Skocz do zawartości
IGNORED

Do Tych co slysza kable...


Luki27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i krotko pytam.

Zakladajac ze slychac jesli kable sa gorsze to jak to slychac ?

Moj sprzet to nic specjalnego bo Tonsil PA1801 i klumny ZG-40, ale dzis po zmierzeniu oporu na kabelkach wyszlo mi 0,4 omy, wiec chyba dosc sporo (kolumny 8 om)

 

I dlatego proste pytanie laika czego mam sie spodziewac po zmianie kabli na lepsze ?

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ci powiem. Tak naprawde rezystacja kabla nie jest najwazniejsza dla dobrego brzmienia kabla. Nie powiem ci co jest, ale jest to kombinacja czystosci nosnika, pojemnosci, indukcyjnosci, efektu naskorkowosci i wielu roznych elementow. Jezeli dasz kabel o grubosci 5cm, to nie koniecznie bedzie gral lepiej. Najlepszym pomyslem jest pozyczenie roznych kabli. Jezeli uslyszysz roznice i uznasz, ze jest warta ceny, to kupijesz. Jezeli nie uslyszysz roznicy to masz kase na plyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten pomiar przeprowadzileś prawidłowo ,to masz współczynnik tłumienia nie większy niż kilkanaście-zastosowanie lepszego(czytaj grubszego)kabla powinno poprawić przede wszystkim kontrolę basu.

Tak na marginesie- ten kabel taki długi,czy taki cienki?Może jedno i drugie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tą rezystancję zmierzyłeś jakimś cyfrowym miernikiem a nie mostkiem, to raczej to nie jest rezystancja tych przewodów, przy małych wartościach oporu trzeba już mieć niezły sprzęt (dokładne wzorce) bo inaczej to nie wiadomo co się mierzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kabli jest mocno wałkowany na forum np.interkonekty itd.,po lekturze wiele ci się rozjaśni,nie chodzi o słuchanie kabli(ja mam taką możliwość w pracy-na przesyle energii),tylko co zmieniają w systemie,na takim sprzęcie jak twój niewiele da się usłyszeć(sorry,też miałem podobny),idż ze swoimi kablami do znajomego ze sprzętem hi-fi i usłyszycie obaj,pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luli27 - " I dlatego proste pytanie laika czego mam sie spodziewac po zmianie kabli na lepsze ? "

Przedewszystkim poprawy brzmienia tzn poprawy barwy dzwięku , oraz przestrzeni :)

Wejdz do wyszukiwarki , a znajdziesz ogrom informacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia sa moje, ciesze, ze sie podobaja.

Co do kabli to jeszcze poszukam, dzieki za uwagi.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zakłada się, że im lepszy sprzęt, tym większa jest szansa usłyszenia różnic. Modelowanie kablami dźwięku tak słabych kolumn to żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp Opek:

 

Oczywiscie ze 0,4 :) tylko dobrze o tym wiedzac podalem 0,4 jako opor kabla bo na wyswietlaczu mialem 0,8 :>

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

Czystosc nosnika, 99.99 to nie wystarcza???

Naskorkowosc: moze przytoczysz jakis dane, bo mnie sie wydaje ze tego nie mozna uslyszec?

Indukcyjnosz, to i owszem, jesli nie ekstremalna. Porzyczenie kabli jak najbardziej. zrob tylko podwojny 'slepy' test.

Pzdr

P.S.

Witam wszystkich, fajne aktywne forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę, jeża panie Ferdku... ale tu różnych mundrych wpisów narobili i o "modelowaniu brzmienia kablami" jakies uwagi nawet, i o czystości przewodnika... zaraz ktos wpadnie i poleci coś z drogiego audioszajsu ;)

 

Co to wogóle jest ten Tonsil PA1801 ? To jakis wzmacniacz radiowęzłowy? Estradowy?

Estradowe wzmacniacze mają wysokie współczynniki tłumienia raczej po to żeby pracowały z długimi kablami. Jakie kable masz teraz - od lampki nocnej???

