Skocz do zawartości
IGNORED

Deezer vs Tidal w wersji hifi - jakość dźwięku, odczucia


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko mniej więcej OK w twoim opisie, mam tylko jedno pytanie: czy słyszysz różnicę w jakości Deezer vs Tidal w tych samych wersjach albumów/kawałków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wszystko mniej więcej OK w twoim opisie, mam tylko jedno pytanie: czy słyszysz różnicę w jakości Deezer vs Tidal w tych samych wersjach albumów/kawałków?

Nie ma zasady - ale porównywałem w różnych okolicznościach. Na poziomie oryginalnych aplikacji na Androida preferuję Deezera - gra trochę jaśniej, z bardziej zaznaczonym konturem. Odbieram taki dźwięk jako bardziej naturalny np. w klasyce. Natomiast ogólnie na Antku można wg mnie uzyskać lepszą jakość z Tidala, kiedy słucha się za pomocą aplikacji USB Audio Player Pro.
Robiłem też porównania na moim Arcamie ST60 - serwisy grają trochę inaczej ale nie na zasadzie lepiej/gorzej. Ja wolę Deezera - ale znowu, Tidala można zintegrować z Roonem albo Audirvaną co może wpłynąć na poprawę jakości. Choć w moim przypadku ani Audirvāna ani Roon postawione na zwykłym laptopie nie grały lepiej od natywnego softu Arcama - więc żadnej gwarancji nie ma.
Moim zdaniem najlepiej wybrać serwis, który pasuje nam pod względem ceny i funkcjonalności. Różnice w jakości brzmienia są minimalne - nieco większe znaczenie mogą mieć na poziomie firmowych aplikacji na Androida albo PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem Deezera! Bardzo dobry dźwięk hifi za 20 zł miesięcznie, a roczny abonament 200 zł. Jak nie nazwać tego dobrym dealem, to nie wiem co nim jest 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, EmilioE napisał:

Ja jestem fanem Deezera! Bardzo dobry dźwięk hifi za 20 zł miesięcznie, a roczny abonament 200 zł. Jak nie nazwać tego dobrym dealem, to nie wiem co nim jest 😉

Qobuz za 39,99 Euro na rok 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niech każdy używa tego co mu bardziej pasuje. Mi aplikacja Deezera bardziej podchodzi, z apki Tidala na Androidzie nie lubię korzystać... Deezerem przesyłasz za pomocą Chromecast muzykę bitperfect do odtwarzacza i jest git.

Po za tym nie lubię otoczki związanej z MQA. Musisz mieć specjalny sprzęt, który to zdekoduje, producent DACa musi zapłacić twórcą MQA, za możliwość wprowadzenia tego w swoim urządzeniu. Pytanie tylko, po co?

Michał Jurewicz (brał udział w tworzeniu MQA) opowiadał jak to wspaniale MQA grało w hotelu, gdzie był kiepski zasięg i bardzo słaby Internet- wtedy dzięki MQA, można było słuchać muzyki "w wysokiej rozdzielczości" bez konieczności posiadania szybkiego łącza Internetowego- to chyba jest jedyny sens stosowania MQA. W dzisiejszych czasach, nawet plik 24/192 jest bez problemu przesyłany do domowego audio, które bardzo często ma Internet z bardzo szybkiego światłowodu, tak, więc stratna kompresja zmniejszająca rozmiar pliku podczas przesyłania przez Internet na prawdę nikomu nie jest do szczęścia potrzebna...

Dla mnie MQA to marketingowy stratny szajs stworzony tylko po to, żeby odbiorcy więcej płacili.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast i bitperfect? Mówimy o krążku Chromecast Audio? Mój krążek podaje 24 bity na DAC grając z podstawowego planu Tidal czy lokalnych plików 16 bit więc o jakim bitperfect mowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przmor napisał:

Chromecast i bitperfect? Mówimy o krążku Chromecast Audio? Mój krążek podaje 24 bity na DAC grając z podstawowego planu Tidal czy lokalnych plików 16 bit więc o jakim bitperfect mowa?
 

Jedno nie wyklucza drugiego, dodanie ośmiu zer do szesnastobitowego pliku to wciąż jest bitperfekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, przmor said:

Chromecast i bitperfect? Mówimy o krążku Chromecast Audio? Mój krążek podaje 24 bity na DAC grając z podstawowego planu Tidal czy lokalnych plików 16 bit więc o jakim bitperfect mowa?
 

