Jump to content
Ludwik Magryś

Adaptacja akustyczna trudnego pomieszczenia (salon) 30m2

Recommended Posts

Cześć

Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o poradę czy w moim nowym salonie można by poprawić akustykę montując  jakieś panele absorbery pułapki basowe itp.  Za niedługo przeprowadzam się do nowego domu zabieram swój sprzęt miedzy innymi głośniki Heco aurora 1000 jestem z nich zadowolony nie chce nic w tym temacie zmieniać. Sprzęt jeszcze nie był tam nawet obecnie przebywam za granica i po powrocie będę miał 14 dni na to aby działać w tej sprawie ale z powodu kwarantanny jestem zmuszony zamówić wszystko co potrzebne wcześniej.

Dlatego zwracam się z wielką prośbą o pomoc gdyż nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie a pokój wydaje mi się wybitnie niekorzystny pod tym względem. Z rzeczy które dokupię to na pewno grube zasłony i dywan. Pokój jest wąski długi  3,5 x 8,5 do tego schody na poddasze i brak drzwi ale cześć odsłuchowa stosunkowo nieduża. Kolumny będą rozstawione na szerokość jakieś 2 do 2,3 i odległość do słuchacza również podobna będzie. Co mogę na początek spróbować czy jakiekolwiek działania w tym temacie maja sens w takim pomieszczeniu. Czy ewentualna zmiana miejsca głośników na ścianę krotka ta z oknem była by lepsza wolałbym tego uniknąć. Dodam ze jeśli chodzi o sufit to jest ocieplony stop betonowy na to płyty gipsowe na stelażu i belki drewniane na wierzchu. Ściany gruby mur +tynk.

dodatkowo ściany zastawione w drugiej części  pomieszczenia regały biurko itp. ściana na której są schody obłożona kamieniem naturalnym jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. 

Bardzo proszę o pomoc i porady co można zrobić mam swobodę w umieszczaniu ustrojów chciałbym wydać jak najmniej ale jeśli miała by być znaczna słyszalna różnica i inwestycja większej gotówki ma sens to biorę to pod uwagę

 

salon.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak zdjęć to i brak odpowiedzi.

Jak postawisz na ścianę krótką to dostaniesz mocno podbity bas i raczej duży pogłos. Jak jest teraz jest lepiej. Jeśli pomieszczenie nie ma dywanu, zasłon, itd. i słyszysz wyraźny pogłos to kup kilka pochłaniaczy dźwięku. Na początek tyle. Jak usłyszysz wpływ ich wstawienia na brzmienie to możesz pomyśleć o zakupie kolejnych.


Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.