Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, VIVAro napisał:

Wyprowadzenie tylu linii z nieużywanych domyślnie nóżek kolidowało by ze wszytkimi ścieżkami i sie nie mieściło wokół kostki.

Patrzyłem na początkowy layout który wrzucał "arturp" i na lewo od kostki było dużo miejsca. Treaz faktycznie nie wiem jak wygląda PCB i strzełalem z propozycją dodatkowych ścieżek. Mówiąc o goldpinach oczywiście chodziło mi o te w wersji SMT tak żeby nie dziurawić płytki. 

 

3 godziny temu, VIVAro napisał:

Są wyjścia na diody LED :

W jakiej formie są te wyjscia? Bedzie można podpiąc dioody na kabelku czy też planowałeś SMD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, froste napisał:

Patrzyłem na początkowy layout który wrzucał "arturp" i na lewo od kostki było dużo miejsca.

No fakt, ale to była pierwsza wersja - wtedy było o wiele mniej połączeń i umieszczonych części.

A wyjścia bedą w jednym rzędzie jak pod goldpiny, ale z troche większymi otworami. Po to właśnie, aby moża też było podpiąć diody na kabelku, do obudowy.

Płytke w obecnym stanie pokaże, jak nie zapomnę, gdy dziś będe w pracy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam jeszcze dziś tą płytkę z najnowszymi poprawkami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co taka cisza? Temat odbił na kolejna stronę. 

Nie interesuje, co nowego tutaj? A chyba z 10 na PW miałem indywidualnych zapytań.  Ja działam cały czas. ?

 

Powstał nowszy, kolejny już prototyp m.in. z urozmaiceniem na zasilaniu. I jako z podejsciem pro, jak w pracy zamierzam  oddać teraz prototyp (i chyba bedą 4 płytki na jednej formatce) do zakładu, no i następnie uruchomienie układu oczywiście.

Jakże by inaczej, pochwalę się potem działającym gotowcem na forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, VIVAro napisał:

Hej. Co taka cisza? Temat odbił na kolejna stronę. 

Czekamy na akceptację płytki przez autora wątku.

Chętnie bym zobaczył BOM tak żeby zorientowac się jakie będą koszty elementów. 

 

W dniu 1.05.2020 o 18:39, VIVAro napisał:

A jak będą chętni co do gotowego zasilania,  to mam parametry do wykonania trafa toroidalnego 20VA lub 30VA z pięcioma odczepami pod ten dac.

Możes podać parametry trafa? Znajdzie się jakiś gotowiec czy trzeba zamawiać dedykowane w toroidach/telto?

 

Gdzie najlepiej zakupić kostkę CS8414? ebay? aliexpress?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, froste napisał:

Gdzie najlepiej zakupić kostkę CS8414? ebay? aliexpress?

Hmm. Trudno powiedzieć. Jeśli cena nie zabije unikałbym Chin. Jeśli już Chiny szukać sprzedawcy z aktywnymi komentarzami no i sprawdzać i dobrze poczytać co tam nawypisywali. Najlepiej w wielu językach i po rosyjsku. Sprawdzić daty komentarzy. Tak żeby jakoś płynnie narastały, a nie urywały się w pewnym momencie. Sporo Rosjan kupuje na ali. Są też polskie komentarze. Nie kupować podejrzanie tanich. Chyba tyle.

CS8414 CS8414-CS SOP28 1 sztuk/partia aliexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to Clipboard

Śmierdzi wałem na kilometr. UNIKAĆ!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA.

Wiekszość ze "Shopów liczbowych" z aliexpress to zło.  Te przynajmniej nie posiadające własnej nazwy czy dodanego członu. Przykład Shop1514344Store - to przypadkowe liczby.

To masowo tworzone sklepy (a jest ich kilka) do sprzedaży podrabianych operacyjnych i tranzystorów. Albo jak w przypadku kości jak CS4398 czy CS4390, potencjomertu PGA2311 (te Sprawdzone) to puste obudowy bez struktury. Zero pomiaru miedzy nóżkami w 8 szt.  A w PGA2311 sam opór na nogach zasilania i masy.

