Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka do Denon DP-300F


marcin_mm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co to są za ograniczenia, tak z ciekawości?

Gramofon podłączony jest pod PM8006, który ma bardzo dobrą sekcję Phono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin_mm napisał:

A co to są za ograniczenia, tak z ciekawości?

a nieduże , tylko ramie , silnik , talerz , pre  , plinta , zasilanie , kable , lakier i łożyska ?

a tak serio to choćby brak regulacji wysokości ramienia i azymutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Kolega wyżej. Konstrukcyjnie jest to bardzo podstawowy gramofon. Nie szalałbym też z stwierdzeniem, że PM8006 ma bardzo dobrą sekcję Phono. Ograniczyłbym się do stwierdzenia, że ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Rozumiem, że komuś może on odpowiadać i być wystarczającym jednak na tle zewnętrznych przedwzmacniaczy wypada słabo ( i nie mam na myśli konstrukcji po kilka tysięcy złotych ). Sam teraz wałkuję ten temat, bo chcę zmienić swój gramofon, w swoim dorobku miałem już chociażby Denona PMA1500AE, Marantza PM8005, Regę Brio Ampa ( wszystkie miały wbudowane Phono ) i różnice pomiędzy nimi a zewnętrznym pre gramofonowym są moim zdaniem dosyć spore. Niemniej jest to rzecz subiektywna, a wszystkim tu piszącym życzę czerpania jak największej przyjemności z ich gramofonów i przedwzmacniaczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bolo_senor napisał:

a nieduże , tylko ramie , silnik , talerz , pre  , plinta , zasilanie , kable , lakier i łożyska ?

a tak serio to choćby brak regulacji wysokości ramienia i azymutu.

No dobrze, ważne jest jednak jaki to ma REALNY wpływ na dźwięk. Jestem w stanie zapłacić i 3-4k za gramofon, ale to musi faktycznie zagrać lepiej niż ten Denon, a nie dawać różnice na poziomie tzw. percepcji.

Z tego co ja rozumiem, to regulacja wysokości ramienia i azymutu jest istotna w momencie instalacji wkładki o innych wymiarach niż standardowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kokomo napisał:

Tak jak napisał Kolega wyżej. Konstrukcyjnie jest to bardzo podstawowy gramofon. Nie szalałbym też z stwierdzeniem, że PM8006 ma bardzo dobrą sekcję Phono. Ograniczyłbym się do stwierdzenia, że ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Rozumiem, że komuś może on odpowiadać i być wystarczającym jednak na tle zewnętrznych przedwzmacniaczy wypada słabo ( i nie mam na myśli konstrukcji po kilka tysięcy złotych ). Sam teraz wałkuję ten temat, bo chcę zmienić swój gramofon, w swoim dorobku miałem już chociażby Denona PMA1500AE, Marantza PM8005, Regę Brio Ampa ( wszystkie miały wbudowane Phono ) i różnice pomiędzy nimi a zewnętrznym pre gramofonowym są moim zdaniem dosyć spore. Niemniej jest to rzecz subiektywna, a wszystkim tu piszącym życzę czerpania jak największej przyjemności z ich gramofonów i przedwzmacniaczy ?

Gramofon, owszem, jest podstawowy, ale gramofony same w sobie są prostymi konstrukcjami, więc nie ma tu dużego zaplecza możliwości do ulepszeń, które mogłyby mieć znaczący wpływ na jakość dźwięku.

Nowa sekcja Phono to jest to co odróżnia PM8006 od starszego PM8005. Zdaje się, że jest takie samo jak w PM-10, tylko że wykastrowane z obsługi wkładek MC. Trzymałbym się tu raczej stwierdzenia, że jest to rzecz subiektywna, które jest lepsze, bo każdy jednak lubi inny granie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcin_mm napisał:

 

Z tego co ja rozumiem, to regulacja wysokości ramienia i azymutu jest istotna w momencie instalacji wkładki o innych wymiarach niż standardowa. 

Co to znaczy standardowy wymiar wkładki? Ortofon 2m Red na pewno ma inny wymiar niż wkładka  fabrycznie montowana w DP 300f. Na lepszych szlifach od razu słychać różnicę po zmianie wysokości ramienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mkruszek napisał:

Co to znaczy standardowy wymiar wkładki? Ortofon 2m Red na pewno ma inny wymiar niż wkładka  fabrycznie montowana w DP 300f. Na lepszych szlifach od razu słychać różnicę po zmianie wysokości ramienia

I kombinowałem z niższą podkładką, ale nie robiło to żadnej słyszalnej różnicy. Czytałem na temat tych ustawień w necie, podobno czym droższy rodzaj igły/wkładki tym większa czułość na regulacje ramienia. Widocznie Ortofon Red należy jeszcze do tych o większej tolerancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin_mm napisał:

I kombinowałem z niższą podkładką, ale nie robiło to żadnej słyszalnej różnicy. Czytałem na temat tych ustawień w necie, podobno czym droższy rodzaj igły/wkładki tym większa czułość na regulacje ramienia. Widocznie Ortofon Red należy jeszcze do tych o większej tolerancji.

ortofon red to podstawowa wkładka nie żaden tam luksus. Jak dla mnie ortofon zaczyna grać dopiero od spu , choć niektórzy uważają , że bronze wystarczy. I też mają rację.

