Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, McGyver napisał:

Po co tam ten HC04?

Opóźnienia i zniekszatłcenia sygnału mogą mieć wpływ na jakość audio IMHO - często sygnały się regeneruje.
W pierwszym załączonym schemacie, te dwie bramki jedna po drugiej pewnie mają "uformować" wzmocniony sygnał, by jako cyfrowy miał najmniejsze zniekształcenia - i wzmocniony w najczystszej postaci podawany jest dopiero na CS'a.

 

11 minut temu, McGyver napisał:

Chcesz zrobić OS z DF1700/SM5813 czy NOS? Bo się pogubiłem. 

NOS, najchętniej bez SMD, bo już oczy w moim wieku nie te. 

Ale przypomnijmy - projekt kolegi Vivaro używa właśnie 74HCT02 i 74AHC125.
To może oznaczać, że sygnał w tym torze jest po CS-ie wzmocniony i "regenerowany".

Zakładam, może błędnie, w projekcie Vivaro jest on również kształtowany i wzmocniony - by taki "zdrowy" trafił do przetworników.
Jak doczytałem, 74AHC125 dość często stosuje się jako "wzmacniacze"/bufory  formujące prawidłowy sygnał na wyjściu, o ile się nie mylę - przykład w załączniku- źródło: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Próbuję tylko rozgryźć rozwiązanie Vivaro, skoro to rewelacja. Uczę się nowego. To lepsze niż pasjanse 🙂 
Gdybym miał PCB zaprojektowane przez Vivaro - nie miałbym zagadki "jak to jest zrobione".

pcb-vivaro.png

SPDIF_TX_sch.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dekRe napisał:

Opóźnienia i zniekszatłcenia sygnału mogą mieć wpływ na jakość audio IMHO - często sygnały się regeneruje.
W pierwszym załączonym schemacie, te dwie bramki jedna po drugiej pewnie mają "uformować" wzmocniony sygnał, by jako cyfrowy miał najmniejsze zniekształcenia - i wzmocniony w najczystszej postaci podawany jest dopiero na CS'a.

Mogą też psuć. W przetworniku Denon DA-500 przed receiverem też było nawalone bramek, i dźwięk był jakiś taki szary, sztuczny. Jak to wszystko pominąłem to było wyraźnie lepiej. 

 

17 minut temu, dekRe napisał:

Ale przypomnijmy - projekt kolegi Vivaro używa właśnie 74HCT02 i 74AHC125.
To może oznaczać, że sygnał w tym torze jest po CS-ie wzmocniony i "regenerowany".

Zakładam, może błędnie, w projekcie Vivaro jest on również kształtowany i wzmocniony - by taki "zdrowy" trafił do przetworników.
Jak doczytałem, 74AHC125 dość często stosuje się jako "wzmacniacze"/bufory  formujące prawidłowy sygnał na wyjściu, o ile się nie mylę - przykład w załączniku- źródło: http://nihtila.com/2020/02/03/spdif-tx-i2s-to-s-pdif-converter/

Nie, nie w tym celu.  Mamy tu dwa monofoniczne konwertery, w rozwiązaniu z filtrem cyfrowym to filtr rozdzielał sygnał cyfrowy na prawy i lewy kanał. Gdy nie ma filtra trzeba dorobić jakiś inny układ który dokonuje tego rozdzielenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McGyver napisał:

Mogą też psuć. W przetworniku Denon DA-500 przed receiverem też było nawalone bramek, i dźwięk był jakiś taki szary, sztuczny. Jak to wszystko pominąłem to było wyraźnie lepiej.

Wykopałem zabytek z 1994 roku - serwisówka DAC'a firmy Audio Alchemy - i oni też nie ograniczali się w ilości buforujących bramek na wejściu sygnału - bo tam dali aż cztery. W DAC forumowym można by dać przełącznik, skracający drogę sygnału, by móc posłuchać, kiedy jest lepiej. 😉 
 

 

Godzinę temu, McGyver napisał:

Nie, nie w tym celu.  Mamy tu dwa monofoniczne konwertery, w rozwiązaniu z filtrem cyfrowym to filtr rozdzielał sygnał cyfrowy na prawy i lewy kanał. Gdy nie ma filtra trzeba dorobić jakiś inny układ który dokonuje tego rozdzielenia. 

