Skocz do zawartości
IGNORED

Przejrzysty kabel RCA


Marcinzp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałbym uzyskać w moim systemie więcej przejrzystości. Posiadam Rotel A14 i CD14, Audio Physic Classic 8, kable głośnikowe Chord Clearway i kabel RCA QED Reference Audio 40. Rotel demonem przejrzystości nie jest. Wydaje mi się, że można coś zyskać na przejrzystości (nie zmieniając Rotela ?) innym kablem RCA. Czy zamiana QED Reference Audio 40 na nowy kabel 0,5 m do 1000 złotych ma sens i co byście polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy zamiana QED Reference Audio 40 na nowy kabel 0,5 m do 1000 złotych ma sens 

z całym szacunkiem, ale nie...

Sprzedaj A14, dołóż tego tysiaka i kup coś innego... np coś ze stajni CA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcinzp napisał:

1000 złotych ma sens i co byście polecili?

1000 zł za kabel do wzmacniacza za 4700 żł? Nie kolego. To nie ma sensu. To zwykła głupota. Nie obraź się ale tak właśnie jest. Nie chodzi o to, że kable nie mają znaczenia, nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję czy kable mają wpływ na dźwięk. Natomiast twierdzę, że taka relacja cen pomiędzy wzmacniaczem a kablem jest absurdalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do takiego lub lepszego wzmacniacza IC za 6 zł też jest absurdem ?

Powinien decydować osiągnięty efekt, a nie nakłady.

Inaczej to tylko rachunki na poziomie I klasy podstawówki i snobizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ra12, jakoś mnie nie oczarował na dłuższą metę. Polecam i32, miałem go długo aż 3 lata przed obecną hybrydą Lar ia200h, Baltlab Epoca 3 też Ci podejdzie

Do tych kolumn zdecydowanie coś innego ?

Druga sprawa zależy jakiej muzy słuchasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Floki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, audioburak napisał:

Inaczej to tylko rachunki na poziomie I klasy podstawówki i snobizm.

Lub świadomość, że lepszy efekt końcowy da połączenie wyższej klasy wzmacniacza z tańszym kablem niż taniego wzmacniacza z drogim kablem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też kwestia podatności elementów audio na zmiany okablowania. Ja dopiero przy obecnym systemie słyszę różnice między Equilibrium Tune 33 light a tańszym Black Rhodium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Floki napisał:

Jest też kwestia podatności elementów audio na zmiany okablowania.

zazwyczaj ta magiczna podatność to zupełne "niedopasowanie" impedancyjne + wysoka pojemność kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Reference Audio 40 to bardzo dobry przewód ale faktycznie o muzykalnej barwie. Tutaj bardziej postawiłbym na dynamiczniejsze brzmienie Chord Clearway, którego masz przy głośnikach lub Albedo Blue. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest lekko przejrzysty (przezroczysty).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Moontan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może to błąd, ale nigdy nie miałem przekonania do kabli o takiej konstrukcji. Poza tym przekraczają budżet. Ale dzięki za propozycję.

 

5 godzin temu, piotrek7 napisał:

1000 zł za kabel do wzmacniacza za 4700 żł? Nie kolego. To nie ma sensu. To zwykła głupota. Nie obraź się ale tak właśnie jest. Nie chodzi o to, że kable nie mają znaczenia, nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję czy kable mają wpływ na dźwięk. Natomiast twierdzę, że taka relacja cen pomiędzy wzmacniaczem a kablem jest absurdalna

Może głupota, ale ja się przy tysiącu nie upieram. Napisałem przecież wyraźnie, że do 1000 złotych.

 

4 godziny temu, Floki napisał:

Miałem ra12, jakoś mnie nie oczarował na dłuższą metę. Polecam i32, miałem go długo aż 3 lata przed obecną hybrydą Lar ia200h, Baltlab Epoca 3 też Ci podejdzie

Do tych kolumn zdecydowanie coś innego ?

Druga sprawa zależy jakiej muzy słuchasz? 

Słucham wszystkiego z wyjątkiem techno, disco polo i tym podobnych.

 

Godzinę temu, Q21 napisał:

Według Reference Audio 40 to bardzo dobry przewód ale faktycznie o muzykalnej barwie. Tutaj bardziej postawiłbym na dynamiczniejsze brzmienie Chord Clearway, którego masz przy głośnikach lub Albedo Blue. 

Chord Clearway chodził mi po głowie, Albedo Blue nie rozważałem. Który jest bardziej szczegółowy?

