Skocz do zawartości
IGNORED

Tani nos dac AD1860 , PCM56 , PCM61 , AD1861 itd - projekt dla wszystkich


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

A te wszystkie „kości” ad i pcmy to szanowni koledzy skąd będą brać? Jest jakieś pewne źródło? Czy ze starych odtwarzaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle różne źródła , ebay , allegro AS ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Carlo napisał:

A te wszystkie „kości” ad i pcmy to szanowni koledzy skąd będą brać? Jest jakieś pewne źródło? Czy ze starych odtwarzaczy?

Chyba oryginały a cena świetna :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz "na pewno" sprawdzonego dostawcę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie. Wszystkie działajace kości są oryginały (to nie wzm. operacyjny gdzie można cudować). Trzykrotnie miałem od innych osób z alliexpress i wszystkie grające były.   A gdy one działają (a nie samą obudowe mamy) to wystarczy pomyśleć na logike, że oryginał. Poza jedym "ale" na którym oszukują.

Żaden chinolec nie zakupiłby maszyny za miliony dolarów, opracował od nowa (nawet nierealne) wymyślonego z tysiecy elementów DACa, który by działał tak samo i akceptował te same dane, ale troche gorzej grał bo nieudany.  Tutaj już niektórzy tw0rzą mity opierając sie na innych przypadkach... Po czym w strukturze wypalił laserami setki rezystorów o wyjątkowej precyzji, hehe (to jest właśnie działanie wielobitowców, i głównie za katastrofalne koszty produkcji  wykonuje się teraz nowe kości w innej technologii)   A wiem z racji mojej pracy jak to się robiło - te układy prawie od samego żródła, osoby z TI.

A to oszutwo to jest głównie, na zasadzie iż na standardowej wersji daca, która ma troche wyższe zniekształcenia (ale nie tak wiele znowu)  domalowuje czy graweruje nawet się literki "J"  "K" -oznaczające kość z wyższej gradacji.  Tutaj próbują "upgradować". No chyba że są z wylutu, a jakiś pacan grzał je tak aż przegrzał. Też tak może się zdarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, froste napisał:

W jaki sposób będzie zrealizowane sterowanie wejściami cyfrowymi? Idealnie gdyby można było podłączyć zewnętrzny mikrokontoler np arduino

 

Po pierwsze takie sterowanie NIE ma najmniejszego sensu tu (jeśli chodzi Ci o przełączanie kanałów wejścia bezpośrednio w CS8414)  Bo CS8412/14 mają jedno wejście w kości.

Po drugie masz specjalny program pod ten dac ? (pod CS8414, który pracuje tutaj jeszcze w określonej konfiguracji?)  

Po trzecie podłączenie jakiś interfaceów czy komputera Arduino bez separatorów transmisyjnych burzy całkowicie, że to projekt wyskoiej jakości. Pozbywamy się "niezależności DACa" który celowo ma opcje separacji masy cyfrowej poprzez transformator Spdif. Łączymy znowu masy z czymś innym, czego unikam i tym samym z układem cyfrowym generującym horrendalne ilości zakłóceń.  Po co?
Nie tutaj froste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Carlo napisał:

mi chodzi o „na pewno” a nie „chyba”.

No mamy z tym spory problem . Wprawdzie VIVAro chciał nam dać nieco otuchy ( w podobnym tonie wypowiadał się na forum McGyver ) ale doświadczenie uczy ,że oszustów nie brakuje . 

