Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.10.2020 o 17:19, VIVAro napisał:

 

Paczkę mam już w domu , dziękuję VIVAro za przeprowadzenie projektu.

Ja wpłacam 30 zł na Jego straty finansowe i nerwy.

Jest to kwota całkowicie z kapelusza i jeśli ktoś zrobi jakiś szacunek strat i wyjdzie mu więcej , dopłacę bez szemrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem już wśród zadowolonych z otrzymania przesyłki, pomimo kłopotów z In Postem.

Ogromny szacun dla Roberta, w projekcie i w przygotowaniu zamówienia zadbano o najdrobniejsze szczegóły.

Chyba nie było jeszcze na tym forum tak profesjonalnie przygotowanego projektu wraz z całą towarzyszącą logistyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłkę i ja dziś odebrałem. Są płytki, elementy, AD1860T i instrukcje.
Dzięki, że oprócz spisu elementów jest kilkukartkowy przewodnik z charakterystyką daca, też opcje, opisy połączeń. Też wskazówki które elementy jak lutować, co i jak sprawdzać, czy opisy w każdych stopniach jakie są napięcia itd.
To się nazywa podejście ze szczegółami jak u nikogo na forum. Super pomoc, bo nigdy nie składałem dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

10 godzin temu, arturp napisał:

Czy przesyłki dotarły do kolegów ?

Arturp nie rób czarnowidztwa.  Uważasz, że pomimo wpisów kilku kolegów (6) nikt nie dostał, czy że wszystko na raz poszło?

Bez obaw. ? Ja niedawno, tj w poście 565  napisałem, że wysłałem wam pierwszą turę, czyli po 8 przesyłek.
Widzę 6 na 8 potwierdziło to na forum. Będą kolejne.
W tym tygodniu będzie tak samo kolejna tura. (jutro wracam) Ja mam pracę, gdzie jeżdże po zakładach - różnie po Polsce. Pisałem, że taką mam taktykę w wysyłaniu. W środę pójdą kolejne wysyłki. Do końca tygodnia muszą dotrzeć. ?



 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem zamówiony komplet . Płytki sprawdzone pod kątem ewentualnych zwarć , elementy popakowane ,opisane i posegregowane , szczegółowa instrukcja montażu i uruchomienia . 

fan-brzydkich-rzeczy napisał :

W dniu 10.10.2020 o 23:58, fan-brzydkich-rzeczy napisał:

To się nazywa podejście ze szczegółami jak u nikogo na forum. Super pomoc,

i ja przyłączam się do tej opinii.

Czekamy na pierwsze wrażenia użytkowników po złożeniu i uruchomieniu. 

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz porownywal brzmienie tego DAC'a (po spdiff) z jakims popularnym urzadzeniem komercyjnym, np. Topping D30, D50?

Moze warto, aby ktos zrobil profesjonalny test brzmienia i zamiescil (np. Fr@ntz?) lub ktos chetny z uczestnikow projektu?

O jakiej klasie sprzetu mowimy? Pomijam oczywiscie indywidualne modyfikacje, lepsze zasilanie, etc. Chodzi o standardowy projekt tu opisany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest profesjonalny test brzmienia? Jak się testuje brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, artw napisał:

a co to jest profesjonalny test brzmienia? Jak się testuje brzmienie?

Nie wciagniesz mnie w taka dyskusje :) Tu nie bedziemy bic piany i zbaczac z tematu...

Jezeli ktos juz porownywal brzmienie tego projektu z innymi, popularnymi urzadzeniami, to niech podzieli sie wrazeniami (rozdzielczosc, dynamika, barwa, muzykalnosc, scena, etc.).

Bo chyba brzmienie, efekt koncowy, jest w takim projekcie najwazniejsze? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Też czekam, na kogoś kto złożył. Ja jako twórca tego projektu chcę wyjaśnić kilka kwestii.

Po pierwsze każdy dac może zgrać inaczej - i ten zagra. OK - jako zestaw tutaj jest 90% takich samych części, i fakt powtarzalnej i wysokiej jakości podzespołów. Ale to znaczy wiele, bo każdy dobiera sobie wszystkie kondensatory elektrolityczne jak chce.

26 minut temu, lete napisał:

Czy ktos juz porownywal brzmienie tego DAC'a (po spdiff) z jakims popularnym urzadzeniem komercyjnym, np. Topping D30, D50?

Porównywałem ale tylko z tym D50, to nowy dac. Nie mój sprzęt, miałem na kilka dni pożyczony. Ale z Topping to nonsens.

Porównanienie jak najbardzej ma sens, ale z innym dacem wielobitowym albo czymś o podobnej sygnaturze brzmienia. To sam bym był ciekawy tego.

Topping bo bardzo zły wybór by go zestawiać i dowolnego już wielobitowca. Nie chodzi już o mojego. Bo ten chinski dac to porekt na nowym ESS typu delta-sigma. Topping gra ostro, z bardzo zubożona górą - mocną, zaznaczoną i to fakt. Lecz tak tam małą rozdzielczością, po prostu przebijającymi się i uproszczonymi, ostrymi wysokimi tonami. Słabym basem (w sensie ilością) bez tego "mięcha". Choć dobrą jego szybkością u Toppinga, lepsza dla mnie jednak niż z AD. Ale cała ta aura, pogłosy też są w chińskim chude i małe.
To Absolutnie to inna szkoła grania. I tyle. Granie z wielobitowca, to granie dużym, otwartym, cięższym dźwiękiem.

