Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, JanF napisał:

To obserwuj i nie jątrz! Sytuacja robi się nerwowa, tak zawsze bywa ...........

 

Co ty mi insynuujesz? Nie miałem zamiaru jątrzyć. Zwróciłem tylko uwagę na okoliczności, które kłócą się z moim postrzeganiem tego w jaki sposób powinno się prowadzić projekt, w który inni zainwestowali swoje pieniądze. Trochę żal mi tego, że poszło to/realizacja projektu w tą stronę. Spokojnie sobie obserwowałem, ale chamstwa nie lubię, szczególnie nieuzasadnionego

"...... ocenił - jest o co walczyć (ile by kosztował tej jakości DAC z oferty rynkowej?)."

a to jest całkowicie nie potwierdzona i subiektywna ocena.

Bądźmy poważni.  Rynek zweryfikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JanF napisał:

Nie liczyłem na klocki Lego, trzeba spokoju i cierpliwości.   

Ja z kolei patrząc na temat i początkowe nastawienie ArturP myślałem, że to będzie taki lightowy otwarty projekt typu opensource, dla zabawy - gdzie na końcu będę mógł zamówić większą liczbę pcb i porozsyłać. Gdzieś w środku to się wszystko odwróciło o 180 stopni i dlatego mnie to trochę bawi.

Na codzień działam w świecie w którym ludzie rozdają swoją pracę tylko dla przyjemności tworzenia bo wiedzą, że jeśli od siebie da się coś dobrego to to wraca pomnożone (N.Pass działa dokładnie w ten sposób). Tutaj też przecież by można zrobić schemat + projekt pcb wrzucić na GitHub i wciągać poprawki w postaci pull requestów. No ale ktoś chyba miał jakieś plany podboju kosmosu i wyszło jak wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Na codzień działam w świecie w którym ludzie rozdają swoją pracę tylko dla przyjemności tworzenia bo wiedzą, że od siebie da się coś dobrego do wraca pomnożone (N.Pass działa w ten sposób). Tutaj też przecież by można zrobić schemat + projekt pcb wrzucić na GitHub i wciągać poprawki w postaci pull requestów. No ale ktoś chyba miał jakieś plany podboju kosmosu i wyszło jak wyszło.

O widzę Kolega idealista. Takie rzeczy w Polsce rzadko wychodzą.

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
29 minut temu, Tomek 1685 napisał:

"...... ocenił - jest o co walczyć (ile by kosztował tej jakości DAC z oferty rynkowej?)." 
a to jest całkowicie nie potwierdzona i subiektywna ocena.

... chyba żartujesz, tak się składa, że kupiłem (dla Szwagra, któremu zamarzył się 'hiend') DAC'a na TDA 1541 od @arturp i mogę potwierdzić wysoką jakość tego produktu DIY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sentyment do TDA1541. Dość długo używałem naim cd3. I co z tego?

No, ale skoro Szwagier zadowolony, to już nie drążę tematu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomek 1685 napisał:

z założenia miał być prosty i tani.

Tak . Taka wersja powstała i kilka osób ja złożyło . Tyle ,że zachwytów nie słyszę . Potem do wątku dołączył VIVAro i wiele osób ( szczególnie ja ) poprosiło go o zrobienie czegoś bardziej zaawansowanego . Ale bądźmy szczerzy - dac VIVAro jest prosty tak samo jak mój z wyjątkiem autorskich układów tłumienia szumów w zasilaniu . Co do pozostałych elementów nie ma wątpliwości . No chyba ,że ktoś się kompletnie nie orientuje w temacie . Albo zamiast chwilę pomyśleć lutuje elementy tam gdzie pasują ,, nóżkami " co i mnie się przytrafiło ?.

 

53 minuty temu, Tomek 1685 napisał:

wypadałoby udostępnić im dokładny schemat

My chcieliśmy dobrze grającego dac-a a nie schemat , który po złożeniu trafi do kosza . Autor uznał ,że nie będzie się dzielił wiedzą tylko zrobi nam płytkę i większość się na to zgodziła .

