Skocz do zawartości
IGNORED

Deezer vs Tidal w wersji hifi - jakość dźwięku, odczucia


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakość zależy od tego czy dostawca oszczędza na kosztach przepustowości i zajętości łącz i od ilości biorców ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xetras napisał:

Czy jakość zależy od tego czy dostawca oszczędza na kosztach przepustowości i zajętości łącz i od ilości biorców ?

Nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie korzystam ale chętnie poczytam opinii, gdzie szarpidruty gitarowe bez rozmiękczenia dobrze brzmią (włącznie z przesterami).

Tu - po 1 minucie :

 

 

Karateka (6 dan)

@Prewwit przypuszczam że najistotniejszy jest sprzęt dla jakości brzmienia i przekazu (łączności) oraz materiał nagraniowy.

Np. z tego poniżej przez ówczesną kompresję nie ukręci się nic przyjemnego.

Z nawałnicy jedynie płaska dynamika będzie, bo taki jest zamysł.

Ma walić po łbie.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lubię Spotify ponieważ brzmienie jest bardziej pełne,  dynamiczne od pozostałych serwisów..
Są pewnie tacy, którzy powiedzą, że Kodak Color Plus 200 ma lepsze kolory niż Portra 160. Pańska skórka i misie-żelki też mają swoich fanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzarro napisał:
W dniu 14.03.2021 o 18:31, Juliusz Peelenowsky napisał:
Lubię Spotify ponieważ brzmienie jest bardziej pełne,  dynamiczne od pozostałych serwisów..

Są pewnie tacy, którzy powiedzą, że Kodak Color Plus 200 ma lepsze kolory niż Portra 160. Pańska skórka i misie-żelki też mają swoich fanów.

Najważniejszy jest dobry refleks 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Na moim sprzęcie (Pioneer N-30-K do plików hi-res z własnego serwera + Chromecast Audio do streamingu z sieci -> Rotel a-14 -> B&W 606), z Chromecastu jakościowo lepiej brzmi Deezer. 

Jeśli chodzi o szczegóły - Deezer przez Chromecast brzmi tak samo dobrze jak Tidal przez Bubble UPNP i Pioneer, z tym że Tidal przez Bubble nie umie gapless i ciągle się zawiesza.

Tidal przez Chromecast (przez cały czas mówimy oczywiście o jakości Hi-Fi) brzmi gorzej od Deezera - dźwięk jest bardziej skompresowany i ma nieprzyjemne bu-bu w górnej części dolnego pasma.

Tak więc moim ostatecznym wyborem są Deezer do rocku, blues i fusion oraz Primephonic do muzyki klasycznej - wszystko przez Chromecast. I czekam oczywiście na apkę mobilną do HRA.

 

Dodatkowo testowałem Bluesound Node 2i  - brzmi gorzej od Pioneera w przypadku plików z domowego serwera, i na poziomie Chromecast w przypadku streamingu Tidal i Deezer.

Testowałem Roon. Pracuje bez zarzutów, Tidal gra ciekawie, ale w końcu nie ma to większej wartości dodanej i słono też kosztuje.

Testowalem też Audirvanę - dźwięk jest ok, lecz aplikacja na PC kiepsko działa, zawiesza się. Apka mobilna Audirvany na androida w ogóle nie zadziałała.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na moim sprzęcie (Pioneer N-30-K do plików hi-res z własnego serwera + Chromecast Audio do streamingu z sieci -> Rotel a-14 -> B&W 606), z Chromecastu jakościowo lepiej brzmi Deezer. 
Jeśli chodzi o szczegóły - Deezer przez Chromecast brzmi tak samo dobrze jak Tidal przez Bubble UPNP i Pioneer, z tym że Tidal przez Bubble nie umie gapless i ciągle się zawiesza.

Testowalem też Audirvanę - dźwięk jest ok, lecz aplikacja na PC kiepsko działa, zawiesza się. Apka mobilna Audirvany na androida w ogóle nie zadziałała.
 


Spróbuj przez mConnect - tam Tidal ma gapless.
Myślałem, że tylko u mnie z Audirvaną są problemy. Masz 8 GB RAM?

Przychylam się do opinii, że przy porównaniu oryginalnych aplikacji Deezer gra lepiej - od strony użytkowej Deezer jest też ciekawszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzarro napisał:


 

 


Spróbuj przez mConnect - tam Tidal ma gapless.
Myślałem, że tylko u mnie z Audirvaną są problemy. Masz 8 GB RAM?

Przychylam się do opinii, że przy porównaniu oryginalnych aplikacji Deezer gra lepiej - od strony użytkowej Deezer jest też ciekawszy.

