Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bodo_z napisał:

wydają się być szkliste sybilanty,

Nie mam analogu VIVAro więc trudno mi powiedzieć czy to nie jest właśnie zasługa analogu .Obydwa moje egzemplarze  z analogiem lampowym lub na opampach nie przejawiają ciągotek do takich problemów - nic ze szklistości .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturp napisał:

Nie mam analogu VIVAro więc trudno mi powiedzieć czy to nie jest właśnie zasługa analogu .Obydwa moje egzemplarze  z analogiem lampowym lub na opampach nie przejawiają ciągotek do takich problemów - nic ze szklistości .

 

To samo u mnie. Bardzo gładko i spokojnie brzmiący. Jak trzeba to i przyp... też potrafi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkraczam w świat DAC po raz pierwszy, dla mnie to torum to źródło cennych informacji- ukłon dla Vivaro za tajemną wiedzę. Mam komputerek-terminal z Daphile na Linuxie, który nie ma SPDIF, więc jedyne połączenie jest z USB. Czy do tego DAC'a  jest jakiś sposób na podłączenie USB->I2S - jakiś XMOS czy Amanero? Jak? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dekRe napisał:

sposób na podłączenie USB->I2S - jakiś XMOS czy Amanero?

Amanero ma wyłącznie I2S. XMOS i CM6631 mają zwykle i jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, McGyver napisał:

XMOS i CM6631 mają zwykle i jedno i drugie.

Dziękuję MCGywer, oświeciłeś mnie zielonego w tej materii, że takie połączenie z USB jest jednak możliwe, czyli absolutna moja niewiedza w tej materii wyoutowała mnie z tego fajnego projektu - szkoda, że taki zamknięty.
Może zrobię sobie pracowanę wzorując się na projekcie ArturaP.

A gdy się przegląda całe spektrum płytek typu XMOS czy CM6631  na Ali - czy jest znany na Ali sklep pewniak?
Czym kierować się w wyborze modułu do takiego DAC'a, gdy ceny proponowanych modułów oscylują od 57 zł do ok. 164 zł - no i wyżej?
Z linuxowym Daphile mniej walki będzie ze sterownikami od XMOS czy CM6631?

Czy XMOS kupiony z Chin musi mieć sterownik do Windows oferowany od Chińczyka-producenta, czy są może ogólne, albo lepsze i gorsze? Mam trochę płyt CD zrzuconych do flac, mam foobara ulubionego, w komentarzach na Ali kupujący są zadowoleni, że moduł im gra np. na DSD 512 - a inni, że to nie działa. Kiedy i czy to ważne? 

Czy są lepsze lub gorsze moduły w przetwarzaniu sygnałów do SPGIF? Czy są tam pewniaki, czy to też losowość jak ogólnie z zakupami tam?

Czy warto dopłacać do modułu mającego gniazdko do zewnętrznego zasilacza, gdy przeróbka zasilania w gotowym module nie jest moim marzeniem?

Czy na zasilaniu z USB zagra to dobrze i akceptowalnie, o ile projektant modułu dobrze wykonał płytkę i dał lepszą filtrację napięć z USB - i czy wszyscy te moduły przerabiacie na dobre zasilanie (zamiast z USB 5V?) z DAC'a? 

Po co na złączu tam jest 3.3V i czy DAC musi te napięcie podać dla modułu?

Od kogo na ALi  kupujecie do DAC'a? Wiem, idę na łatwiznę prosząc o wskazówki, nim na własnej skórze poznawać błędy fatalnego wyboru, ale... help me w wyborze pierwszego modułu do DAC'a 🙂 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dekRe napisał:

gdy się przegląda całe spektrum płytek typu XMOS czy CM6631  na Ali - czy jest znany na Ali sklep pewniak?

Za krótko kupuję na Ali żeby móc wskazywać pewnych sprzedawców. 