 

57 minut temu, Tomek 1685 napisał:

O co chodzi z tą wielką tajemnicą i prawie konspiracją?

To proste - nie chciał aby kopiowano jego rozwiązania . Kiedy ja robię projekt w swojej branży to nawet jeśli korzystam z cudzych rozwiązań ( np projektując fontannę multimedialną ) to płacę branżowcom za zrobienie projektu zasilania energią elektryczną , projektu technologii fontanny i sterowania , projektu wod-kan , projektu oświetlenia , kosztorys itp itd A przecież mógłbym skopiować/ukraść cudzy projekt ( są powtarzalne i pełno tego w sieci ) i wziąć 10-20 tys. dla siebie . Jak twój czy mój projekt ktoś chciałby skopiować to mamy na to pozwalać ? 

 

Godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

Wielu z nas stosuje np zasilacze budowane wg znanych topologii np Salas, czy Spencer i wydaje mi się, że be uszczerbku dla tych właśnie autorów.

Jeśli autorzy się na to godzą to OK ale jeśli nie ( bo z tego żyją ) to jednak kradzież - podobna do kopiowania muzyki .

Godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

wypadałoby wyposażyć je w kompletną dokumentację. 

No i tu jest chyba całe nieporozumienie - informacje szczegółowe są tylko dla tych , którzy zamówili płytki . Nie ma ich w wątku .

Każdy kto kupił płytki może otrzymać na maila zdjęcia płytek z dokładnie zaznaczonymi elementami - jaki to element , jak go wlutować itd . Zapomniałeś też , że każdy kto kupił płytkę otrzymał opis z listą elementów . Ponadto VIVAro koresponduje z nami i wyjaśnia co i jak zrobić . 

Podsumowując - ,,wsparcie posprzedażowe" jest ale tylko dla tych , którzy zamówili płytki . Ktoś , kto nie będzie tego składał nie dostanie dokumentacji - bo po co miałby ją dostać ? 

I na zakończenie przydługiego wywodu - właśnie przyszły elementy z TME do mojego drugiego egzemplarza . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to wszystko nie przekonuje. Ale ja to głupi jestem, myślałem że to forum hobbystyczne, a ty mi tu o fontannach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jaki macie rezystor R39. Nie chce mi się mosfet otworzyć. Mam 10V, tak jak na stabilizatorze.

Ja mam tam 75ohm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomek 1685 napisał:

Ale ja to głupi jestem, myślałem że to forum hobbystyczne, a ty mi tu o fontannach. 

? .

Szkoda ,że już nie ma płytek . Sam bym złożył jeszcze ze dwie bo kupiłem kilka różnych przetworników do tego projektu - kilka AD1860 , PCM56 , PCM61 a nawet starego Duala z którego zamierzam wydłubać YM4113 B3 - podobno fajnie brzmi .

Może namówimy VIVAro do zrobienia nowej partii ? Poprawi się opisy na płytce oraz listę elementów i powinno być łatwiej . Tylko warto zaproponować mu rozsądną cenę za te nowe płytki bo jak ma zasuwać za darmo to lepiej już dać mu spokój .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Macios napisał:

Jaki macie rezystor R39. Nie chce mi się mosfet otworzyć. Mam 10V, tak jak na stabilizatorze.

Ja mam tam 75ohm.

Jeżeli mosfet nie jest uszkodzony to :

- R39 powinien być 91R

- R40 powinien być 470R

- R37 powinien być 7,5-10R

- R41- 680R

-R42-470R

- R3-39R 2W

- R5-680R 0,6W

Mnie się udało spalić mosfeta bo wymaga dłuższego grzania ze względu na lutowanie do dużej powierzchni masy .