 

Niestety, Pioneer nie współpracuje z mconnect - nie rozpoznaje formatu dźwięku wejściowego.

Jest to dość stary klocek (model 2012 roku, czyli I generacji) który zadziwiająco dobrze brzmi, ale pod względem funkcjonalności niestety pochodzi z poprzedniej epoki.

 

Mam 32 GB ram. Audirvana zawiesza się za każdym razem gdy zmieniam odtwarzany album. Została zaprojektowana do macOS , i z tego co widzę źle zoptymalizowano ją do windows.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 8GB działa w Windows tak, jak na Macbooku - mowa o starej wersji. Nowa Audirvana Studio na razie bardzo kiepsko…

A Deezer, Tidal chyba się powoli będą zwijać…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 15:36, dzarro napisał:

Są pewnie tacy, którzy powiedzą, że Kodak Color Plus 200 ma lepsze kolory niż Portra 160. Pańska skórka i misie-żelki też mają swoich fanów.

Dajta spokój. Potem wychodzi, że 99% słuchaczy nie odróżnia mp3 192-320 od flac czy wav o ile nie wiedzą jaki plik gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Qraddasch napisał:

Tidal przez Bubble nie umie gapless

Tidal przez Bubble umie gapless, tylko w ustawieniach trzeba zaznaczyć "gapless controll".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Tidal przez Bubble umie gapless, tylko w ustawieniach trzeba zaznaczyć "gapless controll"

W ustawieniach Local media renderer mam włączony Gapless playback. Mimo to, nie jest Gapless. Przerwy w DŹWIĘKU między poszczególnymi utworami do 5s, czyli następny track jest już widoczny na Pionerze (ma ekran, pokazuje metadane przesyłane z Bubble), ale odtwarzanie zaczyna się później. Być może winny jest Pioneer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Qraddasch napisał:

Tidal przez Bubble nie umie gapless i ciągle się zawiesza.

 

11 godzin temu, Qraddasch napisał:

Testowalem też Audirvanę - dźwięk jest ok, lecz aplikacja na PC kiepsko działa, zawiesza się.

Jeśli dwie aplikacje zawieszają się, to raczej masz problem z siecią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

To ja dodam od siebie, że owszem Deezer brzemiono wypada bardzo dobrze (Maila/Boris Blank z płyty Convergence miód na uszy), ale nie rozumiem jak to możliwe, że do dziś nie wprowadzono dwóch prostych funkcjonalności: Gapless i coś w rodzaju "connect" w Spotify (sterowanie telefonem jako pilot do apki na PC). Ok. sterowanie apką PC smartfonem jakoś można przeżyć, choć przyznaję, wygoda wielka (wyszukiwanie albumów bez wstawania z fotela), ale brak gapless to jakaś pomyłka. Ciężko się słucha Floydów, Oldfielda z przerwami miedzy utworami.

 

Dlatego z niecierpliwością czekam na pakiet Spotify Hi-Fi. Myślę, że wówczas będzie bezkonkurencyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Viniu napisał:

ale brak gapless to jakaś pomyłka. Ciężko się słucha Floydów, Oldfielda z przerwami miedzy utworami.

To nie wina Deezer lecz odtwarzacza sieciowego. U mnie na BS Node 2i gapless śmiga aż miło - też słucham Floydów i Oldfielda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dzarro napisał:

Na aplikacjach Deezer gapless jest. Funkcji connect bym się nie spodziewał.

Do tej pory maliniarze (volumio, moode) nie mogą się doprosić udostępnienia przez Deezer API 🙄 ale brzmieniowo jest bardzo dobrze... Mój TV po optyku na który castuje Deezer z komórki z apki natywnej, gra może o włos gorzej od wymlaskanego po forach usbridge sig z LPSem, dobrze skonfigurowanym moode/mconnect i Tidalem. Chyba że idzie plik z MQA i jest wtedy gorzej z maliny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oświećcie mnie: Deezera używam bardzo prosto, w aplikacji na PC (Lenovo, win10) po USB do DacMagic100 i dalej do ampli Luxmana. Wczoraj wrzuciłem wspomnianego Oldfielda The Songs of Distant Earth i po pierwszym utworze kiszka... Przerwa ok 3sek. Przewertowałem ustawienia aplikacji i nie znalazłem nigdzie funkcji dot. gapless. Albo słabo szukalem..😋 no więc jak? Pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka @Rucia1 jest prawdziwą mistrzynią PC audio - jak tu zajrzy to powinna Ci pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
49 minut temu, Franz-007 napisał:

Koleżanka @Rucia1 jest prawdziwą mistrzynią PC audio - jak tu zajrzy to powinna Ci pomóc.