 

10 godzin temu, VIVAro napisał:

Wszystkie działajace kości są oryginały

Tez tak myślałem dopóki nie wpadłem w pułapkę - są przecież produkty chińskie ( lub inne dalekowschodnie ) które są odpowiednikami produktów renomowanych firm . Zwróćcie uwagę na odbiorniki SPDIF i przetworniki montowane w tanich dac-ach ze wschodu , które do nas docierają przez portale aukcyjne . Chińczycy już nawet nie ukrywają ,że wkładają tam swoje odpowiedniki . Wystarczy zeszlifować napisy , nadrukować ,, WM8804 " i logo ... i sprzedawać po kilka dolców . Za chiński odpowiednik ludzie nic nie zapłacą albo grosze więc opłaca im się ,,przerabiać " . Ostatnio trafiły do mnie dwie sztuki AD1860 z aliexpress . Na zdjęciu były piękne z oryginalnymi oznaczeniami a przyjechały ... podobne ? Oceńcie sami . Zamieszczam zdjęcia tych ,, podobnych " i drugiej partii , które kupiłem od innego Chińczyka . Szczerze przyznaję ,że jeszcze nie testowałem bo się boję , że jest to przemalowany PCM56 ,  który nie wytrzyma napięcia +/-12V przewidzianego dla AD1860 . Albo ZWORA ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AD1860N-K przesyłka z Chin.jpg

podobnie jest z CS8414 , może to być przemalowany STA120 - tańszy , o gorszych parametrach ale pin-kompatybilny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, VIVAro napisał:

Żaden chinolec nie zakupiłby maszyny za miliony dolarów, opracował od nowa (nawet nierealne) wymyślonego z tysiecy elementów DACa, który by działał tak samo i akceptował te same dane, ale troche gorzej grał bo nieudany.  Tutaj już niektórzy tw0rzą mity opierając sie na innych przypadkach... Po czym w strukturze wypalił laserami setki rezystorów o wyjątkowej precyzji, hehe (to jest właśnie działanie wielobitowców, i głównie za katastrofalne koszty produkcji  wykonuje się teraz nowe kości w innej technologii)   A wiem z racji mojej pracy jak to się robiło - te układy prawie od samego żródła, osoby z TI.

Oczywiście, ale jest mnóstwo podróbek kompletnie nie działających. Przykład miałem przy dwukrotnej próbie kupienia starego upsamplera CS8420. Niby wszystko ok. Nie otwierane układy w blistrze po otwarciu piękny laserowy nadruk z logiem wszystko ok mogłoby się wydawać, a po wlutowaniu ugotowany stabilizator, bo po stronie Vdd w stosunku do masy było kilka omów. Potem sprawdziłem drugi już bez lutowania i to samo. Kupując drugi raz dostałem to samo. Układy rozprułem i wewnątrz normalna struktura. Dziwne

Inna sprawa to cena. Te kupowane były bardzo tanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, VIVAro napisał:

 

Po pierwsze takie sterowanie NIE ma najmniejszego sensu tu (jeśli chodzi Ci o przełączanie kanałów wejścia bezpośrednio w CS8414)  Bo CS8412/14 mają jedno wejście w kości.

Po drugie masz specjalny program pod ten dac ? (pod CS8414, który pracuje tutaj jeszcze w określonej konfiguracji?)  

Po trzecie podłączenie jakiś interfaceów czy komputera Arduino bez separatorów transmisyjnych burzy całkowicie, że to projekt wyskoiej jakości. Pozbywamy się "niezależności DACa" który celowo ma opcje separacji masy cyfrowej poprzez transformator Spdif. Łączymy znowu masy z czymś innym, czego unikam i tym samym z układem cyfrowym generującym horrendalne ilości zakłóceń.  Po co?
Nie tutaj froste.

Przykładowy sposób przełączania wejść pokazałem na początku wątku (działający zresztą w moim pierwszym DAC-u). Dodatkowe dobrze dobrane bramki nic tu nie zmienią gdyż po stronie źródła było ich zwykle niemało, a tutaj mogą pomóc ukształtować sygnał, który nie wiadomo jakim przewodem dotarł do odbiornika. Przełączane to jest napięciem stałym więc może być to przełącznik, przekaźnik lub co kto wymyśli .To oczywiście tylko przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arturp napisał:

Wprawdzie VIVAro chciał nam dać nieco otuchy

Nie bo pisze prawdę i dodatkowo dałem rozwlekle uzasadnienie tego, a nie napisałem tak, bo tak. Wytłumaczyłem tak dokładnie i dla laików przy okazji.

