Skocz do zawartości
IGNORED

IOTAXV SA3 - Integra za 2k


yesther
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy ktoś miał do czynienia z tą wszystko mającą integrą? Na Zachodzie opinie pozytywne (Zero Fidelity, Thomas & Stereo). Prawie miało się nazywać Nakamichi, ale licencja na markę była za droga ponoć. Rzekomo Buchardt gra na tym wzmaku na swoich prezentacjach, a u mnie S300 więc popróbuję, wzmak dziś zamówiony ? Mogę dać znak jakie wrażenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka jest sytuacja tej integry?

 

Że jest sobie marka krzak, która prawie kupiła prawa do wykorzystywania cudzego znaku firmowego, ale jednak się z tego wycofała. Stworzyła produkt (może nawet dobry, nie wiem, bo nie miałem go w rękach), opłaciła YouTuberów na dobrą reklamę i nawiązała współpracę z marką Buchardt.

 

Brzmi to jak typowy produkt Kickstarterowy. Trzeba przetestować samemu, a dodatkowo poczekać pół roku, aż minie nakręcany przez markę hype.

Podoba mi się, że poszli w małą moc: 45W (8Ω, 2 channels), 90W (4Ω, 2 channels), a nie próbowali na siłę chwalić się 300W. Może to dobrze grać w specyficznych warunkach. Trzeba by to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wypuszczony chyba ponad rok temu, przynajmniej z tego czasu są recenzję na YT, gdzie pod filmikami sporo opinii ludzi, na zachodnich forach też temat nie jest martwy... Mnie zaciekawił bo lubię niszowe marki, zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yesther koniecznie się podziel wrażeniami. Masz Buchardt S300 mk I czy MK II ? Bo podobno I potrzebowały więcej prądu ale wtedy można dołożyć iotavx PA3.

Buchardt wypuszcza lada moment swój własny amp i on będzie oparty o klasę D ( pewnie Hypex ncore ) który ma idealnie pasować do ich kolumn więc może takie też warto przetestować.

spacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mk2, tak widzialem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale budzet jednak inny ? blizej 10k zł 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak dotarł wczoraj, jednym słowem jest zajebiście jak na sprzęt, który można zmieścić w teczce ?

Pierwsze co się rzuciło w uszy to fajny sprężysty basik, na moim Atoll IN200SE jest trochę bardziej puszysty i leniwy, Buchardt S300 w tym oczywiście nie pomagają. Nie potrafię poetycko opisywać dźwięku, na ten moment wszystko wydaje się na swoim miejscu, gra bardzo dobrze, nieco inaczej niż IN200 oczywiście, ale jest też holografia, może lekko wyostrzone wysokie tony, ponoć z biegiem czasu nabiorą ogłady, S300 grają też ze swojej strony łagodnie.

Budowa znakomita, do niczego nie można się przyczepić, wziąłem też odbiornik BT (tej funkcjonalności w głównym systemie nie miałem wcześniej) - działa bez problemów, jakość Tidal z telefonu jest bardzo dobra, oczywiście purysta pewnie by się do czegoś przyczepił, ja nie zauważam rażących problemów z jakością dźwięku. Nie sprawdzałem jeszcze Phono, ale jest i pewnie tragedii nie ma. DAC jest przyzwoity, nie słyszę specjalnie różnic względem mojego Atoll DAC100SE, ale miałem też mało czasu na porównania. Jest pilocik, kontrola tonów Bass Treble Balance z pilota, wyświetlacz się ściemnia w 10 stopniach, wygląd kwestia gustu, mi się podoba (podświetlane logo i gałka głośności - metalowa notabene - fajne akcenty).

Czytałem, że dobrze do tego wzmaka pasują Triangle Borea BR03, chyba spróbuję. Chociaż kuszą mnie też Buchardt S400, tylko że kilka recenzji zwraca uwagę na to, że nie jest najlepiej przy cichych odsłuchach, a często słucham muzyki cicho lub bardzo cicho (w nocy) i IN200+S300 brzmi ok. 