 

50 minut temu, dekRe napisał:

Czym kierować się w wyborze modułu do takiego DAC'a, gdy ceny proponowanych modułów oscylują od 57 zł do ok. 164 zł - no i wyżej?

Cena zwykle zależy od jakości użytych komponentów, głównie oscylatorów. Niektóre modułt mają wyprowadzone wyjścia SPDIF a nie mają wyprowadzonych I2S, bywa też odwrotnie. Najlepiej brać takie które mają i jedno i drugie. 
Możliwość zasilania zewnętrznego zamiast z USB zawsze jest korzystna.

 

53 minuty temu, dekRe napisał:

Z linuxowym Daphile mniej walki będzie ze sterownikami od XMOS czy CM6631?

Pod linuksem żaden z nich nie wymaga sterowników. 
Pod win10 wymagają, ale to żaden problem. Instalacja jest łatwa i bezproblemowa.

 

54 minuty temu, dekRe napisał:

Czy XMOS kupiony z Chin musi mieć sterownik do Windows oferowany od Chińczyka-producenta

Niekoniecznie. Musi się natomiast zgadzać wersja chipsetu, ale to niewielki problem bo na najnowszych sterownikach nie zatrybiają już tylko bardzo stare wersje XMOSa. 

 

56 minut temu, dekRe napisał:

Mam trochę płyt CD zrzuconych do flac, mam foobara ulubionego, w komentarzach na Ali kupujący są zadowoleni, że moduł im gra np. na DSD 512 - a inni, że to nie działa. Kiedy i czy to ważne? 

Przy FLAC - nieważne. Jeżeli Twój DAC nie trybi DSD - nieważne. Jeżeli Twój DAC trybi DSD -UWAGA-wyrażam swoją subiektywną opinię-znaczenie DSD jest marginalne.

 

59 minut temu, dekRe napisał:

Czy są lepsze lub gorsze moduły w przetwarzaniu sygnałów do SPGIF? Czy są tam pewniaki, czy to też losowość jak ogólnie z zakupami tam?

Sprecyzuj pytanie bo nie bardzo wiem czego dotyczy. 

 

59 minut temu, dekRe napisał:

Czy warto dopłacać do modułu mającego gniazdko do zewnętrznego zasilacza, gdy przeróbka zasilania w gotowym module nie jest moim marzeniem?

Każdy moduł da się zasilić zewnętrznie, ale niektóre należy w tym celu nieco zmodyfikować. Pytanie powinno brzmieć raczej ile dla Ciebie jest warte uniknięcie konieczności dłubania w PCB? 

 

Godzinę temu, dekRe napisał:

Czy na zasilaniu z USB zagra to dobrze i akceptowalnie,

Dla każdego "akceptowalnie" oznacza co innego. Jak dla mnie na zasilaniu USB gra powiedzmy że akceptowalnie, niemniej przy dobrym zasilaczu dedykowanym gra lepiej i różnica z reguły jest niepomijalna. 

 

Godzinę temu, dekRe napisał:

czy wszyscy te moduły przerabiacie na dobre zasilanie (zamiast z USB 5V?)

Nie podejmuję się odpowiadać za wszystkich. Ja raczej przerabiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Używam i jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

USB Audio oparte na CM6631 w porównaniu do XMOS XU208. Miał ktoś oba rozwiązania i może opisać jakie są różnice w dźwięku (lub ich brak) oraz inne wady/zalety. Cenowo oba rozwiązania wypadają podobnie, docelowo było by to połączone po USB z Rpi 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 12:12, McGyver napisał:

Cena mocno wysoka. 

