat jak wypniemy dysk i mamy jakies albumy w ulubionych.

Lumin to bardzo bezpiecnzy wybór. W tej cenie oferuje jeden z najlepszych dźwięków. Niezła dynamika, przyjemna średnica, dość gładkie, analogowe granie. Aplikacja wygodna, dysk twardy czyta szybko. Jedno pudełko = miej kabli, połączeń - kosztów.

Lumin wypadł u mnei lepiej od wielkiego AudioGD Master 11 Singularity z Auralic Femto, nieco bardziej podobał mi się też od Chord Qutest + Femto, chociaż zrozumiałbym, gdyby ktoś wybrał odwrotnie (ja do moich kolumn potrzebowałem coś bardziej wypełniającego środek)

Sporo z użytkownikow Auralic, kórych znam narzeka na jego awaryjnosć, ja swojego również reklamowałem 2x w ciągu 2 lat- raz wymieniono mi na nowy. Tzn nie jest tak, że jakos super się psują (choć moj pierwszy padł trupem bez powodu) , ale np. nie działa jakis moduł i ciezko byc tego w ogole świadomym jeśli się go nie używa.... 

D2 u mnie nie będzie chyba jeszcze źródłem plikow docelowym, można lepiej (SOTM Neo Ultra + SPS500 + jakis DAC), ale wychodzi to juz sporo drożej. Lumin 'klei się' do ucha , daje dużo frajdy. Dlatego kupiłem go nieco przejściowo, jak pojawi się okazja kupic cos lepszego w drobych pieniadzach to pewnie skorzystam... niemniej w cenie za ktora go nabyłem uważam że jest bardzo, bardzo mocnym graczem. Słuchałem też dużo droższego streamera Moona i zdecydowanie lepiej leżał mi D2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej cenie, też chętne przetestowałbym Lumina. Przy regularnej (bez rabatów) najpierw wziąłbym Linn Majik DS. Jest trochę droższy ale ta marka ma coś w sobie, co sprawia, że byłbym skłonny zapłacić więcej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mieliście styczność z transportem Moon Mind?

Wydaje się bardzo ciekawą alternatywą bo można kupić za połowę ceny Lumina u1 mini...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DAWH napisał:

A czy mieliście styczność z transportem Moon Mind?

Wydaje się bardzo ciekawą alternatywą bo można kupić za połowę ceny Lumina u1 mini...

Kupując transport + DAC trzeba to jakoś spiąć... i tenże transport musi mieć dobry to samo wyjscie co dac wejscie... nie jest to zawsze tak proste. To co słuchałem Moona w ogole mnie nie porwało. Jestem sceptyczny. 

Jesli chcesz śweitny transport to zdecydowanie SOTM SMS Ultra Neo + SPS 500 (po rabatach sporo taniej od U1), gra DUZO lepiej niż Auralic Femto (podobny budżet) - gładki, ze świetną rozdzielczoscią, bez utraty dynamiki. Bardzo uniwersalny. U1 troszkę koloruje z tego co wiem, więc może być cięzko spasować to z DAC. 

D2 jest świetna jako gotowy produkt - nie trzeba rozkminiać czym podpiąć, z czym spiąć i jakim kablem.Jesli lubisz (potrzebujesz) neico bardziej analogowego dźwięku, cenisz średnicę to będzie super wybor.

Inna opcja to SOTM ultraneo +sps500 + chord qutest - dynamiczne, gładkie granie, ze wspaniałą sprężyną  na dole. Brakuje jedynie w średniccy/wokalach/nieco emocji względem Lumin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, julius-6 said:

D2 u mnie nie będzie chyba jeszcze źródłem plikow docelowym,

Wymień jeszcze w nim zasilacza na jakiś porządny a zobaczysz ile da się z niego wycisnąć. 
Sbooster minimum ale to i tak nie jest ostatnie słowo w temacie co można osiągnąć dzięki dobremu zasilaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dankam napisał:

Wymień jeszcze w nim zasilacza na jakiś porządny a zobaczysz ile da się z niego wycisnąć. 
Sbooster minimum ale to i tak nie jest ostatnie słowo w temacie co można osiągnąć dzięki dobremu zasilaniu.