Tak, a o co chodzi?

gdzies w tym wątku jest napisane, że najprawdopodobniej chromecast jest bitperfect- podczas przesyłania do krążka z roon'a, bo podczas przesyłania z przeglądarki chrome, o bitperfect nie ma mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytałem się również producenta streamera Argon Audio SOLO czy transmisja chromecast jest bitperfect, i odpowiedzieli, ze tak: "Google Chromecast/Home is bit perfect up to 24-bit / 96kHz".

Nie wiem dlaczego u Ciebie przy odtwarzaniu plików/streamu 16bit wyświetla się na DACu 24bit - może masz namieszane w ustawieniach odtwarzacza lub aplikacji TIDAL na WIndowsie. Windows potrafi namieszać i zmieniać rozdzielczość, aczkolwiek to gdybanie, bo nie znam Twojej konfiguracji.

Jak przesyłam z apki Deezerowej na Androidzie na chromecast, to zawsze mam 16 bit. Z Tidala też raczej tak było pod warunkiem ustawienia aby apka nie rozpakowywała MQA, aczkolwiek dawno z Tidala nie korzystałem. Może sprawdze jutro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli piszesz o protokole Chromecast a nie o urządzeniu Chromecast Audio?
Ja piszę o urządzeniu Chromecast Audio (szary "krążek" od Google) połączonym przewodem optycznym z DAC, sterowanym z roznych aplikacji na telefonie z Androidem gdzie nie ma możliwości ustawienia konwersji bitowej. Urządzenie Chromecast Audio samo z siebie konwertuje 16 bitów na 24 bity i nie mam na to wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, przmor said:

Czyli piszesz o protokole Chromecast a nie o urządzeniu Chromecast Audio?

Wydaje mi się, ze urządzenie Chromecast Audio korzysta z protkołu Chromecast 🙂

 

Znalazłem fragment o którym pisałem:

"bit-perfect playback is also supported in Android apps like Hi-Fi Cast. See: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) So you are not just limited to Roon."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta z protokołu Chromecast i jest elementem Google Home. Po podaniu playlisty gra samo, telefon można w ogóle wyłączyć więc konwersja musi zachodzić w krążku.
Po postawieniu Daphile nie korzystam już z niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, przmor said:

Korzysta z protokołu Chromecast i jest elementem Google Home. Po podaniu playlisty gra samo, telefon można w ogóle wyłączyć więc konwersja musi zachodzić w krążku.
Po postawieniu Daphile nie korzystam już z niego.

Jak grałeś z Windowsa to Windows coś mieszał. Pomiary na ASR potwierdzaja, ze żadna konwersja w krążku nie zachodzi. Podczas korzystania z apek na Androidze również zadnej konwersji nie zauważyłem- Deezer i pliki z telefonu są odtwarzane z taką rozdzielczością jaką mają oryginalnie, Tidala sprawdze jutro, ale na 90% też nie powinno być problemu z przesyłaniem do krążka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, przmor said:

Nigdy nie grałem z Windows.

No to może Linux, Unix, MacOS albo Solaris (tak wiem, to unix) 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, przmor napisał:

Urządzenie Chromecast Audio samo z siebie konwertuje 16 bitów na 24 bity i nie mam na to wpływu.

Przeczytaj to i się doucz 

14 godzin temu, przemak napisał:

Jedno nie wyklucza drugiego, dodanie ośmiu zer do szesnastobitowego pliku to wciąż jest bitperfekt.

A nie żartuj zeby przykryc niewiedzę... 

13 godzin temu, przmor napisał:

A z której strony te zera należy dodać?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błysnąłeś tylko nie wiadomo czym. Jeśli już uważasz, że ktoś głupoty pisze to skoryguj to popierając jakimiś faktami.
Zadanie dla Ciebie. Dlaczego streamujac plik 16 bitowy poprzez Chromecast Audio na wejściu DAC jest stream 24 bitowy? Chętnie posłucham wytłumaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2023 o 11:02, przmor napisał:

A z której strony te zera należy dodać?

Nie zauważyłem. Proste, na końcu. Masz ciąg licz np

0.987  0.921  0.843 itp

Zamieniasz je na:

0.9870  0.9210  0.8430

I nadal są takie same. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2023 o 12:42, Przemek_65101 napisał:

Dziwne, ale tak jak mówie, Tidala musze przetestować, bo dawno nie używałem.

