Skocz do zawartości
IGNORED

nagłośnienie do salonu


jaco23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

poszukuję porad w zakresie nagłośnienia salonu (TV, muzyka).  Jestem całkowitym audio-laikiem i nawet nie wiem na jakie rozwiązanie się zdecydować.

Potrzebuję sprzęt, który:

  • da fajny efekt przestrzenny podczas oglądania TV, 
  • da poczucie, że puszczona muzyka otacza Cię dookoła,
  • umożliwi połączenie przez Bluetooth (może być inny bezprzewodowy system) z laptopem, czy smartfonem,
  • umożliwi w razie potrzeby bezprzewodowe połączenie ze słuchawkami,
  • jak najmniej kabli - ewentualne głośniki również chciałbym z połączeniem bezprzewodowym,
  • nie będzie zajmować dużo miejsca,
  • będzie miły dla oka, o stosunkowo lekkim designie (to wymóg mojej drugiej połówki),

Chciałbym przeznaczyć na takie rozwiązanie 2, max. 3 tys. zł. Wiem, że nie jest to dużo, ale dla osoby, która dotychczas słuchała telewizora, wieży z lat 90-tych i przenośnego głośnika bluetooth to i tak będzie wielki jakościowy skok :)

Nieco zacząłem o tym czytać i zastanawiałem się nad jakimś soundbarem (Yamaha) lub amplitunerem z głośnikami. Byłem też w jednym sklepie (Nautilus w Krakowie), ale sprzedawca odradził mi soundbara...

System nagłaśniający potrzebny jest mi do salonu (z aneksem kuchennym), kóry ma ok. 25m2 (sam salon 18m2 i jest podłużny 3x6m). Do salonu prowadzi przejście z przedpokoju bez drzwi. Telewizor od miejsca oglądania znajduje się ok 2,5-3 m. 

Mam do Was prośbę - na jakie rozwiązanie najlepiej się zdecydować i jakiej firmy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w tej kwocie kino domowe od razu sobie odpuść, bo kasy nie starczy. Poza tym przy odsłuchu muzyki korzystasz tylko z kolumn frontowych, bo tak muzyka w stereo jest nagrana. Reszta działa tylko przy filmach, ewentualnie koncertach, grach...

Patrząc na Twoje potrzeby i wielkość pomieszczenia zacząłbym odsłuchy od Audio Pro A26 i odsłuchał jeszcze coś konkurencyjnego, ciut większego jak Yamaha R-N303D + indiana line nota 260. Sam usłyszysz o co w tym chodzi, tylko musisz przyjść do jednego z naszych salonów na odsłuch. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam Cię, na początku, bo zapomnę  :) nie napisałeś nic o możliwościach usytuowania kolumn, czy jest miejsce na kolumny podłogowe jeśli zdecydujesz się na takowe bo nie mogą one stać wciśnięte między meble a teraz jadziem dalej z koksem  :) , w tej kwocie bezprzewodówki, nie, Kolega podał przykładowe, sam widzisz cenę, efekt surround da albo soundbar albo  amplituner ale w połączeniu z pięcioma kolumnami za te pieniądze to będzie budżet budżetu  :) przepraszam z sześcioma bo subwofer to też kolumna, jednym słowem szkoda kasy na jakąś lichotę, jak wydać to, żeby być zadowolonym prawda,  możesz to zrobić na dwa sposoby, pierwszy to ten co proponuje Top Hi Fi czyli zestaw stereo a proponowane przez Kolegę  "klocki" są ok, kolumienki nie mogą stać zbyt blisko tylnej ściany bo mają z tyłu otwór bass-reflex,    drugi to rozłożyć w czasie zakup jeśli teraz nie masz kasy na całość i zakupić na razie amplituner i fronty nawet wspomniane monitory Indiany (Nota260) albo od razu podłogowe, np.