O widzisz, to ciekawe bo właśnie to zasialnie w D2 uchodzi za nienajlepsze. 
Mowiszo tej przejściowce sbooster pod zasilanie zewnętrzne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DAWH napisał:

klepią je od 8 lat... 

W kolejnych, udoskonalanych wersjach. Obecnie oferowana jest z 2018 r. Czyli jest klepana od 2 lat

15 minut temu, julius-6 napisał:

Inna opcja to SOTM ultraneo +sps500

Inna opcja to najlepsza inkarnacja maliny czyli Bryston BDP-Pi.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, julius-6 said:

O widzisz, to ciekawe bo właśnie to zasialnie w D2 uchodzi za nienajlepsze. 
Mowiszo tej przejściowce sbooster pod zasilanie zewnętrzne ?

Tak dokładnie, rozbiera się się obudowę wyjmuje badziewny stabilizowany zasilacz, wtykasz przejściówkę, 

Do tego jakiś konkretny zasilacz z trafo dedykowany, do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.07.2020 o 16:56, julius-6 napisał:

Ja ostatecznie póki co zdecydowałem się na zakup Lumina D2. 

Co do aplikacji. Kilka lat korzystałem z Lighting DS na IOS. 

Generalnie apka jesli chodzi o funkcjonalność jest całkiem spoko, natomiast konfiguruje się go dużo dłużej niż apka Lumin, ktory działa 'od strzała' 
Lighting zęściej są jakies problemy, gorzej obsługuje kolekcje plików/wpięte dyski. A juz w ogole dramat jak wypniemy dysk i mamy jakies albumy w ulubionych.

Lumin to bardzo bezpiecnzy wybór. W tej cenie oferuje jeden z najlepszych dźwięków. Niezła dynamika, przyjemna średnica, dość gładkie, analogowe granie. Aplikacja wygodna, dysk twardy czyta szybko. Jedno pudełko = miej kabli, połączeń - kosztów.

Lumin wypadł u mnei lepiej od wielkiego AudioGD Master 11 Singularity z Auralic Femto, nieco bardziej podobał mi się też od Chord Qutest + Femto, chociaż zrozumiałbym, gdyby ktoś wybrał odwrotnie (ja do moich kolumn potrzebowałem coś bardziej wypełniającego środek)

Sporo z użytkownikow Auralic, kórych znam narzeka na jego awaryjnosć, ja swojego również reklamowałem 2x w ciągu 2 lat- raz wymieniono mi na nowy. Tzn nie jest tak, że jakos super się psują (choć moj pierwszy padł trupem bez powodu) , ale np. nie działa jakis moduł i ciezko byc tego w ogole świadomym jeśli się go nie używa.... 

D2 u mnie nie będzie chyba jeszcze źródłem plikow docelowym, można lepiej (SOTM Neo Ultra + SPS500 + jakis DAC), ale wychodzi to juz sporo drożej. Lumin 'klei się' do ucha , daje dużo frajdy. Dlatego kupiłem go nieco przejściowo, jak pojawi się okazja kupic cos lepszego w drobych pieniadzach to pewnie skorzystam... niemniej w cenie za ktora go nabyłem uważam że jest bardzo, bardzo mocnym graczem. Słuchałem też dużo droższego streamera Moona i zdecydowanie lepiej leżał mi D2.

A czy ostatecznie miałeś okazję posłuchać Lampiego? Ciekaw jestem opinii, bo też o nim myślałem.

Czy D2 masz podpięte do netu po kablu? Próbowałem jakoś zmusić go do grania po wifi, ale nie wyszło. Choć na jednym forum zagranicznym pisałem z gościem i jemu się udało. Podłączył accespointa jako klienta i połączył się z routerem. U mnie nie zadziałało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hasos napisał:

A czy ostatecznie miałeś okazję posłuchać Lampiego? Ciekaw jestem opinii, bo też o nim myślałem.