Ale często matactwo widać po czcionce, czy symbolach producenta. Choć na niektórych tranach udaje im się podrabiać wygląd łudzący do oryginału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się ze znajomym co kiedyś kupował CSy (10 szt). Dobra informacja - miał w historii to z ali. ?

Tutaj były oryginały, ja sam jednego odkupiłem, myśląc czy nie wydmuszka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dosyć, że grał bez zarzutu  po podmianie w fabrycznym dac, to jest to początkowa-biała seria. Są one z produkcji lat 99-00.  Nie wiem.  Ponoć według zagranicznych forumowiczów nieco lepiej one grają , niż te nowsze, ale znowu z innego zakładu.   (z ciemno-żółtymi napisami)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie przeczytałeś uważnie tego tematu, czemu?  Po tak długim czasie ? ?

Oczywistym jest, że CS8412/14 to jedynie jakie istnieją kostki, które potrafią dać odpowiedni format danych wprost pod kości PCM/AD.  (pod DAC non-oversampling) I na szczeście też poprzez konfiguracje zapodania stanów.  Inne i nowocześniejsze -nawet z procesorem, rozbudowanym softem i tak nie maja możliwości wyjścia danych w trybie 18 bit!  Jedynie  16 lub 24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarło 10 płytek. W pon rano wysyłam do @arturp żeby zaczął sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, VIVAro said:

Inne i nowocześniejsze -nawet z procesorem, rozbudowanym softem i tak nie maja możliwości wyjścia danych w trybie 18 bit! 

Dix4192, podobna ale dodatkowo z resamplerem SRC4392, coś by sie tam jeszcze pewnie znalazło jakby poszperać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

januss73  - Dix4192, podobna ale dodatkowo z resamplerem SRC4392, coś by sie tam jeszcze pewnie znalazło jakby poszperać

Ten wyjątkowo tak, propozycja ciekawa. Ale to już nie zakładana koncepcja z projektem. Tu coś absolutnie innego aplikacyjnie. Poza tym to nie prosty odbiornik tylko przekombinowany transmiter plus odbiornikiem. Też trudniej dostępny.

Oj nic, a nic by sie nie znalazło z prostych receiverow firm Texas, Cirrus, Wolfson, AsahiKasei w tym formacie jak sam pokazałes.

No i kompletnie niesprawdzany jeszcze układ w tej aplikacji, dodatkowo układ chodzący na 3,3V zamiast na docelowym tu poziomie pod 5V .

Może i nowoczesny ale, jak on zagra ? I w koszmarnej obudowie SMD z nogami w odstepie 0,5mm, z każdej strony. Całkowicie dyskwalifikujący do montażu przez początkujących. A takie jest założenie tego taniego projektu nawet specjalnie ja dobierałem po to scalaki logiczne w obudowach DIP.

 

 

 

59 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Wczoraj dotarło 10 płytek. W pon rano wysyłam do @arturp żeby zaczął sprawdzać

OK jako protoyp. Ale dlaczego brak koniecznych kondensatorów odsprzęgajacych przy nogach od kości DAC? Widzę też płytka bez soldermaski. Może być, lecz co niezalecane, te ścieżki gdzie hulają dane w Mhz to wszystko jest ocynowane? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, VIVAro said:

Ten wyjątkowo tak, propozycja ciekawa. Ale to już nie zakładana koncepcja z projektem.

Chciałem tylko zaznaczyć że minąłeś się z prawdą pisząc że "oczywistym jest, że to jedyne takie kości" ?

No i nie aż tak wyjątkowo. Np AK4113. Można go nawet wysterować HW ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , piszę w imieniu arturp  . Jego Hewlet Packard znowu jest w serwisie i potrwa to około 2 tygodnie . Temat napraw gwarancyjnych tego producenta to sprawa na odrębny wątek .