Cały ten układ ( razem z mosfetem , rezystorami , TL431 i 2sa970 ) zastąpiłem jednym stabilizatorem scalonym lm1117 5V i gra aż miło . Jednak z układem na mosfecie powinno być lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widząc tutaj spiek na temat złego daca i oszczerstwa ludzi którzy nawet nie wiedzą nic o dac, a co dopiero aby mogli stwierdzić czy gra czy nie osiągnął zenitu.

Poziom obłudy i złośliwości tych, którzy wylewają żłość i niezadowloenie jak forumowicze typu Tomek 1685 , Daniel_68412 świadczy tylko ich zawiści i złośliwości.
Razi ich, że projekt naprawdę dobrze gra i sie udał. A partyzantką to jest wpis Tomek 1685 który nie ma nawet 1% wiedzy na temat daca, nie wie jak gra, nie uczestniczył w projekcie. A wylewa swoje żale, bo zaprojektowałem układ zasilania oraz stabilizacji na Shunt całkowicie mojego projektu, podobnie jak zastosowałem jedyny chyba na świecie pośród DIY proste, ale pomysłowe rozwiązanie z DAC które po prostu gra. No i ?
Przyznał, że  boli go to, że nie może zobaczyć schematu oraz projekt nie jest otwarty. A co mu do tego ?
Podobnie insynuacje Daniel_68412 o rzekomym spisku i tej samej osoby pod różnymi nickami. A jaką ma wiedze na ten temat? Żadną.
Dodatkowo poziom głupot, które wypisuje, nawet dace przedstawione przez użytkowników dace mają inne elementy niż ja zalecałem i opublikowałem swojego.

Ale lepiej popisać się głupotą - spiskową teorią dziejów, żeby odbić sobie swoje niezadowolenie.  Przykre.

Informuje że każda osoba otrzyma ode mnie pomoc na PW, ale że oni tego nie widzą o warto zmyślać i obsmarowywać kogoś ? To całe nasze forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, arturp napisał:

Jeżeli mosfet nie jest uszkodzony to :

- R39 powinien być 91R

- R40 powinien być 470R

- R37 powinien być 7,5-10R

- R41- 680R

-R42-470R

- R3-39R 2W

- R5-680R 0,6W

Mnie się udało spalić mosfeta bo wymaga dłuższego grzania ze względu na lutowanie do dużej powierzchni masy .

Cały ten układ ( razem z mosfetem , rezystorami , TL431 i 2sa970 ) zastąpiłem jednym stabilizatorem scalonym lm1117 5V i gra aż miło . Jednak z układem na mosfecie powinno być lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dokumentacji jest , że R39 pomiędzy 75-91 ...

Nie ma napięcia do otworzenia mosfeta, to się spalić nie mógł ...

 

IMG_20210114_180914 (2).jpg

 

 

R5 680 ohm ??? jest 5,cos tak Kiloohm ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Macios

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, arturp napisał:

Może namówimy VIVAro do zrobienia nowej partii ? Poprawi się opisy na płytce oraz listę elementów i powinno być łatwiej . Tylko warto zaproponować mu rozsądną cenę za te nowe płytki bo jak ma zasuwać za darmo to lepiej już dać mu spokój .

Widzisz, ja też uważam, że za zrobioną robotę należy się godziwe wynagrodzenie, a za darmo to i po ryju ciężko dostać. 

No a jeśli nowa partia PCB miałaby zawierać wynagrodzenie za koncepcję układu i projekt PCB, to wykonawca powinien kupującym udostępnić pełną dokumentację (no bo przecież za to zapłacili). Dla mnie nie ma innej uczciwej opcji.

Ale to już chyba temat do innej zakładki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Macios napisał:

Nie ma napięcia do otworzenia mosfeta, to się spalić nie mógł ...

Ale mógł się zagotować przy lutowaniu . Ja kupiłem nowe tranzystory w TME - są oryginały Alpha&Omega po 3,9 zł/szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arturp napisał:

Ale mógł się zagotować przy lutowaniu . Ja kupiłem nowe tranzystory w TME - są oryginały Alpha&Omega po 3,9 zł/szt.