 

Niestety nie. Rozjechały się terminy gdy miałem wypożyczony transport, a potem stwierdziłem, że nie będę się bawił w transport  + DAC i potem jeszcze kabel i poszedłem nieco na łatwiznę z Luminem.

Łączę kablem LAN, nie próbowałem Wifi, mam router akurat przy sprzęcie, więc krótki kabelek mi nie przeszkadza. Po kablu jest zawsze stabilniej więc jakjest taka opcja to nie ma co kombinować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julius-6 napisał:

Niestety nie. Rozjechały się terminy gdy miałem wypożyczony transport, a potem stwierdziłem, że nie będę się bawił w transport  + DAC i potem jeszcze kabel i poszedłem nieco na łatwiznę z Luminem.

Łączę kablem LAN, nie próbowałem Wifi, mam router akurat przy sprzęcie, więc krótki kabelek mi nie przeszkadza. Po kablu jest zawsze stabilniej więc jakjest taka opcja to nie ma co kombinować. 

Jasne. Ja niestety mam router w drugim pokoju :) Geniusz od instalacji pomyślał, że gniazdo internetowe bardziej się przyda w sypialni niż w salonie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, hasos napisał:

Jasne. Ja niestety mam router w drugim pokoju ? Geniusz od instalacji pomyślał, że gniazdo internetowe bardziej się przyda w sypialni niż w salonie... ?

HEhe, mnie też tak UPC chciało uszczęśliwić, ale stweirdziłem że nei chce routera 5g przy głowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/5/2020 at 12:04 PM, DAWH said:

Nie wiem skąd tak radykalna opinia u Ciebie natomiast opinie są zgoła odmienne. Szczególnie za granicą. System IOS 

Ja wymieniłem Aries Mini na Lumin U1 Mini z zasilaniem zewnętrznym Sbooster i ta chwila była najwspanialszym dniem w historii mojego audio. Auralic to dramat - pisałem już o tym kilka razy na forum. Wieszająca się aplikacja, kilka resetów dziennie...koszmar. Nikomu nie polecam, a  chiński producent zasadniczo ma w d..... opinie  użytkowników. Lumin to bajka w porównaniu z Aries Mini - i dźwiękowo i pod kątem obsługi.  

On 7/17/2020 at 2:44 PM, hasos said:

Jasne. Ja niestety mam router w drugim pokoju ? Geniusz od instalacji pomyślał, że gniazdo internetowe bardziej się przyda w sypialni niż w salonie... ?

Router w innym pomieszczeniu nie przeszkadza. Akurat Lumin łączy się jedynie po LAN ale rozwiązaniem jest repeater z wejściem LAN i połączenie wifi. U mnie hula właśnie w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartekkw napisał:

. Auralic to dramat - pisałem już o tym kilka razy na forum. Wieszająca się aplikacja, kilka resetów dziennie...koszmar.

Mam go odkąd wszedł na polski rynek. Czyli to już ładnych kilka lat. Zawieszanie się aplikacji? Raz na miesiąc bardzo intensywnego użytkowania. Resety sprzętu? Może ze dwa razy przez cały okres w jakim go użytkuję. Tak więc albo trafiłeś na wadliwy egzemplarz (zdarza sie) albo sam coś namieszałeś. Na pewno Mini nie ma "startu" do Lumina (bo to zupełnie inna klasa sprzętu) ale na swoim poziomie cenowym jest bardzo dobry. Nie zrezygnowałem z niego do tej pory właśnie ze względu na jego niezawodność 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że była to wina konkretnego egzemplarza lub bardziej nawet konfiguracja sieci ( z routerem na czele ). Przy dobrze postawionej sieci Auralic działa wzorowo. Brzmieniowo to oczywiście rzecz indywidualna, jednemu bardziej będzie odpowiadał Auralic innemu Lumin. Z takimi dylematami spotkałem się wielokrotnie, zarówno osób, które przesiadały się z Lumina na Auralica i odwrotnie. Modelowi Aries Mini należy oddać, że w swoim przedziale był bezkonkurencyjny dla fabrycznych urządzeń i z dużą niecierpliwości oczekujemy jego następcy.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Modelowi Aries Mini należy oddać, że w swoim przedziale był bezkonkurencyjny dla fabrycznych urządzeń i z dużą niecierpliwości oczekujemy jego następcy.