Wracając do sedna sprawy .

Sprawę prowadzi VIVAro i stara się połączyć założenia projektowe z możliwościami technicznymi i dążeniem do osiągnięcia jak najlepszego brzmienia - więc nie ma sensu aby konsultować to z autorem wątku - VIVAro robi to bardzo dobrze a ponadto płytka ma być wynikiem współpracy wszystkich zainteresowanych a nie oczekiwań Artura czy moich .

VIVAro wyjaśnił dlaczego zastosowano CS8414 i inne rozwiązania , które nie są nowoczesne ale są relatywnie tanie , dostępne i łatwe w montażu . 

Godzinę temu, VIVAro napisał:

Ale dlaczego brak koniecznych kondensatorów odsprzęgajacych przy nogach od kości DAC? Widzę też płytka bez soldermaski. Może być, lecz co niezalecane, te ścieżki gdzie hulają dane w M

A to jest zaskoczenie bo na projekcie są soldermaski po obydwu stronach płytki a także kondensatory SMD przy układach scalonych . Sprawdzimy kiedy otrzymamy płytki od Daniela .

Natomiast co do jakości i oryginalności elementów sprawdzanych z Chin to niestety jest to problem . Dotarły do nas zamówione elementy do innego projektu - odbiorniki DIR9001 . Pierwszy egzemplarz wlutowany na płytkę nie działał . Drugi działa kiedy chce mimo ,że wymieniliśmy wszystkie elementy pasywne i aktywne ( np reset zasilania ) wokół odbiornika . Dźwięk jest prawidłowy ale niestabilność działania budzi watpliwości co do samej jakości DIR9001 . Dla porównania mamy egzemplarz prototypowy tego układu na elementach kupionych w TME - ruszył od pierwszego odpalenia i gra bez z zarzutu od kilku miesięcy .

Jeśli chcecie się kontaktować z Arturem to piszcie na mój komunikator - przekażę . Pozdrowienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, januss73 napisał:

Chciałem tylko zaznaczyć że minąłeś się z prawdą pisząc że "oczywistym jest, że to jedyne takie kości"

Może nie aż tak minąłem sie z prawdą pisząc o typowych odbiornikach. Tak - przetoczony przez ciebie AK4113 faktycznie ma tą możliwość w swoich opcjach i sorry, masz racje tutaj. Ja z tego powodu właśnie go kiedyś próbowałem I... nic z tego!

Nic nie dało się za cholerę zrobić pod ich "rightjustfied". Jakiś nieco inny ? Było to akurat sprawdzane w trybie hardware z AD1865 i klapa.

Nie w tym projekcie, co oczywiste, ale w identycznie działajacym przecież dacu AD1865. Było tylko wtedy słychać "w tle" rzeżącą muzykę, natomist głownie na analogu było straszne zaszumienie, ale głownie podczas sygnału z zawartością, bo przy ciszy szum był, lecz też słabnął.  Co ciekawe po przepięciu sie szynami danych z AD wtedy pod stary CS8412 (i to na płytce samoróbce), dac AD1865 zagrał od razu. Oczywiście po obserwacji oscyloskopem sam zegar jak i czestotliwość przebiegu synchronizacji wyglądały poprawanie. Potrafisz się do tego ustosunkować? Zastanawiajace to było, coś ta m dac wykrywał w szynie sdata i konwertował, ale fakt, że na 100% nie zadziałało.

 

Ale moze już nie piszmy o tym, w tym wątku poświeconym temu dacowi, osobno lub na PW, bo to tu zaśmieca temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo. Jestem zainteresowany tym projektem, proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytania.

Czy ten projekt bedzie współpracował z wyjściem cyfry w formacie AES/EBU, bo wyczytalem ze ma miec wejscie spdif w xlr.

Czy będzie dedykowana pcb ze stopniem analogowym ?

Czy ma uklad opcje konwersji tylko na oporze do masy ?

