Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mariusz03 napisał:

efekt po zastosowaniu kilku zasilaczy zewnętrznych na elementach dyskretnych, może przerosnąć oczekiwania. 

Takie rozwiązanie faktycznie wydaje się lepsze . Ponadto można przetestować różne rodzaje zasilaczy i wybrać ten brzmiący najlepiej . Zastanawia mnie tylko czy nie warto wstawić stabilizatorów niskoszumowych lub TL431  blisko przy nogach zasilania odbiornika i przetwornika .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos dac na CS8412/8414 i AD1865 oparty w dużej mierze na schemacie Audio Note DAC 4 . Powolutku do przodu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do celu ale mam zagwozdkę . Nie wiem jak skonfigurować PIN13 i PIN16  odbiornika  CS8414 . Chciałem się wesprzeć schematami podobnych dac-ów ale w każdym jest to inaczej skonfigurowane . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, arturp said:

Takie rozwiązanie faktycznie wydaje się lepsze . Ponadto można przetestować różne rodzaje zasilaczy i wybrać ten brzmiący najlepiej . Zastanawia mnie tylko czy nie warto wstawić stabilizatorów niskoszumowych lub TL431  blisko przy nogach zasilania odbiornika i przetwornika .

Raczej na pewno jest lepsze, w zależności od zasobności portfela taki można założyć. Stabilizatory raczej nie mają sensu jeśli damy porządny zasilacz zewnętrzny, chyba że projekt Twój przewiduję opcje tylko z zasilaczem wbudowanym wtedy zawsze to coś. 

Dużo osób posiada dobre zasilacze zewnętrzne, fajnie jakbyś projektując wziął taką opcję pod uwagę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, arturp napisał:

Nie wiem jak skonfigurować PIN13 i PIN16 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturp napisał:

Nie wiem jak skonfigurować PIN13 i PIN16  odbiornika  CS8414 .

W takim projekcie nie ma większego znaczenia.

PIN13 SEL służy do wyboru co będzie raportowanie na wybranych pinach

PIN16 FCK służy jako wejście f=6.144MHz w przypadku gdy chcemy mieć możliwość raportowania o stanie Fwej.

Ponieważ w projekcie nie ma procesora który ewentualnie odczytywałby takie dane lub był wyświetlany na LEDach

ich stan, możesz obie linie podłączyć do masy.

JarekC

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, JarekC napisał:

Ponieważ w projekcie nie ma procesora który ewentualnie odczytywałby takie dane lub był wyświetlany na LEDach

ich stan, możesz obie linie podłączyć do masy.

JarekC , dziękuję za wyjaśnienie .

W zasadzie to dac gotowy , została kosmetyka - soldermaska , może korekta opisów  itd . Można zamawiać płytki testowe jeżeli ktoś chce się pobawić . 

,,DAC forumowy" - projekt oczywiście nieodpłatny i dostępny bez ograniczeń . Każdy może z nim zrobić to co chce - wprowadzać swoje zmiany , zamawiać płytki , dać cioci na imieniny itp itd  .

Pliki Gerber w załączniku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmodyfikowałbym jeszcze układ pomiędzy CS a AD.

Ten zaczerpnięty z Audio Note dalej daje efekt przesunięcia pomiędzy lewym a prawym kanałem o jedną próbkę.

Jedynie czym się różni od zastosowania zwykłej bramki negującej sygnał FSYNC to że wycina/zeruje niewykorzystywane dane które i tak są ignorowane przez AD. Myślę że miało to na celu zmniejszenie ilości niepotrzebnych przełaczeń
przerzutników a AD tak aby zmniejszyć szum na zasilaniu (każde przełączenie stanu 0/1, 1/0 generuje pobór prądu).

Przy zastosowanie tego samego HC02 można zrobić układ który wyrówna próbki dla lewego i prawego kanału (będą jednocześnie zatrzaskiwane w AD) a również ograniczy  ilość niepotrzebnych przełączeń .