nie do konca . Bluesound jest co najmniej równie dobry (wg mnei lepszy), a do tego znacznie lepiej wykonany. Jako transport SOTM też jest wg mnie lepszą opcja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mini to kombajn, który jest w stanie odtworzyć lub przesłać wszystkie formaty plików. Włączając to nie tylko MQA, DSD ale także DXD co jest jego niewątpliwą zaletą. Czego nie można powiedzieć o konkurencji.  W swym przedziale cenowym jest pod tym względem bezkonkurencyjny. A że wygląda "plastikowo"? Bo taki właśnie jest, czego przecież nikt nie ukrywa ? W końcu na czymś trzeba było zaoszczędzić aby kosztował tyle, ile kosztuje i zapewniał taką a nie inną funkcjonalność.. Ważne, że w danym segmencie cenowym jako konsumenci mamy możliwość wyboru z oferty kilku różnych marek i modeli         

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julius-6 napisał:

nie do konca . Bluesound jest co najmniej równie dobry (wg mnei lepszy), a do tego znacznie lepiej wykonany. Jako transport SOTM też jest wg mnie lepszą opcja. 

Rozumiem, szanuję, moje odczucia są inne. Co do SOTM zgoda, to świetny transport. Niestety nie jest on taki plug&play jak wymienione dwa pozostałe. Po pierwsze to transport, po drugie nie ma wifi, po trzecie interfejs nie jest tak przejrzysty dla początkującego użytkownika, najprzyjemniej korzysta się z niego za pośrednictwem Roona. Oczywiście żadne z powyższych nie wyklucza urządzenia ( dla mnie to nie problem ) ale patrząc na to obiektywnie nie jest to urządzenie równie fajne dla każdego.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartekkw napisał:

Ja wymieniłem Aries Mini na Lumin U1 Mini z zasilaniem zewnętrznym Sbooster i ta chwila była najwspanialszym dniem w historii mojego audio. Auralic to dramat - pisałem już o tym kilka razy na forum. Wieszająca się aplikacja, kilka resetów dziennie...koszmar. Nikomu nie polecam, a  chiński producent zasadniczo ma w d..... opinie  użytkowników. Lumin to bajka w porównaniu z Aries Mini - i dźwiękowo i pod kątem obsługi.  

Router w innym pomieszczeniu nie przeszkadza. Akurat Lumin łączy się jedynie po LAN ale rozwiązaniem jest repeater z wejściem LAN i połączenie wifi. U mnie hula właśnie w ten sposób.

Możesz napisać coś więcej? Jaki model? Jak masz skonfigurowaną sieć? Jak podłączone urządzenia?  Czy to jest urządzenie, która przekazuje sygnał internetowy przez gniazdko prądowe? Jak rozumiem, wtykasz to do gniazdka, do tego podłączasz kablem Lumina, a samo urządzenie łączy się po wifi z routerem?

Ja mam coś takiego jak Punkt dostępu TP-LINK TL-WA901ND N300. Podłączyłem go kablem do Lumina, a z routerem próbowałem połączyć przez wifi, bo urządzenie było w trybie klient. Nie zadziałało. Z laptopem natomiast działało. Z Usbridge też, ale tu już np. rwał się sygnał. Dopiero podpięcie karty wifi załatwiło sprawę.

Do wielki minus Lumina, że nie ma wifi. Przy dzisiejszej sieci nie ma problemu z transferem. Ale może potestuję po urlopie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.