Niestety nie pomogę, nie korzystam z Deezer z uwagi na jego funkcjonalność. Mam tylko wersję premium, właśnie próbowałam przejść na HIFI i okazuje sie, że musze anulować bieżącą subskrypcję, poczekać, aż konto powróci do trybu bezpłatnego, a następnie spróbować zasubskrybować HiFi. W moim przypadku to prawie miesiąc 😞

Na co dzień mam Roon, a w nim streaming Tidal i Qobuz. Z uwagi na brak usługi connect w Deezer, można streamować tylko przez airplay lub chromecast do tv lub moode na raspberry ale to dla mnie gorsza jakość marcinmarcin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Viniu napisał:

Przewertowałem ustawienia aplikacji i nie znalazłem nigdzie funkcji dot. gapless

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wynika że tylko dla mobile

55 minut temu, Rucia1 napisał:

Z uwagi na brak usługi connect w Deezer, można streamować tylko przez airplay lub chromecast do tv lub moode na raspberry ale to dla mnie gorsza jakość marcinmarcin.

Nie mam apla do airplay.

Tidal przez Mconnect po upnp do moode na Usbridge signature i po Usb do RME ADi. Gra dobrze i nie ma się czego czepić, ale cast Deezera do TV, po czym tv po optyku do Adi również gra bardzo dobrze 🙄 nie jest to przepaść 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety podziękuję za Deezera.

Pytanie w takim razie inne, czy Tidal (HiFi) pod tym względem (gapless i jakaś forma connect) w wersji na PC z win10 -> DacMagic -> ampli jest bardziej rozwinięty? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Viniu

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na PC Deezer ssie. Kiedyś lossless było tylko na PC a na Antku nie. Teraz gapless jest tylko na Antku.
Ciekaw jestem czy na streamerach też jest taka loteria. Słuchałem Deezera na Atollu ale tej funkcji nie sprawdzałem.
Pod tym względem to jednak Deezer sporo odstaje. Qobuz jest przecież małą firmą ale takie rzeczy ma ogarnięte od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cóż, niestety podziękuję za Deezera.
Pytanie w takim razie inne, czy Tidal (HiFi) pod tym względem (gapless i jakaś forma connect) w wersji na PC z win10 -> DacMagic -> ampli jest bardziej rozwinięty? 
Masz gapless i Wasapi. Connecta nie ma chyba na razie na PC. Możesz ewentualnie używać Foobara jako renderera upnp i grać z apki mConnect - która zapewni sterowanie. Można też grać z Bubble upnp ale gapless jest tylko z mConnect. Od strony brzmieniowej to najlepsza będzie Audirvana Studio. Ale to opcja płatna - ok 30 zł na miesiąc albo 300 zeta na rok. Bardzo dobrze gra opcja kernel streaming. Jest też ASIO i WASAPI. Można łączyć bibliotekę Tidal z własną. Chyba nie ma funkcji radia. Są mixy. Oczywiście jest też Roon ale to już 5 stów rocznie.

Ciekawie wypada Apple Music ale nie wiem czy w ogóle gra na PC. Na Antku dużo poprawli - apka chyba lepsza od Deezer. Dźwięk też OK - trochę za obły ale za 20 zeta miesięcznie można brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Viniu napisał:

Pytanie w takim razie inne, czy Tidal (HiFi) pod tym względem (gapless i jakaś forma connect) w wersji na PC z win10 -> DacMagic -> ampli jest bardziej rozwinięty? 

A musi być koniecznie stream z PC ? To niekoniecznie dobre rozwiązanie zważywszy na ograniczenia mixera windows. 

Jest dużo innych możliwości, np raspberry, chromecast, troche drożej ale funkcjonalnie iFi Audio ZEN Stream.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Do tej pory maliniarze (volumio, moode) nie mogą się doprosić udostępnienia przez Deezer API

Będzie na Volumio.

Cytat

We’re currently in the process of updating our SDKs so it isn’t the time to start a new partnership - but once it’s done (this year) we’ll be looking into exploring this possibility. You’ve got so many good points when it comes to userbase and we don’t want to miss out - but there’s room for improvement on our SDKs at the moment and we’re currently making it better.

Tak odpowiedzieli i to wisi na forum Volumio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6 minut temu, Rucia1 napisał:

To niekoniecznie dobre rozwiązanie zważywszy na ograniczenia mixera windows. 

