Skocz do zawartości
IGNORED

5.1.4 / 7.1.4 / 9.1.6 Rozmieszczenie, Montaż Informacje...


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Martin Rejek napisał:

F,C,S 161cm od podłogi

 

Ktoś mnie zdradził.  A i tak bardziej zaszkodził jak pomógł Martinowi. Zaskoczyłeś nas wszystkich Martin bo wygląda na to ,że wróć iż kupiłeś transparentny akustycznie ekran i projektor . Jaki model?

Na poważnie to po co tak wysoko ? Przecież referencyjna wysokość wg. Dolby to1.20 m, wg.Warstome to realny 1, 00 m. To podwyższenie wysokości jest dopuszczalne ale uzależnione od wysokości pomieszczenia i jeżeli chodzi o front to wymyślili tak do głośników za ekranowych co moim zdanie nie trzyma się kupy. Jakoś central nie jest na obwodzie okręgu a dalej jest referencyjnie. 

Ja dam chyba na mszę i będę czekał aż DTS wymusi na producentach ampli tanią aplikacje 9.1.6 oraz udostępni jasne i zrozumiałe wytyczne a najlepiej program symulacyjny. I jeszcze żeby udoskonalił Neurala X, który zjadłby na śniadanie Atmosowe produkcje ''natywne''.

 Martin zwróć uwagę na fakt IŻ Subfan v3 unika wulgaryzmów i nieciekawie to wygląda jak obrzucasz go mięsem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobry, niedobry... instaluje wszystkie kolumny takie same, tak jak powinno to się robić, większość z nas tego nie wie i instaluje to co ma w ofercie producent
a w czym jest zła kolumna 202??? Słyszałeś ja wogóle ze tak twierdzisz ??? Przy 80hz będzie odcięta wiec co to zmieni??? Dźwięk nas otaczający ma być taki sam w każdym kanale( identyczny)
Nie mówię, że jest zły ale centralny na pewno jest lepszy, jak tam wolał bym mieć centralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, WARMSTONE napisał:

 

Ktoś mnie zdradził.  A i tak bardziej zaszkodził jak pomógł Martinowi.

Nikt Cię nie zdradził... miałem tak wcześniej frontowe po bokach telewizora, to raz a dwa na pewnej stronie można poprosić o pomoc w instalacji lub zlecić im jej wykonanie, kosztowało to 150€ (Informacje instalacyjne) ale warto było zasięgnąć tych informacji... co do Atmos dostałem informacje ze dźwięki te wydobywające się z głośników górnych powinny się zlewać z pozostałymi tak by pełnić jednolitość taka kopule czy coś takiego, nie znam perfekt języka a tłumacz trochę przekręca wyrazy, ma to wyglądać coś jak Auro... coś w tym jest bo w kinach tez nie słychać idealnie poszczególnych kanałów tylko jednolitość czy jakoś tak, nie tej przerwy, nie jestem inżynierem by to opisać perfekcyjnie... 

17 minut temu, WARMSTONE napisał:

Martin zwróć uwagę na fakt IŻ Subfan v3 unika wulgaryzmów i nieciekawie to wygląda jak obrzucasz go mięsem.

A co mnie interesuje IŻ subfan v3... dla mnie to tępy burak co pozjadał rozum na śniadanie i tyle w jego temacie!!! 

10 minut temu, RAF77 napisał:
21 minut temu, Martin Rejek napisał:
Dobry, niedobry... instaluje wszystkie kolumny takie same, tak jak powinno to się robić, większość z nas tego nie wie i instaluje to co ma w ofercie producent
a w czym jest zła kolumna 202??? Słyszałeś ja wogóle ze tak twierdzisz ??? Przy 80hz będzie odcięta wiec co to zmieni??? Dźwięk nas otaczający ma być taki sam w każdym kanale( identyczny)

Nie mówię, że jest zły ale centralny na pewno jest lepszy, jak tam wolał bym mieć centralny.