Tak czy inaczej IOTAVX SA3 to bardzo fajny sprzęcik i pewnie u mnie zostanie w rotacji z innymi, ostatecznie pewnie Atolli nie przebije, ale nie jest to różnica niebo a ziemia... Powyższe to na razie luźne spostrzeżenia, nie jestem recenzentem, na moje ucho wzmak gra bardzo dobrze. Może dołożę mu kiedyś końcówkę PA3, można z tyłu przełączać na MONO i zasilić każdą kolumnę osobną końcówką. Spróbuję też kiedyś wyjście PRE-OUT na końcówkę w IN200 - ciekawe jak to zagra... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem  recenzje tego wzmaka Zero Fidelity i myślałem na nim, ale kupno go z Anglii mnie trochę przerażało, że coś się uszkodzi.Czy przy głośniejszym słuchaniu dają radę bez problemu z Twoimi kolumnami, jak z kreacją przestrzeni, czy jest w szerz i głąb duża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt był zapakowany należycie, styropiany i karton tradycyjnie, raczej nie ma prawa się nic stać jeśli nikt nie rzuci tym z kilku pięter. Przesyłka DHL jest w cenie. Nie wiem w sumie jaka jest ich polityka zwrotów, ale pewnie trzeba odesłać na swój koszt, chociaż gdyby był uszkodzony... Możesz zagadać na ich stronie jest live-chat - zawsze ktoś tam siedzi, przynajmniej jak ja pytałem. Z opiniami o przestrzeni bym się jeszcze parę dni wstrzymał, niech to się wygrzeje. Poza tym wiesz mój sprzęt porównawczy czyli Atoll wzmak i DAC to blisko 10k, a tu mamy 2k, gdzieś oszczędności na pewno są, nie ma co się oszukiwać, ale jeśli tylko projekt i wykonanie jest w porządku to jest szansa na dobre brzmienie. W muzyce której słucham czyli dobre realizacje smooth jazzowe (muza jak ze stacji internetowych 320kbps - The Loft z NY albo WJMX z Bostonu) - IOTA gra bardzo dobrze, być może Atoll gra większą głębią, musiałbym się wsłuchać ?. Ale muza bardziej rockowa jak w stacji Radio Paradise - to już tak dobrze na Atollach nie brzmiało, brakuje jakiegoś takiego zadziora, ale może z innymi kolumnami, kto wie. IOTA chyba nieco lepiej ogarnia rockowy repertuar, to tak na szybko, mam go parę godzin ?. Na pewno nie ma żadnego problemu z głośnym słuchaniem a kolumny bodajże 88dB/4Ohm. Posłucham parę dni i najwyżej napiszę coś jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak jak mówisz, musi się trochę wygrzać i trzeba się osłuchać, czekam  na opinię zwłaszcza co do przestrzeni. Dla mnie to ciekawy wzmacniacz, dobre opinie recenzentów, nowa firma chce zabłysnąć na rynku to i cena przystępna, pewnie żeby to było wypuszczone przez dużych graczy to może i by kosztowało z dwa razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz koniecznie jak się sprawdza jako pre. Widziałem na zdjęciach z jakichś targów ,że właśnie Iotavx była tam używana jako pre dla XTZ edge co w sumie mogłoby być fajnym połączeniem. U mnie też gra Atoll a czytałem ,że z innym pre może zagrać nawet lepiej. A jak się sprawdza pilot ? W sumie nawet kosztuje tyle co Dac / Pre, wzmacniacz w gratisie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na razie słucham sobie jako integry, Atoll wzmak i DAC w szafie :), zostały Atollowe streamer i CD... gra bardzo fajnie więc jak się wygrzeje Iotavx to będę kombinował dalej. Mam też Chario Syntar 200, bardzo fajne muzykalne monitory, łatwiejsze do wysterowania niż Buchardty, też potem popróbuję. 

Pilot jak to pilot ? działa, wygląda dobrze, plastik taki szczotkowany, nie za duży, leciutki, jest taki fajny klik jak się przyciska, ale już schowany w kartonie. Używam Logitech Harmony 350 do wszystkich sprzętów, Iotavx też się bez problemu skonfigurowała, musiałem tylko "nauczyć" mojego pilota komendami do bluetooth, ale to 5min roboty, wszystko działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć @yesther - dzięki za temat i opis.

 

Właśnie mam zamiar zakupić Triangle Borea BR03 (mam aktualnie testach i są świetne, jednak z moim Marantzem PM6006 zgrywają się tak chyba średnio - a i sam model Marantza nie jest najwyższych lotów) i własnie zastanawiałem się na co będę mógł go wymienić

Coś jesteś w stanie może więcej napisać po kolejnych 3 tygodniach z tym sprzętem? ?

Jest sporo opinii, że IOTAVX z racji swojej neutralności powinna do Triangli pasować - miałeś okazję może już to sprawdzić?