Ze względu na to, że CM6631 poszły w górę o praktycznie 80-90zł. I niech mi ktoś nie podsyła linków, że da się kupić za 5zł. Od około roku jest problem z dostępnością, a jak już kupisz to w 90% to podróbka, która po podaniu zasilania gotuje się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gavron04

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość JanF

(Konto usunięte)

Moje zamówienie do @VIVAro z dnia 25-07-2020 obejmowało:

3.@janf  (AD1860J +SMD + układy + 4 stabilizatory) + kpl analog + kpl PCM56
Czyli PCB dac: 40zł + kompet: SMD 27zł + 4xPCB staby: 16zł + + 4xkomplety części dla stabów: 22zł + AD1860J: 70zł + PCM56P: 70zł  + wszystkie inne układy, złącza: 58zł  = 303zł
Analog PCB: 80zł + bufory buf634 to-220: 130zł + 80zł + kompet SMD: 15zł + kpl wzmacniacze operacyjne (16szt) 55zł  =280zł. Transformatory dedykowane: 66zł. Montaż DAC'a: 120zł

Ostatnią wpłatę wykonałem we wrześniu 2020 roku.

Stan realizacji na teraz: ZERO, nic z powyższego nie zostało zrealizowane przez @VIVAro.

Za to, mam bogatą kolekcję kolejnych obietnic, 'już w sobotę wyślę paczkę'.

Proszę kolegów uczestniczących w projekcie o podzielenie się na forum informacją o stanie realizacji zamówienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JanF napisał:

Moje zamówienie do @VIVAro z dnia 25-07-2020 obejmowało:

3.@janf  (AD1860J +SMD + układy + 4 stabilizatory) + kpl analog + kpl PCM56
Czyli PCB dac: 40zł + kompet: SMD 27zł + 4xPCB staby: 16zł + + 4xkomplety części dla stabów: 22zł + AD1860J: 70zł + PCM56P: 70zł  + wszystkie inne układy, złącza: 58zł  = 303zł
Analog PCB: 80zł + bufory buf634 to-220: 130zł + 80zł + kompet SMD: 15zł + kpl wzmacniacze operacyjne (16szt) 55zł  =280zł. Transformatory dedykowane: 66zł. Montaż DAC'a: 120zł

Ostatnią wpłatę wykonałem we wrześniu 2020 roku.

Stan realizacji na teraz: ZERO, nic z powyższego nie zostało zrealizowane przez @VIVAro.

Za to, mam bogatą kolekcję kolejnych obietnic, 'już w sobotę wyślę paczkę'.

Proszę kolegów uczestniczących w projekcie o podzielenie się na forum informacją o stanie realizacji zamówienia!

U mnie niewiele lepiej. Po kilku miesiącach próśb i wiecznego przesuwania terminów dostałem mój KIT (DAC + Analog), niestety brakowało bardzo wielu części, w tym większości krzemu. Po kolejnych seriach maili i wielu obietnicach dosyłki brakujących rzeczy pan Robert stwierdził błędy w analogu i prosił o odesłanie analogu (PCB + otrzymane części) celem poprawek w PCB i dolutowania części elementów. Paczkę otrzymał końcem lutego... Przypominałem się jeszcze kilka razy, ostatni termin minął końcem marca. Od tego czasu cisza, groziłem upublicznieniem sprawy, policją (to co się tu wyrobiło lekko podlega pod oszustwo) i niestety zero kontaktu ze strony pana Roberta. Koniec końców poprosiłem o zwrot wpłaty za analog i brakujące części co oczywiście nie nastąpiło.

Widzę że nie jestem jedyny w takiej sytuacji, a moja cierpliwość już raczej się skończyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez devshin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
23 minuty temu, JanF napisał:

Moje zamówienie do @VIVAro z dnia 25-07-2020 obejmowało:

3.@janf  (AD1860J +SMD + układy + 4 stabilizatory) + kpl analog + kpl PCM56
Czyli PCB dac: 40zł + kompet: SMD 27zł + 4xPCB staby: 16zł + + 4xkomplety części dla stabów: 22zł + AD1860J: 70zł + PCM56P: 70zł  + wszystkie inne układy, złącza: 58zł  = 303zł
Analog PCB: 80zł + bufory buf634 to-220: 130zł + 80zł + kompet SMD: 15zł + kpl wzmacniacze operacyjne (16szt) 55zł  =280zł. Transformatory dedykowane: 66zł. Montaż DAC'a: 120zł

Ostatnią wpłatę wykonałem we wrześniu 2020 roku.

