Skocz do zawartości
IGNORED

5.1.4 / 7.1.4 / 9.1.6 Rozmieszczenie, Montaż Informacje...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jak w temacie.

Chcialbym zasięgnąć informacji odnośnie każdego systemu rozmieszczenia kolumn...

Czyli:

Dolne Kolumny

1. Wysokość montażu Kolumn( Przednich Pułkowych, Przednich Bocznych(9.x.x), Bocznych, Tylnich)

2. W jakiej odległości powinny stać od siebie ( minimalna odległość w systemach 7.x.x jak i 9.x.x)

3. Pod jakim katem? Tz. to już wiem z obrazków ze strony Dolby...

Górne Kolumny Atmos

1. W jakiej odległości musza być od siebie?

2. Czy w systemie 9.1.6 Atmos znajdują się na wysokości każdej z kolumn dookulnej dolnej?

3. Czy Atmosy mogą być inne niż Dolne Kolumny

4. Jakie najlepiej zastosować Podtynkowe czy Nadtynkowe

5. Czy średnica głośnika/kolumny odgrywa tu duża role

 

Pytanie Ogólne:

Jaka jest minimalna powierzchnia pomieszczenia montując system 7.x.x lub 9.x.x 

Dlaczego zainteresowanie tak duża ilością kanałów dolnych oraz górnych? Ponieważ posiadam pare zestawów i nie chcąc ich sprzedawać, chciałbym je wykorzystać bądź dokupić/wymienić 

Heco Celan GT302, Heco Celan GT Center42, 2x Heco CelanGT202, 2x Heco Victa Prime202 

zastanawiam się nad kupnem Heco Celan GT102F jako Boczne Kanały(7.x.x oraz 9.x.x) oraz Atmos tylko nie wiem co lepsze nadtynk? podtynk? 

 

Głupie pisanie, pisanie nie na temat, naśmiewanie i szydzenie będzie zgłaszane do moderacji o usunięcie z Tematu oraz Blokowanie na kolejne wpisy”...

 

PS. Myśle ze mamy tu na forum posiadaczy tak rozbudowanych (ilość kanałów) systemów ze się podziela informacja lub coś podpowiedzą...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

1. Wysokość montażu Kolumn( Przednich Pułkowych, Przednich Bocznych(9.x.x), Bocznych, Tylnich)

2. W jakiej odległości powinny stać od siebie ( minimalna odległość w systemach 7.x.x jak i 9.x.x)

 Wysokości już kiedyś objaśniałem, poszukaj sobie bo nie pamiętam co tam akurat wymyśliłem.

Proponuję używać  bardziej zrozumiałych nazw głośników jak FR, C,F L i.t.d. Gdy będziemy używać proponowanych przez Ciebie określeń jak np. Przedni Pułkowy to za chwilę mowa będzie o Tylnym Kompanijnym lub Najprzedniejszym Armijnym. Łatwo będzie o nieporozumienie i nasza przyjaźń wystawiona zostanie na szwank.

2. Taka minimalna odległość jest określona dla SBR I SBL w DTS X i o ile pamiętam  wynosi bardzo mało centymetrów. Nie mam zamiaru konstruować słuchawek z kolumn to nie zapamiętałem dokładnie. Jeśli chodzi Ci o odległość pomiędzy np. FR i SR to wynika ona z opanowanej przez Ciebie  obrazkowej teorii kątów i lini kolan skopulowanej z pomieszczeniem.

 

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Górne Kolumny Atmos

1. W jakiej odległości musza być od siebie?

2. Czy w systemie 9.1.6 Atmos znajdują się na wysokości każdej z kolumn dookulnej dolnej?

3. Czy Atmosy mogą być inne niż Dolne Kolumny

4. Jakie najlepiej zastosować Podtynkowe czy Nadtynkowe

5. Czy średnica głośnika/kolumny odgrywa tu duża role

 1. Pisałem o tym Ty czytałeś więc nie będę się powtarzał.

2. Proszę zadać pytanie w języku zrozumiałym.

3. Zazwyczaj głośniki sufitowe są inne np. od frontów, które ważą min. kilkanaście kg i raczej jest trudno je zamontować na suficie. Ale kto bogatemu zabroni. Wspólną powinny mieć barwę dźwięku i moim zdaniem skuteczność bo przy dużych różnicach kalibracja może sobie nie poradzić.

