Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer sieciowy dla zewnętrznego DAC


sapfico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na wstępie wspomnę, że jestem początkujący w audio, stąd może niektóre pytania wydadzą się banalne. Chcę zbudować następującą konfigurację audio. Źródłem dźwięku chciałbym aby był notebook, przede wszystkim pliki FLAC, spora część Hi-Res, do tego Deezer Hi-Fi i ogólnie radia internetowe. Notebook dlatego, że mam sporą bibliotekę plików FLAC dobrej jakości PCM i DSD oraz dużo słucham Deezera i innych internetowych źródeł i ogólnie jest komfortowy w obsłudze. Planuję zakup przyzwoitego DAC-a do którego będę przesyłał sygnału z notebooka przez USB. Co do DAC-a mam swojego faworyta i jest nim Topping D70.  DAC będzie podłączony do wzmacniacza NAD C356bee poprzez RCA.

To czego mi brakuje w tym wszystkim to możliwości odsłuchu muzyki z sieci w momencie kiedy nie będzie notebooka. Mając przyzwoitego DAC-a potrzebuję czegoś do strumieniowania muzyki.  Myślałem o NUPRIME WR-100D, gdzie mógłbym cyfrowym wyjściem przesyłać sygnał do zewnętrznego DAC-a, podobno w takiej konfiguracji ten Nuprime wypada całkiem dobrze. Czyli podłączam net do WR-100D poprzez ethernet i strumieniuje sygnał do zewnętrznego DAC-a. Problem w tym, że WR-100D nie obsługuje natywnie Deezera i to go wyklucza.

Teraz pytania ? Czy możecie polecić jakiś inny niedrogi streamer z obsługą natywną Deezera i z możliwością wyjścia na zewnętrznego DAC-a? Chodzi mi też o zachowanie jak najlepszej jakości dźwięku, stąd plan aby wykorzystać zewnętrznego DAC-a, lepszego niż w większości budżetowych rozwiązań. Zastanawiałem się nad Yamaha wxc-50 ale po pierwsze jest do takiego rozwiązania trochę za droga a po drugie w trybie player zdaje się, że nie używa jedynie preampu a DAC wykorzystuje własny.

Zastanawiałem się też nad gotowym odtwarzaczem sieciowym np. Audiolab 6000N lub inne ale wciąż mam wrażenie, że odtwarzacz, który zagra na poziomie Topping D70 będzie z zupełnie innej półki cenowej. Może się mylę, więc prośba o ewentualne skorygowanie mnie. Jednocześnie nie chciałbym rezygnować z możliwości podłączenia notebooka.

A teraz pytania trochę z innej beczki i mogą dla niektórych być oczywiste ale chciałbym się jednak upewnić. Przesyłając sygnał po kablu USB z notebooka (oprogramowanie foobar z obsługą kernel streaming) do DAC-a, zakładając że jest to jedynie cyfrowa transmisja danych gdzie z założenia jest bezstratna i na wejściu i wyjściu powinno być to samo, czy użyty kabel do transmisji o raz elektronika notebooka mają wpływ na dźwięk? Czytałem niedawno test kabla USB, gdzie rzekomo ma on również znaczny wpływ na brzmienie. Czy to faktycznie prawda? Czy jakość użytego kabla USB do transmisji danych oraz to jakiej "jakości" jest komputer ma  znaczący wpływ na jakość dźwięku?

Za wszelkie porady i odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

1.daj sobie spokój z jakością kabli USB

2. Mało jest urządzeń z zaimplementowanym Deezerem 

3. Polecam kupić pełnowymiarowy streamer z wyświetlaczem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek-1969 napisał:

1.daj sobie spokój z jakością kabli USB

2. Mało jest urządzeń z zaimplementowanym Deezerem 

3. Polecam kupić pełnowymiarowy streamer z wyświetlaczem. 

Ad. 1. Różnica jest, ale nie takiej klasie sprzętu. Ja u siebie odczułem zmiany, ale nie są one wielkie

Ad.2. Może i mało, ale mój Moon MiND 180 ma Deezera, więc można.

Ad.3. Po co komu dzisiaj wyświetlacze?! Śmieszny ekran 5” nic nie daje z odległości, a tylko kosztuje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie NuPrime WR-100D masz Yamaha WXAD-10 z obsługą Deezera.

