Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

Super wzmak. Nie ma to jak tranzystor  ? ?a lampe zawsze mozna dolozyc w odtwarzaczu cd.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też niektóre lampy podobają. Nie każdy musi mieć wielkie kolumny z wielkimi basówkami. Można lubić różne typy brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Twoje zaczepne prostacko-buraczane odzywki nie działają na mnie. Napisałem co o tym myśle, do często mam prawo. Miałem sprzęty lampowe, których ty nawet na zdjęciach nie widziałeś, nie mówiąc o ich słuchaniu. W innych systemach słuchałem lamp, których nazw nawet nie spamiętasz. Nie twierdze, że grają źle. Są ok. Lampy też lubię. Bas też jakiś tam jest, czasem lepszy, czasem gorszy, ale nie jest to bas wybitny. Ty tego nie wiesz, bo nie wiesz czym jest wybitny bas. U siebie z wielu względów nigdy takiego nie uświadczysz, więc nawet nie ma sensu się wysilać. Zgrywaj sobie dalej winyle na DSD 1024000/19200000 i rajcuj się dalej cyferkami.

A to ciekawe....hehe...a jakim cudem ty masz pamiętać jakie ja słuchałem lampy? Tobie już resztki rozumu wyparowały. A może łykasz jakieś prochy? Takie zaburzenie percepcji to po LSD? Łykasz prochy i twoja świadomość wędruje po domach innych osób?

To też ciekawe. Wierzchołek środka? To ciekawy myślokształt. Z reguły środek jest między wierzchołkami. Środek mający wierzchołek przestaje być środkiem. 

Ooooooo ... wreszcie wrócił prawdziwy Sly. TO MI SIĘ PODOBA !!! ? 

Obstawiałem, że jeszcze trochę czasu upłynie, myliłem się. Zwasze wychodzi szydło z worka czy jak wolisz pociągnęło wilka do lasu.

He, he, he ...

Trzymaj tak dalej, kibicuję Ci.

? 

 

PS. daj jeszcze proszę jakiś przykład z drogiej ... motoryzacji, hi, hi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pmcomp napisał:

Ooooooo ... wreszcie wrócił prawdziwy Sly. TO MI SIĘ PODOBA !!! ? 

Obstawiałem, że jeszcze trochę czasu upłynie, myliłem się. Zwasze wychodzi szydło z worka czy jak wolisz pociągnęło wilka do lasu.

He, he, he ...

Trzymaj tak dalej, kibicuję Ci.

? 

nie wiem czy wiesz , ale strasznie głupio takie wpisy wyglądają

albo mu zazdrościsz, albo go nie lubisz

tak czy siak zostałeś rozwalcowany ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pmcomp napisał:

PS. daj jeszcze proszę jakiś przykład z drogiej ... motoryzacji, hi, hi. 

Na tym też się nie znasz. Gdybyś miał pojęcie o motoryzacji, to widziałbyś podobieństwo i analogie pewnych przykładów. Ale ty znasz motoryzacje ze zdjęć. Nie wiesz czym różni się V8 Audi z serii RS od V8 AMG czy od V8 Hemi. Acha....i Audi, to nie Audio, bez o... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmcomp napisał:

PS. daj jeszcze proszę jakiś przykład z drogiej ... motoryzacji, hi, hi. 

I to nic złego, że czegoś się nie wie lub nie rozumie, ale po wykpiwać tematy o których nie ma się pojęcia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….poszedłem w oszczędność dlatego mam mniej gratów.....przed plikami nie musiałem się bronić bo nigdy nie brałem ich pod wzgląd.....chciałbym mieć jeszcze magnetofon szpulowy - może kiedyś

A jakie kolumny się chowają poza kadrem fotki ? Bo to też niebagatelny wpływ na całość .
Gratulacje za FBI. Nie jeden z nas się zastanawial a ty dzialales dla mnie za szybko było bo tydzień wcześniej kupiłem MF AMS35i.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Masz racje ale gorszy bas z lamp ma też związek z niskim DF we wzmacniaczach lampowych. Zresztą wiele A klasowych tranzystorów też ma niski DF i też ma nienajlepszy bas, mimo że radzą sobie z szalejącą impedancją kolumn. Kiedy pomyśle o wszystkich piecach jakie słuchałem, to świetny bas był tylko w tych, mających bardzo duży DF. 

