Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do AP Spark 3


hammerh34d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heyah.

System mam raczej budżetowy, ale domyślam się, że stać go na więcej...

Na dziś Audio Physic 3 napedza mi hybryda Haiku Bright 3 w wersji power amp w klasie A, sygnał na Haiku idzie z NADa C658 z Tidala i innych, a także Regi Apollo i ProJecta Debut z niebieskim ortofonem.

Tor słuchawkowy w trakcie przebudowy.

Problem jest taki, że Sparki są w stanie wygenerować bardzo fajny, twardy i szybki bas, ale niestety pojawia się od głównie w kuchni, metr przed kanapą w salonie i metr za nią. Dirac wiele nie zmienia niestety. Problemem jest też ustawienie kolumn, ale tego nie przeskoczę; kiedy stoją za daleko od siebie bas i scena nikną kompletnie, więc na dziś stoją asymetryczne względem pokoju i miejsca odsluchowego, ale jeat to jakiś kompromis...

Jak myślicie, jakiś sub ma sens? Jaki?

NAD ma wyjście na sub ofkors.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie największym problemem jest u Ciebie akustyka pomieszczenia. Ale można spróbować zastosować subwoofer. Moja propozycja to wersja zamknięta SVS. Jeśli masz pomieszczenie nie większe niż 25m2, spróbuj model PB-1000.

Zapraszam do wypożyczenia, tylko tak się przekonasz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, oczywiście SB-1000

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zakup subwoofera w Twoim przypadku, to najgorzej wydane pieniądze. Efekt będzie identyczny, tylko w kuchni zaczną skakać szklanki, a Ty nadal będziesz się domyślał czy wokal aby na pewno powinien dobiegać z tej strony i będziesz biegał po pokoju w poszukiwaniu basu ?

 Jeśli tego nie przeskoczysz - jak już wspomniałeś, i nie wprowadzisz zmian między miejscem odsłuchu, a zespołem głośnikowym, to możesz zapomnieć o "True stereo". 

Reduktor Szumu w poniższym filmiku przystępnie tłumaczy te zależności. A na miejscu Q21 bym się wstydził polecać cokolwiek ze sprzętu w Twojej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czlowiek97 napisał:

Wg mnie zakup subwoofera w Twoim przypadku, to najgorzej wydane pieniądze. Efekt będzie identyczny, tylko w kuchni zaczną skakać szklanki, a Ty nadal będziesz się domyślał czy wokal aby na pewno powinien dobiegać z tej strony i będziesz biegał po pokoju w poszukiwaniu basu ?

 Jeśli tego nie przeskoczysz - jak już wspomniałeś, i nie wprowadzisz zmian między miejscem odsłuchu, a zespołem głośnikowym, to możesz zapomnieć o "True stereo". 

Reduktor Szumu w poniższym filmiku przystępnie tłumaczy te zależności. A na miejscu Q21 bym się wstydził polecać cokolwiek ze sprzętu w Twojej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Popieram , akustyka kuleje i sub na początku może się wydawać , że wniesie poprawę , ale nie do końca oczekiwaną. 

Spróbuj jakiegoś przemeblowania i zobacz jakie wniesie korzyści . Jak znajdziesz ( o ile znajdziesz ) ustawienie gdzie będziesz zadowolony można pomyśleć o jakimś małym subie ( adekwatnym do dość małych przetworników w Spadkach).

Wklej szkic pokoju może coś uda się doradzić co poprzestawiac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 13:41, hammerh34d napisał:

Heyah.

System mam raczej budżetowy, ale domyślam się, że stać go na więcej...

Na dziś Audio Physic 3 napedza mi hybryda Haiku Bright 3 w wersji power amp w klasie A, sygnał na Haiku idzie z NADa C658 z Tidala i innych, a także Regi Apollo i ProJecta Debut z niebieskim ortofonem.

Tor słuchawkowy w trakcie przebudowy.

Problem jest taki, że Sparki są w stanie wygenerować bardzo fajny, twardy i szybki bas, ale niestety pojawia się od głównie w kuchni, metr przed kanapą w salonie i metr za nią. Dirac wiele nie zmienia niestety. Problemem jest też ustawienie kolumn, ale tego nie przeskoczę; kiedy stoją za daleko od siebie bas i scena nikną kompletnie, więc na dziś stoją asymetryczne względem pokoju i miejsca odsluchowego, ale jeat to jakiś kompromis...

Jak myślicie, jakiś sub ma sens? Jaki?

NAD ma wyjście na sub ofkors.

Słuchaj, sądzę że tu REL się dobrze spiszel. Ile metrów te AP napędzają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Tak to wygląda.

Lewa kolumna (w sensie granitowa podstawka na której stoi) jest ok. 30 cm od ściany. Prawa jest ok. 30 cm obok ściany.

Pomieszczenie 22.2 m, ale otwarte.

Coś jeszcze dodać? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hammerh34d napisał:

Dobra. Tak to wygląda.

Lewa kolumna (w sensie granitowa podstawka na której stoi) jest ok. 30 cm od ściany. Prawa jest ok. 30 cm obok ściany.

Pomieszczenie 22.2 m, ale otwarte.

Coś jeszcze dodać? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy takim rozstawieniu mebli tej asymetrii rozchodzenia się dźwięku nie da się zniwelować. Subwooferów może być z 10, ale fizyki nie przeskoczysz.

Są miejsca w mieszkaniu gdzie bas ma odpowiednią sile, a co za tym idzie Audio Physiki dają radę z tym pasmem, tylko pomieszczenie psuje efekt. 