Wpadł mi w rękę jakiś taki schemat, szkoda że nie zapisałem bo wydawało mi się to zbyt szalone, gdzie z CS'a jeden sygnał szedł prosto na jeden AD, a na drugi przez odwrócenie na zwykłym tranzystorze BC. 😉

Za to w tym DAC AudioAlchemy jest natomiast filtr cyfrowy Yamahy YM3434, ale mimo to firma zrobiła jeszcze jakieś własne rozwiązanie, bo do CS'a podpięła 74HC237A i 74LS298 - no i wykorzystała dwie bramki z naszego niekochanego 74HCT04 stojącego u wejścia. Trochę zbyt trzeźwy jestem a nie piję, by zrozumieć teraz, co się w tym układzie tworzy i po co, ale może ktoś mądrzejszy będzie potrafił to przeanalizować i wyjaśnić. Niestety, zdobyta serwisówka jest setnym kserem, więc trochę trzeba się domyślać, jaki był tego cel.

W załącznikach więc ta ciekawostka: jeden z przykładów rozwiązań sprzed 20 lat - antyczność, i to bez SMD. 🙂 
W sumie, to za chwilę i tak już się nie kupi AD1860, więc fajnie rozmawiamy sobie o dinozaurach epoki.
No i ciekawostka - firma stosowała to samo PCB lutując jak była potrzeba, albo dwa AD1860, albo jeden AD1865. Bardzo fajny pomysł na eksperymenty, choć silna obraza dla hi endu 😉 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ScreenShot06562.jpg

ScreenShot06563.jpg

ScreenShot06567.jpg

ad1865.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem swoją starą wersję dac-a na CS8414 i AD1860 . Wymieniłem kondensatory główne w zasilaniu na większe , stabilizatory na ,, lepsze" , kondy wejściowe na MKP Vishay 1837 i uprościłem nieco zasilanie . Do rozdziału sygnału na kanał lewy i prawy służy ten nielubiany 74HC04 . Na razie kondensatory niewygrzane więc trudno ostatecznie oceniać ale zagrał zupełnie inaczej niż dać VIVAro . Mój gra rockowo a wersja VIVAro gra subtelnie . Sądzę ,że w dużej mierze jest to wynik tego ,że wstawiłem w zasilaniu cyfry i analogu AD1860 same Silmic'ki a one mi właśnie grają średnicą . Jest fajnie - żywiołowo , energetycznie , z dużym basem , dużą ilością góry , szybko , klarownie , przestrzennie . Jedyne co mnie drażni to ta dominacja średnicy ale to kwestia kondensatorów wyjściowych w analogu - łatwo to skorygować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dac CS8414 i AD1860 wersja 2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dekRe napisał:

bramki z naszego niekochanego 74HCT04

On nie jest "niekochany", tylko nie należy przesadzać i wtykać go wszędzie gdzie się da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos. Jest wersja 74hcu04 podobno lepiej nadająca się do tego. Jeśli używałem to tylko takich bramek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturp napisał:

Mój gra rockowo a wersja VIVAro gra subtelnie .

To raczej wynik użycia shuntów gdzie się tylko dało. Nie jestem fanem prestabilizacji, ale to też ma wpływ. Staby sugerowane i użyte tak samo. 

Tylko, że to nie do końca zaleta jak dla mnie. Bo ten DAC "okłamuje" miło ...-może i jest. Tak jak pisałem trochę nie moja bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, McGyver napisał:

Gdy nie ma filtra trzeba dorobić jakiś inny układ który dokonuje tego rozdzielenia. 

Piszecie tu o słyszalności jakiś pierdół, bramek itp.

A nikt nie zauważył, że taki partyzancki sposób rozdziału na L i P kanał powoduje, że dane w kanałach nie są zatrzaskiwane jednocześnie. Tylko przesunięte o jedną próbkę. Niby nie dużo ale na częstotliwościowych z górnego zakresu pasma audio przekłada się na konkretne przesunięcie fazy. Jest ono między kanałami i potencjalnie jest słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzych 2 napisał:

74hcu04 podobno lepiej nadająca się do tego

a to jest drop-in 74HCT04?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raven1985 napisał:

Piszecie tu o słyszalności jakiś pierdół, bramek itp.

A nikt nie zauważył, że taki partyzancki sposób rozdziału na L i P kanał powoduje, że dane w kanałach nie są zatrzaskiwane jednocześnie. Tylko przesunięte o jedną próbkę. Niby nie dużo ale na częstotliwościowych z górnego zakresu pasma audio przekłada się na konkretne przesunięcie fazy. Jest ono między kanałami i potencjalnie jest słyszalne.