Czy pomimo starych układów obsługuje formaty w HD ?

Skoro twoj projekt ma całkowitą separacje zasilań, to ile i jakie transformatory będzie trzeba zastosować ?

I czy ktos się zajmie forumowym zamówieniem np. na częsci albo tą drobnice, bo smd sprzedaje sie paskami po 50, 100 sztuk ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert Pudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ciekawy dac bez oversamplingu, wreszcie coś poważnego i inne, nie zerżnięte rozwiązaniami z sieci.

Czy będzie organizowane wspólne zamówienie na forum do projektu części plus trafa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fan-brzydkich-rzeczy napisał:

wreszcie coś poważnego i inne, nie zerżnięte rozwiązaniami z sieci

No oto tu chodzi, tylko rozwiazania moje - sprawdzone, albo coś wprowadzone na bazie rozwiązań nietuzinkowych z układów Hiend ?

Godzinę temu, fan-brzydkich-rzeczy napisał:

Czy będzie organizowane wspólne zamówienie na forum do projektu części plus trafa ?

Nie wiem, to zależy od użytkowników forum.

 

Choć trudno dostępny a tani układ specjalistycznego desymetryzatora do Spdif 90LV028A na pewno sąciągne z UK (jak obiecałem)

Też mogę za grosze tam załatwić niskoszumną wersje AMS1117 stabilizatora. Ale wyłacznie z firmy ArtChip, bo te stosuje. 

Cena przy zamówieniu powyżej 20szt wychodzi 2zł?  Inne firmy (ale z jakiej?), są gorsze no przynajmniej dwa rodzaje tanich  zakupionych z allegro, znacznie odbiegały jakością przy CS84xx na nodze VDD, przy DIR9001 też było troche słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, VIVAro said:

To nawet nie przeczytałeś uważnie tego tematu, czemu?  Po tak długim czasie ? ?

Przepraszam jakiś brainfart miałem. Oczywiście ze inne nie dają takiego formatu wyjściowego. Nawet to wiedziałem przed tym wątkiem przecież... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Irena napisał:

Sprawę prowadzi VIVAro i stara się połączyć założenia projektowe z możliwościami technicznymi i dążeniem do osiągnięcia jak najlepszego brzmienia - więc nie ma sensu aby konsultować to z autorem wątku

Heh, OK. Ale też powinno się skonsultować, bo wypada ?.  Tak apropos to wysłałem wczoraj Ci na PW dokładny opis nowych poprawek na PCB, kolejnej opcji zasilań na cyfrze przy dacach, o czym wkrótce napisze na forum.  I pokaże forme protoypu PCB do zakładu. Szkoda, że znowu ci ten laptop poleciał, och...

 

23 godziny temu, froste napisał:

Czekamy na akceptację płytki przez autora wątku.

Chętnie bym zobaczył BOM tak żeby zorientowac się jakie będą koszty elementów.

Mogę podać ogólną wycenę, żeby widzieć ile trzeba wydać,  + - 10%. Jedynie wszystkie scalaki, tranzystory mogę podać.

O BOM pisałem, ani trochę nie ma sensu go opublikowywać przed uruchomieniem PCB. A ja planuje publicznie pokazać prototypy, no i ewentualnie wtedy kolejne poprawki jak coś. Tak jest się fair...

Wyobrażasz sobie co by było, gdy jakiś element by się akurat nie sprawdził? Albo gorzej, gdzie są stabilizatory typu  Shunt   (5 szt.)  ich praca ściśle zależna od dobrania napięcia dzielnikami na nich oraz ściśle od stabilizatorów przed nimi plus jeden na mosfecie z ok.200mA, gdzie trzeba dostroić, a można przesadzić z ciepłem albo samouszkodzeniem tego.