4. Nie mogę odpowiedzieć bo NADtynkowych głośników nie widziałem. Ani chybi jakieś lewitujące.

5. Moim zdaniem istotna jest suma powierzchni wszystkich głośników w pomieszczeniu .

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Pytanie Ogólne:

Jaka jest minimalna powierzchnia pomieszczenia montując system 7.x.x lub 9.x.x 

 Odpowiedź ogólna 7,9 M2. xxxx

 

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Głupie pisanie, będzie zgłaszane do moderacji o usunięcie z Tematu oraz Blokowanie na kolejne wpisy

 Martin, tylko żeby nie przyszło Ci do głowy zakapować samego siebie.

W ogóle to szacun, jesteś prawdziwym miłośnikiem Heków i masz ich najwięcej na całym forum. I jeszcze więcej dokupisz. Tak czymaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dziękuje za pomoc w odpowiedzi chodź trochę mało pomogłeś... czyli tak jeżeli ktoś ma 199cm  to wieszając wszystkie dolne kolumny na wysokości 100cm ( głośnik wysokotonowy ) będzie dobrze czy lepiej dać 90 cm od podłogi ??? Co do podtynkowe/ nadtynkowe chodziło mi o głośniki montażowe w suficie lub o głośniki typu SVS Prime Elevation lub popularne Klipsch RP140SA montowane na suficie... co do montażu Atmos jak dolne w systemie 9.1.6 chodziło mi o to foto 

CE2380B6-E705-4DB1-BF3D-D932D5E7A84C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Xpedite999 napisał:

Ups he did it again ???????

Zrobię se screena żeby Ci Martin przypomnieć za jakiś czas co miało być a co zrobisz w realu .....

Panu już podziękuje...

@WARMSTONE czyli tak 1,5m od kolumny do kolumny będzie to takie minimum czy jest to za mało ??? Oczywiscie chodzi mi o Atmos ... 

pokoj ma 5.10x3,25x2,5m czyli jakieś 15-16 m2... dodam jutro naszkicowany i zwymiarowany rysunek pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, WARMSTONE napisał:

 

W ogóle to szacun, jesteś prawdziwym miłośnikiem Heków i masz ich najwięcej na całym forum. I jeszcze więcej dokupisz. Tak czymaj.

A gdzie tam ? inni maja "wincyj"  ?

15 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Panu już podziękuje...

@WARMSTONE czyli tak 1,5m od kolumny do kolumny będzie to takie minimum czy jest to za mało ??? Oczywiscie chodzi mi o Atmos ... 

pokoj ma 5.10x3,25x2,5m czyli jakieś 15-16 m2... dodam jutro naszkicowany i zwymiarowany rysunek pokoju...

 

pokoj 3 metry szeroki? I ty chcesz po bokach  glosniki zmiescic? Zapomnij. 

Na taborecie bedziesz siedzial? 

 

No chyba ze 5 metrow szeroki pokoj a  3 metry dlugi, ale wtedy bedziesz siedzial przed TV 55cali maks. bo z tylu metr od sciany wypadaloby odsunac kanape. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Odkąd mieszkam w Niemczech to sam oglądam, z tego co kiedyś pisał @WARMSTONE to 150cm to takie minimum między kolumnami...

FL/FR 280-290cm

FWL/FWR 230-240cm nie mogą być bliżej ze względu na drzwi... ewentualnie montaż na drzwiach...

SL/SR 130-135cm

SBL/SBR 170-180cm 

Podane wyżej wymiary tyczą się od miejsca podsłuchowego do frontu kolumn...

