Skocz do zawartości
IGNORED

Nad 326 - przestał grać kanał


tocolubie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, Wzmacniacz posiadam od około 3 lat, jestem 2 właścicielem był zakupiony w polskiej dystrybucji w 2014 roku, u mnie nigdy nie grał głośno. Podłączony był z kolumnami najpierw z klipsch F2, następnie z Magnat Quantum Edelstein, aż teraz napędzał kolumny heco aurora 700 (około 2 tygodnie) dodam, że zawsze stał w jednym miejscu i podłączony był pod to samo gniazdo (prąd). Dziś doszło nieprzyjemnego wydarzenia dla mojej osoby. 
Sytuacja:
Wieczorem jak zawsze wyłączyłem wzmaka po słuchaniu wieczornym, dziś rano odpaliłem wzmacniacz po około 30 minutach słuchania, nagle jakiś dźwięk (puknięcie w kolumnach ) bardzo ciche i bez dynamiki (dużo smrodu ze wzmacniacza ) i jedna z kolumn przestała grać. Odrazu wyłączyłem wzmaka odczekałem z 30 minut i go włączyłem. jedna strona nie gra. Zmieniłem strony kolumn i tak strona w wzmacniaczu nie gra, kolumny na szczęście OK. 
Moje pytanie co mogło być przyczyną? 
Czy warto to naprawiać? Kto może mi to zrobić i w jakich kosztach? 
Szukać nowego wzmaka, którego i tak miałem nabywać, a tego sprzedać z opisem sytuacji i ktoś będzie się z niego jeszcze ciszył?
Inne?

Proszę o wszelkie podpowiedzi. 
Pozdrawiam Jakub. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Heco to dość sporawe kolumny w których pewnie impedancja spada nisko, nie wiem czy podłączanie tego małego Nada do takich kobył był do końca rozsądne taki wzmacniaczy to jest dobry do dwudrożnych monitorków prędzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco na pewno nie były tu problemem miałem zarówno nadać 326 jaki 356 gdyby impedancja spadła za nisko, wzmacniacz za bardzo by się nagrzał to on by się wyłączył.

Chyba że nie zadziałało zabezpieczenie.

Na forum masz kolegę muda44 który zajmuje się serwisowaniem nadow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam podobny problem z moim NAD C356bee.Otóż po załączeniu pograł parę minut,nagle coś trzasnęło w głośnikach i  wyłączył się.Wyłączy w ten sposób,że przyciski które były wcześniej aktywne(soft cliping,tone defeat,źródło w tym przypadku DISC/MDC,speakers A)dalej świeciły na niebiesko oprócz przycisku POWER.Ten świecił na czerwono.Po wyłączeniu i załączeniu gra normalnie.Zdarza się to co jakiś czas.Czasem jest tak,że gra bez problemu nawet cały miesiąc.Przy tym nie czuć było żadnego smrodu,dymu itp.Wszystko gra dalej.Jeśli zna ktoś problem to będę wdzięczny za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dune napisał:

Te Heco to dość sporawe kolumny w których pewnie impedancja spada nisko, nie wiem czy podłączanie tego małego Nada do takich kobył był do końca rozsądne taki wzmacniaczy to jest dobry do dwudrożnych monitorków prędzej.

Dzięki za zainteresowanie, wiadomo wzmacniacz ten nie porywa mocą, jednak za słaby nie jest na pewno (mam na myśli na tyle, żeby miał problem z  wystartowaniem na  spokojnie tych głośników). W sklepach nadal są te zestawy do kupienia, więc wątpię, żeby to mogło być przyczyną. Koledzy z branży również często robią połączenie takiego zestawu ? 

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Heco na pewno nie były tu problemem miałem zarówno nadać 326 jaki 356 gdyby impedancja spadła za nisko, wzmacniacz za bardzo by się nagrzał to on by się wyłączył.

Chyba że nie zadziałało zabezpieczenie.

Na forum masz kolegę muda44 który zajmuje się serwisowaniem nadow. 

Dziękuję za info. Na pewno się do niego odezwę.  Ciężko mi powiedzieć wygląda że padła jedna strona, śmierdzi cały czas po prawej stronie wzmacniacza. najgorsze, że nie znam powodu i boję się, gdy podłączę inny wzmacniacz, żeby nie stało się podobnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze sobie obejrzec jeden z moich filmow

te wzmacniacze po 3-4-5 latach nadaja sie do generalnego remontu, jesli nie wystapila powazna usterka to bedzie to jeszcze w miare tani zabieg, w przypadku uszkodoznych stopni koncowych naprawa + remont moze juz byc nie oplacalna bo wyniesie +/- tyle ile wzmacniacz jest wart

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bumpalump napisał:

Prosze sobie obejrzec jeden z moich filmow

te wzmacniacze po 3-4-5 latach nadaja sie do generalnego remontu, jesli nie wystapila powazna usterka to bedzie to jeszcze w miare tani zabieg, w przypadku uszkodoznych stopni koncowych naprawa + remont moze juz byc nie oplacalna bo wyniesie +/- tyle ile wzmacniacz jest wart

 

Nie wiem ile mój 356 ma,bo nie jestem pierwszym właścicielem,ale na razie nie mam zamiaru się z nim rozstawać.Myślę zatem,czy nie wysłać go do Ciebie na przegląd.Ile taki zabieg?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, c-k napisał:

Nie wiem ile mój 356 ma,bo nie jestem pierwszym właścicielem,ale na razie nie mam zamiaru się z nim rozstawać.Myślę zatem,czy nie wysłać go do Ciebie na przegląd.Ile taki zabieg?