Podam niesprawdzony BOM, ktoś skopiuje ten pierwszy, a będzie korekta części. I zamieszanie i też same problemy gotowe. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, VIVAro napisał:

Choć trudno dostępny a tani układ specjalistycznego desymetryzatora do Spdif 90LV028A na pewno sąciągne z UK (jak obiecałem)

Też mogę za grosze tam załatwić niskoszumną wersje AMS1117 stabilizatora. Ale wyłacznie z firmy ArtChip, bo te stosuje.

No to na te elementy sie już pisze.

Czy podasz jakie trafa mamy zamówić? Jakie napięcia, prądy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, VIVAro napisał:

Mogę podać ogólną wycenę, żeby widzieć ile trzeba wydać,  + - 10%. Jedynie wszystkie scalaki, tranzystory mogę podać.

Myślę że to cenna informacja, która zapewne ostudzi zapał kilku osób chcących złożyć takiego DACa. W temacie jest "tani" ale na pewno nie będzie to 200 zł. Składałem już dwa 'forumowe' DACi i faktycznie tanio było przy zakupie samego PCB, dołożenie reszty elementów oscylowało w okolicy 500 zł. W tym projekcie trzeba jeszcze dołożyć część analogową a to kolejne 300 zł (analog na srpp). Jeżeli ktoś nie chce grać na desce albo w pudełku po butach to obudowa od modushopa kolejne 300 + otworki CNC, napisy wypalane laserem itd to dodatkowe ~300 zł.

 

14 godzin temu, VIVAro napisał:

I w koszmarnej obudowie SMD z nogami w odstepie 0,5mm, z każdej strony. Całkowicie dyskwalifikujący do montażu przez początkujących

Patrzę na płytkę pokazaną przez Daniel_68412 i mam wątpliwości czy to jest montaż dla początkujących. Szerokość niektórych padów jest grubości włosa a to nie jest przyjemne do lutowania, nie wspominając o rozlutowywaniu gdyby ktoś coś pomylił.

VIVAro czy na Twoim projekcie pady są też tak małe (zaznaczony na czerowono), jeżeli tak to czy można je pogrubić chociażby do takich rozmiarów jak ten zaznaczony na niebiesko?

image.png.26ac50f4e8f842f35beb9a245ef478a7.png 

 

10 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Czy będzie dedykowana pcb ze stopniem analogowym ?

Na forum jest sporo projektów czy to na opampach czy na lampie tak więc nie ma sensu robić kolejnego analogu. Zaglądaj do wątku "Różne kostki do wzięcia" często pojawiają się same płytki lub całe złożone stopnie analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Czy ten projekt bedzie współpracował z wyjściem cyfry w formacie AES/EBU, bo wyczytalem ze ma miec wejscie spdif w xlr

Tak już pisałem, właśnie że bedzie możliwość podpięcia pod XLR symetrycznego sygnału Spdif lub standardowego Spdif. Będzie do tych zadań specjalizoway scalak bufor przed CS8414. No i te separowane.

18 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Czy będzie dedykowana pcb ze stopniem analogowym ?

Nie wiem, trzeba zapytać forumowiczów. Wolałbym aby każdy indywidualnie sobie coś dobrał jak chce.

Np ja mam swój własny projekt analogówki modyfikuje pod to, z wielostopniową filtracja na op-ampach do muliti-bitów nie ingerującą w sam sygnał i z własnym buforem wyjściowym w lekkiej klasie A z tranzystorami. Ale masz inne, prostrze opublikowane tu na forum.

18 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Czy ma uklad opcje konwersji tylko na oporze do masy ?

Tak. Było o tym, są też miejsca na wlutowanie rezystora do masy.

18 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Czy pomimo starych układów obsługuje formaty w HD ?

Obsługuje ale, te niższe, tj 88.2 i 96kHz oraz w 16 i w 24 bitach.

18 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Skoro twoj projekt ma całkowitą separacje zasilań, to ile i jakie transformatory będzie trzeba zastosować ?

Najlepiej 2szt. Aby projekt był wysokiej jakości, to pilnujemy separacji zasilań analog / cyfra jak w każdym szanującym się już hiendowym DAC.