 Od FW do S będzie jakieś 180cm a jak by miały być na drzwiach to by były równo rozmieszczone względem S do SB czyli 150cm...
 

Natomiast nigdzie nie pisze ile powinno być między F a FW... u mnie by wychodziło około 80cm do 110cm( jak by wisiała jedna na drzwiach)

B4E97A92-F935-43A9-AC77-99B8B44A1DEC.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 14:35, Martin Rejek napisał:

t nigdzie nie pisze ile powinno być między F a FW..

Wszystkie odległości wynikają  z kątów i miejsca odsłuchowego.

Wyobraź sobie, że zrobisz linię prostą pomiędzy głośnikiem a głową. jeżeli kąt się mieści w podanym na rysunku to możesz przestawiać głośnik prowadząc go po lini. Dlatego odległości między głośnikami są nie do określenia bo uzależnione są od wymiarów pokoju , odległości głośników od ściany i ustawienia frontów.

Narysuj sobie swój pokój na papierze w kratkę w skali np 1m to 6 kratek..

Narysuj oś od której  będziesz mierzył kąty. Przy pomocy kątomierza zrób linie max.min. kąta i pokoloruj pole między nimi . Tam  możesz ustawiać kolumny, oczywiście najlepiej w odległości od głowy takiej samej jak fronty. Jak się nie da to jak najbliżej ściany.  Kalibracja sobie poradzi.

Punkty przecięcia linii wyznaczających kąty wyznaczą odległości które zmierzysz liniałem , przeskalujesz i przeniesiesz do natury.

Można to wszystko dokładnie obliczyć ale nie znając Twojej wiedzy bazowej i wyobraźni nie podejmuję się tłumaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
AP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, WARMSTONE napisał:Martin zarabia kupę kasiory i może kupić wszystko co sobie zażyczy, co też niejednokrotnie udowodnił.

Nie no bez przesady... nie zarabiam 5tys€ miesięcznie...

 

54 minuty temu, Lolo2 napisał:

I pytanie, jakim amplitunerem czy procesorem ty chcesz to obsluzyc.

Na dwa Amplitunery czyli 2600 i 4500 i zrobić wyście z Monitor out na drugi ampli i tam ustawić brakujące kolumny tam gdzie powinny być... tak mi to się w głowie układa( kolega Warmstone podsunął pomysł) dlatego dwa ampli tej samej firmy by obydwa urządzenia sterować jednym pilotem... (poziom natężenia) i myśle ze może się to udać ale najpierw pożyczę od kolegi ampli Marantza 5011 by sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martin Rejek napisał:

tak mi to się w głowie układa

 Nie jest to takie proste, ponieważ jak ustawisz 7.1.4  na pierwszym ampli to to samo będzie na pre-out. Na drugim także nie ustawisz DPL w celu uzyskania Front Wide i jednocześnie  x.x.2 do dźwięku z głośników środkowych górnych. Poza tym w ampli z Atmos zdaje się brakuje DPL. Tak jak pisałem na AVForums dwóch gości opisuje co i jak. Ale to mogą być bajkopisarze. Ja mam swój patent. Na razie go nie ujawnię aby inni zainteresowani nie ulegli sugestii i opracowali swoją koncepcję. Być może zauważą coś czego ja nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Może inaczej spytam... Powiedzmy że posiadam Ampli lub procesor z 13 kanałami... odtwarzając film powiedzmy Midway na systemie 9.1.6 żeby wszystkie kanały działały to będzie trzeba użyć DPL??? Nie będzie w tedy to Atmos ani DolbyThruHD??? Dobrze myśle?? bo jeżeli tak to nie ma sensu się w to bawić skoro filmy wychodzą do 7.1.4... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Martin Rejek napisał:

 Dobrze myśle?? bo jeżeli tak to nie ma sensu się w to bawić skoro filmy wychodzą do 7.1.4... 