6 godzin temu, arturp napisał:

są przecież produkty chińskie ( lub inne dalekowschodnie ) które są odpowiednikami produktów renomowanych firm

 

Nieznaczne przypadki w audio odpowiedników dotyczą ich daców delta-sigma.

Nigdy nie widziałem żadnego odpowiednika odbiornika cyfrowego z chin. Dodatkowo akurat WM8804 nikt by w chinach nie wyprodukowali, bo to tak zaawansowany scalak w malej obudowie, że jeśli by zrobili coś podobnego, to nie tak samo funkcjonalnego i sprzedawali by to, ale za wielką cene. By wyjść na swoje.

Czy masz realne potwierdzenie odpowiednika WM8804 na chiński produkt w bardzo ścisłej specyfikacji - co sprawdziłeś. Lub dodatkowo wygląd tego samego układu od nich i przemalowanego na "podejrzany" WM8804. I porównanie ich w funkcjonalności. Powtarzam masz to realne i sprawdzone ?

Czy to wymyślony sobie przykład, że może tak ? ?

Przecież to na logikę. Nikt nie wyłożyłby na produkcji grubych milionów dolarów i zatrudnił do tego geniuszy i rozdawał prawie za darmo potem scalaki (bo w cenie niższej niż oryginał) Chiny robią to zawsze z jednego powodu, zarobku jak najniższym kosztem.

A z tym AD1860 to przypominam, że Analog miał chyba trzy fabryki, z każdej ten sam scalak wyglądał inaczej. Choć jeśli zadział, to nie będzie podróba. A technika produkcji tego jest inaczej nierealna. Ale jak ma ślady szlifowania na widoczne żywo, to jest ewentualność, że choć prawdziwy, to może być wtedy "przemalowany" PCM61.

 

3 godziny temu, Krzych 2 napisał:

upsamplera CS8420. Niby wszystko ok. Nie otwierane układy w blistrze po otwarciu piękny laserowy nadruk z logiem wszystko ok mogłoby się wydawać, a po wlutowaniu ugotowany stabilizator

A ten rodzaj oszustwa ja przetaczałem wcześniej, zdarzają sie puste obudowy, albo puste z jakimś oporem w środku na zasilaniu że rzekomo układ pobiera prąd.

Ja cały czas pisze o tych co są z chin ale działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, VIVAro napisał:

Powtarzam masz to realne i sprawdzone ?

Nie , nie mam , to był wymyślony przykład . Masz rację , nieprecyzyjnie się wyraziłem .

 

3 minuty temu, VIVAro napisał:

Analog miał chyba trzy fabryki, z każdej ten sam scalak wyglądał inaczej

Tak , tylko,że te moje wyglądają jakby były wczoraj wyprodukowane i nie są podobne do innych AD1860 jakie widziałem w sieci , w odtwarzaczu CD Yamaha 530E  i w DAC-u (nie)przeciętniaka . Nie są też podobne do tych , które kupiłem później i są wyprodukowane na Filipinach . Stąd moje obawy . Tragedii nie ma bo to tanie układy ale martwią mnie dwie sprawy :

- prawdopodobieństwo ,że CS8414 będą podrabiane jest większe bo to mogą być przemalowane STA120 i co ciekawe to będzie grało z 16 bitowym PCM56 ale już z 18 bitowym AD1860 nie zagra .... chociaż , kiedyś miałem dac-a forumowego z tym odbiornikiem ( STA120 ) i chyba grał mi z PCM61 - nie pamiętam dokładnie bo to lata temu było .