Stan realizacji na teraz: ZERO, nic z powyższego nie zostało zrealizowane przez @VIVAro.

Za to, mam bogatą kolekcję kolejnych obietnic, 'już w sobotę wyślę paczkę'.

Proszę kolegów uczestniczących w projekcie o podzielenie się na forum informacją o stanie realizacji zamówienia!

Aha, zapomniałem napisać, złożyłem @VIVAro propozycję zwrotu całej sumy pieniędzy, potem zwrotu TYLKO 400 zł, na koniec przysłania kitu w częściach (bez montażu). ZERO realizacji. Tylko obietnice, że 'w sobote wyślę paczkę'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj minął rok od momentu złożenia zamówienia na DAC + analog, złożony i uruchomiony komplet. ROK!

Podobnie jak koledzy cały czas byłem zwodzony obietnicami. 

Po dziesiątkach maili z zapewnieniami że już jutro, pojutrze, 31 marca dostałem nr inpost-u do śledzenia przesyłki. Znowu tydzień za tygodniem, obietnica za obietnicą...

W tej chwili zero odpowiedzi ze strony Roberta.

Moja wpłata to 650 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba należę do" szczęśliwców" którzy mimo wszystko kit dostali. Oczywiście " kompletny". Na moje zwrócenie uwagi na ten fakt, zostałem kłamcą i oszczercą i podobno miała być założona sprawa w sądzie.

No i co Wielce Szanowny Kolego Robercie !!!!?? 

Gdzie ten pozew? Coś mi się zdaje , że powinien do sądu wpłynąć, ale bynajmniej nie przeciwko mnie.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem szczęśliwcem który się zgodził dla kolegi złożyć rzeczonego dac-a  i analog, wydawało się przysługą za którą za złożenie miałem wziąć parę złotych,bo miała to być prosta do polutowania konstrukcja z porządnie opisana i wszystkie elementy miały być w tak zwanym kicie. Niestety wszystko co miało być proste, łatwe okazało się nie tyle trudne a wręcz nie możliwe do złożenia z dokumentacją która była załączona w pudełku z kitem. Do analogu dokumentacji całkowicie brak, do dac-a dokumentacja obarczona błędami i nieścisłościami. Oczywiście braki w w elementach. Co wyszło po czasie gdy wymusiłem na konstruktorze dane jak mam złożyć analog i do którego zrobiłem dokumentację obrazkową którą rozesłałem dla zainteresowanych kolegów. Gdy Pan konstruktor dowiedział się o tym moim posunięciu dostałem , tak zwaną burę dlaczego rozsyłam dla osób które kupiły analog dokumentację( którą tworzyłem przez 2 tygodnie) bo oni zamówili specjalne wersje analogu który nie jest taki jak ten co ja składam bo sobie życzyli coś innego, i tylko namieszam im w głowach. A on będzie się musiał tłumaczyć czemu coś się nie zgadza z moim obrazkiem. Niestety po czasie gdy zacząłem uruchamiać analog - (bez sukcesu) dostałem propozycję że kolega, uruchomi i naprawi to co mogło się uszkodzić, przez błędnie wysłany element, który nie pasował bo pcb zaprojektowane zostało pod jakiś inny wynalazek i bez przeróbki pcb się nie da uruchomić. Co do dac-a to błędów na pcb nie brakowało brak opisów+ powtarzające się elementy. Następne 2 tygodnie spędziłem na męczeniu konstruktora by wyrysować co gdzie umieścić na płytce dac-a i to na wet trafiło na forum zamieszczone przez konstruktora z lakonicznym wpisem kto nad rysunkiem siedział.
oczywiście wersja przejściowa, nie ostateczna a którą uzgadniałem. Sam już nie podjąłem się zamieszczania obrazka na forum by nie drażnić kolegi  by nie wypiął się na innych kolegów którzy zapłacili za kit i oczekują pomocy od konstruktora. Cała zabawa z tym projektem zajęła około 4 miesięcy ,więc w miarę krótko,jeśli czytać wpisy tych którzy jeszcze nie zaczęli zabawy ze składaniem. Cały projekt to moim prywatnym zdaniem jest porażka, nie ze względu na pomysł, lecz realizację szacunek do osób które uwierzyły w dobre intencje konstruktora. Osobiście już nie zajmuję się tym urządzeniem,nie dałem rady za co przepraszam Kolegę Brbr ,i oddałem by się osobiście dogadał z konstruktorem.