Ale napięcie powinno być na nóżkach, a nie ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, VIVAro napisał:

Niestety widząc tutaj spiek na temat złego daca i oszczerstwa ludzi którzy nawet nie wiedzą nic o dac, a co dopiero aby mogli stwierdzić czy gra czy nie osiągnął zenitu.

Poziom obłudy i złośliwości tych, którzy wylewają żłość i niezadowloenie jak forumowicze typu Tomek 1685 , Daniel_68412 świadczy tylko ich zawiści i złośliwości.
Razi ich, że projekt naprawdę dobrze gra i sie udał. A partyzantką to jest wpis Tomek 1685 który nie ma nawet 1% wiedzy na temat daca, nie wie jak gra, nie uczestniczył w projekcie. A wylewa swoje żale, bo zaprojektowałem układ zasilania oraz stabilizacji na Shunt całkowicie mojego projektu, podobnie jak zastosowałem jedyny chyba na świecie pośród DIY proste, ale pomysłowe rozwiązanie z DAC które po prostu gra. No i ?
Przyznał, że  boli go to, że nie może zobaczyć schematu oraz projekt nie jest otwarty. A co mu do tego ?
Podobnie insynuacje Daniel_68412 o rzekomym spisku i tej samej osoby pod różnymi nickami. A jaką ma wiedze na ten temat? Żadną.
Dodatkowo poziom głupot, które wypisuje, nawet dace przedstawione przez użytkowników dace mają inne elementy niż ja zalecałem i opublikowałem swojego.

Ale lepiej popisać się głupotą - spiskową teorią dziejów, żeby odbić sobie swoje niezadowolenie.  Przykre.

Informuje że każda osoba otrzyma ode mnie pomoc na PW, ale że oni tego nie widzą o warto zmyślać i obsmarowywać kogoś ? To całe nasze forum.

A  może przyszedł czas iść wyżalić się do doktora. Chłopie ogarnij się i nie zarzucaj mi czegoś czego nie zrobiłem. O mojej wiedzy lub niewiedzy też nie masz pojęcia, więc nie wyrażaj zdanie na ich temat. 

Tak jak napisałem Twoje działanie wydaje mi się dziwne, a temat tytułowego DAC'a mało mnie interesuje, także to czy on gra, czy nie gra, czy robi to dobrze czy źle, a w związku z tym schemat tez mnie mało obchodzi.

Są tutaj za to forumowicze, dla których to ma znaczenie, a czego Ty nie raczysz zrozumieć, a na każdą uwagę reagujesz albo płaczem, albo przeinaczaniem intencji adwersarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomek 1685 napisał:

A  może przyszedł czas iść wyżalić się do doktora.

Tomek , przecież to niczego nie wnosi i nic tego nie wyniknie oprócz awantury . Odpuść proszę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arturp napisał:

Tomek , przecież to niczego nie wnosi i nic tego nie wyniknie oprócz awantury . Odpuść proszę .

Nie miałem ochoty wchodzić do tego tematu, ale nie podoba mi się sposób realizacji tego projektu i przymykanie przez Ciebie Artur (jako założyciela wątku) oka na to w jaki sposób pogrywa spod różnych nick'ów superkonstruktor.

Już mnie tutaj nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

Nie miałem ochoty wchodzić do tego tematu

To po jakiego grzyba wchodzisz złosliwy i wylewający tylko żółć człowieku.

1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

Tak jak napisałem Twoje działanie wydaje mi się dziwne, a temat tytułowego DAC'a mało mnie interesuje, także to czy on gra, czy nie gra, czy robi to dobrze czy źle, a w związku z tym schemat tez mnie mało obchodzi.

To przestań zmyślać bzdury na mój temat i bić piane. Ładne się zaprezentowałeś forumowiczom jaki z ciebie człowiek i o co ci chodzi.

 

1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

a na każdą uwagę reagujesz albo płaczem, albo przeinaczaniem intencji adwersarza.