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekC napisał:

Ten zaczerpnięty z Audio Note dalej daje efekt przesunięcia pomiędzy lewym a prawym kanałem o jedną próbkę.

dokładnie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JarekC napisał:

Przy zastosowanie tego samego HC02 można zrobić układ który wyrówna próbki dla lewego i prawego kanału (będą jednocześnie zatrzaskiwane w AD) a również ograniczy  ilość niepotrzebnych przełączeń .

Świetnie by było zmieścić to w jednym 74HC02 . Myślałem o tym ale mam tylko jeden przykład takiego rozwiązania z zastosowaniem drugiej kości - a miejsca już nie ma . Mógłbyś narysować schemat albo nanieść zmiany na moich załączonych Gerberach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekC napisał:

Osobiście zmodyfikowałbym jeszcze układ pomiędzy CS a AD.

Ten zaczerpnięty z Audio Note dalej daje efekt przesunięcia pomiędzy lewym a prawym kanałem o jedną próbkę.

Jedynie czym się różni od zastosowania zwykłej bramki negującej sygnał FSYNC to że wycina/zeruje niewykorzystywane dane które i tak są ignorowane przez AD.

Kolega JarekC ma rację - może tu potrzebny byłby lepszy pomysł nie tylko na selektor separator kanałów danych jak ze schematu Audio Note. Ciekawą koncepcją wydaje się zabawa w dobór składowej RC w linii sygnałów - poprzez obciążanie mające wpływ na propagację sygnału elementami RC - choć możliwe jest, że ten wpływ elementów SMD jest niewielki. "Dataszity" pokazują czasem takie opóźnienia dla propagacji sygnałów przez bramki - to pole do zabawy i eksperymentów w "strojenie" i taką zabawę w strojenie umożliwił kolega Vivaro na swojej PCB. Ktoś to przetestował?

Audio Note w kolejnych wersjach DAC - jak w załącznikach, uzupełnił swój układ o jeszcze jeden układ - tzw. level shifter, dla separacji sygnału zegara BCK dla wysterowania lewego i prawego kanału audio. Sygnał ten zostaje tam zregenerowany i uformowany.
Pracą tą w początkowym okresie zajmował się układ MC74HC86, zastąpiony w kolejnych wersjach układem 74AHC125, o którym pisał tu kolega Vivaro.  Układ 74AHC125 jest bardzo popularnym układem do buforowania i wzmacniania sygnałów cyfrowych wychodzących z CS'a - bo o takiej konieczności była nawet wzmianka w jednym z "dataszitów" jaki kiedyś przeglądałem, żeby czasem nie podawać nic z CS'a na przetworniki bezpośrednio - tylko odseparować i "poukładać" przez bufor.

Jeden ze schematów DAC'a na TDA1541 ma takie buforowanie dla każdego sygnału z CS'a, Audio Note "regenerowało" i rozdzielało tak tylko BCK dla obu kanałów.

Tu ciekawostka - patrząc na logikę tych róznych bramek jest prawdopodobne, że jeden układ MC74HC86 można zamienić miejscami na drugi 74AHC125 w podstawce - dzięki konieczności "umasienia" nogi bramki, by układ pracował jako bufor bez negacji dla sygnałów. Można sprawdzić, bo mogę się mylić, ale... 

Jeśli kolega JarekC chciałby pokazać swój pomysł na uporządkowanie tych sygnałów, to może być to rozwiązanie dające jakość bez krzty krytyki, że jitter i takie tam. W dodatku polskie! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SELEKTOR-SEPARATOR.jpg

AUDIO ALCHEMY BEZ BUFORA.jpeg

audionote-2002B.jpg

audionote-2002.jpg

OPIS-VIVARO.jpg

74HC125 JAKO BUFOR.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na tej konstrukcji PCB jest to niewykonalne

 

Problem synchronizacji znany od wieków L i R

ale sam jestem ciekaw jak Jarek C chce to rozwiązać

(no skąd wziąć tak zaje...te  elemęty )

----ale wykonalne to jest----

 

i muszą być dwa osobne układy dla R i L

moje prywatne zdanie

2 godziny temu, dekRe napisał:

Kolega JarekC ma rację

a tu lektura dla ciebie o DELAY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK MA RACJE

bo np. jak dac ma chodzić 18 bitach w I2S to stosunek przesunięcia wyjdzie 13 bit dia L do 32 nit dla R

czy jakoś tak SORY jest późno

I ważny jest format wyjściowy jaki ustawisz w CS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że ostatni projekt dotyczy wersji z przetwornikiem stereo.