Święta Racja. Bardzo uważałem na to przy Shigaclonie i reclockingu do niego. Kiedyś wrzucałem na forum schemat, jak ktoś widział to może zauważył niesymetrię w bramkach bo dopiero ze schematem zegara Jocko nabiera to sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, raven1985 napisał:

Piszecie tu o słyszalności jakiś pierdół, bramek itp.

A nikt nie zauważył, że taki partyzancki sposób rozdziału na L i P kanał powoduje, że dane w kanałach nie są zatrzaskiwane jednocześnie. Tylko przesunięte o jedną próbkę. Niby nie dużo ale na częstotliwościowych z górnego zakresu pasma audio przekłada się na konkretne przesunięcie fazy. Jest ono między kanałami i potencjalnie jest słyszalne.

Ta słyszalność wynika prawdopodobnie właśnie z problemu rozdzielenia na L i P i tego przesunięcia fazy.

Mam więc pytanie, bo nie jestem biegły sztuce cyfrowej - więc rozrysowałem sobie połączenia dla 74HC02N dla DAC 16 bit PCM56 ze znalezionego zabytkowego schematu: czy to, że PCM56 jest 16 bitowy a AD1860 18 bitowy - czy pomysł na separcję sygnału L i P z PCM56 może być zastosowany dla AD1860 - jak na schemacie z załącznika?

Przerysowałem sobie rozwiązanie z PCB opublikowanego przez Vivaro, też na 74HC02N - może z błędami - on to inaczej wykonał, nie dał zdjęcia drugiej strony płytki utajniając w taki sposób swój pomysł, ale można się tylko domyślać, że układ ten pełni podobną rolę jak ten ze schematu PCM56.

Do tego sprytnie jest wykorzytany układ buforujący sygnał 74AHC125 - gdzie jak przypuszczam, impulsy otwierające bramki rozdzielają L i P lepiej niż przepuszczenie całości przez jedną bramkę z negacją by tak zbudować jeden kanał - wystarczy, że te bramki będą otwierać się asynchronicznie i tak rozdzielą sygnał - czy dobrze myślę? Tylko czy to jest LE, bo zgaduję?

Strasznie to skomplikowane, więc fajnie by było, gdyby ktoś potrafił to wyjaśnić i znaleźć dobre podobne rozwiązanie, już bez problemu z przesunięciem fazy między kanałami, bo nie mając pełnego dokładnego zdjęcia płytki Vivaro, trudno ustalić, co otwiera te klucze, by wszystko zatrzaskiwało się synchronicznie.

No i podstawowe pytanie, czy układ na 74HC02N ze schematu z PCM56 można zastosować do tego projektu z AD1860, mimo że PCM56 jest 16-to bitowy. Pytam, bo nie znam się na takiej cyfrówce, więc wybaczcie moje dociekania, które mogą wydawać się teraz naiwne.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PCM56-16BIT.jpg

VIVARO-SEPARATOR.jpg

74hct125_pinout.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie związanej z moją niedyspozycją.

W dniu 22.07.2021 o 23:24, dekRe napisał:

Jeśli rozwiązanie PCB nakreślone przez Artura - zał. 2 -  z 74HC04 między CS-em a AD jest wyraźnie gorsze

Jest wyraźnie gorsze, dlatego tyle zachodu kosztowało mnie budowanie kilku prototypów przed ostatecznym dacem i zastosowanie projektu w ostatecznym wyborze zrysowanego z daca Audionote. (rowniez ze wzgledu prostote i tym samym na cene w wykonaniu)

W dniu 23.07.2021 o 00:22, dekRe napisał:

Próbuję tylko rozgryźć rozwiązanie Vivaro, skoro to rewelacja. Uczę się nowego

Nie masz prawa tego robić ani udostępniać, bo to też jest łamanie prawa. Proszę zajmij się swoim rozwiązaniem, a nie powielaniem czegoś na gotowo co nie jest tak dostępne, tym bardziej że nie wyraziłem na to zgody, podkreślałem to w temacie i proszę o uszanowanie tego !!!!! 

 

14 godzin temu, arturp napisał:

Do rozdziału sygnału na kanał lewy i prawy służy ten nielubiany 74HC04 . Na razie kondensatory niewygrzane więc trudno ostatecznie oceniać ale zagrał zupełnie inaczej niż dać VIVAro . Mój gra rockowo a wersja VIVAro gra subtelnie .

Twój niestety zniekształca sygnał, stad gra ostrzej i degraduje beze stereo dzięki przesunięciu między kanałami, co jest w punktu widzenia wierności pracy daca właśnie złe, co słusznie zauważył raven1985.

