Skocz do zawartości
IGNORED

Przejrzysty kabel RCA


Marcinzp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2020 o 16:42, Marcinzp napisał:

Dzień dobry. Chciałbym uzyskać w moim systemie więcej przejrzystości. Posiadam Rotel A14 i CD14, Audio Physic Classic 8, kable głośnikowe Chord Clearway i kabel RCA QED Reference Audio 40. Rotel demonem przejrzystości nie jest. Wydaje mi się, że można coś zyskać na przejrzystości (nie zmieniając Rotela ?) innym kablem RCA. Czy zamiana QED Reference Audio 40 na nowy kabel 0,5 m do 1000 złotych ma sens i co byście polecili?

widziałbym tutaj jakiegoś Nordosta, może Purple Flare?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi & Video Design @Q21 @muda44 interesuje mnie kwestia jak sie ma rzeczony qed ref 40 do nordosta white lightning albo purple flare?

Czy w okolicach cenowych nordosta sa jeszcze jakies inne kable, ktore wniosa przejrzystosc i detalicznosc do dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla Nordosta może być Qed Signature 40, który zdecydowanie będzie jaśniejszy względem Reference Audio 40. Są to 2 odmiennie brzmiące kable więc warto je przetestować. 
Napisz do nas w sprawie wypożyczenia do domu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.04.2020 o 22:55, piotrek7 napisał:

Niedawno rozmawiałem z gościem, który ma zestaw dzielony za mniej więcej 50 tys. A kabel łączący przedwzmacniacz z końcówką mocy? VdH The Bay ? Czyli im lepsza elektronika, tym mniej potrzebne są protezy w postaci kabli. Wystarczy niczego nie psuć.

Tylko, że VDH The Bay C5 zmienia dźwięk w sposób bardzo wyraźny więc pudło kolego... ? 

W dniu 24.04.2020 o 22:16, Marcinzp napisał:

Może to błąd, ale nigdy nie miałem przekonania do kabli o takiej konstrukcji. Poza tym przekraczają budżet. Ale dzięki za propozycję.

Ten może przekracza budżet ale KIMBER to naprawdę dobry kierunek. Spróbuj Kimber Timbre - rozdzielczość, przestrzeń, oddech i gładkość - naprawdę kawał fajnego druta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 22:55, piotrek7 napisał:

kup Mogami

Również polecam Mogami . Ale najlepiej z szpuli na m 2803 200zl za m świetny kabel rca . Tylko jedna mała uwaga kable Mogami najlepiej brzmią początkami napisów do wzmaka . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem.

Kolego.....

No proszę... albo bardziej konstruktywnie albo wcale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, velone napisał:

No proszę... albo bardziej konstruktywnie albo wcale...

No właśnie. Szkoda, że nie zdecydowałeś się na to drugie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/25/2020 at 12:25 PM, Mikelas76 said:

Ja moge powiedziec ze totalnie nie wierzylem w kable. Do czasu jak wymienilem pierwszy kabel zasilajacy a dokladniej ten miedzy sciana a listwa. Teraz tam mam yarbo1100 na wtykach rodowanych furutecha. i tu mam wlasnie najwieksza zmiane. dziwne bo myslalem ze powtarzane wszedzie opinie o pierwszenstwie zrodla sa wiarygodne. u mnie jest tak jak napisalem. Idac dalej wymienilem zwykly rca na chwalonego neotecha 3001. i tu juz nie ma takiej roznicy. cos lepiej ale bez szalu. 

a moje ostatnie odkrycie to odchudzony dzwiek po zmianie wpiecia kabla w listwie Tomanka. Tak dla zaspokojenia ciekawosci po roznych opiniach kolegow przepialem kabel zasilajacy z listwie z gniazda filtrowanego na niefiltrowane. I jest roznica. mniej zakresu niskiego przez co wyzszych jakby wiecej. Sam nie wiem czy mi to odpowiada, ale roznice slysze. 

Abra kadabra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Qed Reference Audio 40 to przejrzysty kabel? a jak z szczegółami na średnich i ogólnie barwą? szukam czegoś na zamianę z Wireworld Luna 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakupilem xt6f i na razie mi wystarcza z yamaha as500 slucham jazzowo blues i rock czasem jakis rock i mnie wystarczaja . slucham na ok 22m2 . jesli zrobie upgrade to raczej na audio physic badz pmc ewentualnie rega rx3 - to jest tez masakra 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Jacekk77 said:

wlasnie zakupilem xt6f i na razie mi wystarcza z yamaha as500 slucham jazzowo blues i rock czasem jakis rock i mnie wystarczaja . slucham na ok 22m2 . jesli zrobie upgrade to raczej na audio physic badz pmc ewentualnie rega rx3 - to jest tez masakra 

Ja zjadlem na obiad pierogi, ale nastepnym razem chyba wezme sobie mielonego-to bedzie dopiero jazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Uchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas długich poszukiwań docelowego kabelka można sobie ( trzeba umić ) wyrzeźbić 

kabel IC choćby do krytycznych porównań barwy z własnej produkcji vs model PRO.