Jeżeli chcesz coś lepszego ale niestety droższego to masz do wyboru Yamaha WXC-50 lub BlueSound Node 2i - obydwa z obsługą Deezera więc wybór jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel Streamer obsługuje podstawowe serwisy w tym Deezer, Tunein, ma wi-fi, bluetooth, czyta usb pendrivy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Trochę mało o nim opinii, ale jest recenzja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak nie znasz niemieckiego, to skorzystaj z tłumacza google. Sam się nad nim zastanawiam bo dają 8 tygodni na sprawdzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, WuMike napisał:

Miałem oba te urządzenia i brzmiały ledwie średnio, ale adekwatnie do klasy cenowej. W dodatku sprawiały problemy użytkowe ?

Rozumiem że masz na myśli WR-100D i WXAD-10, a nie WXC-50 czy Node2i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, WuMike napisał:

Miałem na myśli WXC-50 oraz Node 2.

Yamaha i Bluesound ogólnie, bez podziału na modele to przeciętnie brzmiące klocki.

Jako samodzielne urządzenia zgadzam się ale jako transporty cyfrowe są niezłe w swojej cenie, a autor wątku zamierza kupić przyzwoity DAC.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to Node2i rewelka i szczerze mówiąc nie wiem, co mogło sprawiać problemy funkcjonalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z połączeniem z Tidalem, dziwne odgłosy w trakcie odtwarzania. Nie obchodziły mnie przyczyny, sprzedałem Node 2 i byłem szczęśliwy.

WXC-50 z kolei zepsuła się po ledwie 1-2 miesiącach grania. Wymienili cały moduł sieciowy, bodaj.

Jako transport też wcale d..y nie urywają, nawet w swojej klasie. Używany Moon 180, którego kupiłem za 2500 zł (fakt, dodałem jeszcze zasilacz Tomanka) jest dużo lepszą opcją brzmieniowo, chociaż funkcjami odstaje, to prawda.

Znajdą się też pewnie inne, równie dobre jak MiND, jak choćby SoTM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, WuMike napisał:

Problemy z połączeniem z Tidalem, dziwne odgłosy w trakcie odtwarzania. Nie obchodziły mnie przyczyny, sprzedałem Node 2 i byłem szczęśliwy.

WXC-50 z kolei zepsuła się po ledwie 1-2 miesiącach grania. Wymienili cały moduł sieciowy, bodaj.

Grałem na WXC-50 dwa lata - zero problemów. 

Teraz Node 2i - Tidal, TuneIn, jak i własny serwer lata aż miło.

Może Ty jakiś pechowy jesteś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że kupowanie np. Node2 za jakieś 2tys, który bedzie robił tylko za transport naprawdę ma sens? Tym bardziej, że autor stwierdził, że WXC 50 jest za droga. Za chwilę będą padały propozycje droższe od wzmacniacza, a chyba nie o to autorowi wątku chodziło?

Ja na Twoim miejscu spróbowałbym tego Nuprime, ewentualnie Triangle AIO (ten sam dystrybutor, może się tu wypowie). chociaż ten Triangle wygląda jak przebrendowany iEast m30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Allmr napisał:

Uważasz, że kupowanie np. Node2 za jakieś 2tys, który bedzie robił tylko za transport naprawdę ma sens?

A czy widziałeś mój pierwszy post gdzie proponowałem WXAD-10 bo obsługuje Deezera?

35 minut temu, Allmr napisał:

Ja na Twoim miejscu spróbowałbym tego Nuprime

Autor wypowiedział w sprawie Nuprime, że psuje cenowo ale brak właśnie Deezera, na którym mu zależy, a WXAD to ta sama półka cenowa i ma wszystko czego potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mkk1 napisał:

A WXAD-10 da się z DAC połączyć ? ?

Sypię głowę popiołem ? Nie zauważyłem i szczerze mówiąc jakoś nie przyszło mi do głowy, że można zrobić urządzenie bez choćby Toslinka... Chyba tylko dlatego, żeby "zmusić" do kupienia czegoś droższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer n-30ae to tez taki wynalazek bez wyjść cyfrowych...a bylby niezły jako transport, mam 50ae, tamten ma chyba taką samą  funkcjonalnosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.