 

41 minut temu, lete napisał:

Moze warto, aby ktos zrobil profesjonalny test brzmienia i zamiescil (np. Fr@ntz?)

Co to znaczy "profesjonalny" test brzmienia ? Na jakim sprzęcie, aby było profesjonalnie i kto to opłaci, skoro "profesjonalny"

To tylko projekt DIY do rozbudowy indywidualnej, a nie gotowy sprzęt. U każdego inaczej może by. A tylko kilka osób dostanie go dopiero, jako rozbudowaną edycję. Z dedykowaną moją analogówką i dostrajaniem.

43 minuty temu, lete napisał:

O jakiej klasie sprzetu mowimy? Pomijam oczywiscie indywidualne modyfikacje, lepsze zasilanie, etc. Chodzi o standardowy projekt tu opisany.

Ale, to nie gotowy sprzęt, to zwykły projekt DIY do dalszej "obórbki" indywidualnie  przez każdego kto nabył.
Takie zasady były od początku i utrzymanie podstawowej wersji daca w kwocie bliskiej 200zł, wszystko było w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar zakupić od kolegi twórcy taki zestaw jak tu kupowaliście.

Mam uruchomione DAC-i od 3lite:

- AD1865

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- PCM1704

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od Holgin bez PCM/AD, płytkę do 1541 ?

Będzie co porównywać ?

Uruchomiony mam od Waldi06 wzmacniacz OLA mk2 - jeszcze bez obudowy, grający TPA3255 na chińskiej płytce ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie jest najwazniejszym wyznacznikiem kazdego projektu audio. Przynajmniej tak powinno byc, jezeli chodzi o to forum audio. Co innego, gdybysmy teraz pisali na Elektrodzie, ktora gromadzi czlowieka o innym  nieco profilu. Tam pewnie najwazniejsza bylaby topologia, pomiary, poprawnosc elektryczna, a odsluchy? Co tam odsluchy... Wazne, ze odpalony i dziala! Dlatego wspomnialem o solidnych testach porownawczych brzmienia tego dac'a. Obiektywnych, na dobrym torze towarzyszacym. Aby odpowiedziec na pytanie, czy sprzet ma audiofilskie zaciecie i do jakiego poziomu jakosci dzwieku go odnosimy. Czy gra na tyle, na ile kosztuje zestaw czesci, a moze to juz brzmienie porownywane w danych aspektach do dzwieku z DAC za dobry pieniadz... Stad przydalby sie test z wypisaniem, co testowano, na czym, jakie brzmienie, wnioski porownawcze, na jakiej muzyce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Brzmienie jest najwazniejszym wyznacznikiem kazdego projektu audio. Przynajmniej tak powinno byc, jezeli chodzi o to forum audio. Co innego, gdybysmy teraz pisali na Elektrodzie, ktora gromadzi czlowieka o innym  nieco profilu. Tam pewnie najwazniejsza bylaby topologia, pomiary, poprawnosc elektryczna, a odsluchy? Co tam odsluchy... Wazne, ze odpalony i dziala! Dlatego wspomnialem o solidnych testach porownawczych brzmienia tego dac'a. Obiektywnych, na dobrym torze towarzyszacym. Aby odpowiedziec na pytanie, czy sprzet ma audiofilskie zaciecie i do jakiego poziomu jakosci dzwieku go odnosimy. Czy gra na tyle, na ile kosztuje zestaw czesci, a moze to juz brzmienie porownywane w danych aspektach do dzwieku z DAC za dobry pieniadz... Stad przydalby sie test z wypisaniem, co testowano, na czym, jakie brzmienie, wnioski porownawcze, na jakiej muzyce...


Nie ma na świecie czegoś takiego jak wzorzec systemu audio. Nie ma do czego się odnieść. Ktoś tu pisał o profesjonalnym teście. Teraz już piszesz o obiektywnym.. Nie ma takiego systemu uznanego za możliwy do takich testów.

Wysłane z mojego VKY-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pataus napisał:


 

 


Nie ma na świecie czegoś takiego jak wzorzec systemu audio. Nie ma do czego się odnieść. Ktoś tu pisał o profesjonalnym teście. Teraz już piszesz o obiektywnym.. Nie ma takiego systemu uznanego za możliwy do takich testów.

Wysłane z mojego VKY-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dobra, nie bylo tematu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oceniać w kategoriach seperacja uporządkowanie, scena , mulenie, rozdzielczość, jakośc basu i jego zróżnicowanie itp itd. Nie jest to głupia idea. Tylko kto to zrobi? Czy to będzie ocena subiektywna? Słyszałem sprzet bardzo znanego tutaj forumowicza i wg mnie to było pół tony mułu dla mnie, ale on twierdził , ze jest klasa. Niestety każdy sobie sam oceni po złożeniu. Najwyżej opisze wrażenia, ale ZAWSZE będzie to tylko ocena subiektywna i w zadnym wypadku nie uniwersalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze możliwość podpięcia się do zabawy? Chętnie kupię zestaw jeśli jest jeszcze jakiś dostępny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update.

Koledzy ostrożnie rozpakowywać przesyłkę. U siebie znalazłem 3 elementy poza foliowymi torebkami, między kartkami instrukcji...

Szkoda żeby gdzieś się zapodziały w ferworze rozpakowywania.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie no to się tylko cieszyć, a masz z czym porównać? Jakieś bliższe szczegóły typu jakie źródło jaki preamp końcówka kolumny itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.