Jump to content
Sign in to follow this  
aliengbl

Streaming klasycznych film贸w

Recommended Posts

Czesc! 馃檪

W zwiazku z nuda zrobilem sobi臋 list臋 ok 60 film贸w do nadrobienia聽 - wi臋kszo艣膰 to klasyki z drugiej polowy XX wieku.

Od trzech lat 偶ongluje naprzemiennie HBO GO/Netflikem - z przewag膮 tego drugiego.聽

Okaza艂o si臋, 偶e z wybranych 60 film贸w na Netflixie znajdue si臋 15, a na HBO Go ok 10. Alternatywy VOD (chili etc) to cena od 10-20z艂 za film. Ceny wydaj膮 si臋 troche nieporozumieniem, kiedy m贸wimy o 40-50 letnich filmach.聽

W zwiazku z tym szuka艂em dalej - zalezy mi na abonamencie, a nie placeniu za konkretny film. Nie musi byc dostepny w jezyku polskim.聽

Jedyna strona, ktora ma te filmy (praktycznie wszystkie) to CDA w wersji premium. Niech臋tnie jednak - wiadomo na jakich tre艣ciach portal powsta艂. Do tego z tego co widz臋 dominuje lektor/dubbing, a to kompletnie odpada.聽

Ma kto艣 mo偶e jak膮艣 dobr膮 alternatyw臋? Jesli b臋dzie w j臋zyku polskim - to super. Je艣li nie to trudno- mo偶e by膰 po angielsku. Warunki to spora biblioteka film贸w (nie na zasadzie netflix orginals, ktore generalnie jest... kiepskie) i sta艂y abonament.聽

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 ) 聽 聽 i聽 聽

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 )

takie c贸艣

• Like 1

" M脫W JE艢LI MUSISZ "

xavian

W Polsce wszystko jest legalne do czasu wkroczenia policji 馃檪

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Przerzucilem si臋 z Netflixa na HBO GO - generalnie dramat. Pomijajac realizacje aplikacji na androida (jest 藕le) to niestety zawarto艣膰 mocno rozczarowuj膮ca.

10-15 film贸w mo偶e kt贸re warto obejrze膰. Reszta to kompletne zapchajdziury doci艣ni臋te filmami Marvela czy DC.聽

Dla przyk艂adu - na ponad 1524 pozycji znajdziemy:

45 film贸w sprzed roku 90.聽

384 seriale.

122 filmy dla dzieci.

58 film贸w ze 艣redni膮 ocen powy偶ej 8 na IMBD.

I tak dalej.

Katalog film贸w, kt贸re da sie znale藕膰 bez wyszukiwarki - tak sam tragiczny jak Netflix. Zawarto艣膰 katalog贸w tematyczych "akcja etc" - nie wiem na jakiej zasadzie dobierana, ale 80% od razu do odrzucenia.聽 Do tego wieczny problem na ka偶dej z tych platform - w tych katalogach filmy powtarzaja sie w roznych kategoriach. Wiec typowy film akcji b臋dzie w katalogach " akcja ; przygoda ; fantasy". Do tego tragiczna obsluga pilotem z mix boxa - na netflixe klawiatura jest kwadratowa, wiec da sie w miare szybko pisa膰. Tidal ma obsluge glosow膮. Hbo go - caly alfabet w jednej linijce i brak obslugi glosowej. Wklepanie tytulu filmu to dramat.聽

Najgorsze, ze nie ma alternatywy . Netflix i HBO to jedyne platformy streamingowe w Polsce, ktore maja w miare duzy katalog i nie trzeba placic za kazdy film osobno.

Chociaz zaczyna mnie nachodzic mysl zeby kupic odtwarzac BR i kupowa膰 filmy. Alternatywnie jednak VOD - tylko cena za jeden film 10-15zl. Czyli w moim wypadku to b臋dzie z 50-80zl tygodniowo, a to brzmi kiepsko 馃槈

I oczywiscie temat, ktory zaczyna mnie meczyc - przerzucic sie znowu na pobieranie pirackich filmow. Zadna z platform nie ma DOBREGO katalogu film贸w. W ci膮gu ostatnich dw贸ch lat tendencyjnie wyrzucaja dobre filmy i zast臋puj膮 je dziesi膮tkami wlasnych produkcji. Ktorych ogl膮da膰 w 90% nie warto.聽 Czas chyba kupic sobie dysk zewn臋trzny i pobiera膰 filmy z zatotki pirat贸w. Zastanawiam si臋 tylko czy mi box poradzi sobie z dogrywaniem napis贸w 馃槃 (nie toleruje lektora i dubbingu). Poza tym jako艣膰 b臋dzie lepsza ni偶 na ka偶dym legalnym portalu.聽

PS. Szeregowca Ryana nie ma na zadnym legalnym, dostepnym w Polsce streamingu b膮d藕 VOD.聽

We藕 pod uwag臋,偶e filmy po jakim艣 czasie trac膮 prawa autorskie.Wi臋c darmowe rozpowszechnianie jest dozwolone.

Edited by kine
  • Like 1

5 godzin temu, kine napisa艂:

We藕 pod uwag臋,偶e filmy po jakim艣 czasie trac膮 prawa autorskie.Wi臋c darmowe rozpowszechnianie jest dozwolone.

鈥瀉utorskie prawa maj膮tkowe gasn膮 z聽up艂ywem lat siedemdziesi臋ciu: (鈥) od聽艣mierci tw贸rcy鈥 art. 36 pr. aut.

Czyli w tym roku mozna rozpowszechniac filmy autorow, ktorzy umarli w roku 50 i wczesniej. Duzo to zmienia? 馃槈

Edited by aliengbl

Owszem.Murnau, Fritz Lang...sporo tego by艂o

Z drugim wtopa 馃槃

Fritz Lang (ur.聽5 grudnia聽1890聽w聽Wiedniu, zm.聽2 sierpnia聽1976聽w聽Beverly Hills)聽

A bez 偶art贸w - mijanie praw autorskich to w tym momencie temat odleg艂ej przysz艂o艣ci. Dla przyk艂adu na Hitchcocka trzeba by czeka膰 jeszcze 30 lat. A mo偶e i d艂u偶ej, bo temat jest do艣膰 skomplikowany.聽 Wi臋c nie jest to raczej 偶aden temat na teraz 馃槈

W dniu 19.05.2020 o 16:24, kine napisa艂:

Owszem.Murnau, Fritz Lang...sporo tego by艂o

Do paru da艂em napisy, mo偶e nawet nastu

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

W dniu 23.05.2020 o 04:41, skynyrd napisa艂:

Do paru da艂em napisy, mo偶e nawet nastu

聽Dzi臋kuje w imieniu kolektywu !