W  takim przypadku nie mam prostej możliwości manipulowania zegarem CLK jaka jest w przypadku wersji z

dwoma układami mono gdzie możemy selektywnie wyłączać zegar aby dokonać synchronizacji czasowej próbek.

Wiec pozostaje pozostawienie HC02 w takiej konfiguracji jak jest albo  rozbudowany układ buforowania danych.

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, JarekC napisał:

albo  rozbudowany układ buforowania danych.

tak tylko tak

i znowu Jarek C ma rację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JarekC napisał:

Wiec pozostaje pozostawienie HC02 w takiej konfiguracji jak jest

Szkoda , już zrobiłem miejsce na płytce na dodatkowe elementy 😉

Dzięki za przyjrzenie się sprawie .

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, JarekC napisał:

Teraz zauważyłem że ostatni projekt dotyczy wersji z przetwornikiem stereo.

W  takim przypadku nie mam prostej możliwości manipulowania zegarem CLK jaka jest w przypadku wersji z

dwoma układami mono

A gdyby wyrzucić drogi i trudno dostępny AD1865N i go zastąpić tanim (jeszcze) 2 x AD1860? Zawsze można też dać, co często robiono, 2 x AD1865N ;-) 

Jarku, a może zapomnij teraz o AD1865N  i zaproponuj coś niesamowitego dla naszych 2 x AD1860?

Oglądam rozwiązanie pokazane na schemacie Pavuoka z 74HCT164: 
"DAC nie posiada wejścia I2S, co jest typowe. Posiada on indywidualne wejścia danych dla lewego i prawego kanału oraz indywidualne wejścia "zatrzask", które przepisują dane z wewnętrznego rejestru na wyjście DAC'a. Dane wejściowe w formacie I2S ("lewoskrętne") są najpierw opóźniane o 13 bitów, tak aby po przesunięciu 18 najbardziej znaczących bitów do rejestru DAC zostały zapisane na wyjście.

Dla jednoczesnego odtwarzania lewego i prawego kanału musimy opóźnić dane lewego kanału o 32 cykle (długość ramki dla jednego kanału). W wyniku tego dane lewego i prawego kanału są przesuwane razem do rejestru DAC i są przepisywane na wyjście wspólnym sygnałem zatrzasku. ... musiałem zastosować 6 sztuk 74HCT164, które dają 13-bitową funkcję opóźniającą i 32-bitowy rejestr dla danych lewego kanału. Rezultat przerósł moje oczekiwania i DAC jest w pełni funkcjonalny dla sygnałów do 192kHz/24bit, co daje częstotliwość zegara 12.288MHz."

Idea na pewno słuszna, chociaż na pierwszy rzut oka nie jestem pewien poprawności schematu Pavuoka. Rozwiązanie które wydaje się podobne, zastosowano w audiofilskim DAC Mojo Audio Mystique 2 za ok 2500 USD ;-) (fajne mają tam ceny, teraz ta firma ma w ofercie DAC po 8000 USD ;-) ), ma chyba nieco inaczej zrealizowane to opóźnienie na 74HCT164.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   

To rozwiązanie zasilania DAC znane było w moich czasach jako sztywniak i bardzo mi się podoba. Mamy filtr na zakłócenia z sieci energetycznej, potem duuuuuże trafo 12V - 0 - 12V - dwa mostki szybkich diod soft recovery, dające w efekcie napięcie stałe ponad +12V i -12V.
To napięcie jest podane na 10 równolegle połączonych kondensatorów 4700uF/25V, więc mamy ładną pojemność całkowitą 47.000uF o super niskim ESR. Jest to główna linia bardzo stabilnego i czystego zasilania z której można energię wiadrami czerpać.