Powinno być pod analog kości daca trafo, plus drugie wspólne pod cyfre daca, logike oraz też odczep pod odbiornik CS8414.   Choć ekonomiczna wersja pod 1 trafo z kilkoma odczepami też jest możliwa.  Parametry podam wkrótce.

18 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

I czy ktos się zajmie forumowym zamówieniem np. na częsci albo tą drobnice, bo smd sprzedaje sie paskami po 50, 100 sztuk ?

Słuszna uwaga. Może ktoś zorganizuje drobnice i zrobi gotowe komplety według BOM, co wkróte przedstawie.

 

9 godzin temu, fan-brzydkich-rzeczy napisał:

Czy podasz jakie trafa mamy zamówić? Jakie napięcia, prądy ?

Niedługo podam, cierpliwości trochę bo pisze o tym któryś raz . Czekam najpierw jak przyjdzie prototyp PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, froste said:

Myślę że to cenna informacja, która zapewne ostudzi zapał kilku osób chcących złożyć takiego DACa. W temacie jest "tani" ale na pewno nie będzie to 200 zł

Oj. Ale skąd to ty możesz wiedzieć, pisząc takie wywody, nie znając kosztorysu i cześci że aż takie wysokie koszty będą? Bo nie bedę mi wychodzi. Wystarczy przeanalizować układ i wpisy tutaj.

Odpisałeś na moją odpowiedź, to i ja na twoją. Ja wiem że masz obawy.

Cześći nie ma tak dużo jak w innych projektach i odpada tutaj drogi filtr cyfrowy, żadnych rzadkich stabilizatorów LT czy drogich cześci, wszystko raczej i narzekanie z góry ze 500zł. Jedynie układy AD-PCM61/56 troche koszować mogą. A z opisu widze sam Vivaro często  podkreśla wybrałem ten układ bo dobry, ale tani, tcos inego tanie itp...

Projekt analogowy, to już twoja kwestja. Kosztuje, ale nic to nie ma wspólnego z projektem ktory jest tutaj. Bo jakby organizował go projektant i dołączał bo tutaj musi, to co innego, takie jest moj zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obudowy, to tylko indywidulany wymysł skąd weźmiesz i jakie. A co to ma do kosztorysu tego projektu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, froste said:

Patrzę na płytkę pokazaną przez Daniel_68412 i mam wątpliwości czy to jest montaż dla początkujących. Szerokość niektórych padów jest grubości włosa a to nie jest przyjemne do lutowania, nie wspominając o rozlutowywaniu gdyby ktoś coś pomylił.

To prawda, pady są bardzo wąskie, jak to zobaczyłem to się wręcz ucieszyłem bo będzie pretekst do kupna stacji lutowniczej, grota i lupy ?

W następnym zamówieniu na pewno to się zmieni + poprawka błędów które wyjdą. No i będzie miedź a nie fr i maska na bogato o ile to ruszy hehe.

Zostały mi 4 płytki wolne do rozdysponowania. Jeśli ktoś jest chętny proszę info na priv, podeślę nr konta do wpłaty 13pln na InPost. Płytki jak mówiłem do rozdania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robert Pudzi napisał:

Oj. Ale skąd to ty możesz wiedzieć, pisząc takie wywody, nie znając kosztorysu i cześci że aż takie wysokie koszty będą?

Przecież napisałem, że fajnie by było jakby VIVAro podał kwotę + -10% i wcale nie narzekam ze będzie to 500 zł. 

Co do analogu to się nie zgodzę, jest on bardzo istotny chyba że ktoś chce skundlić DACa PRO analogiem na NE5532 za 5zł. Oczywiście to jest indywidualny wybór każdego tak samo jak obudowa.

Kończąc ten off-topic bardzo kibicuje projektowi ponieważ mam już dac na PCM61 i ciekaw jestem jak zagra inna topologia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.