Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do 8000.


Argeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w tytule - szukam kolumn do 8000 złotych mających współpracować z Atollem IN100SE. Pomieszczenie odsłuchowe to 26 metrów. Dodatkowo Rel T5i.

Do tej pory grałem na Tannoy’ach XT6f - podobała mi się stereofonia, szeroka scena i wokale, aczkolwiek mam wrażenie, że zdarzało im się lekko gubić rozdzielczość no i brakowało mi zróżnicowania na bassie. Póki co na odsłuchach miałem Fyne Audio F501 - jakoś nie bardzo mi podeszły - wokale jakby zza kurtyny, scena węższa, mniej detali. Ogólnie mniej wciągając, aczkolwiek na plus niskie częstotliwości - było ich ciut więcej i ciut bardziej pod kontrolą. Następne Audiovector QR3 - tutaj już było super. Praktycznie wszystko to co w XT6f tylko lepiej. Duża poprawa niskich częstotliwości - kontrola i zróżnicowanie. Bardzo dużo smaczków i detali. Fajna dynamika. Ogólnie moje brzmienie, aczkolwiek mam delikatne obawy względem wysokich tonów - potrafią zakłóć z IN100SE. 

Gatunki muzyczne - praktycznie pełen przekrój, także musi być dosyć uniwersalnie. Jeśli musiałbym wybrać - lekki Rock lat 70/80/90, Blues, Smooth Jazz i elektronika.

No i tutaj pojawia się moje pytanie - co jeszcze proponujecie odsłuchać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Argeto napisał:

lekko gubić rozdzielczość no i brakowało mi zróżnicowania na bassie

Kowal zawinił, cygana powiesili.

Klasyczny przykład. Wystarczyło do niezłych głośników kupić przyzwoity wzmacniacz. I problem byłby z głowy

A tak chcesz głośnikami kontrować błędy i to co jest skopane w graniu wzmacniacza. Na dłuższą metę to nie ma sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotrek7 napisał:

Kowal zawinił, cygana powiesili.

Klasyczny przykład. Wystarczyło do niezłych głośników kupić przyzwoity wzmacniacz. I problem byłby z głowy

A tak chcesz głośnikami kontrować błędy i to co jest skopane w graniu wzmacniacza. Na dłuższą metę to nie ma sensu

Miałem przyjemność odsłuchu XT6f na IN200SE i Musical Fidelity M5si. Niestety dużo to w tych kategoriach nie zmieniło, stąd chęć wymiany kolumn, nie reszty toru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten sub winny braku zróżnicowania na basie?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

No i z obiegowych opinii to oba te wzmaki nie pomogą w Twoich problemach.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, żeby postawić sprawę jasno. Tannoy’e już zostały sprzedane, także prosiłbym o skupienie się na kolumnach.

Z Relem kombinowałem i jedyne co wnosił to tylko in plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ,Jean Marie Reynaud (JMR) Euterpe Jubile ja zmieniłem z XT8 na JMR.

Jest jedna para z ekspozycji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26m2 i masz Rel T5, to za słaby sub na takie pomieszczenie, oraz miałeś Tannoy XT6F które też za małe są, Atoll 100 też słaby, 200 lepsze. Ja bym Zmienił na in200 plus do tego Heco Aurora 1000 lub Monitor Audio Silver500.....ale tak jak mówię to tylko moje zdanie. Masz 8tys na wydanie wiedz, zmienisz kolumny na większe ale one też "mocy" potrzebują, Chcesz mieć bass mięsisty to z małej membrany jego nie uzyskasz. Większe kolumny, mocniejszy wzmacniacz i ten Rel nie będzie Tobie potrzebny.... To tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Audiovector QR3 to świetne kolumny ale faktycznie górna w połączeniu z Atollem IN100 może niekiedy wydawać się zbyt ostra i Twoim przypadku lepiej by się sprawdził cieplejszy wzmacniacz taki jak Vincent 227 czy Haiku Audio Bright.  Jeśli chciałbym uzyskać wyższą jakość brzmienia niż Tannoy XT6F to koniecznie zwróć uwagę na Dali Opticon 6, JMR Euterpe Jubile ( ale tutaj będzie spokojniejsza góra, której nie brak rozdizelczości) lub Opera Grand Mezza, które idealnie zgrywają się z Atollem. 

Zapraszam do kontaktu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Argeto napisał:

szukam kolumn do 8000 złotych mających współpracować z Atollem IN100SE. Pomieszczenie odsłuchowe to 26 metrów. Dodatkowo Rel T5i.