Spróbuj postawić na chwilę coś za prawą kolumną. Na przykład dużą szafę, która skutecznie będzie odbijała dźwięk. W 5 sekund pojmiesz, że za ten stan odpowiada akustyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem w tym, że identyczny efekt miałem przy ustawieniu głośników na "dolnej" ścianie, a wtedy sciana była symetrycznie. Tyle że kanapa stała wtedy dalej od głośników i problem był załatwiony :)
Po prostu bas z jakichś powodów znika centralnie między głośnikami, w polu obejmującym ławę i przód kanapy. Przez lawą i za kanapą bas jest.
Ustawienie głośników blisko siebie nic istotnie nie zmienia.
Stereofonia w tym ustawieniu jest nawet lepsza, niż w szerokim o dziwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Widzisz, problem w tym, że identyczny efekt miałem przy ustawieniu głośników na "dolnej" ścianie, a wtedy sciana była symetrycznie. Tyle że kanapa stała wtedy dalej od głośników i problem był załatwiony ?
Po prostu bas z jakichś powodów znika centralnie między głośnikami, w polu obejmującym ławę i przód kanapy. Przez lawą i za kanapą bas jest.
Ustawienie głośników blisko siebie nic istotnie nie zmienia.
Stereofonia w tym ustawieniu jest nawet lepsza, niż w szerokim o dziwo.

Nie wiem czy wszedłeś w link YT, który Ci wysłałem, ale szanowny Reduktor analizuje przypadek pokoju odsłuchowego w kształcie kwadratu. Widzę, że nie licząc pomieszczenia, na które jest otwarty salon, ma on kształt mocno zbliżony do kwadratu. Może w tym tkwi diabeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.88 na 4.46. Niestety nie przedstawię ścian. Regał na tyle nie poprawia sytuacji, bo skraca...
No dobra, ale co mam zrobić? Tylko sluchawki? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te i podobne problemy "leczy" się dyfuzorami Schroeder'a. Wykonane wg. wzoru i z dobrej jakości materiałów swoją ceną mogą zszokować, ale działają. Są na pewno firmy, które wypożyczają swoje ustroje. Może warto to rozważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, tylko ile i gdzie?...
Tak jak piszę, zasadniczo stereo i scena wypada nie najgorzej, zwłaszcza na lepszych realizacjach (dziś przypomniałem sobie o 2 płytkach Cheskiego i naprawdę tragedii nie ma), problemem jest znikający bas, który oprócz tego znika selektywnie (znaczy są częstotliwości które słychać lepiej - co zasadniczo popiera koncepcję adaptacji bardziej, niż dopalenia subem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hammerh34d napisał:

Czemu nie, tylko ile i gdzie?...
Tak jak piszę, zasadniczo stereo i scena wypada nie najgorzej, zwłaszcza na lepszych realizacjach (dziś przypomniałem sobie o 2 płytkach Cheskiego i naprawdę tragedii nie ma), problemem jest znikający bas, który oprócz tego znika selektywnie (znaczy są częstotliwości które słychać lepiej - co zasadniczo popiera koncepcję adaptacji bardziej, niż dopalenia subem).

Najlepiej byłoby w miejscach pierwszych odbić, ale tutaj nie jest to możliwe, gdyż jedna z kolumn stoi przy samej ścianie. Na pewno na ścianie za miejscem odsłuchu można ulokować ze dwa. W tamtych rogach można też postawić pułapki basowe. 

Powiedz jeszcze jak jest z pogłosem. Czy nie czujesz, że pomieszczenie mogłoby być bardziej wytłumione?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest dość gęsto umeblowany, kanapa i fotele są spore, regał za kanapą jest dość głęboki i ażurowy, z częściowo wypełnionymi półkami i pewnie też nieco tłumi, a dywan jest względnie puchaty - może dlatego nie wydaje mi się żebym miał jakikolwiek klopot z pogłosem. Może to też kwestia otwartej przestrzeni za prawą kolumną i po lewej od lewej...
Anyway, nie, pogłos absolutnie nie jest tu problemem. Nie dla mnie w każdym razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hammerh34d napisał:

Pokój jest dość gęsto umeblowany, kanapa i fotele są spore, regał za kanapą jest dość głęboki i ażurowy, z częściowo wypełnionymi półkami i pewnie też nieco tłumi, a dywan jest względnie puchaty - może dlatego nie wydaje mi się żebym miał jakikolwiek klopot z pogłosem. Może to też kwestia otwartej przestrzeni za prawą kolumną i po lewej od lewej...
Anyway, nie, pogłos absolutnie nie jest tu problemem. Nie dla mnie w każdym razie.

To ja się poddaję ? Teoretycznie w ustawieniu gdzie kolumny były na przeciwległej ścianie powinno być o niebo lepiej. Zwłaszcza, że wtedy otwarcie na resztę domu nie ma aż takiego znaczenia jak teraz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Dlatego piszę na forum.
Cóż, poza basem naprawdę nie narzekam jakoś strasznie. Owszem, źródła pozorne mogły by byc3 lepiej zdefiniowane, ale generalnie scena jest, jest "powietrze", czyli to na czym mi zależy. Może wypożyczę jakiegoś suba w takim razie i tyle...
Bajdełej, kolumny stały wcześniej na scianie pod oknem, nie na przeciwnej. Też mniejszy fakap z otwarciem, ale inaczej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 13:41, hammerh34d napisał:

bas i scena nikną kompletnie

Z tego wynikało, że ze sceną również jest kłopot. Teraz się okazuje, że jest przyzwoicie i masz to na czym Ci zależało. 

Może problemem nie jest akustyka i sprzęt, a po prostu za dużo wymagasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena niknie kiedy kolumny są za daleko od siebie. Pierwotnie stały symetrycznie na ścianie i scena była żadna, kiedy lewa poszła o pół metra do środka poprawiło się wyraźnie.
Zresztą ap rekomenduje węższe ustawienie z tego co widać w instrukcji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.