Pare tygodni temu odświeżyłem abonament, posłuchałem i znowu zrezygnowałem, na szczęście miesiąc wypowiedzenie .
To badziewie kiedyś był przytłumiony a teraz podbity z efektem przesterowania, ale zdaje sobie sprawę ze niektórzy odbierają to jako poprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, .:Gerard:. said:

To badziewie kiedyś był przytłumiony a teraz podbity z efektem przesterowania, ale zdaje sobie sprawę ze niektórzy odbierają to jako poprawa

Ważne, że na airpodsach brzmi dobrze :)

Myślę że to docelowy klient większości serwisów streamingowych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, przmor napisał:

Błysnąłeś tylko nie wiadomo czym. Jeśli już uważasz, że ktoś głupoty pisze to skoryguj to popierając jakimiś faktami.
Zadanie dla Ciebie. Dlaczego streamujac plik 16 bitowy poprzez Chromecast Audio na wejściu DAC jest stream 24 bitowy? Chętnie posłucham wytłumaczenia.

Dac podaje format w jakim ma dostać dane - tutaj obcmokany Rme Adi zgłasza się jako S32le i moode podaje mu 16 bitowy stream w 32bitach niepotrzebnie w sumie, bo drastycznie zwiększa się transfer po USB, wpływając zapewne na pogorszenie jakości... 

Ale że to przecież tylko zera i jedynki, a właściwie dodano same zera, to w tym właśnie ustawieniu Rme i moode zaliczyło test bit perfect... 

Jak sobie popatrzysz to wszystko ustawione tak właśnie żeby było bit perfect

Cos jeszcze chcesz dodać o ciemnych audiofilach? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

30 minut temu, .:Gerard:. napisał:

badziewie kiedyś był przytłumiony a teraz podbity z efektem przesterowania, ale zdaje sobie sprawę ze niektórzy odbierają to jako poprawa

Zgadza się ale zależy też z czego słuchasz - najgorzej gra przez connect

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, marcinmarcin said:

Zgadza się ale zależy też z czego słuchasz - najgorzej gra przez connect

To jak inaczej odtwarzać na streamerze? Connect bezpośrednio łączy się z serwisem, dlaczego ta metoda jest najgorsza twoim zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ferszcik napisał:

To jak inaczej odtwarzać na streamerze? Connect bezpośrednio łączy się z serwisem, dlaczego ta metoda jest najgorsza twoim zdaniem?

Mogę się odnieść do moich doświadczeń z Volumio Premium. Tidal natywny na Volumio gra znacznie lepiej niż to samo puszczone przez Tidal connect. Czemu tak jest nie wiem. Inaczej też dziala cache. Natywne wykorzystuje cały ustawiony, connect wyłącza się od razu po odcięciu internetu do maliny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej Deezer używany, dźwiękowo dalej mi odpowiada, funkcjonalnie też. Na minus bardzo wolne zmiany, np. na aplikację Windows w dalszym ciągu brak "Gapless" choć już jakiś czas temu pisali że nad tym pracują. Sytuację ratuje korzystanie z odtwarzacza poprzez przeglądarkę u mnie Firefox, wtedy Gapless jest. Natomiast dodano Deezer Connect, a polega na tym, że z telefonu mogę sterować aplikacją czy przeglądarką która jest na PC, taki zdalny pilot do kompa🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież streamer ciągnie dane bezpośrednio z serwisu. 

U mnie światłowodem,  yamaha gra czy telefon ma net czy też nie.

Strasznie dużo filozofii idzie teraz w związku ze streamera muzyki..weź tu wybierz sprzęt..i serwis..i wejścia,  może model telefonu jeszcze..?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, miętowy napisał:

Strasznie dużo filozofii idzie teraz w związku ze streamera muzyki

Wszystko gra tak samo przecie, cyfra je cyfra, wybrać najtańszy i bedzie Pan zadowolony 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież streamer ciągnie dane bezpośrednio z serwisu. 
U mnie światłowodem,  yamaha gra czy telefon ma net czy też nie.
Strasznie dużo filozofii idzie teraz w związku ze streamera muzyki..weź tu wybierz sprzęt..i serwis..i wejścia,  może model telefonu jeszcze..?
 

W niektórych przypadkach telefon uczestniczy bezpośrednio w streamingu - np. przy używaniu mConnect albo DTS Play-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.