Płaczkiem jedynym tutaj ty jesteś. Ciągle tylko płacze, aby sie wyżalić i pisać kłamstwa i teorie spiskowe, a nic nie wie na temat projektu, na temat zamówień, nie pomaga oraz jeszcze sie przyznaje że go to nie obchodzi. Brak jakichkolwiek słów...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko i wyłącznie z szacunku dla założyciela wątku pozostawię powyższy wpis bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie co stało u podstaw tego projektu , to jest on prowadzony w sposób dalece "inny" od wszelkich jego poprzedników.

Brak możliwości dyskusji o stosowanych rozwiązaniach ich ew zalet nad innymi rozwiązaniami jest tez trudno zrozumiały w dla zakładki  DIY. 

Niestety w niczym nie przypomina innych w tym wysoce zaawansowanych projektów przetworników jakie ukazywały się tutaj uprzednio .   

Czekam na ciekawe wywody na swój temat ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skromność kolegi Vivaro wprost poraża ,zastosował chyba jedyny na świecie proste rozwiązanie dac które gra .....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nakamichi napisał:

Brak możliwości dyskusji o stosowanych rozwiązaniach ich ew zalet nad innymi rozwiązaniami

Nie prawda . Ja na początku prowadziłem ten temat . Przeczytaj pierwsze strony tego wątku i sprawdź ile osób wypowiadało się w sprawie rozwiązań , które można i warto zastosować i jak chętnie je wprowadzałem .                                Z pewnością uwzględnił bym twoje wskazówki jeśli okazały by się korzystne dla brzmienia czy technicznej poprawności .

Gdzie wtedy byłeś ?

Dlaczego teraz zabierasz głos a wtedy nie chciałeś pomóc ? Do krytykowania jest wielu chętnych ale jak trzeba było coś mądrego zaproponować to jakoś nie widziałem konstruktywnych wpisów obecnych ,, recenzentów ".

Mimo wielu cennych wskazówek kolegów z forum ten dac , który powstał pierwotnie zagrał przeciętnie . Wtedy VIVAro zaproponował ,że przejmie sprawę i zrobi to lepiej . 

I ZROBIŁ JAK OBIECAŁ . ODWALIŁ JESZCZE KAWAŁ ROBOTY LOGISTYCZNEJ I DAŁ CZĘŚCI ZA GROSZE .

WIĘC O CO CHODZI ? 

Mam proste rozwiązanie dla niezadowolonych .

Załóżcie wątek i zróbcie fajnego dac-a . To chyba nie jest dla was zbyt trudne skoro wiecie co w tym projekcie VIVAro  byście zmienili lub zastosowali . Pokażcie co potraficie  a ja obiecuję ,że  będę gorąco kibicował i wspierał w miarę swoich umiejętności .

Ale przestańcie już narzekać na cudzą pracę bo ci , którzy chcieli i byli zaangażowani to dostali dobrego dac-a . 

To takie proste . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arturp napisał:

Nie prawda . Ja na początku prowadziłem ten temat . Przeczytaj pierwsze strony tego wątku i sprawdź ile osób wypowiadało się w sprawie rozwiązań , które można i warto zastosować i jak chętnie je wprowadzałem .                                Z pewnością uwzględnił bym twoje wskazówki jeśli okazały by się korzystne dla brzmienia czy technicznej poprawności .

Gdzie wtedy byłeś ?

Dlaczego teraz zabierasz głos a wtedy nie chciałeś pomóc ? Do krytykowania jest wielu chętnych ale jak trzeba było coś mądrego zaproponować to jakoś nie widziałem konstruktywnych wpisów obecnych ,, recenzentów ".

 

Szkoda prądu kolego , nawet nie wiesz ( lub nie pamiętasz ) , ze korzystasz z mojej podpowiedzi  na eliminację "logiki " Pavuloka czy jak mu tam było .  Wystarczyło poszukać w sieci , tylko trzeba było wiedzieć czego szukać ;-)). To jest chyba podstawa tego projektu .

