Jump to content
IGNORED

Przesteruję czy nie?

fv

Recommended Posts

Witajcie!

Zanabyłem ostatnio diy kartę muzyczną usb i mam z nią pewien kłopot - mianowicie gra ona bardzo "cicho". Nawet na największym rozkręceniu w mikserze w programach, muszę dosyć zdecydowanie pokręcić gałką na wzmacniaczu.

Żeby było głośno tak jak lubię, musiałem pierwszy raz w życiu pojechać gałką poza godzinę dwunastą. Boję się, że przesteruję sobie wzmacniacz, boję się że wprowadzam sobie zwiększone zakłócenia harmoniczne i szumy do dźwięku. Czy słusznie?

Moje kolumny mają tylko 84dB efektywności, ale to nie ma znaczenia, skoro najczęściej przy godzinie 11 i włączonym tunerze zaczyna się u mnie granica tolerancji na głośność ;>

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

miernik w lapki i mierz poziom sygmnalu na wyjsciu. w "zwyklych" kartach dzwiekowych wynosi on 1Vrms i bardzo prawdopodobne ze z twojej wychodzi tyle samo... Z tunera plynie 2Vrms a w starych sprzetach pewnie czesto wiecej i dlatego radyjko masz glosniejsze :)

Hidden Content

Ewentualne przesterowanie wzmacniacza można spowodować zbyt dużym poziomem sygnału, a nie zbyt małym.

Zatem o przesterowanie się nie obawiaj.

A jakież to tunery mają poziom 2V na wyjściu? Tyle zwykle mają odtwarzacze CD. A np. u mnie z tunera jest sporo ciszej, niż z CD. Ale może mój tuner (Technics ST-GT 650) ma jakiś nietypowo niski poziom wyjściowy. Chociaż nie sądzę.

Hidden Content

Janusz z Torunia

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.