Jeżeli zależy ci na dźwięku szukaj tylko wśród rodzimych producentów bo stosują do budowy wysokiej klasy przetworniki. Praktycznie wszystko do 20 tys co oferują "znani" producenci to chińszczyzna dźwiękowo nie dorównującą polskim kolumnom za połowę ceny. Że swojej strony polecam Yb audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Q21 said:

Opera Grand Mezza, które idealnie zgrywają się z Atollem. 

Miałem te Opery z Atollem in 100se i nie polecam mimo, że Mezzy go ładnie temperują. Jedynym jego plusem jest dynamika i granie do przodu jak ktoś to lubi. Tonalnie eksponuje skraje pasma, co w przypadku niektórych kolumn staje się basowym koszmarem.

Tak jak pisał kolega wyżej, pozbądź się wzmacniacza. Najniższy dobrze grający Atoll to 200.

Oper nie kupuj póki nie posłuchasz bo one mają fajny, zróżnicowany bas ale nie schodzi nisko. Trzeba lubić takie granie.

No chyba że dobasujesz subem ;) Ja akurat nie jestem fanem subów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotrek7 napisał:

Kowal zawinił, cygana powiesili.

Klasyczny przykład. Wystarczyło do niezłych głośników kupić przyzwoity wzmacniacz. I problem byłby z głowy

A tak chcesz głośnikami kontrować błędy i to co jest skopane w graniu wzmacniacza. Na dłuższą metę to nie ma sensu

Kolega tu dobrze napisał. Atoll to słabe ogniwo. Łącząc go z kolumnami polecanymi wyżej nie sprawisz, że wady Atolla gdzieś całkiem umkną. IN100SE ma jazgotliwą górę i już. Po zakupie drogich kolumn pożycz wzmaka adekwatnego im cenowo i szybko zaczniesz szukać mu następcy ? Jeśli nie chciałbyś go zmieniać to popatrz na Opera Grand Mezza. Zatuszują syczące wysokie, a Atoll doda im kopa w basie, ponieważ ten mają trochę powściągliwy. Stawiają raczej na jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8k może jeszcze uda się gdzieś wyrwać Dynaudio x38. Do 26m2 gabarytowo powinny spasować. Swego czasu cena katalogowa to było chyba coś ~13k. Tylko jak juz wcześniej Koledzy pisali... Atoll. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej oferty zaproponowałbym posłuchać z podłogowych B&W 603, jednak na 26m2 jak masz suba, poszedłbym w B&W nawet 705. Zamiotą te wszystkie inne typy właśnie rozdzielczością, sceną i zróżnicowaniem na basie. Te najniższe rejestry można zostawić subowi ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko Atoll in200SE nie wywali Ci korków to powinno być miło, bo to całkiem kulturalnie grający sprzęt. Ale Mezzy nie potrzebują jakoś mega wydajnego wzmacniacza.

Najtańsza wersja żeby było miło z Grand Mezzą to moim zdaniem Dayens Menuetto. Dźwięk super, ale o takiej funkcjonalności jak w Atollu możesz pomarzyć, wymiary wzmacniacza też są niestandardowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zmienić wzmacniacz, atoll in 100 to nie jest dobre towarzystwo dla kolumn za8tys. 

Bo to kiepski wzmacniacz był...jak mawiał pewien aktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolumn Audio Academy Hiperionow 4 lub 4plus . Polski producent na wzmacniaczach Atola gra od lat i do strojenia swoich kolumn używa między innymi Atola . Na pewno  będzie dobrze grać w 26 m2 sub nie będzie konieczny. Swietny kontakt kolumny przywozi do domu doradzi co i jak , jest możliwość wypożyczenia z salonów np.Q21

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Krzysieck napisał:

Jeśli tylko Atoll in200SE nie wywali Ci korków to powinno być miło

Hehe, mi akurat Atoll nic nigdy nie wywalił, ale kto wie... Ja już mam IN200SE od kilku lat i obecnie Buchardt S300, ale już chyba z nudów szukam nowego tropu, a tu widzę słowa Atoll i Opera o których rozmyślam, ale już dobra sorry Argeto za zaśmiecanie wątku... ja nic nie doradzę bo mam za mało doświadczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsłuchach kolumn jak i wzmacniaczy.

To tak:

kolumny jakie dzisiaj były słuchane to Kef R5 i R7, Audiovector QR3, Focal Aria 926 i Akkus Monolith

Na pierwszy ogień Naim Supernait 3 bo niestety z Naima tylko taką półke cenową miałem dostępną. 