Z tego co widzę mają tam program Buy&Ty, gdzie można przez 30 dni sprzęt przetestować i ewentualnie zwrócić, no ale za przesyłkę w dwie strony, czyli w sumie pewnie około 300 zł trzeba zapłacić z własnej kieszeni ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Zero Fidelity na YT w komentarzach gdzies komus odpisal ze te Borea BR03 i Iotavx tworzą synergie, wiec mysle ze to bardzo dobry trop. Ja tez mialem ochotę na te kolumny ale ostatecznie poszedłem w model wyżej Triangle Esprit Comete EZ kupione okazyjnie za 2600zl i jestem mega zadowolony. One graja bardzo dobrze z każdym moim wzmakiem rowniez z Iota, ale pare dni temu wrócił z serwisu moj Nakamichi TA-3E wiec został wpięty i jestem w szoku jak dobrze sie zgrywa z Comete. Generalnie mialy byc te kolumny pod Atoll IN200SE, i to tez oczywiscie gra, ale w ramach testowania bardziej budżetowych opcji kombinuje tez inaczej ? i to sie sprawdza u mnie. 

Co do Iotavx, gra z Buchardtami ale obecnie rzadziej i w innym pokoju, tak do zasypiania ? i gra doskonale, fajny wzmak i zostaje u mnie. Po kilku dniach dzwiek sie znacznie poprawił, jakby rozluźnił, pogłębił. Na razie cieszę sie Nakiem ale Iotavx za kilka dni wroci do głównego systemu, i tak sobie pożongluję... Az w odruchu wystawiłem na sprzedaz Atolla :), w sumie nie słyszę przepaści... ale wstrzymałem sie na razie, sporo bym stracił na odsprzedaży a moze jeszcze przyjdzie jego czas, albo jeszcze bardziej odpowiednie dla niego kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ?

Trochę mnie wstrzymuje to, że jak mi się nie spodoba, to potem że sprzedażą może być ciężko przy tak niszowej jednak marce.

Jeszcze pomyślę, w sumie ryzyko tylko opłaty za wysyłkę powrotną jeśli jednak by mi się spodobało to nie taki dramat.

Ależ doskonała cena za Esprity! Zazdroszczę okazji - ciężko znaleźć jakiekolwiek używane sztuki ?

Atoll to chyba dość ciężkie granie? W BR03 basu raczej nie brakuje, u Ciebie nie jest go za dużo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te Comete mam nowe w tej cenie, wisiały dość długo, też mnie to zdziwiło, widać mało popularne Triangle u nas... Gość je kupił na handel okazyjnie w Black Friday we Francji :) ale nie słuchał nawet bo nie miał na czym. 

Czy Atoll to ciężkie granie, raczej takie delikatnie ociężałe/wydlużone na basie rzekłbym, ale to dobry wyrafinowany wzmak. Iota ma ten bas bardziej pod kontrolą chyba, przynajmniej u mnie, najbardziej się bałem, że Iota nie będzie miała holografii takiej jak Atoll, czyli jakiejś takiej wibry zawieszonej w powietrzu, ale to jest. Bas to chyba najbardziej zależy od akustyki pomieszczenia, u mnie z tym kiepsko (salon w domku jednorodzinnym, duża przestrzeń z kuchnią i jadalnią, schody na górę... ale odsłuch dość bliski, praktycznie w kącie). Pogrywam na gitarze basowej i to dla mnie niejako najważniejsze aby linia basu była co najmniej czytelna. W Trianglach taka jest, basu jest w sam raz, porównując do Buchardtów S300 to chyba dla mnie Comete brzmią bardziej zadowalająco. Pisałem w innym temacie - moim Comete pomogło postawienie na standach 55cm od podłogi, czyli nieco niżej niż tradycyjnie. Wtedy mam tweeter mniej więcej na poziomie uszu siedząc na sofie, w Comete to raczej konieczność bo już lepiej grają w linii nad tweeterem niż pod nim, ale to technikalia, tu jest tuba z tytanowym wysokotonowcem a w BR03 masz jednak tekstylną kopułkę. Pod standy mam też granitowe płyty i bez nich zawsze bas jest mniej zwarty. Bas podejrzewam jest taki sam w Comete i BR03, bo ten sam głośnik nisko-średniotonowy, obudowy chyba mają nieznacznie inne wymiary.

Tak to zawsze ryzyko z taką niszową marką jak Iotavx, ale też cena jest wg mnie atrakcyjna, dźwięk jest bardzo dobry, kupując bezpośrednio od producenta nie karmisz armii pośredników, coś za coś... Masz też coś innego niż większość, nawet wtapiając te 300zł za odesłanie zdobędziesz jakieś doświadczenie, a w tym hobby to najważniejsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisac :), przestrzeń jest ? To neutralny wzmak, kolumny grają, wzmak nic nie ogranicza, Comete grają hektarami przestrzeni i tak jest z Iotavx. Ja nie jestem recenzentem, nie przewaliłem wielu zestawów u siebie, wiele lat na Atollu, teraz mnie naszło na jakies nowe zabawki ?