zgadzam się ale dodam że brak / niski damping factor szczególnie słychać w braku kontroli basu w przetwornikach z miękkim zawieszeniem i im większa membrana tym gorzej. O impedancji nie pisze bo już na to zwróciłeś uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

zgadzam się ale dodam że brak / niski damping factor szczególnie słychać w braku kontroli basu w przetwornikach z miękkim zawieszeniem i im większa membrana tym gorzej. O impedancji nie pisze bo już na to zwróciłeś uwagę.

Też tak uważam. Może to być spowodowane tym, że duże drivery przekazują na basie więcej informacji, lepiej wszystko pokazują, ale też niestety pokazują wyraźniej niedoskonałości dostarczonego sygnału. Małe drivery, szczególnie twarde w kwestii materiału membrany jak i typu zawieszenia, trudniej „pozbawić” kontroli i dlatego na nich niedoskonałości sygnału słuchać słabiej, co w sumie pomaga w takiej sytuacji. Ale ma to też określone skutki. Mały driver nie wybrzmiewa tego wszystkiego, co duży. Poza tym przy niskim zejściu generuje większe zniekształcenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….wątek założyłem żeby sobie podyskutować na temat lampy i tranzystora - co kto lubi i dlaczego....nie chodzi mi by założyć komuś duszenie tak długo trzymać  by wreszcie powiedział ,,lubię lampę,,

dlatego delikatna prośba do kolegi @pmcomp  o więcej spokoju.....

7 godzin temu, damazy napisał:

Panowie nie potrzebne te nerwy ? Chociaż nerwy niewątpliwie są częścią tej naszej wspaniałej pasji ? 

Moim zdaniem sly30 ma rację co do tego żeby się nie wypowiadać na temat tego co kto inny słyszał albo jaki bas tam jest lepszy. Ja będę pisał o basie z mojego Jadisa I88 i on jest dla mnie świetny. Ale moje doświadczenie z lepszymi piecami i moja obiektywna ocena basu czy to z tranzystora czy z lampy będzie tylko moja i zawsze będzie ona subiektywna. Jeden będzie lubił bas lampy i niech nawet to będzie bas lampowy w tym zlego słowa znaczeniu. Ale będzie go lubił bo dostanie wypełnienie i barwę. A dla innego będzie to bas bułowaty który nie schodzi za nisko i w dodatku nie trzyma kontroli. Każdy z nas ma swoje preferencje i swóją wizję na dźwięk idealny. 

Ja osobiście mogę powiedzieć że jeszcze nie słyszałem tranzystora który by zagrał mi lepiej od mojego Jadisa. Ale zaznaczam że, nie słyszałem, a nie że nie ma takiego. Po prostu lubię lampowe brzmienie. Lampa sprawia że muzyka mnie wciąga i pochłania. Znam ograniczenia lampy i w pełni je akceptuje. Tranzystor w stosunku do lampy też ma ograniczenia i ma też atuty w postaci dynamiki i basu. To jest kompromis na który każdy z nas musi pójść przy składaniu systemu. Wszystkiego nie można mieć ?

Nie jestem zwolennikiem wzmacniaczy tranzystorowych które próbują grać jak lampa. Przeważnie nie mają ani zalet lampy ani zalet tranzystora. Ale zaznaczam że wszystkich wzmacniaczy nie słuchałem także może takie są. Jak mi taki wpadnie w ucho to napisze ?

…..dobrze ze zajrzałeś bo w temacie lampa/tranzystor masz wiele do powiedzenia 

tak dla przypomnienia z tego co pamiętam ….tranzystory EC AW400, Luxman, Mark Levinson 585....lampy Audio Research, Octave, Unison Research i obecnie Jadis i88....

7 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Super wzmak. Nie ma to jak tranzystor  ? ?a lampe zawsze mozna dolozyc w odtwarzaczu cd.  ?