Każdy robi jak mu pasuje... 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Martin Rejek napisał:

„Dla informacji, nie buduje Kina Dla Was tylko dla Siebie”

 No ale my też w tym uczestniczymy, sam tego chciałeś. Jednak to trochę wspólne kino. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, WARMSTONE napisał:

 No ale my też w tym uczestniczymy, sam tego chciałeś. Jednak to trochę wspólne kino. 

Za taka pomoc jaka stosuje Xpedite999 to ja dziękuje???

wole iść do zewnętrznej firmy nie związanej z forum, zapłacić i dostać instrukcje jak ma to być zrobione bez zbędnego naśmiewania, wytykania, i etc...

to ja będę użytkował to Kino nie wy wiec z tym wspólnym kinem to tak nie do końca dobrze to nazwałeś, dla mnie wspólnie oznacza w tedy gdy razem coś robimy własnymi rękoma np budowa domu, stawianie ścianki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

gdy razem coś robimy własnymi rękoma np budowa domu, stawianie ścianki itp.

No to taki przykład. Ktoś nam zleca wykonanie stropu, bez projektu. Ja rysuję i tłumaczę jak uzbroić ,zamawiam płyty stemple i objaśniam jak wykonać. szalunek. Ty to robisz. Następnie ja zamawiam odpowiedni beton i pompę. Ty lejesz z węża zagęszczasz i wyrównujesz. Dzielimy się kasą.

Idziesz do baru i po dwóch piwkach zaczynasz opowiadać jak to ciebie wykorzystałem i oszukałem. Stawiasz wszystkim przytakującym , razem wyzywacie mnie od ujów i odgrażacie się. Rzecz w tym, że ja mógłbym sam zrobić wszystko co ty zrobiłeś przy stropie, ale ty tego co ja nie dałbyś rady. I właśnie dlatego mnie nienawidzisz. I jeszcze dlatego, że jakbyś podskoczył to bym cię lewą ręką obił.

 Kolejna sprawa to twoja czarna niewdzięczność wobec forumowego kolegi expedite999. Gość dwoi się i troi pobudza cię do działania i ulepszania twojej instalacji. Hartuje cię i robi z ciebie mężczyznę. No nie w takim sensie jak ci pewnie przyszło do głowy, nie rozprawicza cię. W tym ci tutaj nikt nie pomoże.

 Jeszcze obrażasz mnie wciskając kit o jakiejś firmie, która cię rzekomo poinstruowała. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, paul klacska napisał:

No tutaj kolego trochę przesadziłeś, jak można zjeść coś, czego się nie ma

 Paul raczej ty przesadziłeś. Tak drażliwego tematu akurat z Marcinosem nie powinieneś poruszać. Sprawiłeś mu przykrość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać wszelkie znane obelgi na temat kolegi Martina ale co to zmieni , po co się wyzywać i do jego poziomu równać jeżeli takie coś nie ma końca.  Przywołuje temat z ojcem i matką któryś raz będąc na kogoś zdenerwowanym z dokładnie takimi samymi szczegółami i rolami każdego z rodziców.  Jak na moje oko to dziwnie komuś tak pisać bo co to niby ma do rzeczy . Piszesz chyba o swoich doświadczeniach z dzieciństwa i w sumie jak się Ciebie czyta to miało by to wszystko sens . Pisałem już o tym jak tylko zaczynałeś remonty że taki będzie finał i miałem w 100000% rację.  Były pytania , przechwałki i jakieś swoje mądrości nawet coś gość znajomy za 150€ dorzucił ( co za szarlatan Cię tak oszukał,  niech ci kasę odda ) . Pomieszales wszystko to co przeczytałeś i co znalazłeś w necie i wyszło ci cieple , gęste parujące gówno a nie system bo jak to ty potrafisz , zje....eś znowu sprawę co było prawie nie możliwe.  Średnio zaawansowany szympans zrobił by coś jeżeli dawało by mu się instrukcje krok po kroku . Najciekawsze jednak jest zakończenie,  robisz striptis od początku co i jak planujesz a jak się okazało że skopałeś sprawę to wracasz do roli ofiary i zaczyna się ...

6 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Każdy robi jak mu pasuje... 

