Skocz do zawartości
IGNORED

Czego słuchacie na Mezzo ?


guzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym abyście się podzielili informacjami czego słuchacie na MEZZO, wyrazili swoje opinie oraz zaproponowali ulubione audycje na tej stacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na mezzo słucham głównie jazzu.

Dzięki mezzo poznałem i zacząłem kolekcjonować The Rosenberg Trio, Birelego Lagrena, Richarda Galliano i wielu innych.

Ostatnie zmiany ramówki mezzo niezbyt mi odpowiadają, bo bloki zatytułowane mezzo emocje czy mezzo sekwencje są mieszaniną dość przypadkową i przypominają groch z kapustą w którym zdarzają się perełki i wtedy można się zakrztusić!

Ale bywają takie rarytasy jak koncerty Diany Kral, Petera Cincottiego czy Didiera Lockwooda i dla takich chwil warto mieć mezzo.

Przez ten kanał zresztą zmieniłem kablówkę multimedia na satelitę - kablówka zlikwidowała mezzo (przynajmniej we Wrocławiu) wię ja zlikwidowałem kablówkę!!!

Klasyki mniej słucham w mezzo, bo ostatnio dają mało baroku, Vivaldiego i Bacha, ale bywało, że dawali i bywały rarytasy wspaniałe jak koncert Cecilli Bartoli czy Swietny koncert na bachowską rocznicę w Lipsku gdzie ramię w ramię występowali jazzmani i klasycy!

Szukam też w mezzo world music i choć rzadko to i to się trafia - bywa muzyka arabska, indyjska - nigdy nie trafiłem natomiast na klezmer, choć był raz John Zorn a innym razem jego ulubiony gitarzysta...

Program mezzo podglądam w czeskim UPC, bo na swojej stronie www podają go w excelu co mi nie odpowiada. Kiedyś w pdf dawali dokładny program ze szczegółami, wykonawcami, repertuarem ale od czasu niesławnych zmian jest tylko "goły" excel więc zaglądam do braci Czechów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, są jakieś naprawdę światne stacje z klasyką i jazzem do ściagnecia na satelicie?

Oglądam czasem Mezzo ale rzadko trafiam na cos dobrego.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sporadycznie.

Głownie: folk/world music, jazz.

"Inne" - też :-)

Niedawno leciała powtórka koncertu jubileuszowego (25?, 30?-lecie), niemieckiego zespołu Embryo.

Fajnie graki :-)

Ciekawe solówki miał pan grający na "sznurku" :-)

Wiruozeria z duszą.

 

Mezzo - dobra rzecz :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam czasami.......bo tam rzadko kiedy leci coś ciekawego

no w każdym razie dzisiaj: zrobiłęm sobie kolację, właczam Mezzo, patrze

a tam Jose CArreras.śpiewał płytę "songs of the world" czy cośw tym stylu

 

 

no nic, patrzę dalej a on śpiewa jakieś badziewne piosenki, towarzyszy mu orkiestra, chór i takie tam.

oczywiście ładne aranżacje itd. no nic......w sumie tak mnie to rozbawiło że oglądałem dalej.

no i tak sobie oglądam oglądam..........aż nagle ze śmiechu o mało co się kolacją nie udławiłem jednocześnie prawie spadając z fotela :)

 

Jose CArreras, z miną godną pieśni Schuberta zaśpiewał bowiem:

"Kumbaja, o kumbaja, kumbaja my lord..........."

 

dalsze opinie zostawiam wam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie perełki... Propozycje w mezzo mają zróżnicowane, choć miłośnicy jazzu mogą upolować najwyżej kilka pozycji miesięcznie (powtarzanych w różnych dniach i o róznych porach). Tych kilka koncertów mi wystarczy, bo gdzie można zobaczyć więcej i częściej?