Napisałem wszystko co uważam za ważne pomijając epitety które cisnęły się na klawiaturę i poboczne wątki które znam lecz nie opisuję bo zrobią to inni którzy zostali potraktowani moim zdaniem gorzej nisz ja. Bo nie płaciłem !!

Pozdrawiam serdecznie kolegów i osobiście zainteresowanych Bodo_z  

 

 

       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał tego wątku powinien być ostrzeżeniem.

Niestety nieuczciwych cwaniaczków , próbujących zarobić w taki czy inny sposób nie brak. 

Ja mam nauczkę. Utopiłem jakieś 300zł. Nie wspominam o nerwach. Dobrze, że trafił się Bodo_z z jego wnikliwością. Dobrze, że jakieś doświadczenie z montażem układów mam i udało się chociaż DACa poskładać, zaś analog okazał się całkowitym bublem.

Trudno. Po prostu uważajmy na przyszłość na "cudownych" konstruktorów. Nagle pojawiających się znikąd.

Tyle w temacie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , jako autorowi wątku trochę mi przykro ,że tak kiepsko się układa . Ale trzeba być obiektywnym - ja dostałem pomoc od VIVAro na komunikator . Wszystko mi wyjaśniał i udało mi się uruchomić dwa egzemplarze ( bez analogu bo stosuję inne i bez stabilizatorów zaprojektowanych przez VIVAro bo używam zwykłych liniowych ) . Obydwa grają , wszystko ustawione . Kosztowało mnie to sporo czasu bo wiele musiałem doczytać i się doszkolić . Na przykład niektóre parametry mi się rozjeżdżały bo stosowałem elementy kupione samodzielnie a VIVAro dobierał to co nam wysyłał - i warto skorzystać z jego elementów . Czasem na pałę wlutowałem jakiś element bez zastanowienia i okazywało się na przykład , że zamiast stabilizatora 6V wlutowałem TL-kę bo jest błąd w oznaczeniu elementów na płytce ale bądźmy szczerzy - jeśli nie myślałem nad tym co wstawiam to też moja wina . To dział DIY .  Krzych2 i kilku innych forumowiczów sporo mi podpowiedziało i zasugerowało . 

No i najważniejsze- lepszego dac-a nie miałem . W mojej skromnej ocenie jest wybitny jeśli chodzi o brzmienie . Ostatnio sam sobie projektuję różne układy ( w tym dac-ki )  i zamawiam płytki albo składam gotowce od innych autorów ( np Traxmana , Holgina  ) ale takiego dźwięku nie udało mi się uzyskać . A kłopoty z uruchomieniem tych projektów są takie ,że ręce opadają - kto składał kit-y AVT ten wie o czym piszę . Nawet zwarcia w zasilaniu się zdarzały .