 

12 godzin temu, Krzych 2 napisał:

To raczej wynik użycia shuntów gdzie się tylko dało. Nie jestem fanem prestabilizacji, ale to też ma wpływ. Staby sugerowane i użyte tak samo

Proszę nie wymyślaj, bo wszędzie nie użyto shuntów, to po pierwsze są też scalone stabilizatory jak i moduły mojej produkcji, nie Shunty. Brzmienie twojego daca było niestety bardzo okaleczone zastosowaniem jednych z najgorzej się sprawdzających kondensatorów z ponad 20 rodzai które testowałem. Mocne "muliste" rodzaje zastosowałeś. A to miało spory wpływ też.

 

12 godzin temu, Krzych 2 napisał:

Bo ten DAC "okłamuje" miło ...-może i jest

Właśnie, pod względem pracy to okłamuje na pewno większość jaka tylko jest w internecie - niestety, poprzez rozwiązanie przesuwania między próbkami, zniekształcenia miedzy kanałami.

 

4 godziny temu, dekRe napisał:

Przerysowałem sobie rozwiązanie z PCB opublikowanego przez Vivaro, też na 74HC02N - może z błędami - on to inaczej wykonał, nie dał zdjęcia drugiej strony płytki utajniając w taki sposób swój pomysł, ale można się tylko domyślać, że układ ten pełni podobną rolę jak ten ze schematu PCM56

Nie do końca  i proszę zajmij dekRe sie swoim własnym rozwiązaniem. OK ? Ja pisze to jako autor tego projektu od A do Z. Bo to mój całkiem projekt. Możesz zrobić jaki ci sie podoba po swojemu.

Albo zastosuj rozwiązanie do pcm 56  z internetu. Nie wyrażam zgody na powielanie nie twojego projektu i podawanie też innym na tacy.

Było na ten temat też komunikat nie raz w tym wątku, nie ze teraz wyskakuje z tym.   A Inni tylko na tym żerują. Proszę działać samemu. I nie sprzedawać na wszystkie strony nie swoich rozwiązań, tym bardziej  nie mając nawet w minimalnym stopniu do czynienia z projektem.

Proszę działać ze swoimi własnymi rozwiązaniami. Dzięki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VIVAro napisał:

Proszę działać ze swoimi własnymi rozwiązaniami. Dzięki.

Przecież to skopiowałes z audio note i teraz już jest twoje? Ciekawe co na to AN.

2 godziny temu, VIVAro napisał:

Bo to mój całkiem projekt. Możesz zrobić jaki ci sie podoba po swojemu.

To nie jest prawda, sam przyznałes w tym wątku że lecisz z AN.

Ty możesz kopiować a ktoś inny nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VIVAro napisał:

Proszę nie wymyślaj, bo wszędzie nie użyto shuntów

Wynikiwo w kazdej istotnej gałęzi ( poza jedną) czyli prestabilizator+stabilizator+ shunt

 

2 godziny temu, VIVAro napisał:

Brzmienie twojego daca było niestety bardzo okaleczone zastosowaniem jednych z najgorzej się sprawdzających kondensatorów z ponad 20 rodzai które testowałem

Owszem Nichicon KA niespecjalny w tych miejscach. Nie byłem zadowolony i ze względu na brak drugiej płytki do przetestowania swoich rozwiązań oraz brak schematu- sprzedałem. W ciemno działać nie mam zamiaru. KA nie są muliste , jesli tylko można mieć wplyw na to co przed nimi. Jeśli ma się ręce związane skończoną trwałoscią laminatu - zrezygnowałem.

Ty przecież miałeś doświadczenie odnośnie kondów, ale swoich typów nie podałeś na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze. Wcześniej wlutowałem w miejsca KA epcos b41858 dobre kondki z super basem i kapitalną górą maja tylko jedną wadę wycofany dość mało plastyczny środek i niestety uslyszałem charakter DACa , który mi nie podszedł. Po wymianie na KA ten charakter też był słyszalny plus muł i to wszystko po stosownej wygrzewce. Trochę szkoda mi było ruszać żelaznej rezerwy czyli epcos b41827, które trzymam na wyjątkowe okazje. Doszedłem do wniosków jak wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzych 2 napisał:

KA nie są muliste

Sa strasznie muliste te KA w tej aplikacji z kośćmi 1860. Powiem więcej, spośród ponad 20 rodzai (nawet byle jakie serie) KA oraz Jamicony TK wypadły tu najgorzej.