Dzięki za wszystkie merytoryczne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krisldz napisał:

z całym szacunkiem, ale nie...

Sprzedaj A14, dołóż tego tysiaka i kup coś innego... np coś ze stajni CA

Zajeb..ta rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Marcinzp napisał:

Może głupota, ale ja się przy tysiącu nie upieram. Napisałem przecież wyraźnie, że do 1000 złotych.

Ja przy dzielonce za niecałe 20 tys mam kabel, który kosztuje 270 zł za metr ze szpuli (bez konfekcji). Lutując samemu wyszło mi poniżej 700 zł. Niedawno rozmawiałem z gościem, który ma zestaw dzielony za mniej więcej 50 tys. A kabel łączący przedwzmacniacz z końcówką mocy? VdH The Bay ? Czyli im lepsza elektronika, tym mniej potrzebne są protezy w postaci kabli. Wystarczy niczego nie psuć. A jak chcesz przejrzystego kabla, kup Mogami. Na wtykach Kacsa wyjdzie tani, doskonały kabelek. Do tego Rotela jak znalazł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marcinzp napisał:

Dzień dobry. Chciałbym uzyskać w moim systemie więcej przejrzystości. Posiadam Rotel A14 i CD14, Audio Physic Classic 8, kable głośnikowe Chord Clearway i kabel RCA QED Reference Audio 40. Rotel demonem przejrzystości nie jest. Wydaje mi się, że można coś zyskać na przejrzystości (nie zmieniając Rotela ?) innym kablem RCA. Czy zamiana QED Reference Audio 40 na nowy kabel 0,5 m do 1000 złotych ma sens i co byście polecili?

Znam te głośnikowe i tego QEDa . Ref 40 to przejrzysty mało barwny kabel ale bdb za tą cenę . Do 1000zł nic lepszego nie znam .

Obydwu w tym momencie sam używam . Ref 40 jak się wpasuje to i za 2000zł będzie ciężko o coś lepszego nawet używanego .

Ale jak się wpasuje . U mnie ze strumieniowcem gra bardzo dobrze a z CD źle .

Można by ewentualnie wypożyczyć PAD VESTA .

 

Za 1000zł to poszukaj zasilającego Shunyata Diamondback + wtyczki rodowane Viborg . Zyskasz najwięcej .

Odradzam też patrzenie przez pryzmat ceny bo u mnie przykładowo kabel zasilający jest 2x droższy od odtwarzacza strumieniowego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ja przy dzielonce za niecałe 20 tys mam kabel, który kosztuje 270 zł za metr ze szpuli (bez konfekcji). Lutując samemu wyszło mi poniżej 700 zł. Niedawno rozmawiałem z gościem, który ma zestaw dzielony za mniej więcej 50 tys. A kabel łączący przedwzmacniacz z końcówką mocy? VdH The Bay ? Czyli im lepsza elektronika, tym mniej potrzebne są protezy w postaci kabli. Wystarczy niczego nie psuć. A jak chcesz przejrzystego kabla, kup Mogami. Na wtykach Kacsa wyjdzie tani, doskonały kabelek. Do tego Rotela jak znalazł

Nie każdy ma tyle kasy/szczęścia aby złożyć od razu satysfakcjonujący system. Miałem przed Rotelami A14, CD14 i T14 dwa Cyrusy Lyric, które nawet nie potrzebowały kabli RCA. Co z tego, że grały świetnie, kiedy obydwa były wadliwe.

 

13 godzin temu, naczesany napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za propozycję, ale nie potrzebuję podkreślania niskich. 

 

38 minut temu, muda44 napisał:

Znam te głośnikowe i tego QEDa . Ref 40 to przejrzysty mało barwny kabel ale bdb za tą cenę . Do 1000zł nic lepszego nie znam .

Obydwu w tym momencie sam używam . Ref 40 jak się wpasuje to i za 2000zł będzie ciężko o coś lepszego nawet używanego .

Ale jak się wpasuje . U mnie ze strumieniowcem gra bardzo dobrze a z CD źle .

Można by ewentualnie wypożyczyć PAD VESTA .

 

Za 1000zł to poszukaj zasilającego Shunyata Diamondback + wtyczki rodowane Viborg . Zyskasz najwięcej .

Odradzam też patrzenie przez pryzmat ceny bo u mnie przykładowo kabel zasilający jest 2x droższy od odtwarzacza strumieniowego .