Dowolne wtyki, jak ktoś chce jakaś koszulka i oplot na bazie drutu 1 + 1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
3 godziny temu, audioburak napisał:

Podczas długich poszukiwań docelowego kabelka można sobie ( trzeba umić ) wyrzeźbić kabel IC choćby do krytycznych porównań barwy z własnej produkcji vs model PRO. Dowolne wtyki, jak ktoś chce jakaś koszulka i oplot na bazie drutu 1 + 1:    
https://www.blackdotaudio.eu/przewod-solid-core-neotech-soct-26-26awg-045mm-w-teflonie-up-occ-p-4188.html

Słuchajcie się, Koleżanki i Koledzy, Audioburaka!
Ja tak zrobiłem, wszystkie KG i IC mam wg Jego zaleceń i wszystko gra SUPER!
Testowałem różne marketingowe produkty budżetowe i ze średniej półki (co się trafiło) i nic nie wytrzymało konkurencji z produktami wg projektów Audioburaka - one brzmią prawdziwie, cała reszta opowiada bajki i fejki, fakt, że czasami jakieś aspekty są tu przyjemne.

Jako ciekawą i wiele mówiącą anegdotę, pozwolę sobie opisać jedno zdarzenie, było tak, ustawiałem dla kolegi, który jest aktywnym muzykiem i został obdarowany słuchem absolutnym, tor na końcówce EL34 UL dla porównań brzmienia. Porównałem KG zagraniczny kabel budżetowy (25 zł mb)  vs.  24 AWG YDTY Cu o długości 1,5 m (0,50 zł mb). Jako pierwszy zagrał kabel zagraniczny, potem YDTY, reakcja kolegi na ten YDTY była negatywna, 'przecież to brzmi gorzej, co mi tu pokazujesz, wracamy do poprzedniego kabla!', podpiąłem (trochę już sfrustrowany) znowu zagraniczniaka i w tym momencie miało miejsce coś, czego nie zapomnę, to było jak magia, słuchanie trwało 20 sekund i reakcja kolegi była następująca, 'wracamy do twoich kabli, już rozumiem, te fajnie podbijają basy i wysokie,  ale całą resztę niszczą, te twoje kable dają całościowo prawidłowy, prawdziwie brzmiący dźwięk!'.                       

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Klecha86 napisał:

Również polecam Mogami . Ale najlepiej z szpuli na m 2803 200zl za m świetny kabel rca . Tylko jedna mała uwaga kable Mogami najlepiej brzmią początkami napisów do wzmaka .

Oj mocno podrożał. Ja zdążyłem kupić po około 120 zł za metr. Faktycznie dobry na IC, ale z tymi napisami to chyba sarkazm? To nie jest przewód kierunkowy żeby jakieś różnice słyszeć. Czy jakieś wypróbowane wtyki polecasz do niego, czy to co pod reką? Ceny za "gotowca" na Bulletach to rozbój w biały dzień ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawsim napisał:

, ale z tymi napisami to chyba sarkazm?

Wręcz przeciwnie wiem, że kable nie są kierunkowe ale podłączone na odwrót mulą . A co do wtyków najważniejsze żeby były miedziane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klecha86 napisał:

podłączone na odwrót mulą

A ja pokryłem je oplotem i teraz nie widzę nadruku. Muszę to na słuch sprawdzić, ale nigdy nie narzekałem na mulenie. Raczej trochę szczupło było. A wtyki miedziane pokryte srebrem mogą być? Np. KLE bulletopodobne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak ma być przejrzyście, to polecam RCA Nordost Red Dawn. Z moimi Audio physicami wyszło bardzo... przejrzyście. Mam na myśli starszą wersję RCA ( tasiemki).Poza przejrzystością dużo "powietrza", ogólnie ciekawe " granie".

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Wszystkie tematy z kablami, które najbardziej pasowały do mojego problemu, zostały zarchiwizowane. Może spróbuję tutaj. Planuję kupić wzmacniacz Denon PMA-600NE. Posiada on dwa wejścia optyczne + coaxial. Wspominam o tym dlatego, ponieważ będzie to istotne w opisie problemu.

Nie jestem kumaty w kwestiach technicznych, dlatego wolę spytać ekspertów, czy wariant, który sobie założyłem, jest możliwy do realizacji.  Lepiej spytać przed zakupem. Chciałbym go wykorzystywać w dwojaki sposób.