 

27 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Przecież to skopiowałes z audio note i teraz już jest twoje? Ciekawe co na to AN.

Ty możesz kopiować a ktoś inny nie?

Właśnie ty nie miałeś nic do czynienia z dacem, tym bardziej możesz nie wiedzieć. A mam na myśli, że jest rozwiązanie z przeróbką pod 2x ad1860. Skopiowałem rozwiązanie - ale nie wszystko jest to samo.

Czy ja kopiuje zawartość firmy dla dowolnego "widza" na prawo i lewo na ogólnym? Własnie nie i proszę o nieupowszechnianie, jeśli mówimy o samym AudioN.

A co do mojego daca, to modyfikowałem to pod  kości AD. Kości sie "zakleszczały" przegrzewając natychmiastowo. Kombinowałem, dokładałem rezystory, zmieniłem drugą kostkę z całkiem innego typu i dobierałem (bo były pewne opóźnienia), robiłem filtry na SMD.  Wprost z AN grało, ale tylko z AD1860-T (specjalna wersja) i z AD1865. 

Tym bardziej podwójnie proszę o uszanowanie. I forumowiczom którzy zakupili dziękuję za zrozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, VIVAro napisał:

Jamicony TK

Jamicony TK to rzeczywiście najgorszy z kondów jeśli można tak powiedzieć do audio. Nigdy i nigdzie mi nie grały. To samo co Silmic II (te z bieżącej produkcji) natomiast stary Silmic II ciemnobrązowy taki czekoladowy- bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Silmic II z Elny tez mi nie podchodziły, ale najgorsze, że pod tą nazwą mam dwa niby te same rodzaje, a całkiem inne.

Silmic brązowe były kiepskie, natomiast pod ta samą nazwą Silmic  II różowe i błyszczące były całkiem OK.  (starsze i wyciągnięte ze sprzętu)

 

W sumie z tego co piszesz Krzych, to już widzę pod tą nazwą 3 rodzaje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>VIVAro

Może nie zauważyłeś ale to jest dział DIY a nie dział ogłoszeń komercyjnych.

Przedstawiając tu projekt podjąłeś decyzję o jego upublicznieniu i już nic tego nie zmieni.

Jeżeli nie masz patentów na "swoje" rozwiązania to każdy może je sobie skopiować do woli.

3 godziny temu, VIVAro napisał:

Nie masz prawa tego robić ani udostępniać, bo to też jest łamanie prawa.

Ciągle zarzucasz łamanie prawa przez forumowiczów i straszysz ich sądami.

Podaj konkretny  paragraf z KK który złamali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JarekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Silmic II produkowały dwie fabryki nie do końca na tej samej technologii. Kiedyś szukałem o nich informacji , ale to było dawno. Najważniejsze jest to. Tych nowych ogólnie dostępnych - unikać. Nic im nie pomoże, ani wygrzewanie, ani aplikacja. Syf do niczego się nie nadający. Natomiast Nichicon KA jeśli ma wcześniej np BC 140 RTM potrafi zagrać

25 minut temu, VIVAro napisał:

Silmic brązowe były kiepskie, natomiast pod ta samą nazwą Silmic  II różowe i błyszczące były całkiem OK.  (starsze i wyciągnięte ze sprzętu)

Chyba piszemy o erze z przed ROHS. Przejście i zmiana technologii chyba im zaszkodziła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JarekC napisał:

Przedstawiając tu projekt podjąłeś decyzję o jego upublicznieniu i już nic tego nie zmieni.

Jeżeli nie masz patentów na "swoje" rozwiązania to każdy może je sobie skopiować do woli.

Nie, nie każdy, a ten kto posiada jedynie projekt i godzę sie z tym. A na swoje, to się dziwisz, bo mam zarejestrowany od dnia tak zwany wzór użytkowy.

I przestań proszę zmyślać i robić zamieszanie w wątku. Gdzie ich ciągle straszę sadami. Obrzydliwe. Dawno temu wspominałem o tym raz, dwa i to wszytko. A teraz akurat mam dzięki szwagierce to zarejestrowane.

Jeśli nie masz do powiedzenia nic w temacie, ani nie znasz projektu a taka prawda. Nic nie usprawiedliwia cie to do pisania nieprawdy i swoich gorzkich żali. Zajmij się proszę swoimi sprawami, a będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka otoczka tajemniczości, powoduje większe zainteresowanie  🙂  

Może ktoś ma gołą płytkę i zrobiłby dokładne zdjęcia z dwóch stron, to chyba nie jest zakazane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzych 2 napisał:

Z tego co pamiętam Silmic II produkowały dwie fabryki nie do końca na tej samej technologii. Kiedyś szukałem o nich informacji , ale to było dawno.