Chcąc korzystać z drogich mc regulacje to mus , poza tym lepsze gramofony mają lepiej opisane ramiona , lepsze łożyskowanie , stabilniejsze obroty i co chyba najważniejsze dobry rozkład rezonansów wszelakich , w tym izolację od drgań zewnętrznych. Także nie takie proste to urządzenie.

7 godzin temu, mkruszek napisał:

Co to znaczy standardowy wymiar wkładki?

nie ma czegoś takiego , po to potrzebne są ustawienia.

7 godzin temu, mkruszek napisał:

Na lepszych szlifach od razu słychać różnicę po zmianie wysokości ramienia

nie , nie zawsze . W dużej mierze zależy to od jakości płyt. Ale prędkość zużywania się igły i płyt już zależy ob SRA ( kąt między igłą a płytą) i pośrednio od VTA (wysokość ramienia) oraz azymutu.

 

7 godzin temu, marcin_mm napisał:

ale gramofony same w sobie są prostymi konstrukcjami, więc nie ma tu dużego zaplecza możliwości do ulepszeń, które mogłyby mieć znaczący wpływ na jakość dźwięku.

zdziwiłbyś się , skrzypce też są proste , a analogia trafna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcin_mm napisał:

No dobrze, ważne jest jednak jaki to ma REALNY wpływ na dźwięk. Jestem w stanie zapłacić i 3-4k za gramofon, ale to musi faktycznie zagrać lepiej niż ten Denon, a nie dawać różnice na poziomie tzw. percepcji.

 

zależy jaki masz ten poziom percepcji na swoim systemie. Mając 3-4k zł , głowy bym sobie nie zawracał , bo za tyle to pre się niezłe kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

zależy jaki masz ten poziom percepcji na swoim systemie. Mając 3-4k zł , głowy bym sobie nie zawracał , bo za tyle to pre się niezłe kupuje.

Cóż, szczerze to liczyłem na bardziej konkretną odpowiedź, w rodzaju „za 4k zł kupisz taki, a taki model, w którym dźwięk będzie w taki i taki sposób lepszy, ponieważ zastosowano w nim to i to”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, marcin_mm napisał:

Cóż, szczerze to liczyłem na bardziej konkretną odpowiedź, w rodzaju „za 4k zł kupisz taki, a taki model, w którym dźwięk będzie w taki i taki sposób lepszy, ponieważ zastosowano w nim to i to”.

jakby to by było takie proste to przeczytałbyś jeden i jedyny post na forum i być mnie nie pytał .

Szczerze - to, to pytanie jest z tego typu pytań , którą nogę lepiej lubisz ?

A po tym , co i jak piszesz wnioskuje , że powinieneś kupić rege.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bolo_senor napisał:

jakby to by było takie proste to przeczytałbyś jeden i jedyny post na forum i być mnie nie pytał .

Szczerze - to, to pytanie jest z tego typu pytań , którą nogę lepiej lubisz ?

A po tym , co i jak piszesz wnioskuje , że powinieneś kupić rege.

Pytanie jest dość konkretne. Jestem w stanie wydać 4x czy nawet 5x więcej za gramofon, ale chciałbym wiedzieć jak ta cena przełoży się na dźwięk.

Rega odpada. Musi być automat. Rozważałem Thorens-a TD 240-2, ale opinie w necie były różne, więc ostatecznie nie byłem pewien, czy faktycznie zagra on lepiej od Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin_mm napisał:

Pytanie jest dość konkretne.

ale odpowiedzi konkretnej dać ci nie mogę , bo nie wiem co ci się podoba , ani czy usłyszysz zmiany w swoim systemie. A na pytanie czy warto sam musisz odpowiedzieć.

 

2 godziny temu, marcin_mm napisał:

Thorens-a TD 240-2

jak thorens to tylko używki ze złotej ery i to nie wszystkie. Dziś po marce został tylko znaczek.

3 godziny temu, marcin_mm napisał:

5x więcej za gramofon, ale chciałbym wiedzieć jak ta cena przełoży się na dźwięk.

na pewno dźwięk 5x lepszy nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bolo_senor napisał:

jak thorens to tylko używki ze złotej ery i to nie wszystkie. Dziś po marce został tylko znaczek.

No właśnie. I to jest dokładnie to co mam na myśli. Z jednej strony ktoś pisze, że Denon jest ograniczony, a z drugiej okazuje się, że wydając 3x więcej mogę dostać coś jak wyżej - czyli znaczek i pewnie takie same granie. Więc czy jest sens dokładać?
 

5 godzin temu, bolo_senor napisał:

ale odpowiedzi konkretnej dać ci nie mogę , bo nie wiem co ci się podoba , ani czy usłyszysz zmiany w swoim systemie. A na pytanie czy warto sam musisz odpowiedzieć.

na pewno dźwięk 5x lepszy nie będzie.