Jakie filmy wychodza do 7.1.4??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli film wychodzi w Atmos to Twoj amplituner sam rozdzieli tego Atmosa np. Na 7.1 albo 7.1.4 albo 9.1.6. W Atmosie jest ileś tam zakodowanych wirtualnych scieżek, które amplituner dostosowuje do konfiguracji. W dolby True HD albo DTS HD masz na sztywno liczbę kanałow (5.1 lub 7.1) i bez upmixu Dolby surround albo Dts neo X amplituner odtworzy Ci to zgodnie ze źródłem. U mnie w pioneerze jest tak, że DTS HD MA 5.1 ampli w trybie direct przekazuje jako 7.1 bo mam system 7.1.2.  Wiec pewnie przy konfiguracji 9.1.6 ścieżkę 5.1 odtworzyłby jako 9.1. Natomiast inne amplitunery mogą odtwarzać w direct 5.1 jako 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, Lolo2 napisał:

Jakie filmy wychodza do 7.1.4??????

Proszę pierwszy lepszy 

CE4600DC-9774-4CE1-A375-CAB9BF063BE3.jpeg

4 minuty temu, Zochu91 napisał:

Jeśli film wychodzi w Atmos to Twoj amplituner sam rozdzieli tego Atmosa np. Na 7.1 albo 7.1.4 albo 9.1.6. W Atmosie jest ileś tam zakodowanych wirtualnych scieżek, które amplituner dostosowuje do konfiguracji. W dolby True HD albo DTS HD masz na sztywno liczbę kanałow (5.1 lub 7.1) i bez upmixu Dolby surround albo Dts neo X amplituner odtworzy Ci to zgodnie ze źródłem. U mnie w pioneerze jest tak, że DTS HD MA 5.1 ampli w trybie direct przekazuje jako 7.1 bo mam system 7.1.2.  Wiec pewnie przy konfiguracji 9.1.6 ścieżkę 5.1 odtworzyłby jako 9.1. Natomiast inne amplitunery mogą odtwarzać w direct 5.1 jako 5.1

Czyli trzeba zacząć odkładać na odpowiedni Ampli... Koniec picia trunków oraz kupowania Filmów 4K... 

Dzieki za wyjaśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wielkości twojego pokoju 5x3.2m nie szedłbym więcej niż 5.1.4
się zastawisz głośnikami i nie będziesz miał żadnego efektu kierunkowego - odróżnienia planów

Jestem świeżo po zakupie kilka dni temu 5.1.4 do pokoju 4.5x5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Martin Rejek napisał:

Czyli trzeba zacząć odkładać na odpowiedni Ampli... Koniec picia trunków oraz kupowania Filmów 4K...

Bez przesady. "Picie to jest życie. Robota to głupota". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Martin Rejek napisał:

Proszę pierwszy lepszy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli trzeba zacząć odkładać na odpowiedni Ampli... Koniec picia trunków oraz kupowania Filmów 4K... 

Dzieki za wyjaśnienie?

Podaj tytul tego filmu. 

 

Bo to bardzo ciekawe rzeczy pisza na tej okladce. 7.1.4 atmos na plycie bluray. Cos mi tu brzydko pachnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Lolo2 napisał:

Podaj tytul tego filmu. 

 

Bo to bardzo ciekawe rzeczy pisza na tej okladce. 7.1.4 atmos na plycie bluray. Cos mi tu brzydko pachnie. 

Bo to 4K ???

Wszystkie filmy Marvel np...

2 minuty temu, Fanek napisał:

No właśnie, powinno być po prostu Atmos 7.1

To to tylko w Polsce...!!! I marvel w Polsce to tylko 5.1 DTS HD

21 minut temu, STELVIO napisał:

Bez przesady. "Picie to jest życie. Robota to głupota". ?

Właśnie się skończyła... jak byś kupował Whyski od 40€ do 100€ tygodniowo to byś tak nie pisał...

729FC2B2-F547-441D-BA24-FDEB0AF64A99.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lolo2 napisał:

Podaj tytul tego filmu. 