- jak włożę te niepewne AD1860 na płytkę ( w podstawki ) to mogę uszkodzić jakiś element - np stabilizatory . Pewnie w ogóle ich nie przetestuje albo włożę do starego CD Denona ( zamiast PCM61, które są tam w oryginale ) i tak sprawdzę . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturp. Sprawdź dla pewności w jakimś źródle gdzie możesz "narazić się" na ewentualne zwarcie. A jak zagra, a kostka wygląda tak pretensjonalnie, to może być "malowany" PCM61.

 

 

3 godziny temu, mkmar napisał:

Przykładowy sposób przełączania wejść pokazałem na początku wątku (działający zresztą w moim pierwszym DAC-u). Dodatkowe dobrze dobrane bramki nic tu nie zmienią gdyż po stronie źródła było ich zwykle niemało, a tutaj mogą pomóc ukształtować sygnał,

Sprawdź proszę, zapoznaj się z projektem. Jest już tutaj zastosowany specjalistyczny scalak, robiący desymetryzacje i działający właśnie jako bufor z lepszymi jeszcze parametrami niż typowe bramki np z serii 74xx.  Dodatkowo, jest to scalak nowszej generacji i to moje tu rozwiązanie.

A pomysł który mnie skłonił do tego, to właśnie ukształtowanie  też sygnału zastosowane u MarkaLevinsona , który na ten styl stosował coś podobnego do CS8412. Nic z bramkami już nie tworze.

 

No chyba, że chcecie selektror 2 wejść na PCB? Już "froste" wczoraj nakłonił mnie do pomysłu, bo chciał sterowanie CSa.

Wówczas, godzicie sie od dołu o zwiększenie PCB o 8-10mm i dodanie specjalnych do tego małych przekaźników sygnałowych Są one w TME, (żadnej ingerencji nie będzie w sygnał cyfrą). Przekaźniczki takie będą sterowane wówczas małymi dwoma przyciskami na dotkniecie  (typu switch). Nie ma też konieczności ich montowania, a lutuje wtedy zworki.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kostki dac to polecam pronto... 

wlasnie mi wysłali 2xpcm61p w postaci uszkodzonego CD za 40 (Smart)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VIVAro napisał:

No chyba, że chcecie selektror 2 wejść na PCB? Już "froste" wczoraj nakłonił mnie do pomysłu, bo chciał sterowanie CSa.

Wówczas, godzicie sie od dołu o zwiększenie PCB o 8-10mm i dodanie specjalnych do tego małych przekaźników sygnałowych Są one w TME, (żadnej ingerencji nie będzie w sygnał cyfrą). Przekaźniczki takie będą sterowane wówczas małymi dwoma przyciskami na dotkniecie  (typu switch). Nie ma też konieczności ich montowania, a lutuje wtedy zworki.

Jak dla mnie super. Powiększenie PCB o te 8-10 mm aż tak dramatycznie nie zwiększy kosztów ale za to pojawi się dodatkowa funkcjonalność.

Czy otwory montażowe będą w rozstawie n*10mm? Pytam, ponieważ taki raster jest użyty w płytach montażowych od modushopa i nie trzeba było by nawiercać dodatkowych otworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

wlasnie mi wysłali 2xpcm61p w postaci uszkodzonego CD za 40 (Smart)

ech , a ja bym ci oddał takie same w zamian za płytkę ... to przynajmniej parkę AD1860 w gradacji K weź ode mnie za tą płytkę . Chyba że wolisz gotówkę . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, froste napisał:

Jak dla mnie super. Powiększenie PCB o te 8-10 mm aż tak dramatycznie nie zwiększy kosztów ale za to pojawi się dodatkowa funkcjonalność.

Tak zmiana, zwiększenie o 10mm PCB to koszt dosłownie kilku złotych. Właśnie dziś na nocce wziąłem się ponownie za rysowanie, modyfikacje i wprowadziłem tą funkcjonalność.  Pomocne to rozwiązanie. Chyba, że znajdzie się pare osób, co stwierdzą iż to nie jest konieczne, no to zaniecham tej funkcjonalności.