 

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Bym zapomniał 

„Dla informacji, nie buduje Kina Dla Was tylko dla Siebie”

i będę to robił tak jak mi pasuje... 

Jak to będzie zrobione, dobrze, źle nic wam do tego...

Czyli masz pretensje do wszystkich i o wszystko bo się z ciebie śmieją i dokuczają zamiast w końcu docenić i poklepać po plecach za kawał wykonanej PROFESJONALNEJ roboty jak na kinomaniaka przystało. 

Jedno podstawowe pytanie się nasuwa .....KTO DAŁ NAM PRAWO DO OCENIANIA I WYTYKANIA BŁĘDÓW JAK NIE TY SAM ??? Po co to w takim razie tu wrzucasz ?????????

Jest nie po twojej myśli więc wywalasz język wypinasz się na wszystkich i beczysz , tak jest do kolejnego projektu / remontu gdzie to kolejny raz będziesz walczył o uznanie forumowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2020 o 23:01, Martin Rejek napisał:

5.10x3,25x2,5m czyli jakieś 15-16 m2.

Witam.Czy przy takim metrażu jest sens iść w taką instalacje?

Mam podobny pokój i nie wyobrażam sobie takiej ilości głośników.Obecnie mam 7.1.2 i uważam ze jest to max co można zrobić w moim pomieszczeniu.Czasami gonimy króliczka i popadamy w paranoje.Nie byłem u Martina i nie słuchałem jego sprzętu i mogę jedynie opierać to na swojej konfiguracji,ale wydaje mi się ze systemy powyżej 7.1.2 lepiej będą się spisywać w dużo większych pomieszczeniach gdzie dźwięk dużo lepiej będzie się rozchodził.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hank napisał:

Witam.Czy przy takim metrażu jest sens iść w taką instalacje?

Spełnia minimalne wymagania co do wymiarów do 7.1.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, WARMSTONE napisał:

Spełnia minimalne wymagania co do wymiarów do 7.1.4.

Wiec się nie myliłem. Korzystając z okazji:) jakiej wielkości macie ekrany i z jakiej odległości oglądacie.Pytam bo zastanawiam się na ekranem transparentnym akustycznie żeby schować fronty i centrala za ekranem ale nie wiem czy nie wyjdzie mi za duza przekątna.Na chwile obecna mam 92 cale a siedzę coś koło 3.2 metra od ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hank napisał:

Wiec się nie myliłem.

 Myliłeś się, przecież powątpiewałeś. Z tym ekranem to ciekawa sprawa ponieważ te 92 cale to aż nadto ale nie zakryje frontów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hank napisał:

ale centralny drażni mnie pod ekranem

Mnie też, nawet podjąłem próby z centralem nad ekranem i w efekcie pod już mnie mniej drażni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu testowałem centrala za ekranem,rewelacja!!

Niestety na ekranie było widać splot włókien materiału przez to odpuściłem.Ekran nie był jakiejś wysokiej jakości pewnie dla tego tak to wyglądało albo za blisko siedziałem:) ,ale wrażenia dźwiękowe pierwsza klasa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hank napisał:

jakiej wielkości macie ekrany i z jakiej odległości oglądacie.

95", 2,7m
Mógłby być większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105"- 3,2/3,3m. Mógłby być 115" ale przed remontem i zamawianiem sprzętu bałem się że się nie zmieści. Zmieściłby się na styk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
41 minut temu, RAF77 napisał:

Niestety Martin i tak tego nie ogarnie, według zaleceń, bo to nie ten rozmiar, i tego nie ogarnie

Żeby się osta.....

A no widzisz Raf ty tez nic nie wiesz a myślisz ze wiesz???... wiesz tylko jakie kolumny oraz Blu Ray a o reszcie nie masz zielonego pojęcia... pokój, sprzęt towarzyszący, ustawienie, odległości itd. 
 

a wypowiadasz się jak byś wiedział wszystko...dziwne???