Dźwięk nie ma być 5x lepszy, bo też i co znaczy, że jest on X razy lepszy? Po prostu wydając wielokrotność PLN oczekiwałbym, że różnica będzie słyszalna i na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, marcin_mm napisał:

czyli znaczek i pewnie takie same granie

nie , no nie przesadzaj , znalazło by się coś pewnie , problemem jest tu założenie , że ma być automat , z nowych mało kto takie robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcin_mm napisał:

Dźwięk nie ma być 5x lepszy, bo też i co znaczy, że jest on X razy lepszy? Po prostu wydając wielokrotność PLN oczekiwałbym, że różnica będzie słyszalna i na plus.

Dzwiek z gramofonu to wkładka + pre + sam gramofon (napęd + ramię). 

Napęd powinien być możliwie jak najcichszy, a ramię powinno posiadać pełną regulację.
Gramofon należy więc traktować po prostu jako bazę do stworzenia wkładce jak najlepszych warunków.

Wkładka 2M Red niezależnie od gramofonu będzie raczej wąskim gardłem niż jego mocnym punktem, choć na początek/do niedrogiego systemu jest OK.


Kupując tylko nowy gramofon za 4-5k wielkiej różnicy nie odczujesz, kupując tego Thorensa będzie może odrobinę lepiej, ale niewspółmiernie do wydatku.

Inwestując 4k w cały tor winylowy używany jesteś w stanie realnie bardzo mocno poprawić dźwięk i nawet ustrzelic jakiś automat/półautomat.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, julius-6 napisał:


Inwestując 4k w cały tor winylowy używany jesteś w stanie realnie bardzo mocno poprawić dźwięk i nawet ustrzelić jakiś automat/półautomat.

@julius-6 zgoda tu można by poszaleć , ale wydaje mi się , że rozmawiamy jednak o nowych. Chyba , że źle zrozumiałem.

7 godzin temu, marcin_mm napisał:

No właśnie. I to jest dokładnie to co mam na myśli. Z jednej strony ktoś pisze, że Denon jest ograniczony, a z drugiej okazuje się, że wydając 3x więcej mogę dostać coś jak wyżej - czyli znaczek i pewnie takie same granie. Więc czy jest sens dokładać?

czy jest sens to zależy od ciebie , z doświadczenia ci powiem , że czasem można trafić w swoje brzmienie dosyć "tanim" kosztem , a nie trafić nigdy idąc na skróty. Choć znam ludzi , nawet kilku co już drugi gramofon spełnił ich wymagania. Także uważam , że jakiś sens jest , jeżeli podchodzisz do tego z głową i vinyl traktujesz jako źródło przyjemności , a nie coś co ma być lepsze od cyfry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Brakuje na rynku nowych gramofonów automatycznych. Weźmy takiego Pro-Jecta. Multum różnych modeli w ofercie. Mają nawet takie "okazy" jak gramofon z USB czy Bluetooth (!) A automatu żadnego. O co chodzi? Jest ten Torens, ale jak się okazuje wzrost jakości (o ile w ogóle by był) jest niewspółmierny do ceny. Summa summarum okazuje się, że DP-300F po wymianie wkładki i z zewnętrznym pre to najlepsza opcja na nowy automat w budżecie do 4k zł i to już w cenie ~1.4k zł (gramofon + nowa wkładka) jak się ustrzeli promocję.

Zasadniczo mógłbym rozważyć używany sprzęt, ale musiałby pochodzić z zaufanego źródła, najlepiej gdzieś na miejscu (Trójmiasto).

Na obecną chwilę chyba zostanę z tym co mam. W sumie to gra mi to ładnie, forsę przeznaczę na winyle. Może wrócę do tematu w przyszłym roku ?

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcin_mm napisał:

najlepsza opcja na nowy automat w budżecie do 4k zł

można kombinować z manualem + qup(a) ?

czyli to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcin_mm napisał:

Zasadniczo mógłbym rozważyć używany sprzęt

jak będziesz kiedyś rozważał używany , to tanim kosztem możesz kupić sobie elac-a 50H . Zaczynałem kiedyś od niego i dalej ciepło wspominam jago wygląd i przyjemność z jaką z nim się obcowało .

niestety czas automatów się skończył wraz z modą na zmieniarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bolo_senor napisał:

jak będziesz kiedyś rozważał używany , to tanim kosztem możesz kupić sobie elac-a 50H . Zaczynałem kiedyś od niego i dalej ciepło wspominam jago wygląd i przyjemność z jaką z nim się obcowało .

niestety czas automatów się skończył wraz z modą na zmieniarki.

Dzięki, wezmę tą markę pod uwagę. Właśnie, dla mnie to taki głupkowaty audiofilski trend, coś jak usuwanie regulacji barwy we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcin_mm napisał:

tą markę pod uwagę

akurat ta marka zrobiła tylko jeden ciekawy model 50h , 50h2 i 22h są to prawie takie same modele - to pisze jeden. Reszta to kastraci . 

i nie o paskowca mi chodzi tylko o idlera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.