Kefy zagrały bardzo podobnie - fajne rozdzielcze granie, delikatna, ale bardzo szczegółowa góra. Efekt zniknięcia kolumn od razu wywołał uśmiech na twarzy. R7 do tego miały fajny, szybki bas.

 
QR3 - tutaj było genialnie. Wręcz przytłaczająca (w pozytywnym słowa znaczeniu) ilość detali, aksamitny, niesamowicie szczegółowy wokal i jeszcze obszerniejsza niż w Kefach scena. Dynamika i krótki zróżnicowany bas. W porównaniu do Kefów było go niestety mniej, nie schodził tak nisko i pojawiał się tylko na chwile.

Focal - moim zdaniem trochę dyskotekowe granie. Robi wrażenie przy szybkiej elektronicznej muzyce, aczkolwiek scena momentalnie się przy tym wypłaszczyła. Uderzenie basu w pierwszym odczuciu fajne, aczkolwiek po dłuższej chwile męczące. Wokal jakiś taki krzykliwy. Nie mój gust - wypadły tutaj najsłabiej.

Akkusy - sam nie wiem co o nich myśleć. Było to coś pomiędzy Kefami, a Focalem. Jakieś nijakie - prawdę mówiąc średnio je zapamiętałem.

Dalej był Atoll IN200 Signature i Musical Fidelity M6si. Wzmacniacze bardzo podobne z tą tylko różnicą, ze M6si był delikatniejszy i bardziej szczegółowy. Lepiej kontrolował dół, nie był tak krzykliwy na górze. Uogólniając - do muzyki rozrywkowej myśle, że to lepsza droga. Blues, Jazz, Smooth Rock (muzyka spokojniejsza) w moim odczuciu zdecydowanie Naim.

Kefy - scena spłaszczona względem Naima, już nie tak fajna holografia, aczkolwiek zdecydowanie więcej basu. Przy Atollu było go wręcza za dużo. M6si lepiej sobie poradził.

QR3 - tutaj znowu moim zdaniem było najlepiej. Co prawda Atoll był trochę za krzykliwy dla wstęgowca i potrafiły zakłóć na górze, aczkolwiek M6si poradził sobie bardzo fajnie. Praktycznie znowu ta sama przewaga co przy Naimie. 
 

Focal i Akkus - totalnie nie to. Wg mnie tragedia. Płasko, krzykliwie i dudniąco.

Wnioski z dzisiaj - póki co na placu boju zostają QR3 i R5. R7 odrzuciłem ze względu na cenę. Myślę, że tą różnicę wolałbym dołożyć do elektroniki. Jutro planuje kolejne odsłuchy. 

Muszę też przyznać racje kolegom - Atoll to chyba nie droga dla mnie, dlatego 100 leci na sprzedaż. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Argeto napisał:

Focal Aria 926

u mnie przygoda z tymi kolumnami była taka że posiadałem wzmacniacz denon 2000 pma . chciałem posłuchać innych wzmacniaczy w salonie. powiedziałem sprzedawcy w salonie że mam kolumny Dali grand i żeby zaproponowali do odsłuchu coś podobnego . zaproponowali więc focal aria 948. słuchałem tych kolumn między innymi z denonem moim starym jaki i nowym denonem 2500, roksan K3 ,audiolab 8300, primare i22 i Cambridge audio 851a .na każdym ze wzmacniaczy zabrzmiały względem grandów jak głośniki komputerowe . myślałem że to jakiś żart. co ciekawe najsłabszych towarzystwa audiolab 8300 najlepiej poradził sobie z tymi kolumnami i stworzył chociaż namiastkę sceny. Na reszcie wzmacniaczy kolumny zagrały płasko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Argeto napisał:

Atoll to chyba nie droga dla mnie,

Posłuchaj Primare. Choćby starszy model czyli I32. Bardzo dobra rozdzielczość na wysokich tonach. Świetna kontrola basu i naturalna średnica. Kapitalne połączenie z KEF. Z Audiovector też dają sobie radę. Drugi pewniak to Pioneer A-70DA. Często zestawiany z KEF na różnych wystawach. I "dziwnym trafem" to zestawienie wyróżnia się jakością dźwięku na tle droższych zestawów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję posłuchać wyższego modelu Audiovectora - QR5 ale z kolei z tańszą elektroniką, niemniej jednak wrażenia miałem podobne do Twoich. Dobrze je wspominam, wyróżniały się na tle innych. Nowej serii R KEFa nie słyszałem ale chyba są jeszcze dostępne w sprzedaży R700 - cena sporo korzystniejsza od R7 i do Twojego metrażu akuratne. Osobiście nie wybrałem ich z dwóch powodów - dla mnie po prostu zbyt duże, no i zostały tylko piano, a ja chciałem fornir. Interesowałem się nimi bo mam dobre zdanie na temat R300, które słyszę od czasu do czasu będąc u przyjaciela...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef ciekawe, aczkolwiek mam delikatne obawy względem ulokowania bass reflexu - pokój może i duży, aczkolwiek prostokątny. Nie mam możliwości odstawić ich metr od ściany :/.