Kurcze teraz zauważyłem, że temat ma literówkę IOTAVX się sprzęt nazywa, ale już nie idzie poprawić... No ale jak taka ciulowata nazwa to tak to się kończy hehe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Cię pomęczę, a jak z niskimi tonami, są dobrze kontrolowane, zwarte, czy raczej w stronę Atolla bardziej luźne, czy tak po środku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yesther napisał:

No te Comete mam nowe w tej cenie, wisiały dość długo, też mnie to zdziwiło, widać mało popularne Triangle u nas... Gość je kupił na handel okazyjnie w Black Friday we Francji ? ale nie słuchał nawet bo nie miał na czym. 

Pewnie gdyby były teraz, to pewnie ja bym się na nie skusił ?

5 godzin temu, yesther napisał:

Bas to chyba najbardziej zależy od akustyki pomieszczenia, u mnie z tym kiepsko (salon w domku jednorodzinnym, duża przestrzeń z kuchnią i jadalnią, schody na górę... ale odsłuch dość bliski, praktycznie w kącie). Pogrywam na gitarze basowej i to dla mnie niejako najważniejsze aby linia basu była co najmniej czytelna.

No tak jest - u mnie jest nieco w drugą stronę - powierzchnie mam dość małą i nawet takie w sumie niewielkei monitory potrafią zabuczeć.

Inna sprawa, że chyba ten mój Marantz nie ma nadzwyczajnej kontroli basu - po podpięciu słuchawek które basu mają względnie niewiele i jest doskonale kontrolowany, to tutaj jest go ogromna ilość i jest dość misiowaty.

5 godzin temu, yesther napisał:

Pisałem w innym temacie - moim Comete pomogło postawienie na standach 55cm od podłogi, czyli nieco niżej niż tradycyjnie.

Widziałem w jakiejś recenzji, że nawet zalecają taki manewr, bo te skrzynki są dość wysokie 

 

5 godzin temu, yesther napisał:

Tak to zawsze ryzyko z taką niszową marką jak Iotavx, ale też cena jest wg mnie atrakcyjna, dźwięk jest bardzo dobry, kupując bezpośrednio od producenta nie karmisz armii pośredników, coś za coś... Masz też coś innego niż większość, nawet wtapiając te 300zł za odesłanie zdobędziesz jakieś doświadczenie, a w tym hobby to najważniejsze ?

No to fakt - spróbuję jeszcze coś potestować lokalnie, jeśli znajdę - jeśli nic się nie poprawi to może spróbuję, faktycznie niby to nie majątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prewwit napisał:

Jeszcze Cię pomęczę, a jak z niskimi tonami, są dobrze kontrolowane, zwarte, czy raczej w stronę Atolla bardziej luźne, czy tak po środku?

Tak, to chyba już pisałem, to pierwsze co się rzuciło w uszy, po podpięciu zimnego nawet Iota, bas był lepiej artykułowany, nawet na misiowatych Buchardtach, na Trianglach jest jeszcze lepiej bo one po prostu nie schodzą tak nisko. Ale mówię, ja chyba po prostu jeszcze nie uzyskałem dobrego połączenia kolumn z Atollem, mimo jakiejś tam satysfakcji z tego brzmienia przez kilka lat. Rozmawiamy przecież o niuansach, to nie są jakieś kolosalne różnice.

 

18 minut temu, Piotrek_68535 napisał:

Inna sprawa, że chyba ten mój Marantz nie ma nadzwyczajnej kontroli basu - po podpięciu słuchawek które basu mają względnie niewiele i jest doskonale kontrolowany, to tutaj jest go ogromna ilość i jest dość misiowaty.

Tak to chyba taka szkoła brzmienia z tego co czytałem. Swoją drogą kusi mnie Marantz PM8000 (lub inne modele), z tym przełącznikiem w klasie A. Ale na razie muszę się wstrzymać z zakupami, bo i tak to co mam ciężko wytłumaczyć żonie hehe ? Iota nie jest przegięta w żadną stronę z tego co zdążyłem zauważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tych wszystkich kwiecistych opisów z recenzji ta maniera grania Marantza wprost nie wynika - stąd ta moja niepewność?

Jeśli jest tak jak piszesz, to wszystko by się zgadzało z moimi odczuciami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.