...to jest duże uproszczenie, nie jest tak do końca....jakbym miał dziś zdecydować z którym wzmacniaczem mam zostać..... przy tych ogromnych zaletach FBI jednak postawiłbym na Jadisa

4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


A jakie kolumny się chowają poza kadrem fotki ? Bo to też niebagatelny wpływ na całość .
Gratulacje za FBI. Nie jeden z nas się zastanawial a ty dzialales emoji1.png dla mnie za szybko było bo tydzień wcześniej kupiłem MF AMS35i.
 

….Harbeth m40.2....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesądy, stereotypy.  Prawda jest taka ze lampy sa slabsze od tranzystorow w każdym aspekcie brzmienia. Do tego ta awaryjność, temperatury, beznadziejna obsługa i brzydota. 

 No to powtórzę. Żadna poważna firma hi-end nie stosuje techniki lampowej.

Zresztą to samo jest z gramofonami analogowymi. CD bije ję na głowę. Ale przynajmniej gramofony pięknie wyglądają i cieszą oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

jest duże uproszczenie, nie jest tak do końca....jakbym miał dziś zdecydować z którym wzmacniaczem mam zostać..... przy tych ogromnych zaletach FBI jednak postawiłbym na Jadisa

Moj komentarz potraktuj "z przymrozeniem oka"  :).  Czytalem, ze od dawna sie zastanawiales nad mocnym tranzystorem. Tak z ciekawosci zapytam czy diablo, pass, boulder odsluchiwales? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Roxi napisał:

Ładnie ? zamiast pełno graciarstwa, kabli, preampow same rarytasy ? Udało Ci się skutecznie obronić przed plikami i nie zaliczyć regresu vinylowego ? Nie wiem jak to jest w muzyce, ale jeśli chodzi o przyswajanie danych, to jest wiele badań wskazujących na to, że czytanie książek odbywało się przy zaangażowaniu większej koncentracji, a internet I nasza ciągła obecność online w pewnym sensie upośledza umysł poprzez stałe rozpraszanie nadmierna ilością bodźców ? w efekcie mózg jest ciagle na głodzie i domaga się nowości, klikania itp. Z plikami, tabletami i muzyka może być podobnie ? 

Wyłączając pliki, to może i tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

….wątek założyłem żeby sobie podyskutować na temat lampy i tranzystora - co kto lubi i dlaczego....

Czyli powrót do odwiecznej wojny?

 

IMHO temat jest trochę bez sensu. Składa się system, a nie kupuje albo lampy albo piece.

Powiedz mi proszę, jak ktos ma kolumny o bardzo wysokiej skuteczności to po co mu do nich tranzystorowy piecyk 200W, gdy lampa 3W zagra lepiej ???

8 godzin temu, sly30 napisał:

Na tym też się nie znasz. Gdybyś miał pojęcie o motoryzacji, to widziałbyś podobieństwo i analogie pewnych przykładów. Ale ty znasz motoryzacje ze zdjęć. Nie wiesz czym różni się V8 Audi z serii RS od V8 AMG czy od V8 Hemi. Acha....i Audi, to nie Audio, bez o... :-))

Za to ty wiesz o znafco ? .

W Ingolstadt powinni to powiesić na wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią... długo grałem na JMLab PS 5.1 - wysoka skuteczność, tak zachwalane do słabych lamp itp... a praktyka była taka, że z dużymi, mocnymi wzmacniaczami grały lepiej niż z rachityczną lampą czy konstrukcjami typu Pass Labs Zen czy First Watt.

Z tabelkami technicznymi to tez różnie bywa... ten mityczny DF jakoś niespecjalnie się u mnie przekładał na efekt brzmieniowy. Miałem ostatnio końcówkę z DF o wartości 800 - bas był taki sobie, podczas gdy słabsza końcówka z DF 200 była w tym aspekcie niewiele gorsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, enzo napisał:

Z tabelkami technicznymi to tez różnie bywa... ten mityczny DF jakoś niespecjalnie się u mnie przekładał na efekt brzmieniowy. Miałem ostatnio końcówkę z DF o wartości 800 - bas był taki sobie, podczas gdy słabsza końcówka z DF 200 była w tym aspekcie niewiele gorsza. 

