Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, wojkubi napisał:

Ja dałem radę,chyba że jakiś felerny był.

Ba, ja kiedyś przez pomyłkę puściłem 150V stałego na wyjście prądowe pary PCM1702. sůkínsýný przeżyły i grają do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojkubi napisał:

Nie jestem pewny, to jest wskazówka dla takich ja elektoroamatorów. McGyver Ty to masz szczęście.

A tam szczęście. To po prostu porządne scalaki są. A nawet gdybym je sfajczył to bym wyjął nowe PCM1702 z pudełeczka i bym wymienił. Chyba nawet mam jeszcze selekcję K. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwaliłem 1704 wysoką temperaturą.  Przez dwa lata był ostro podgrzewany prze 6n30p. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Stosowanie 6N30P w analogówce dla DAC jest jak strzelanie z armaty do muchy. 

Cały Hi-End tak działa. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Stosowanie 6N30P w analogówce dla DAC jest jak strzelanie z armaty do muchy. 

Ja już ślepy jestem, wolę nie spudłować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojkubi napisał:

McGyver.Jeśli wzmacniacz ma 10kohm na wejściu to co polecasz?

Zmienić wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem DACa. Co prawda na PCM, bo niestety AD pobierają za dużo prądu i spadki napięć bardzo duże. Jest pewien problem z pomiarem oscyloskopem tego co produkuje na wyjściu. Masa zbiera ogromne ilości śmieci. Panowie mierzyliście go? Jak to u Was wypadło? Jak podłączaliście?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzych 2 napisał:

Uruchomiłem DACa. Co prawda na PCM, bo niestety AD pobierają za dużo prądu i spadki napięć bardzo duże. Jest pewien problem z pomiarem oscyloskopem tego co produkuje na wyjściu. Masa zbiera ogromne ilości śmieci. Panowie mierzyliście go? Jak to u Was wypadło? Jak podłączaliście?

 

Nie mierzyłem go, podłączyłem bezpośrednio do wzmacniacza.

R I/V dałem na płycie DAC 330 Ohm bez kondensatora.

Wlutowałem shunty Roberta i zagrało jak nic co do tej pory miałem.

Słychać było emocje wykonawcy.

Potem podłączyłem do pre lampowego kolegi Muzg i już tak ładnie nie było, ale tam jest filtr na wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Macios napisał:

Nie mierzyłem go, podłączyłem bezpośrednio do wzmacniacza.

R I/V dałem na płycie DAC 330 Ohm bez kondensatora.

Wlutowałem shunty Roberta i zagrało jak nic co do tej pory miałem.

Słychać było emocje wykonawcy.

Potem podłączyłem do pre lampowego kolegi Muzg i już tak ładnie nie było, ale tam jest filtr na wejściu.

Nie neguję walorów brzmieniowych. Tylko chciałem pomierzyć. Też mam rezystor w I/V. Caddock MK132 470omów. Na razie nie podłączałem. Tylko oscyloskop, jak zawsze zanim coś podlączę sprawdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem oscyloskop bezpośrednio do nóżek rezystora konwersji -na niskich częstotliwościach pokazuje sinusoidę ze ''schodkami'' na wysokich kaszankę(zdaje się że już po nim).Pokazałbym fotkę ale nie umiem wstawiać zdjęć.Jak oscyloskop pokazuje śmieci na masie?Niepokoi mnie Twoje stwierdzenie o dużym poborze prądu.Mnie napięcie przysiadło jak poszedł mi ad1860.Te wszystkie stabilizatory w czasie normalnej pracy są gorące.Może ktoś ma kamerę termowizyjną,mógłby wstawić zdjęcie sprawnej  płytki w czasie pracy

Krzych2.Zapomniałem zapytać.Jakie masz napięcia na poszczególnych nogach ad  1i16,3i8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wojkubi napisał:

Podłączałem oscyloskop bezpośrednio do nóżek rezystora konwersji -na niskich częstotliwościach pokazuje sinusoidę ze ''schodkami'' na wysokich kaszankę(zdaje się że już po nim).Pokazałbym fotkę ale nie umiem wstawiać zdjęć.Jak oscyloskop pokazuje śmieci na masie?Niepokoi mnie Twoje stwierdzenie o dużym poborze prądu.Mnie napięcie przysiadło jak poszedł mi ad1860.Te wszystkie stabilizatory w czasie normalnej pracy są gorące.Może ktoś ma kamerę termowizyjną,mógłby wstawić zdjęcie sprawnej  płytki w czasie pracy

Krzych2.Zapomniałem zapytać.Jakie masz napięcia na poszczególnych nogach ad  1i16,3i8.

Po robocie zrobie dokładne pomiary. Napiszę dokładnie. Nie chce teraz z pamięci. Z tymi śmieciami na wyjściu mam tak samo. Podejrzewam, ze trzeba poszukać czystej masy, albo prądy spływu shuntów uporządkować, żeby nie hulały po całej wylewce. Spokojnie temat jest do ogarnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krzych 2 napisał:

Po robocie zrobie dokładne pomiary. Napiszę dokładnie. Nie chce teraz z pamięci. Z tymi śmieciami na wyjściu mam tak samo. Podejrzewam, ze trzeba poszukać czystej masy, albo prądy spływu shuntów uporządkować, żeby nie hulały po całej wylewce. Spokojnie temat jest do ogarnięcia.