No ale jeśli ktoś zapłacił i nie dostał dac-a to jednak dziwne . Ja na płytki i część elementów czekałem tydzień , góra dwa tygodnie ... ale składałem sam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne warto to jednak zgłosić - policja się pofatyguje do jegomościa i przypomni o zobowiązaniach. Dzisiaj za sprawą wyciągów z konta, logów z forum i serwerów pocztowych bardzo proste do rozwiązania dla służb. Kiedyś pracowałem w instytucji, w ktorej musiałem z niebieskimi pracować na codzien i to są kumaci ludzie. Idzie się na komisariat zgłosić temat oni kontaktuje się z lokalnym względem potencjalnego oszusta i zbierają wszystkich poszkodowanych razem.

Natomiast od kolejnych przekrętów może uchronić lista personaliów (nie musi być publiczna bo rodo). Typu kolejny genialny projektant bez reputacji i można sprawdzić jego dane do przelewu na takiej liście. Kwestia żeby poszkodowane osoby gdzieś sobie te dane zachowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja. Wysłałem do poprawy i uzupełnienia częściowo polutowanego Dac -a i analoga bo nie mailem kompletu części. No i już dłuższy czas czekam na poprawiony, uzupełniony i uruchomiony zestaw....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturp napisał:

No cóż , jako autorowi wątku trochę mi przykro ,że tak kiepsko się układa . Ale trzeba być obiektywnym - ja dostałem pomoc od VIVAro na komunikator . Wszystko mi wyjaśniał i udało mi się uruchomić dwa egzemplarze ( bez analogu bo stosuję inne i bez stabilizatorów

No cóż. Ciśnie mi się cytat i lekka parafraza cytatu znanego polityka.

"Prawdziwego mężczyznę (uczciwego, sumiennego tutaj) poznajemy nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że nie został opublikowany schemat 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JanF napisał:

Daj se synek spokój i nie przeszkadzaj. 

Jestem dziadku wyjątkowo spokojny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 miesiące temu wysłałem do autora jego analog celem naniesienia przez niego poprawek na płytce, co sam zaproponował. Do dziś nie dostałem jej z powrotem, pomimo tego że już 2 miesiące temu podobno była gotowa a ja opłaciłem również przesyłkę zwrotną. Reszta okoliczności jak we wcześniejszych postach kolegów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Janie, nie napisałem tego złośliwie. Brak schematu i sposób prowadzenia tematu był powodem dla którego zrezygnowałem z projektu. Starałem się też omijać ten temat, chociaż korciło żeby tu być aktywniejszy, jednak nie chciałem być posadzony o hejt. Mam nadzieję, że odzyskacie Wasze projekty lub pieniądze. Następnym razem radzę być czujniejszym, bo sygnałów alarmowych trochę było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Vivaro jest i nie zostawi was bez niczego.  Choć rozumiem was, tak wyglądało...
Na wstępie chciałem przeprosić za moją niedyspozycje.

Poruszony tym co się dzieje tutaj, udało się by dostarczyć do mnie laptopa. Ja obecnie nie przebywam w domu z powodów zdrowotnych i jeszcze zdrowieje. Cześć forumowiczów wie to.
Macie prawo krytyki i upominania się, bo kilku z was czeka na przesyłki zwrotne.

Mój stan zdrowa spowodował, że nie wchodziłem na forum tygodniami (można sprawdzić) nie miałem do innych danych kontaktowych, a z pamięci nie znam hasła by zalogować się obcym kompie.

Mogliście zadzwonić, napisać. Ja nie mogłem sprawdzić do was kontaktów, nic, nie logując się.
Nie jestem oszustem, wszystkim absolutnie przesłałem dawno temu komplety które zamówili, również opłacone dosyłki części z powodu sprawie pomyłek.   Choć przepraszam Was, bo kilka czeka na uruchomione układy, które są wciąż u mnie.

W sobotę powracam do domu i postaram się wysłać wam towary do poniedziałku, na które czekacie i są wasze. Ja ciesze się ze mogę to zrobić, bo mogło być inaczej.

Jeszcze raz przepraszam za nie dyspozycyjność i brak odzewu. I proszę też publicznie na forum napisać czy przesyłki dostaniecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.