Na płycie głównej stoją moduliki, prawdodpodobnie z układem prestabilizatora i stabilizatora z de-noiserem, dające m. in. po 5V usztywniane przez kondensator na wyjściu 1000uF o super niskim ESR.
Podoba mi się takie rozwiązanie w DACach.

No i jak popatrzymy na laminat z 6 układami 74HCT164 - to działa...

Firma ta robiła kolejne swoje DAC już na dwóch przetwornikach 18 bitowych, i niestety już po taniości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta 3 wersja zastosowała już 3 mniejsze osobne trafa - bo tak firmie taniej, wyjścia idą na 5 dużych chyba dławików, a potem podobnie - czyli na płycie głównej mamy CS'a, nad nim XMOS, jakiś bufor, przejście na znany pakiet 6 x 74HCT164, nie ma już ogromnej matrycy kondensatorów, zastąpiły je duże niezależne pojedyncze elektrolity o ultra niskim ESR, nie chcecie znać ich ceny. Oczywiście, z każdej linii zasilania korzystają indywidualne staby dla każdego układu cyfrowego osobne
Warte przetestowania.

Dlaczego?
W recenzji Mojo 2 jest napisane: "
O ile dynamika w skali mikro jest porażająco skuteczna, o tyle dynamika w skali makro ma się dobrze. Grzmiąca linia basu z przywołanego utworu Newmana rzeczywiście była grzmiąca, ale jak najlepszy digital była oddzielona (nie oddzielona, jeśli wiecie, o co mi chodzi?) od gwaru powyżej. Kliniczne, ale namacalne.

Wysokie tony ze stratusa i średnie również zachowały definicję, ale i piękno barwowe. Soliści dętych drewnianych z innej perełki Naxosa, intro finału X Symfonii Szostakowicza, zabrzmieli wspaniale. Ekstatyczna linia oboju pełna złości, a jednocześnie "słychać" jego kontrolę oddechu i manipulowanie podwójnym stroikiem w celu zmiany nastroju.

No i głosy. O rany. Muddy albo Frank - Folk Singer i Only the Lonely, odpowiednio. Wszystkie dobre DAC-i dobrze replikują głosy, ale tylko najlepsze dostają przestrzeń. Jasne, obydwa to projekty studyjne, ale jakakolwiek atmosfera została wyczarowana przez inżynierów, Mystique ją uchwycił. Słuchanie tych dwóch płyt było czystą przyjemnością. 

W sprzedaży jest wiele dobrych DAC-ów. A z cyfrowymi plikami do pobrania, będziesz potrzebował świetnego w najbliższej przyszłości. Uwielbiam przetworniki Bel Canto i pisałem o nich z entuzjazmem na łamach Audiophilii. Uwielbiam też produkty cyfrowe Calyxa. Mojo Audio Mystique DAC 2.0 z pewnością dorównuje zarówno produktom Bel Canto jak i Calyxa, które słyszałem. To szczera pochwała. A audiofile szukający kolejnego przetwornika cyfrowo-analogowego powinni posłuchać Bel Canto, Calyxa i Mojo Audio. Ale powiem wam, że filozofia dźwięku Zwickela jest cholernie odurzająca. Jeśli lubicie subtelne, cudowne sosy w starym, prostym świecie mięsa i dwóch warzyw, musicie posłuchać tego DAC-a."
;-)

Źródło: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale chętnie też sprawdziłbym pomysł JarkaC, nie daj się prosić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt na HC164 zamieściłem tutaj:

Gdzie zostałem przy okazji skrytykowany przez "superkonstruktora" i oskarżony o kopiowanie cudzych rozwiązań.

W szufladzie zostały mi chyba jeszcze dwa gotowe moduły. Reszta poszła do forumowiczów ale chyba też poszły do szuflad bo nie było żadnej zwrotnej informacji o zastosowaniu i odsłuchach.

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dekRe napisał:

A gdyby wyrzucić drogi i trudno dostępny AD1865N

na diyinhk.com jest gotowe pcb z AD1865 + xmos za 120$ bez zasilania i analoga NOSy

sam układ jest jeszcze do kupienia tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4 minuty temu, JarekC napisał:

W szufladzie zostały mi chyba jeszcze dwa gotowe moduły. Reszta poszła do forumowiczów ale chyba też poszły do szuflad bo nie było żadnej zwrotnej informacji o zastosowaniu i odsłuchach.