Z racji że znalazlem w TME przekaźniki sygnałowe miniaturowe (TQ2-L2-9V) które nie tylko zwierają, ale mają przelączaną kotwice miedzy stykami i po dwie pray styków jeszcze w jednej obudowie. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy zstosować jeden, co nie wpłynie aż tak na koszty (bo cena jest 13.99 szt) 

W razie chęci zastosowania zewnętrznego selektora do wejścia Spdif, czy pojedyńczego wej. po prostu lutujemy w określone miejsca zwory.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
W dniu 1.05.2020 o 21:32, daris666 napisał:

Którą wersję kupić do projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, VIVAro napisał:

Z racji że znalazlem w TME przekaźniki sygnałowe miniaturowe (TQ2-L2-9V) które nie tylko zwierają, ale mają przelączaną kotwice miedzy stykami i po dwie pray styków jeszcze w jednej obudowie. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy zstosować jeden, co nie wpłynie aż tak na koszty (bo cena jest 13.99 szt) 

tylko gwoli ścisłości  a nie by dyskwalifikować element 13,99+VAT+przesyłka czyli 17 z haczykiem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JanF napisał:

Którą wersję kupić do projektu?

Nie wiem, bo nie śledzę tematu dokładnie jednak kupuj z jak najlepszą gradacją kości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, arturp said:

ech , a ja bym ci oddał takie same w zamian za płytkę ... to przynajmniej parkę AD1860 w gradacji K weź ode mnie za tą płytkę . Chyba że wolisz gotówkę . 

Spokojnie mam już ad1860, pcm56p, pcm61p i jednego 56p-l do testowania na początek i szukam drugiego do pary ale tylko jak ktoś ma jednego bo nie chce rozbijać kompletów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, artw said:

tylko gwoli ścisłości  a nie by dyskwalifikować element 13,99+VAT+przesyłka czyli 17 z haczykiem.

A to nie to samo co A5W-K za 2,50 tyle, że na 9V?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artw napisał:

tylko gwoli ścisłości  a nie by dyskwalifikować element 13,99+VAT+przesyłka czyli 17 z haczykiem

No raczej nie do końca tak ściśle, bo raczej nikt nie bedzie zamaiwał samego przekaźnika, a najwyżej przy okazji jako opcja.

Będzie i tak musiał zamówić inne niezbedne cześci do działania DAC. Jak 74LVC2G34DBVR, FDS6375, CD74AC02, TL431 z ON lub Texas, czy stabilizatory MC7812AB/MC7912AB z ON. (konieczne te stabilizatory w przypadku braku alternatywy stab, czegoś innego, dyskretnego na zewnętrznych płytkach)

 

Godzinę temu, januss73 napisał:

A to nie to samo co A5W-K za 2,50 tyle, że na 9V

Tak, ale to jakieś G. Precz tym nieudanym dziadostwem. Nie zalecam ich A zwłaszcza gdzie lecą cyfrowe sygnały w Mhz!          a śladowy przepływ prądu.

Trzy przykłady: (z pracy) Układy automatyki pomiarowej delikatnych sygnałów prądowych, po kilku latach wszystkie A24W-K na płycie do wymiany.  Falowniki przemysłowe  z rozbudowanymi płytami pomiarowymi. Wymieniono moduły z A5W-K (przypuszczano tak że styki) a nowe moduły były już z Panasonic TQ2-5V. Teraz przykład mój: selektor źródeł w moim preampie. Na A24W-K jeden kanał po trzech latach przerywa, zdarzy się że załączy.

A zwłaszcza tutaj w DAC, tych nie zalecam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VIVAro napisał:

Jak 74LVC2G34DBVR, FDS6375, CD74AC02, TL431 z ON lub Texas, czy stabilizatory MC7812AB/MC7912AB z ON

Możesz podesłać jak wygląda płytka po ostatnich modyfikacjach oraz BOM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOMu narazie nie będę ukazywał, dopóki nie powstanie ostateczny projekt do produkcji , a "arturp" go na forum zaakceptuje.