Trzymaj się zdrowo .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

Co ty mi insynuujesz? Nie miałem zamiaru jątrzyć. Zwróciłem tylko uwagę na okoliczności, które kłócą się z moim postrzeganiem tego w jaki sposób powinno się prowadzić projekt, w który inni zainwestowali swoje pieniądze. Trochę żal mi tego, że poszło to/realizacja projektu w tą stronę. Spokojnie sobie obserwowałem, ale chamstwa nie lubię, szczególnie nieuzasadnionego

"...... ocenił - jest o co walczyć (ile by kosztował tej jakości DAC z oferty rynkowej?)."

a to jest całkowicie nie potwierdzona i subiektywna ocena.

Bądźmy poważni.  Rynek zweryfikuje.

ciekawe ,że najwięcej do gadania mają osoby nie biorące udziału w projekcie.Ciekawe po co tu się pałętają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nakamichi napisał:

nawet nie wiesz ( lub nie pamiętasz ) , ze korzystasz z mojej podpowiedzi  na eliminację "logiki " Pavuloka

Tak , rok temu o tym pisaliśmy na komunikatorze . Twoja wskazówka dotycząca zastosowania CS8414 była cenna i została wprowadzona , co dowodzi tego co napisałem wcześniej - każdy mógł się zaangażować a mądre pomysły były uwzględniane. 

No ale skoro twój pomysł został uwzględniony to dlaczego piszesz ,że nie ma możliwości dyskusji ? 

Przecież twój pomysł właśnie z tej wymiany informacji i dyskusji pochodzi .

I za to szczere podziękowania bo to był strzał w 10 ?

Tyle ,że w rezultacie z naszych dyskusji wyszedł przeciętny dac , na który nie było zainteresowania forumowiczów . 

I wtedy okazało się ,że forumowego dac-a nie będzie . Polegliśmy . Temat nas przerósł , nie było czasu , ktoś się nie chciał podzielić wiedzą itp itd .

Gdyby nie VIVAro to by go nie było . On doszedł do wniosku ,że zamiast koncertu życzeń , luźnych uwag i dobrych chęci  potrzebna jest konkretna robota i wiedza co trzeba zrobić . 

No i miał rację .

To on zrobił świetnie grającego dac-a .

Nie my .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arturp napisał:

Tak , rok temu o tym pisaliśmy na komunikatorze . Twoja wskazówka dotycząca zastosowania CS8414 była cenna i została wprowadzona , co dowodzi tego co napisałem wcześniej - każdy mógł się zaangażować a mądre pomysły były uwzględniane. 

No ale skoro twój pomysł został uwzględniony to dlaczego piszesz ,że nie ma możliwości dyskusji ? 

Przecież twój pomysł właśnie z tej wymiany informacji i dyskusji pochodzi .

I za to szczere podziękowania bo to był strzał w 10 ?

Tyle ,że w rezultacie z naszych dyskusji wyszedł przeciętny dac , na który nie było zainteresowania forumowiczów . 

I wtedy okazało się ,że forumowego dac-a nie będzie . Polegliśmy . Temat nas przerósł , nie było czasu , ktoś się nie chciał podzielić wiedzą itp itd .

Gdyby nie VIVAro to by go nie było . On doszedł do wniosku ,że zamiast koncertu życzeń , luźnych uwag i dobrych chęci  potrzebna jest konkretna robota i wiedza co trzeba zrobić . 

No i miał rację .

To on zrobił świetnie grającego dac-a .

Nie my .

 

Udajesz , czy nie wiesz o co biega ;-))

Trudno dyskutować o czymś czego nie widać i nie wiadomo czym jest .