42 minuty temu, piotrek7 napisał:

Posłuchaj Primare. Choćby starszy model czyli I32. Bardzo dobra rozdzielczość na wysokich tonach. Świetna kontrola basu i naturalna średnica. Kapitalne połączenie z KEF. Z Audiovector też dają sobie radę. Drugi pewniak to Pioneer A-70DA. Często zestawiany z KEF na różnych wystawach. I "dziwnym trafem" to zestawienie wyróżnia się jakością dźwięku na tle droższych zestawów. 

Primare było naturalnym wyborem po przeczytaniu recenzji, aczkolwiek nie ma niestety możliwości współpracy z kinem domowym. Chciałem jeszcze złapać Roksan’a Caspian M2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
u mnie przygoda z tymi kolumnami była taka że posiadałem wzmacniacz denon 2000 pma . chciałem posłuchać innych wzmacniaczy w salonie. powiedziałem sprzedawcy w salonie że mam kolumny Dali grand i żeby zaproponowali do odsłuchu coś podobnego . zaproponowali więc focal aria 948. słuchałem tych kolumn między innymi z denonem moim starym jaki i nowym denonem 2500, roksan K3 ,audiolab 8300, primare i22 i Cambridge audio 851a .na każdym ze wzmacniaczy zabrzmiały względem grandów jak głośniki komputerowe . myślałem że to jakiś żart. co ciekawe najsłabszych towarzystwa audiolab 8300 najlepiej poradził sobie z tymi kolumnami i stworzył chociaż namiastkę sceny. Na reszcie wzmacniaczy kolumny zagrały płasko.
Focale potrzebują dużo prądu a szczególnie te największe 948, 926 kolega ma z pma2020ae i jest mega zadowolony, dla mnie Focale delikatnie taką "V" grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Posłuchaj Primare. Choćby starszy model czyli I32. Bardzo dobra rozdzielczość na wysokich tonach. Świetna kontrola basu i naturalna średnica. 

I32 może zły nie jest, ale zalecał bym go posłuchać przed zakupem. Bas raczej z naciskiem na najniższy, bardzo specyficzna góra, średnica trochę z tyłu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Bali79 napisał:

Focale potrzebują dużo prądu a szczególnie te największe 948, 926 kolega ma z pma2020ae i jest mega zadowolony, dla mnie Focale delikatnie taką "V" grają 

piszesz że Arie potrzebują dużo prądu ,a co powiesz o Dali grand? wszędzie na tym forum jest powielane hasło że dali grand potrzebują bardzo dużo prądu z czym się nie zgadzam i jeszcze kilku użytkowników potwierdzało moją wersję. u mnie dali grandy czyli te prądożerne smoki spokojnie były napędzane denon 2000pma więc z takimi łatwiznami jakimi jest focal aria 948 powinien dać sobie bez problemu radę a z każdym ze wzmacniaczy była kiszka.

Wybacz więc ale nie zgadzam się z Tobą. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, adams84 napisał:

piszesz że Arie potrzebują dużo prądu ,a co powiesz o Dali grand? wszędzie na tym forum jest powielane hasło że dali grand potrzebują bardzo dużo prądu z czym się nie zgadzam i jeszcze kilku użytkowników potwierdzało moją wersję. u mnie dali grandy czyli te prądożerne smoki spokojnie były napędzane denon 2000pma więc z takimi łatwiznami jakimi jest focal aria 948 powinien dać sobie bez problemu radę a z każdym ze wzmacniaczy była kiszka.

Wybacz więc ale nie zgadzam się z Tobą. Pozdrawiam.

88dB i 4ohm. Więc aż takie łatwe do napędzenia nie są. Są Focale jeszcze bardziej wymagające co dla mnie jest w sumie śmieszne. Kumpel ma jakiś model, który w pomiarach wykazał 3.5ohm i 86dB. Tego nic nie chce pędzić jak należy. A kolumny nie tak wielkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to pewnie granie na nieco wyższym pułapie, aczkolwiek jestem zwolennikiem sprzętu nowego, ew. użytkowanego w tych gwarancyjnych widełkach 2 lat. A już tym bardziej te poobijane Kefy... To nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.