Amplituner np. ten 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o drugi punkt to musiałbyś wydać "trochę" kasy, żeby taki efekt osiągnąć ale na pewno nie z telewizora jako źródła, co najmniej odtwarzacz Blu-ray ale nie za pińcet zł  :)

znalazłem jeszcze cuś   :)  takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

id=EAIaIQobChMI05m1y_yP6QIVnoKyCh0eLQDBEAQYDCABEgLY1PD_BwE&gclsrc=aw.ds

A co Kolega Top Hi Fi powie o takim zestawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to jak zagra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naszedłem kiedyś w którymś sklepie jak właśnie klient odsłuchiwał któryś model PianoCrafta no i byłem pod wrażeniem szczegółowości i przestrzeni, super jak na taki mały sprzęt więc osobiście poleciłbym jeden z wyższych modeli.

 

Mam nadzieje, że jaco23 jeszcze się odezwie  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
zmiana wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij też tutaj jeśli zdecydujesz się na zestaw stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę i widzę, że Kolega ma w ofercie lepsiejsze :) kolumienki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2020 o 13:58, Adek45 napisał:

Teraz tak patrzę i widzę, że Kolega ma w ofercie lepsiejsze ? kolumienki

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-261.html

Tak, kolumny Indiany czy seria Nota, czy też Tesi są godne polecenia i mają świetny stosunek ceny do jakości. Tesi 261 ma ten plus, że bass reflex jest z przodu, co mniej degraduje dźwięk jak kolumna stoi bliżej ściany. Tesi gra mniej napompowanym basem od Noty, jest to ogólnie dźwięk już wyższej zdecydowanie próby, nie trzeba się specjalnie wsłuchiwać, aby docenić wyższość serii Tesi. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2020 o 01:11, jaco23 napisał:

Dzień dobry,

poszukuję porad w zakresie nagłośnienia salonu (TV, muzyka).  Jestem całkowitym audio-laikiem i nawet nie wiem na jakie rozwiązanie się zdecydować.

Potrzebuję sprzęt, który:

  • da fajny efekt przestrzenny podczas oglądania TV, 
  • da poczucie, że puszczona muzyka otacza Cię dookoła,
  • umożliwi połączenie przez Bluetooth (może być inny bezprzewodowy system) z laptopem, czy smartfonem,
  • umożliwi w razie potrzeby bezprzewodowe połączenie ze słuchawkami,
  • jak najmniej kabli - ewentualne głośniki również chciałbym z połączeniem bezprzewodowym,
  • nie będzie zajmować dużo miejsca,
  • będzie miły dla oka, o stosunkowo lekkim designie (to wymóg mojej drugiej połówki),

Chciałbym przeznaczyć na takie rozwiązanie 2, max. 3 tys. zł. Wiem, że nie jest to dużo, ale dla osoby, która dotychczas słuchała telewizora, wieży z lat 90-tych i przenośnego głośnika bluetooth to i tak będzie wielki jakościowy skok ?

Nieco zacząłem o tym czytać i zastanawiałem się nad jakimś soundbarem (Yamaha) lub amplitunerem z głośnikami. Byłem też w jednym sklepie (Nautilus w Krakowie), ale sprzedawca odradził mi soundbara...

System nagłaśniający potrzebny jest mi do salonu (z aneksem kuchennym), kóry ma ok. 25m2 (sam salon 18m2 i jest podłużny 3x6m). Do salonu prowadzi przejście z przedpokoju bez drzwi. Telewizor od miejsca oglądania znajduje się ok 2,5-3 m. 

Mam do Was prośbę - na jakie rozwiązanie najlepiej się zdecydować i jakiej firmy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Nie myślałeś zamiast kina wybrać system stereo 2.0? Za tą kwotę kupisz w ten czas coś lepszego. Nie widzę do końca sensu pchać się w kino. 
Ampli np. Yamahy, lub Pioneer'a plus kolumny Heco Victa Prime 702.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.