Ale z tego co piszesz jednak nieco gorsza. Duży DF być może nie gwarantuje lepszego basu z lepszą kontrolą ale jeśli weźmiesz na testy 5 wzmacniaczy o DF 50-200 i 5 modeli z DF 1000-2000, to jakimś dziwnym trafem lepszy, szybszy i lepiej prowadzony bas będzie w tej grupie wzmacniaczy, gdzie DF jest 1000-2000. Sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, enzo napisał:

Teoria teorią... długo grałem na JMLab PS 5.1 - wysoka skuteczność, tak zachwalane do słabych lamp itp... a praktyka była taka, że z dużymi, mocnymi wzmacniaczami grały lepiej niż z rachityczną lampą czy konstrukcjami typu Pass Labs Zen czy First Watt.

Z tabelkami technicznymi to tez różnie bywa... ten mityczny DF jakoś niespecjalnie się u mnie przekładał na efekt brzmieniowy. Miałem ostatnio końcówkę z DF o wartości 800 - bas był taki sobie, podczas gdy słabsza końcówka z DF 200 była w tym aspekcie niewiele gorsza. 

Dlatego przed zakupem trzeba słuchać, słuchać, słuchać ... we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, enzo napisał:

Teoria teorią... długo grałem na JMLab PS 5.1 - wysoka skuteczność, tak zachwalane do słabych lamp itp... a praktyka była taka, że z dużymi, mocnymi wzmacniaczami grały lepiej niż z rachityczną lampą czy konstrukcjami typu Pass Labs Zen czy First Watt.

Z tabelkami technicznymi to tez różnie bywa... ten mityczny DF jakoś niespecjalnie się u mnie przekładał na efekt brzmieniowy. Miałem ostatnio końcówkę z DF o wartości 800 - bas był taki sobie, podczas gdy słabsza końcówka z DF 200 była w tym aspekcie niewiele gorsza. 

Jest tak dlatego, że kluczowy jest wydajny zasilacz. Jak DF jest duży a zasilacz słabowity to szału z kontrolą, zejściem i prowadzeniem na basie nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadis a Krell to swoje przeciwieństwa, jedyne co je łączy, to że oba grają raczej kiepsko. 
Krell i Wilson to dla mnie definicja tego suchego, niemiłego grania z lat 90. Tej cyfrowej patologii.
Krelle to wzmacniacze do kina domowego, a nie do stereo. Dzięki bogu Dan poszedł po rozum do głowy, i już wzmacniacze spod marki sygnowanej jego imieniem i nazwiskiem są dużo lepsze, wręcz nieporównywalnie. 
K50SFIG6.jpg
Jak to się uchowało i jeszcze sprzedawało to ja nie wiem. Dramat, tragedia i pożoga. W wyższych modelach lepiej nie jest. 

A jadis to lampa po amerykańsku, ma być duża, efekty są mniej ważne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadis a Krell to swoje przeciwieństwa, jedyne co je łączy, to że oba grają raczej kiepsko. 
Krell i Wilson to dla mnie definicja tego suchego, niemiłego grania z lat 90. Tej cyfrowej patologii.
Krelle to wzmacniacze do kina domowego, a nie do stereo. Dzięki bogu Dan poszedł po rozum do głowy, i już wzmacniacze spod marki sygnowanej jego imieniem i nazwiskiem są dużo lepsze, wręcz nieporównywalnie. 
K50SFIG6.jpg
Jak to się uchowało i jeszcze sprzedawało to ja nie wiem. Dramat, tragedia i pożoga. W wyższych modelach lepiej nie jest. 

A jadis to lampa po amerykańsku, ma być duża, efekty są mniej ważne. 
No tak, trzeba poczekać na wzmak Toppinga. Wykresy na pewno będą idealne.
W międzyczasie Ci co mają Krelle, Jadisy cieszą się ze słuchania muzyki w swoich systemach, co ważne!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek36 napisał:

No tak, trzeba poczekać na wzmak Toppinga. Wykresy na pewno będą idealne.
W międzyczasie Ci co mają Krelle, Jadisy cieszą się ze słuchania muzyki w swoich systemach, co ważne!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Akurat topping nie potrafi w wzmacniacze. 