Wydaje mi się, że inny kabel może u mnie lepiej się wpasować niż QED. Co do ceny chcę się zamknąć w budżecie do 1000 złotych, chociaż już przy tej kwocie pojawił się głos niezadowolenia. Zasilających nie brałem pod uwagę. Mówisz, że wymiana zasilającego da więcej niż RCA? Przepraszam, może się mylę, ale trudno mi w to uwierzyć. Może jeszcze ktoś powiedzieć, kto przerabiał temat, jak to jest z tymi kablami zasilającymi? Czy wymiana takiego kabla da więcej niż wymiana RCA? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcinzp napisał:

Może jeszcze ktoś powiedzieć, kto przerabiał temat, jak to jest z tymi kablami zasilającymi? Czy wymiana takiego kabla da więcej niż wymiana RCA? 

Ja moge powiedziec ze totalnie nie wierzylem w kable. Do czasu jak wymienilem pierwszy kabel zasilajacy a dokladniej ten miedzy sciana a listwa. Teraz tam mam yarbo1100 na wtykach rodowanych furutecha. i tu mam wlasnie najwieksza zmiane. dziwne bo myslalem ze powtarzane wszedzie opinie o pierwszenstwie zrodla sa wiarygodne. u mnie jest tak jak napisalem. Idac dalej wymienilem zwykly rca na chwalonego neotecha 3001. i tu juz nie ma takiej roznicy. cos lepiej ale bez szalu. 

a moje ostatnie odkrycie to odchudzony dzwiek po zmianie wpiecia kabla w listwie Tomanka. Tak dla zaspokojenia ciekawosci po roznych opiniach kolegow przepialem kabel zasilajacy z listwie z gniazda filtrowanego na niefiltrowane. I jest roznica. mniej zakresu niskiego przez co wyzszych jakby wiecej. Sam nie wiem czy mi to odpowiada, ale roznice slysze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotrek7 napisał:

mam kabel, który kosztuje 270 zł za metr ze szpuli (bez konfekcji). Lutując samemu wyszło mi poniżej 700 zł

Dokładne tak samo zrobiłem ze swoim Kimberem. Za ten sam kabel w sklepie musiałbym zapłacić co najmniej dwa razy więcej.

21 godzin temu, Marcinzp napisał:

co byście polecili?

Polecam zrobienie sobie samemu.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Marcinzp napisał:

Wydaje mi się, że inny kabel może u mnie lepiej się wpasować niż QED. Co do ceny chcę się zamknąć w budżecie do 1000 złotych, chociaż już przy tej kwocie pojawił się głos niezadowolenia. Zasilających nie brałem pod uwagę. Mówisz, że wymiana zasilającego da więcej niż RCA? Przepraszam, może się mylę, ale trudno mi w to uwierzyć. Może jeszcze ktoś powiedzieć, kto przerabiał temat, jak to jest z tymi kablami zasilającymi? Czy wymiana takiego kabla da więcej niż wymiana RCA? 

To sprawdź wspomniany PAD. Chcesz zauważalnie lepiej - Kimber KS-1030 ale to nie te pieniądze .

O kablach zasilających niewiele się tu dowiesz bo z praktyków mało kto che już się w te przepychanki kablowe bawić .

 

Tak , tak uważam da więcej niż nawet zmiana tego Ref 40 na KS-1030 .

Nie zasilający ale konkretnie taki z takimi wtyczkami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo Flat One

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i po temacie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mztv napisał:

Albedo Flat One

No nie wiem czy uzyska oczekiwaną przejrzystość. Niskie słabo kontrolowane. Choć Flat to dobry kabel. Może Albedo Geo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie u mnie "skontrolował" dopiero kabel głośnikowy a IC nie miał aż takiego wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak zrodlo nie daje prawdziwego basu,   ba calej muzyki  ....to protezy kablowe sa tylko i wylacznie protezami.........nie sluchajcie tych co serwuja kaszanke i  zachwalaja ze to ....kawior.

Lubie kawior i kaszanke zeby nie bylo.......

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Moontan napisał:

Albedo to kable bez polotu, bez klasy

takie opinie powinno (jeśli to jeszcze możliwe) się leczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna musi się znaleźć zawsze jakiś co zacznie siać ferment. Spokojnie usposobiony jestem zwykle ale przez tą pandemię i mi zaczynają puszczać nerwy. Kolego Montan'a lepiej swoje krasomówcze tezy wyrażaj w dziale Kościoły a nie zaśmiecaj wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.