Cieszę się , ze moja podpowiedz okazała się trafna i przetrwała próbę czasu , ale to jedynie podpowiedz , nie jestem autorem tego rozwiązania . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może jest w inny sposób. Na pewno taki, że dac jest bardzo tani, z moimi autorskimi rozwiązaniami, oraz zastosowaniem sprawdzonej aplikacji z daca. Nie "po kawałku" z sieci, no i gra dobrze. I to sie liczy. Bez zarobku, co też innych boli że można tanio. Jest szczegółowa wycena dla zainteresowanych, czy dowody zakupu.

A że nie udostępniam moim rozwiązań, to innych gryzie. Ludzie, co niezainteresowanych to obchodzi a pozwalają sobie po złości na zmyślanie i obrazę?

 

1 godzinę temu, Nakamichi napisał:

Brak możliwości dyskusji o stosowanych rozwiązaniach ich ew zalet nad innymi rozwiązaniami jest tez trudno zrozumiały w dla zakładki  DIY

Nie prawda. Nie tylko było zaznajomienie z tym co zastosuje, to nawet zrobiłem listę jakie są rozwiązania, co dac będzie zawierał i umożliwia. Pytałem się czy coś zmieniamy, dostosowałem obudowy zamiast smd pod DIP itp.  Radzę poczytać temat. A że nie pokazuje schematu, co akurat boli jedynie i tylko tych co nie byli zainteresowani projektem. 

1 godzinę temu, Nakamichi napisał:

Niestety w niczym nie przypomina innych w tym wysoce zaawansowanych projektów przetworników jakie ukazywały się tutaj uprzednio

Za to inne przypominały tym że miały udostępnioną dokumentacje, były inaczej prowadzone i OK. Ale ten projekt ja zaprojektowałem i przedstawiłem jasne reguły i nikogo nie namawiałem.

Nie wiem po co to bicie piany. Nikt tutaj nikogo nie namawia na zakup - twój wybór.

Tak samo wymyślacze teorii i krzykacze nie mają pojęcia o moim szczegółowym supporcie choćby na PW czy email... 

 

Godzinę temu, tedi02 napisał:

A skromność kolegi Vivaro wprost poraża ,zastosował chyba jedyny na świecie proste rozwiązanie dac które gra .

Za to twoja ironia nie jest ani śmieszna, ani nie masz wiedzy temat projektu/ zamówienia, a nie nie byłeś zainteresowany i po poraża! Wiec nie czepiaj się. Co pokazujesz tak pisząc? Są tam moje osobiste, rozwiązania, albo ze sprzętu hie-end, gdzie akurat nie masz dostępu i widać to cie boli. U ciebie widzę tu tylko stawianie buziek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nakamichi napisał:

Trudno dyskutować o czymś czego nie widać i nie wiadomo czym jest .

Jeżeli chodzi ci o schemat to ja doszedłem do wniosku ,że przedstawione w wątku moje rysunki płytek są tak proste i jasne jak schemat i każdy kto chciałby coś dodać odczyta to bez problemu , skoro dla mnie laika to było jasne .

Odbiornik sygnału cyfrowego, kość rozdziału sygnału do przetworników , dwa przetworniki i proste zasilanie na stabilizatorach .  Aplikacje z not producentów . Prościej się nie da .

Przyznam ci się ,że przez chwilę myślałem o założeniu wątku o wspólnym zrobieniu ciekawego analogu/preampu lampowego do dac-ów z wyjściem prądowym . Nie znalazłem o tym nic na naszym forum a wygląda obiecująco . Ale teraz nie wiem czy nie lepiej jak zrobię sam bo skończy się tak jak ten projekt . Trzeba to po prostu zrobić i nie pytać o zdanie bo dyskusje kończą się awanturami . Komu się spodoba to weźmie płytki . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę inaczej

To jest temat o DAC i jego składaniu.Proszę Moderację - McGyver - zamiast wyśmiewania się , o zrobienie porządku i wywalenie śmiecących i trollujących osobników nie biorących udziału w projekcie.Składam ten DAC i chciałbym czytać wpisy techniczne a nie wyławiać je spośród śmieci i gównoburzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.