 

no ja kupiłem bo głównie chciałem projekt wesprzeć, bo póki co z czasem średnio - przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, JarekC napisał:

W szufladzie zostały mi chyba jeszcze dwa gotowe moduły. Reszta poszła do forumowiczów ale chyba też poszły do szuflad bo nie było żadnej zwrotnej informacji o zastosowaniu i odsłuchach.

JarekC

mam dziala poprawnie bardzo dobra robota

gabaryty rewelacja 

w zastosowaniu jest mała pułapka ale to informacja dla JarkaC

moja opinia

 

i

pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, JarekC napisał:

oskarżony o kopiowanie cudzych rozwiązań.

to jest stosowane ogólnie we wszystkim co potrzebuje rejestru

patentu -na to niema nikt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam nic nie ma takiego co by było chronione prawnie

(to jest typowe!!!!!!!!!!) jest w podręcznikach

i nikt tego nie odkrył -to zwykły rejestr i uczą tego w szkołach

(i nie muszą za to płacić nikomu)

ewentualnie mógłby JarekC zastrzec wzór płytki

nieopłacalne

poza tym koszt tych płytek był po kosztach

śmieszny!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zakończony . Nie jest to szczyt marzeń jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania ( wynikające z ograniczeń zastosowanych układów scalonych  ) ale to w dużej mierze układ Audio Note DAC4 . Lepsze zasilanie ale uproszczone rozwiązania na wyjściu - bo każdy może sobie zrobić ulubiony analog .

jest też możliwość wstawienia AD1864 pod warunkiem podania zasilania -VL .Zrobiłem wejście do wpięcia zewnętrznego zasilacza jednak nie gwarantuję ,że to zadziała . 

Aktualna wersja w gerberach .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, arturp napisał:

Zrobiłem wejście do wpięcia zewnętrznego zasilacza jednak nie gwarantuję ,że to zadziała . 

Ładnie, jeśli zadziała to można dać jakiś dobry zasilacz zrobiony na wypasie 😉

8 minut temu, arturp napisał:

uproszczone rozwiązania na wyjściu - bo każdy może sobie zrobić ulubiony analog .

Bardziej uniwersalne jest wyjście na dowolny analog można wtedy podpiąć co się człowiekowi podoba 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, arturp napisał:

jest też możliwość wstawienia AD1864 pod warunkiem podania zasilania -VL

Z datasheeta AD1865: 

Cytat

*Pin 16 has no internal connection; –VL from AD1864 DIP socket can be safely applied.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy AD1864 zadziała  . Pisał o tym .3lite. Zrobił porządnego dac-a na AD1865 i wstawił AD1864 . Na początku nie zagrało ale potem zmniejszył napięcie ujemne logiki do 2,5V i dac ruszył .

W końcu napisał :

,, AD1864 gra u mnie w układzie i nie słyszałem żadnych problemów. Napięcie ujemnej części logiki zmniejszyłem do -1,9V i tak pozostało. "

Tyle że -1,9V to daleko od warunków określonych przez producenta - powinno być w granicach -13,2 do -4,75V  .

Trzeba zaznaczyć ,że AD1865 procuje standardowo na napięciach +/-5V a dla AD1864 to są najniższe napięcia przy których jeszcze działa . Ten dac , który przedstawiłem ma napięcia ustawione na +/-5V bo jest dla AD1865 . Oczywiście łatwo to zmienić wymieniając stabilizatory w prestabilizacji na +/-18V i końcowe na +/- 12V .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DAC CS8412-SM5813-AD1865, kości na podstawkach. Pod nogę 16 AD1865 jest podpięte -5V.  Po wstawieniu AD1864 działa, bez różnicy. Można również podmieniać filtry i receivery, testowałem SM5842 i DF1704 na stolikach a także CS8414 i WM8805 na stolikach, działa z każdym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.