Mozesz ale to dopiero w przyszlym roku, narazie brak terminów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bumpalump napisał:

Mozesz ale to dopiero w przyszlym roku, narazie brak terminów

A mówią,że kryzys ?

Na razie dziękuję za informacje i cieszę się,ze jest taka możliwość.Napisz jeszcze ile kolega zapłacił za cały ten remont?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, c-k napisał:

Na razie dziękuję za informacje i cieszę się,ze jest taka możliwość.Napisz jeszcze ile kolega zapłacił za cały ten remont?

 

Ten z filmu 350zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad to chyba kiedyś trochę bardziej wytrzymały był starsze modele :-) z drugiej strony wzmacniacz nowy za 1500zł czego można się spodziewać po tym :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

 

Ten z filmu 350zl

Super i dziękuję za info.Wyślę jeszcze prw do Ciebie.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dune napisał:

Nad to chyba kiedyś trochę bardziej wytrzymały był starsze modele :-) z drugiej strony wzmacniacz nowy za 1500zł czego można się spodziewać po tym :-)))

Prawda, starsze praktycznie nie trafiaja na serwis a jesli juz to tylko z pwoodu potencjometrow i przelacznikow, ale brak w nich bledow konstrukcyjnych, oszczednosci i kiepskich kondensatorow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem  czemu branża poleca wszędzie NAD-y,chyba jest dobra marża.Dla mnie NAD to jest ostatnie ścierwo HI-Fi.Może fajnie gra-ale na pewno krótko.Po doświadczeniu w serwisowaniu okazjonalnym tych sprzętów nie polecam absolutnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nikonman napisał:

Ja nie wiem  czemu branża poleca wszędzie NAD-y,chyba jest dobra marża.Dla mnie NAD to jest ostatnie ścierwo HI-Fi.Może fajnie gra-ale na pewno krótko.Po doświadczeniu w serwisowaniu okazjonalnym tych sprzętów nie polecam absolutnie!

Może problem nada leży trochę gdzie indziej jest polecanym dobrym wzmacniaczem w swojej klasie cenowej. I wiele osób miało z nim styczność bądź aktualnie go posiada. Przy dużej liczbie sprzętu w obiegu wydaje się że taki wzmacniacz psuje się częściej ale może poprostu więcej ich się sprzedało a odsetek awarii jest podobny w stosunku do innych marek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tani i popularny ludziska chcą mieć nowe więc kupują w końcu to ani połowy miesięcznej pensji nie kosztowało :-) ciekawe jak jest z najwyższym modelem z tej serii NADem C375Bee?

2 minuty temu, Soomi napisał:

Może problem nada leży trochę gdzie indziej jest polecanym dobrym wzmacniaczem w swojej klasie cenowej. I wiele osób miało z nim styczność bądź aktualnie go posiada. Przy dużej liczbie sprzętu w obiegu wydaje się że taki wzmacniacz psuje się częściej ale może poprostu więcej ich się sprzedało a odsetek awarii jest podobny w stosunku do innych marek. 

To też jest prawda tych Nadów jest od groma na rynku, więc siłą rzeczy tych awarii będzie wychodzić po czasie sporo do tego dochodzą złe konfiguracje bo jak niby 60 watowy wzmacniacz ma utrzymać w ryzach bas z dwóch 17cm wooferów w dużych kolumnach podłogowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bumpalump napisał:

Prawda, starsze praktycznie nie trafiaja na serwis a jesli juz to tylko z pwoodu potencjometrow i przelacznikow, ale brak w nich bledow konstrukcyjnych, oszczednosci i kiepskich kondensatorow

Czy po wymianie kondensatorów zmienia się w jakimś stopniu dźwięk wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, c-k napisał:

Czy po wymianie kondensatorów zmienia się w jakimś stopniu dźwięk wzmacniacza?

Takich co spuchły/wyschły/straciły pojemność czy na lepsze odpowiedniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bob*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, c-k napisał:

Czy po wymianie kondensatorów zmienia się w jakimś stopniu dźwięk wzmacniacza?

Z zalozenia dobieram tak serie kondensatorow aby nie zmienic drastycznie brzmienia, ale wiekszosc ocenia zmiane na duzy plus.

Ogolnie nie zajmuje sie ulepszaniem sprzetu pod katem dzwieku, wychodze z zalzoenia ze klient wybral dany model wzmacniacza bo podoba mu sie jego brzmienie wiec chce zeby takie zostalo lub nieznacznie poszlo w lepsza strone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 326 i 356 przez kolejno 2 i 2 lata.

Z brzmienia byłem zadowolony. Ale niestety podobne usterki u mnie także napotkałem. 326 miał problemy z potencjometrami i nie równym graniem kanałów.  356 sprzedałem w stanie idealnym. Nic mu nie zarzuciłem. Miał 2 lata. Ciekaw ejstem jak długo drugi właściciel na nim grał.

Szkoda bo dołożenie w hurcie, na produkcji ( bo przeciez w dużej ilości jest taniej )tych 200-300 zł może spowodowało by że problemy nie wystepują, a wzmacniacz nadal był by ciekawym produktem w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za informację, zobaczę zaniosę go do naprawy w swoich okolicach, dam znać jak wyszło ? Proszę o informację czy jak oddam go w obce ręce mam komuś coś zasugerować przy naprawie? PS. Ile może być wart ten wzmacniacz w obecnym stanie? Jedna strona nie gra, wygląd jak nowy + papiery, karton.
Dzięki! Miłego! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.