Całkiem możliwe i dlatego takie różnice. 

1 minutę temu, daris666 napisał:

Może ktoś ma gołą płytkę i zrobiłby dokładne zdjęcia z dwóch stron, to chyba nie jest zakazane.

Jest zakazane, a ty nic nie masz tutaj do powiedzenia w tym projekcie, a tylko jesteś złośliwy. Tylko złosliwość. A ja sobie tego nie życze, a teraz oficjalnie łamiesz prawo nakłaniając do przestępstwa - tak, do zwykłego przestępstwa, bo mam zarejestrowany od 1 lipca wzór użytkowy na ten projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, VIVAro napisał:

 

Jest zakazane, a ty nic nie masz tutaj do powiedzenia w tym projekcie, a tylko jesteś złośliwy. Tylko złosliwość. A ja sobie tego nie życze, a teraz oficjalnie łamiesz prawo nakłaniając do przestępstwa - tak, do zwykłego przestępstwa, bo mam zarejestrowany od 1 lipca wzór użytkowy na ten projekt.

Widzisz, na stare lata wykazałem się odrobiną młodzieńczego buntu przeciwko wszystkiemu. System upadnie 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, VIVAro napisał:

Nie, nie każdy, a ten kto posiada jedynie projekt i godzę sie z tym. A na swoje, to się dziwisz, bo mam zarejestrowany od dnia tak zwany wzór użytkowy.

I przestań proszę zmyślać i robić zamieszanie w wątku. Gdzie ich ciągle straszę sadami. Obrzydliwe. Dawno temu wspominałem o tym raz, dwa i to wszytko. A teraz akurat mam dzięki szwagierce to zarejestrowane.

Jeśli nie masz do powiedzenia nic w temacie, ani nie znasz projektu a taka prawda. Nic nie usprawiedliwia cie to do pisania nieprawdy i swoich gorzkich żali. Zajmij się proszę swoimi sprawami, a będzie OK.

To nie jest twoje forum i nie potrzebuję twojej zgody na pisanie.

Przed chwilą napisałeś że kolega daris666 "oficjalnie łamie prawo" to jeszcze raz proszę o paragraf z KK

Wzór użytkowy na co?
Podaj numer zgłoszenia RWU  to uwierzę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie jest twoje, żebś zamiast czegoś wartościwego robi tutaj syf tylko ,bo nic innego nie robisz. Nie mając  do czynienia z tym tematem.

2 minuty temu, JarekC napisał:

Wzór użytkowy na co?

Udajesz ze nie wiesz, zazdrościsz, czy taki zgorzkniały jesteś? Nie na to, co by cie akurat interesowało. Jeszcze tego by brakowało abym, coś podawał takiej osobie i piszącej wyłącznie po złości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wam dodać zdjęcia dołu pcb rozeznałem delikatnie sytuacje faktycznie Dac ma potencjał ale przez słabe Kondy (Krzych 2) i niedopasowanie scalaków łatwo to zepsuć

Wyjcie i rezystor dopasowujący tez ma sporo do gadania  tego ustrojstwa...

Ps zdjęcia projektu zgodnie z prawem można udostępniać schematu niekoniecznie

To nie projekt wojskowy tylko DIY !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat, każdemu kto jest zainteresowany projektem, go zakupił mogę podać, i nie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darodff napisał:

Mogę wam dodać zdjęcia dołu pcb rozeznałem delikatnie sytuacje faktycznie Dac ma potencjał ale przez słabe Kondy (Krzych 2) i niedopasowanie scalaków łatwo to zepsuć

Wyjcie i rezystor dopasowujący tez ma sporo do gadania  tego ustrojstwa...

Ps zdjęcia projektu zgodnie z prawem można udostępniać schematu niekoniecznie

To nie projekt wojskowy tylko DIY !!!

Lepiej tego nie rób, przegrana sprawa może wiązać się z "odróbkami" albo twardą odsiadką, a co powiesz w celi? że siedzisz za DACa? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darodff napisał:

Ps zdjęcia projektu zgodnie z prawem można udostępniać schematu niekoniecznie

To nie projekt wojskowy tylko DIY !!!

Nie już nie możesz, dlaczego, zobacz wcześniej. I nie rządź się pojektem do których nie masz żadnych praw. Chyba że odpowiedzieć za to teraz już prawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.