1. Słuchanie muzyki z telewizora - wykorzystanie wzmacniacza i equalisera.

Pierwszy „optyk” - połączenie telewizora ze wzmacniaczem. Teraz chodzi o to, aby wykorzystać także equaliser. Z jednej strony podłączam kabel do wejścia optycznego we wzmacniaczu, z drugiej są analogowe cinche w equaliserze. Elementem łączącym te dwa kabelki będzie konwerter digital/analog. Podpinam do niego wspomniane kabelki.

2. Słuchanie muzyki z odtwarzacza CD - wykorzystanie wzmacniacza i equalisera.

Zależy mi również na tym, aby equaliser działał razem z odtwarzaczem kompaktowym. W odtwarzaczu CD mam coaxiala, mogę podłączyć go do coaxiala we wzmiacniaczu. Problem polega na tym, że są to połączenia cyfrowe. Wzmacniacz będę miał połączony z equaliserem analogowymi cinchami (nie ma w nim żadnych cyfrowych!). Czy będzie to prawidłowo działać, biorąc pod uwagę, że wcześniej (punkt 1) połączyłem już konwerterem digital/analog wzmacniacz z equaliserem? Czy w drugim omawianym przypadku na linii odtwarzacz CD - equaliser byłby potrzebny drugi konwerter? Lepsza byłaby oczywiście opcja, że obydwa warianty obsługuje konwerter z punktu 1.

Informacje techniczne:

Posiadany konwerter digital/analog- D03K Taishan

Odtwarzacz CD ma tylko dwa podłączenia: coaxial i na parę cinchy.

Equaliser - 4 pary złączy RCA, czyli popularne cinche: 1. line in, 2. line out, 3. rec out, 4. playback

Jeżeli ten wariant jest niemożliwy, jak można to inaczej sensownie rozwiązać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sensownie, to tylko z jednym korektorem - tym wbudowanym w Denona.

Były kiedyś wzmacniacze z klawiszem "monitor" które umożliwiały pracę

również z equalizerem, ale to było dawno - w czasach, kiedy źródła nie

zapewniały tej jakości, co dziś CD czy nawet TV.

Pozostają więc jakieś przełączniki na RCA, które będą wybierać źródło i wysyłać

go do korektora a z niego do Denona. Taki przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale działa w OBIE STRONY 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy będą straty jakości sygnału przy użyciu takiego przełącznika!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym zdaniu jakość i pewnie mało profesjonalny equalizer .... 😉 

Przełącznik przy tym to Myszka Miki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, właśnie! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do speców. Czytając na temat wzmacniacza Marantz PM6007 znalazłem następującą informację:

Wzmacniacz Marantz PM6007 wyposażony został w nowy konwerter cyfrowo analogowy klasy referencyjnej AK4490 obsługujący formaty o wysokiej rozdzielczości do 192 kHz/24 bit dla zapewnienia optymalnej wierności plików audio Hi-Res.

Jeśli miałbym podłączony do tego wzmacniacza i odtwarzacza CD (ma wejścia cyfrowe - coaxial i optyczne) equaliser (tylko analogowy!), nie potrzebowałbym już konwertera digital/analog? Nie wiem, jak funkcjonuje to w praktyce. Chodzi o to, czy konwersją digital/analog zająłby się:

1. Wzmacniacz, który ma wbudowanego DAC-a, w tej opcji konwerter jest niepotrzebny.  

2. Byłby jednak potrzebny konwerter digital/analog na linii equaliser - wzmacniacz lub equaliser - odtwarzacz CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 16:44, krisldz napisał:

z całym szacunkiem, ale nie...

Sprzedaj A14, dołóż tego tysiaka i kup coś innego... np coś ze stajni CA

Słucham???😱🥶

Jeśli CA oznacza Cambridge Audio, to ja wymiękam😱

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Proxima1971

Konwersją zajmie się DAC we wzmacniaczu, ale zysku dotyczącego używania

korektora nie będzie, bo RECORDER jest traktowany równorzędnie z innymi

źródłami sygnału. Podłączysz TV czy CD ( możesz porównać jakość DAC'a w

odtwarzaczu i wzmacniaczu ) Żeby używać korektora do każdego wejścia

musiałbyś mieć klawisz MONITOR , jak np. w tym wzmacniaczu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już dziś zaczął bym się od korektora odzwyczajać 😉 

A miałem kiedyś kolegę, co do wzmacniacza z korekcją 20 dB używał DWÓCH

korektorów - wszystko na full - do kolumn Altus 110 ... można się bawić ? 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.