 

Kup 5 metrów (po 2,5 metra na każdą kolumnę) Gothama SPK 2.5mm, Cordiala SPK 2.5mm lub Draka o tej samej średnicy przekroju.

I to wystarczy.

Nie ma co kombinowac z kablami, bo w środku kolumn Tonsila kiedys i tak były cynowane kabelki o średnicy 0,5mm. Jeśli chcesz się pobawić to do środka musisz dać takie okablowanie jak napisałem wyżej. Na bas 2,5mm przekroju a na średnie i wysokie możesz założyć 0,75-1,5mm.

I wtedy usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

 

napiszę z doświadczenia. Jeśli kabel zmieniasz na dużo lepszy, różnica jest. Wymieniłem stardardowe kabelki tonsila (takie grube czarne w plastikowej chyba izolacji) z kolumn space'86 na miedziane 2,5mm. Wzmak to był wtedy kenwood (syf, radmor lepszy:)). Poprawiła się a właściwie pojawiła przestrzeń i wysokie tony. Co do basu to pojawił się głęboki (mało ale wogóle). Kable w kolumnach też warto zmienić jak napisał mój poprzednik.

 

Różnicę zauważałem zawsze jak zmieniałem bazarowe badziewie na przyzwoitsze (np interkonekt z takiego za 3 zł na DIY na kablach ekranowanych 3mm średnicy 5zł/metr).

 

Jak wymieniasz to kup cokolwiek 2,5mm^2 OFC i załóż. Jak będzie różnica to baw się dalej, jak nie to nie ma co zawracać sobie głowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki27 będę brutalny, ale myslę, że ten temat (wiadomo kable) ma posłużyć promocji Twoich działań artystycznych na niwie fotografii. Zdjęcia OK. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. Qubric

 

No wlasnie problem w tymze kable mam jak od lampki nocnej...

Tylko problem jest taki ze sprzet ma ponad 25 lat i nie wiem czy jest po prostu sens wydawac kase na lepszy kabel jak i tak tego nie uslysze....

Nie wiem co to za wzmak - z zalaczniku jak wyglada to cudo. Sprzet dostalem, kasy na nic lepszego na razie nie moge przeznaczyc i zastanawialem sie czy czegos by nie poprawic.Wg mnie gra znosnie.

Ale cheteni bym cos poprawil.

[obrazekLUKASZ-251238_1.jpg] [obrazekLUKASZ-251238_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5966-100000173 1170263898_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , takimi kolumienkami też się kiedyś bawiłem ( chyba na poczatku lat 80-tych ) , natomiast wzmacniacz to dla mnie voodoo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony 717 obecnie, ale wczesniej byl Canon A60 i ciezko na mojej stronie rozpoznac ktore zdjecie, ktorym aparatem jest robione... :>

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry to trzeba by wymienić wysokotonowy w kolumnach, moze byc np Tonsil GDWK11/100, z tym ze nie wiem czy kolumny nie są 4 ohmowe, tak czy siak trzebaby pogrzebać w zwrotnicy. Przydałby się jakiś dobry kondenstaror dla wysokonowego, np Jentzen z Allegro. Te kolumny mają z tyłu zwory do regulacji brzmienia, trzeba by je zlutować na stała bo są pewnie prawie zardzwiałą. Mój kolega ma i dentyczne i gra nimi do dziś. To kolumny z membraną bierną! No i na Dinach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wyglądają całkiem dobrze (albo to zdjęcie wygląda całkiem dobrze ;)

Dobrzy wujkowie poradzą Ci zaraz przerobienie ich na Grand Utopie ;)

 

Możesz pobawić się w nasączenie membran płynem impregnującym LS50 z Visatona (30zł.)

I kup jakiekolwiek estradowe kable SPK o których napisałem. Koszt to max 8zł. za metr więc na całe okablowanie wydasz może 50zł. - na zewnątrz i do wewnątrz kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.