TIDAL pomija mikser Windows. Można mu nawet wyłączyć dekoder MQA i zrzucić wszystko na kompatybilny DAC. Obecnie Tidal ma najlepszą aplikację pod Windows. QUOBUZ nie liczę bo nie jest dostępny w polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Funnykris napisał:

Tak odpowiedzieli i to wisi na forum Volumio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właśnie do tego piłem 😉👍

9 minut temu, Rucia1 napisał:

 iFi Audio ZEN Stream.

To ponoć mniej stabilne od malin (choć ja akurat nie miałem jednego przyciecia, nie mówiąc o zwieszce bridge) 

7 minut temu, Funnykris napisał:

TIDAL pomija mikser Windows. Można mu nawet wyłączyć dekoder MQA i zrzucić wszystko na kompatybilny DAC. Obecnie Tidal ma najlepszą aplikację pod Windows. QUOBUZ nie liczę bo nie jest dostępny w polsce

Mam trochę inne odczucia 🙄 można Tidalem pominąć mixer Windows ale niewiele to wnosi. Testowałem przy Apo Equalizer który musial iść przez mixer windows. Apka jest stabilna i to jej plus (Deezer przycina, trzeba minimalizować i przywracać itp itd). Ale Tidal coś miesza w dzwieku. Przy mconnect pliki Tidal (te bez MQA) są ok, ale grając z apki dudnił bas i wyostrzało górę, miałem tez wrażenie jakiś fazowych korekt. Dzwoniło (pre ringing) mi też co ciekawe jak uzylem filtrów Fir, a nie dzwonilo na Deezer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.10.2021 o 21:43, marcinmarcin napisał:

Mam trochę inne odczucia

Odczucia są subiektywne i obarczone autosugestią. 

W dniu 7.10.2021 o 21:43, marcinmarcin napisał:

można Tidalem pominąć mixer Windows ale niewiele to wnosi.

Nie wiem jakich spektakularnych efektów się spodziewałeś.

W dniu 7.10.2021 o 21:43, marcinmarcin napisał:

Ale Tidal coś miesza w dzwieku. Przy mconnect pliki Tidal (te bez MQA) są ok, ale grając z apki dudnił bas i wyostrzało górę, miałem tez wrażenie jakiś fazowych korekt.

Ciekawe komu by się chciało implementować jakieś systemy zmieniające dźwięk. Wątpię żeby tak było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

To i ja dorzucę od siebie 3 grosze 🙂

Moim skromnym zdaniem Deezer HIFI jest lepszy niż TIDAL. Dlaczego? Bo Deezer HIFI to muzyka w jakości płyt CD 16-bit / 44.1kHz, pliki są dokładnie takie same jakby były zgrane z płyty CD bez żadnej ingerencji w ich zawartość. Tidal natomiast oferuje nam pliki skompresowane za pomocą MQA. Dodatkowe dane MQA są zaszyte w pliku jakości CD- jeśli DAC dekoduje MQA, to otrzymamy plik o większej rozdzielczości, a jeśli nie, to otrzymamy zwykłą jakość CD. Dodatkowa informacja związana z MQA jest zaszyta w pliku jakości płyty CD i sprawia, że ten plik już nie jest taki sam jak oryginalny plik zgrany z płyty CD.

A czym tak naprawdę jest MQA? MQA to STRATNA kompresja plików HiRes - ot taki rodzaj MP3 dla plików HiRes. Jeśli skompensujemy plik WAV 24-bit / 192kHz za pomocą MQA, a następnie go zdekodujemy za pomocą MQA, to nie otrzymamy tego samego pliku WAV 24-bit / 192kHz co przed kompresją.

Dla porównania, kompresja FLAC jest bezstratna- jeśli plik WAV 24-bit / 192kHz, skompensujemy do formatu FLAC, a następnie zdekodujemy z powrotem do WAV 24-bit / 192kHz, to otrzymamy dokładnie ten sam plik co przed kompresją.

Osobiście cenię Deezer za dostarczanie oryginalnych plików w jakości płyt CD, a nie lubię Tidala ponieważ ingeruje w zawartość tych plików. Rozdzielczość 16-bit / 44.1kHz jest w zupełności wystarczająca- dużo ważniejsza niż wyższa rozdzielczość pliku jest realizacja muzyczna i mastering danego materiału. Dla przykładu, świetnie zrealizowane utwory jak np. "Keith Don't Go" (Nils Lofgren) czy "Stars" (Sara K) będą brzmiały baaardzo dobrze nawet gdy będą to MP3 320 kbps 🙂

Więcej info o beznadziejności MQA w poniższych filmikach:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.