Poza tym dużo muzyki poważnej, całe opery i kupa baletu - można wybierać (zupełnie jak w polskich stacjach - nieprawdaż?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kapelli

 

:):):)

 

To ja Ci zadroszczę takich wrażeń i perełek z Mezzo, ja nie mam takiego szczęścia i trafiam na nudy:)

A swoją drogą to chyba raczej były "Songs of the Lord" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, to zaczynam na początku miesiąca od przestudiowania propozycji, które znajduję na czeskim UPC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , zapisuję sobie to co mnie może zainteresować (na ogół jazz, ale szukam też takich nazwisk jak Paart, Savall czy Barenboim) oraz wszystkie terminy powtórek, bo nie zawsze jest okazja np. w poniedziałek o 22.00, się rozsiąść...

W miesiąca wypada kilka pozycji - ale z dwóch lat mam już całą półę taśm. I właśnie wczoraj coś mnie naszło, by wreszcie obejrzeć parę miesięcy temu nagrany duet Tuck & Patti (o którym w allmusic dużo dobrego zdążyłem poczytać) - sama radość słuchania (i oglądania też bo - Tuck Andress was born in Oklahoma and studied classical guitar at Stanford - grając, przy okazji mimiką wyraża uczucia jakie nim targają...).

A na przykłąd dziś mezzo wieczorem serwujw takie dania:

 

22:00 Jazz Festival. Indian summer : Susheela Raman at the festival Les Nuits du Sud in Arles 2004. Concert (2004, 52 mn), direction : Christophe Tousalin Repeated on the 28th at 11:05 pm Unreleased

 

23:00 Jazz Clubbin'. Lil'Ed and the Blues Imperials. Concert (52 mn) Repeated on the 27th at 1:30 am Unreleased

 

01:30 Mezzo Archive. Bugge Wesseltoft : Jazz in Vienne 2004 Bugge Wesseltoft plays with Jonas Lonna (DJ); Ole Morten Vaagn (b); Andreas Bye (dms); Rikard Gensollen (perc); feat. Dhafer Youssef.. Concert (2004, 52 mn), direction: Emmanuel Pampuri Unreleased

 

Zapowiada się nieźle chyba? Ciekawi mnie zwłaszcza ta Susheela - jest Hinduską, ale śpiewa jazz korzystając z tradycji Indii - może być interesująco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dziś, 14 marca o godz. 23:00 w MEZZO: NEW MORNING SHOW

 

Philip Catherine Quartet : Live at the New Morning concert hall.

Koncert z 2002 roku, trwający 52 minuty

Powtórki: 18 na 19 marca o 1:00 w nocy, 20 na 21 marca o 1:55, 23 na 24 o 1:55 oraz 28 na 29 o 1:00

Philip Catherine gitarzysta Ur. 1942-10-27, Londyn (Wielka Brytania)

 

Brytyjski gitarzysta Philip Catherine (jego ojciec był Belgiem) po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 1969 r. na płycie Scotta Bradforda "Rock Slide". Okres ten był także dla młodego gitarzysty czasem intensywnej pracy studyjnej. Mimo to nie rezygnował z występów, m.in. z Jeanem-Lukiem Pontym, Larrym Coryellem, Alphonse'em Mouzonem i Zbigniewem Seifertem. Znalazł również czas na serię płyt, na których grał zarówno na gitarze, jak i basie oraz instrumentach klawiszowych.

W 1976 r. zajął miejsce Jana Akkermana w grupie rockowej Focus i zdobył spore uznanie swoimi przepojonymi liryzmem solówkami. W porównaniu z muzyką, jaką wykonywał dwa lata wcześniej w Chris Hinze Combination, była to dość zaskakująca zmiana.

Również w latach 90. jego kariera rozwija się dynamicznie: Catherine nieustannie unowocześnia swą grę, wprowadza zaskakujące interwały, nagłe zwroty melodii czy zmiany brzmienia. Przebogata dyskografia Catherine'a zawiera ważne dla jazzu nagrania dokonane z Nielsem H. O. Pedersenem, Charliem Mariano, Jasperem van't Hofem (i ich wspólną grupą Pork Pie), Larrym Coryellem i Birelim Lagrene'em.

Korzystałem z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.