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A no widzisz Raf ty tez nic nie wiesz a myślisz ze wiesz... wiesz tylko jakie kolumny oraz Blu Ray a o reszcie nie masz zielonego pojęcia... pokój, sprzęt towarzyszący, ustawienie, odległości itd. 
 
a wypowiadasz się jak byś wiedział wszystko...dziwne
Czyli zmieniłeś pokój?
Spełnia minimalne wymagania co do wymiarów do 7.1.4.
Z tymi rozmiarami co podał, to nie są bardzo spełnia wymagania co do rozmiarów pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paul klacska napisał:

120" MS RS- 3,6/3,8????

Paul starym zwyczajem coś tam udaje że się zna na kinie A tak naprawdę tylko fronty sprawę ratują jak wiadomo i z resztą pewnie w ciemnej D jest jak Martin który nawet instrukcje z kindersuprajsa by oblał.  Pewnie być nic nie dorzucił jakby hank zapytał o resztę głośników czy suby itp bo masz dwa fronty i ekran hahaha no i central w wiecznej budowie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Xpedite999 napisał:

Paul starym zwyczajem coś tam udaje że się zna na kinie A tak naprawdę tylko fronty sprawę ratują jak wiadomo i z resztą pewnie w ciemnej D jest jak Martin który nawet instrukcje z kindersuprajsa by oblał.  Pewnie być nic nie dorzucił jakby hank zapytał o resztę głośników czy suby itp bo masz dwa fronty i ekran hahaha no i central w wiecznej budowie ??

A ten znowu zaczyna... weź ty pajacu idź się leczyć na ten swój tępy bezmózgi łeb!!!

Ciebie na każdym zakręcie ruchaja w dupe a ze sprawia Ci to przyjemność... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegów widać szukasz i sprzymierzeńców żeby choć jeden nie cisnął po twoich planach ? Masz spore szanse bo forumowa wazelina to właśnie sprawca takich klepań po plecach zamiast prawdy prosto w oczy . Ty zaś już leżysz na plecach jak rozjechany gryzoń i ostatkami sił próbujesz kogoś zaatakować ale niebawem zdechniesz ...powstaniesz jak feniks z popiołu przy kolejnym remoncie /projekcie który jak zwykle swoim zwyczajem  spi...lisz "iż"  jesteś kim jesteś i twoje IQ można pomylić z numerem buta ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widzę, że do subfana dotarł, że dobre głośniki nadają się do KD. Moje gratulację. To, że jestem w czarnej dupie to ma kolega subfan rację. Faktycznie tak tak jest. 

Może nie pamięta, to mu przypomnę mój zestaw : Epson eh- tw 9400 + 120 " Magic Screen wersja RS+ Oppo 205+fronty końcówka Primare A32+reszta Nuforce mca20+ procesor Emotiva mc700+ Fronty YB Audio Epic One, tył S16HZ Grand Canto Signature+ centralny bowersa HTM61s2+ sub velodyne eqmax 12. 

Do wymiany centralny bowersa na ellipticory+ sub velodyne na coś na revelatorze.

Tak więc teraz jak ja jestem w czarnej dupie, to gdzie jest kolega subfan ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam powtarzać że nie jestem subfan ? Że Martin ma z tym problemy to kumam bo baty dostaje w podobnym stylu ale taki łebster jak Paul Kaczka? Co to ma procesor za całe 1k € do hajendowego kina którym tak się chwali i 3 rodzaje głośników na 5 możliwych? Komedia akt 2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Ile razy mam powtarzać że nie jestem subfan ? Że Martin ma z tym problemy to kumam bo baty dostaje w podobnym stylu ale taki łebster jak Paul Kaczka? Co to ma procesor za całe 1k € do hajendowego kina którym tak się chwali i 3 rodzaje głośników na 5 możliwych? Komedia akt 2. 

Komedia to jest w twoim wykonaniu... każdy ma to co ma i nic Ci do tego... udziela się ten co ma kolumny z paździerza a głośniki siedzą tam za marne 5 złoty...

 

Najważniejsze że jemu to odpowiada i pasuje... plany ma jak każdy by coś zmodernizować, osłuchał się z tym i wie do czego chce dążyć... i koniec tematu...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.