Jump to content
Marek1976

Tannoy Revolution XT 8F lub Klipsch RP-8000F + wzmacniacz STEREO do 5000 zł

Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem pożegnać się ze starym sprzętem (Pioneer A-30 + Monitor Audio MR2) i zainwestować w coś nowego  (do pow. 35m2). Chciałbym uzyskać duży, spektakularny i namacalny dźwięk sali koncertowej i kinowej. Dlatego wybór kolumn ograniczyłem do Tannoy Revolution XT 8F i Klipsch RP-8000F ale nie mam pojęcia jaki wybrać wzmacniacz aby spotęgować oczekiwany efekt. 

Mam prośbę o poradę, które z tych kolumn wybrać i jaki do tego wzmacniacz (zastawu KD nie biorę pod uwagę)

Edited by Marek1976

5 minut temu, ciszyn11 napisał:

Do Tannoy XT8F mogę polecić musical fidelity m6si lub taniej m5si. 

A uzasadnienie wyboru ??? (budżet 5000 zł)

Dlaczego m5si a nie np. NAD 375, Atoll in100SE, Cambridge Audio CXA81 ???

xavian

Bo miałem te kolumny i kilka wzmacniaczy z nimi przerobiłem: Marantz PM8005, Rega Elex R, Dayens Menuetto, Leema Tucana 2, musical m5si. Moim zdaniem dobrze się sprawdzą wzmacniacze grające po ciepłej stronie i wydajne prądowo, żeby trzymać w ryzach bas tych kolumn. Unikałbym wzmaków akcentujących górę, bo będzie krzykliwie. M6si byłby super, chociaż akurat tego nie słuchałem, można znaleść używki około 6 tys.. Możnbaby jeszcze spróbować Vincenta, ale tu może być kłopot z basem. 

Witam. Potwierdzam w całej rozciągłości. Wcześniej u mnie grały Cambridge CXA 80 i Azur 851A ( jest na sprzedaż na olx dla forumowiczów zniżka)- ten ostatni świetny kontrolowany , punktowy bas, czysty , analityczny, nie ma wcale suchej średnicy, zastanawiam się czy nazwać go jasnym ( może z tymi Tannoy Revolution XT 8 F tworzył takie brzmienie) , gdybym miał inne kolumny to by pozostał lecz musical do tych kolumn lepszą tworzy synergię ze względu na swoje bardziej ocieplone brzmienie ( ktoś napisał 20 % lectora i 80 Hegla).   Nie znam Hegla i Lectora bardziej chodzi o te 20 % z Lectora, który jest cieplejszy. Myślałem o Vincent ale z obawy o kontrolę basu wygrał Musical Fidelity 6si. Mówią do trzech razy sztuka i tu się zgadza , oby służył jak najdłużej, nie wiem jak są żywotne te wzmacniacze ale z 10 pociągnie może więcej. Dodam że super zgrał się z Azur 851N , który przy pierwszym podłączeniu kaprisił nie chciał puścic dźwięku , nie wiem może to układ wzmacniacza też kaprysił,  nie będę dywagował  u innego użytkownika wszystko grało więc też byłem mega zaskoczony, trochę stresu było, ale ruszyły i grają bez zarzutu. Pozdrawiam

Edited by Trismus

W dniu 28.04.2020 o 11:09, Trismus napisał:

Witam. Potwierdzam w całej rozciągłości. Wcześniej u mnie grały Cambridge CXA 80 i Azur 851A ( jest na sprzedaż na olx dla forumowiczów zniżka)- ten ostatni świetny kontrolowany , punktowy bas, czysty , analityczny, nie ma wcale suchej średnicy, zastanawiam się czy nazwać go jasnym ( może z tymi Tannoy Revolution XT 8 F tworzył takie brzmienie) , gdybym miał inne kolumny to by pozostał lecz musical do tych kolumn lepszą tworzy synergię ze względu na swoje bardziej ocieplone brzmienie ( ktoś napisał 20 % lectora i 80 Hegla).   Nie znam Hegla i Lectora bardziej chodzi o te 20 % z Lectora, który jest cieplejszy. Myślałem o Vincent ale z obawy o kontrolę basu wygrał Musical Fidelity 6si. Mówią do trzech razy sztuka i tu się zgadza , oby służył jak najdłużej, nie wiem jak są żywotne te wzmacniacze ale z 10 pociągnie może więcej. Dodam że super zgrał się z Azur 851N , który przy pierwszym podłączeniu kaprisił nie chciał puścic dźwięku , nie wiem może to układ wzmacniacza też kaprysił,  nie będę dywagował  u innego użytkownika wszystko grało więc też byłem mega zaskoczony, trochę stresu było, ale ruszyły i grają bez zarzutu. Pozdrawiam

Ale o co chodzi ??? 🙂  Koś przetłumaczy ? 🙂 

Edited by Marek1976

Co tu tłumaczyć dałem porównanie trzech wzmacniaczy z tymi kolumnami- Cambridge CXA 80, Cambridge Azur 851 A i Musical Fidelity 6 si plus kawałek recki w odniesieniu do ostatniego wzmaka.  Odniosłem się również to postu kolegi ciszyn11, który bardzo mądrze prawił. NIESTETY SPRAWDZIŁA SIĘ MĄDROŚĆ ŻE TRZA SAMEMU SPRAWDZAĆ I SŁUCHAĆ W DOCELOWYM SYSTEMIE. Pozdrawiam