 

Z racji że też musiałem wydłużyć około 10mm płytkę na długość (od strony prawej) zrobiło się troche miejsca, cofnąłem następnie nieco układ od konwersji dataL/R w dip14 i troszke zmniejszyłem odległości między elementami. Jaki tego efekt? Jest troche miejsca.

Informuje że zamiast układu 74LVC2G34DBVR w malutkiej obudowie 3mmx1,7mm zmieści się teraz na styk standardowy SN74AHCT125 ?   Z racji że miałem na  PW  trzy zapytania jak to polutować , albo czy pomogę z tym maleństwem.  Niech będzie wam, że będzie teraz zwykła kostka w dip14. No i choć od razu ją wykluczyłem, to po przeszukiwaniach okazało się,  iż w TME jest również szybka wersja AHC i tanio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem datasheet to CS8414 ma możliwość raportowania odtwarzanego próbkowania. Czy można na goldpinach wyprowadzić nóżki za to odpowiedzialne ? Uprzedzam pytanie ? jeszcze nie wiem jak obrobić te dane ale zawsze zostanie furtka do dalszej rozbudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.cdb65782eeebaba248b53b0397199f7e.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, froste napisał:

O ile dobrze zrozumiałem datasheet to CS8414 ma możliwość raportowania odtwarzanego próbkowania. Czy można na goldpinach wyprowadzić nóżki za to odpowiedzialne ? Uprzedzam pytanie ? jeszcze nie wiem jak obrobić te dane

Nie ma możliwości wykonania takich rzeczy, bez degradacji układu- całej płytki. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe co to by narobiło?
Wyprowadzenie tylu linii z nieużywanych domyślnie nóżek kolidowało by ze wszytkimi ścieżkami i sie nie mieściło wokół kostki. Można by było pokusić się o wykonanie wtedy pod nóżkami kilku przelotek, ale to znowu spowodowało by pocięcie kilkukrotne i długie dolnej wylewki masy.  (To robota warta zachodum ale jak płytka jest kilku warstwowa)

A tak skrupulatnie i w kilku już próbach gotowego początkowo projektu, działałem ja aby dolna warstwa masy miała jak najmniej cięć, ścieżek tam.

Poza tym. trzeba by było znowu wymyślić i zatosować jakiś układ, licznik, co by interpretował sekwencje stanów na wyjściu i zapalał odpowiednie diody wtedy. Bo tak bez sensu, gdy przy 96k, tak samo pali sie jeszcze od 44,1k itd... Bo tam są różne odpowiednie stany.

 

Za to na diodach LED zrobione są trzy wskazania, o których narazie nie wspominałem.
Jedno wskazanie sygnalizacyjne i dwa wskazania awarii. Wyjaśnię potem o co chodzi Wam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie. W tej chwili ewentualnie użyteczne byłyby informacje 44.1khz 96khz i to w zasadzie tyle. 32khz i 88.2khz raczej w przyrodzie nie występuje. No może ewentualnie 48khz. Natomiast stan zapętlenia PLL, zasilanie, czy transmisja SPDIF. No to już tak i to potrzebne jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Skoro poruszyłeś ten temat, to wyjaśnie szczególowo.

Jedna LED jest centralnie umieszczona lutowana na środku płytki. Pełni ona kontrolkę zasilania, ale jej cel był inny (obciążenie 5mA)

Są wyjścia na diody LED :

1. Sygnalizacja diodą poprawnego dekodowania sygnału Spdif ("zakleszczenie się" właśnie pętli PLL do tego sygnału)
2. Awaria - brak "zakleszczenia się" pętli PLL do danych - sygnału Spdif na wejściu (sygnał Spdif nie poprawnie wykryty)
3. Awaria - brak równości pakietów Spdif lub zaburzenia w subkanałach  (choć Spdif wykrywany, błedy w powtarzalności sygnału)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.