Jeśli chodzi o napięcia na PCM we wskazanych punktach mam 10V z różnicą w setnych więc nieistotnych w tym wypadku. DAC na AD nie działa kości są trefne, spadki do 8V i prawie 4V w zależności gdzie się przyłoży . Spektrum szumu w działających PCM jest nieakceptowalny. Może być , że to gra, ale ja tak zaśmieconego sygnału nie podłączę do sprzętu. Nie chciałbym generalizować i twierdzić, że to u każdego, ale apeluję żeby zrobić sobie w miarę możliwości pomiary oscyloskopem, a jeszcze lepiej wkleić tutaj porządne  robione przy okazji innych DACów (Waldi, 3dlite). Oby nie było tak, że pomimo brzmienia jest to jednak bubel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, przemak napisał:

Oscyloskop z uziemieniem i co się dziwicie ?

Jeżeli bardzo zauważalnie pojawia się tło szumu po załączeniu zasilania DACa i zapodaniu sygnału po SPDIF, a zasilania są wolne od tego szumu. To co to ma wspólnego z tym, czy oscyloskop ma uziemienie , czy nie ma?

Problemy są dwa. Po pierwsze masy zbierają śmieci. Po drugie, same kości generują szerokie ich spektrum, do tego stopnia, że oscyloskop ma problemy przy 1khz z synchronizacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wojkubi napisał:

Co masz na myśli z tym oscyloskopem i uziemieniem?

 

6 minut temu, Krzych 2 napisał:

Jeżeli bardzo zauważalnie pojawia się tło szumu po załączeniu zasilania DACa i zapodaniu sygnału po SPDIF, a zasilania są wolne od tego szumu. To co to ma wspólnego z tym, czy oscyloskop ma uziemienie , czy nie ma?

Jeżeli oscyloskop ma wtyczkę z bolcem, to podłączacie w czasie pomiaru jakąś "obcą" masę do wyjścia. A masa i jej prowadzenie zwłaszcza w układach analogowo-cyfrowych chyba ma znaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

 

Jeżeli oscyloskop ma wtyczkę z bolcem, to podłączacie w czasie pomiaru jakąś "obcą" masę do wyjścia. A masa i jej prowadzenie zwłaszcza w układach analogowo-cyfrowych chyba ma znaczenie. 

No ma. Tylko, że ja nie mam bolca z uziemieniem. I mierzyłem już nie jedno, ale takich jaj nie oglądałem jak do tej pory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzych 2 napisał:

No ma. Tylko, że ja nie mam bolca z uziemieniem

Nie rozumiem? Znaczy podłączasz się do gniazdka bez bolca? To może i dobrze, ale z kolei cała obudowa i masa oscyloskopu wisi w powietrzu... 

Z tym, że ja tam się nie znam i trochę mam odchylenia na punkcie poprawnego prowadzenia mas, a to na forum nie znajduje zrozumienia, także spoko, nie będę przeszkadzał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Nie rozumiem? Znaczy podłączasz się do gniazdka bez bolca? To może i dobrze, ale z kolei cała obudowa i masa oscyloskopu wisi w powietrzu... 

Z tym, że ja tam się nie znam i trochę mam odchylenia na punkcie poprawnego prowadzenia mas, a to na forum nie znajduje zrozumienia, także spoko, nie będę przeszkadzał ?

Odchylenia na punkcie prowadzenia mas to prawidłowe jak najbardziej. Tak mam bez bolca. Instalacja starego typu w domu. Masa niejako wisi. Wiem pomiary nie będą może miarodajne. Ja tutaj sygnalizuję tylko niepokojące zjawisko, do sprawdzenia przez innych użytkowników. Tym bardziej, że inne DACe, które posiadam, nie generują takiego szumu. Coś jest na rzeczy i niech każdy kto może- sprawdzi. Mój nie kwalifikuje się na razie do grania. Choć pewnie dźwięki wydaje z siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych 2

Jak wyciągniesz daki z podstawek to śmieci znikają czy są nadal?Możesz pokazać jak wyglądają te śmieci na oscyloskopie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak. Linie zasilania na stabilizatorach są wporzo. Sprawdzałem przynajmniej te dyskretne dają czyste zasilanie. Problemem są masy według mnie, albo trefne z kolei te PCM. Wytargam z cedeka Denona ( gra po analogu beznadziejnie płasko) kości PCM to porównam. Choć to podła gradacja, ale jakiś punkt odniesienia będzie. Wiem, tryb bez oversamplingu i filtracji będzie śmiecił, ale tego na bank jest za dużo. Pamiętam DACa Petera Daniela na TDA1543 tam na wyjściu poza schodkami było czysto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::Jeśli chodzi o napięcia na PCM we wskazanych punktach mam 10V z różnicą w setnych więc nieistotnych w tym wypadku. DAC na AD nie działa kości są trefne, spadki do 8V i prawie 4V w zależności gdzie się przyłoży ""

Ja miałem identyczną sytuację z napięciami  .Kości AD 1860 uszkodzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.