 

Bo to bardzo ciekawe rzeczy pisza na tej okladce. 7.1.4 atmos na plycie bluray. Cos mi tu brzydko pachnie. 

Na okładkach filmów są często bzdury. Polskie wydanie Everest ma ścieżkę Dolby Atmos a na okładce jest napisane DTS HD 5.1. Dziedzictwo Bourne’a ma na okładce DTS X a ścieżka na płycie DTS HD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, Zochu91 napisał:

Na okładkach filmów są często bzdury. Polskie wydanie Everest ma ścieżkę Dolby Atmos a na okładce jest napisane DTS HD 5.1. Dziedzictwo Bourne’a ma na okładce DTS X a ścieżka na płycie DTS HD. 

Nie sprawdzę czy jest 7.1.4 bo mój amplituner ma tylko 5.1.2 kanałów i nic więcej nie pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, WARMSTONE napisał:

 5? Scocka Whyski za mocna?

 

Musisz napisać nam ile masz wzrostu bez kapelusza i szpilek na nogach.

Swojego czasu subfan umieścił twoje zdjęcie z insta na którym konus przytulał się do świeżo zakupionych, wypierdzianych przez Turka Heco Celan. Ja oceniam cię na 164-166 cm. I masz małą główkę. Ale i tak cię lubię.

Jak będziesz tak pisał to Cię wywalę z tego tematu... nie życzę sobie... nie obrażam Cię wiec i ty tego tez nie rób!!!!

9 minut temu, sypus napisał:

5 to VoG

Dokładnie... Niemcy się lubują w Auro3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zochu91 napisał:

Na okładkach filmów są często bzdury. Polskie wydanie Everest ma ścieżkę Dolby Atmos a na okładce jest napisane DTS HD 5.1. Dziedzictwo Bourne’a ma na okładce DTS X a ścieżka na płycie DTS HD. 

Chodzilo mi raczej o to. 

Ze sciezka atmos dla uzytku domowego jest w 7.1.2    Bynajmniej wydawalo mi sie nie ma sciezek na plytach 7.1.4 czy 7.1.6 a zaczeli tak pisac. 

 

Czasem uczciwiej pisza ze sciezka w filmie jest dolby atmos 7.1 + (iles tam) dynamicznych obiektow. 

 

Dlatego troche zglupialem, jak widze sciezke 7.1.4 na plycie, lub 7.1.6 na plycie nowego skywalkera.

3 godziny temu, Martin Rejek napisał:

Nie sprawdzę czy jest 7.1.4 bo mój amplituner ma tylko 5.1.2 kanałów i nic więcej nie pokazuje...

I tak nie sprawdzisz. 

Amplituner nie pokaze ile Plyta z Atmosem ma sciezek, nawet jakby miala wiecej niz 7.1.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@Lolo2 na Panasonicu pokazuje tylko 7.1 i nie ma Atmos tylko Dolby TruHD lub DTS-HD, MA a na ampli nie sprawdzę... tz na TruHD pokazywało 7.1 bez atmosów jak zmieniłem z 5.1.2 na 7.1 

na spider Man 4K płycie pisze 7.1.4 a na blu ray tylko 7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Ja uwielbiam Scocka Whyski... nie jestem alkoholikiem, uwielbiam i tyle... 

Co to za łycha? Tak się właśnie zastanawiałem skąd pomysły bierzesz czasem na tak denne tematy , inspiracje i zawziętość we wpisach a tu po prostu wychodzi że ty natrąbiony większość czasu i to Scocka łycha  łuuuuuuu panie,  grubo szyjesz... a jak straszysz wywaleniem każdego kto ma krytyczne nastawienie do twoich projektów ( mnogich) to kto ci zostanie ? Chyba że temat będzie czymś na kształt pamiętnika/monologu np " dzień 5 remontu , sąsiedzi się ze mnie śmieją ale nie zniechęcam się.  Wypiłem już 0,5l Scocka i dobrze mi z tym, kuje maluje a efekt obejrzę jutro bo ledwo na oczy już widzę "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.