Altusy też cieszą całe grono ludzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Moj komentarz potraktuj "z przymrozeniem oka"  :).  Czytalem, ze od dawna sie zastanawiales nad mocnym tranzystorem. Tak z ciekawosci zapytam czy diablo, pass, boulder odsluchiwales? 

….nie robiłem bezpośrednich odsłuchów, za to teraz będzie na to czas ? …..z wzmacniaczy które wymieniłeś najlepiej znam Gryphona ( Callisto 2200/Diablo) słuchałem w warunkach domowych 300 natomiast tylko na Audio Show.....nie miałem jakiś specjalnych wymagań odnośnie tranzystora - jakbym chciał wstawić tranzystor w miejsce lampy to wtedy sumiennie podszedłbym do sprawy.........a tak....nie ma co się cackać ? 

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Czyli powrót do odwiecznej wojny?

 

IMHO temat jest trochę bez sensu. Składa się system, a nie kupuje albo lampy albo piece.

Powiedz mi proszę, jak ktos ma kolumny o bardzo wysokiej skuteczności to po co mu do nich tranzystorowy piecyk 200W, gdy lampa 3W zagra lepiej ???

 

….nie wiem jak Ty ale ja nie mam zamiaru prowadzić żadnej wojenki....u mnie jest sprawa prosta i oczywista jak w formule 1.....pierwszy kierowca - lampa ….drugi kierowca tranzystor....ot i wszystko.....jeżeli u Ciebie jest na odwyrtkę - to co mogę powiedzieć....Twoja sprawa...

wiadomo że do kolumn wysoko skutecznych nie bardzo jest sens podpinać mocny piec....moje kolumny potrzebują trochę prądu więc dostały......kolega który ma kolumny wysoko skuteczne ma do nich odpowiednią lampkę do końcówki mocy Accu ma drugie kolumny ….można powiedzieć wariactwo -  pewnie tak ale mnie się to podoba....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Szakovsky

Jadis to amerykański dźwięk czy wygląd ????  Co to określenie znaczy ?

Moje doświadczenie z Jadis (przez tydzień z i50 plus Accordo Essence lub Sonus Faber Electa Amator 3) - przepiękny wygląd, magiczny dźwięk, świetne wykonanie.

Mógłbyś podać swoją konfigurację sprzętu ? Co Ciebie cieszy najbardziej ? Jaka elektronika i jakie kolumny ? I jakie słuchawki ? ( na tym się akurat znam ?)

Pozdrawiam

Włodek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Miroslav1 napisał:

 

….nie wiem jak Ty ale ja nie mam zamiaru prowadzić żadnej wojenki....u mnie jest sprawa prosta i oczywista jak w formule 1.....pierwszy kierowca - lampa ….drugi kierowca tranzystor....ot i wszystko.....jeżeli u Ciebie jest na odwyrtkę - to co mogę powiedzieć....Twoja sprawa...

 

U mnie sprawa jest bardzo prosta:

- w systemie z aktywną zwrotnicą mocny tranzystor na pasmo 30-300 Hz, słaba lampa na pasmo 300-1250 Hz, mocna lampa na wszystko powyżej (bo tam jest pasywna zwrotka przy 9 kHz).

- w drugim systemie albo lampa albo tranzystor w zależności od ochoty. Ostatnio słaby tranzystor w klasie A. Czasem mocny tranzystor, w zależności od słuchanych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Ged_ napisał:

#Szakovsky

Jadis to amerykański dźwięk czy wygląd ????  Co to określenie znaczy ?

Moje doświadczenie z Jadis (przez tydzień z i50 plus Accordo Essence lub Sonus Faber Electa Amator 3) - przepiękny wygląd, magiczny dźwięk, świetne wykonanie.

Mógłbyś podać swoją konfigurację sprzętu ? Co Ciebie cieszy najbardziej ? Jaka elektronika i jakie kolumny ? I jakie słuchawki ? ( na tym się akurat znam ?)

Pozdrawiam

Włodek

Mówię o amerykańskim podejściu, z resztą to też łączy Jadisa z Krellem, brak inżynieryjnej finezji. 
Ma być wszystko duże i wszystkiego dużo.  

Jadisowi brakuje impulsu, wystarczy spojrzeć na 10khz square wave. Jest gładko ale czas narastania jest absurdalny. Dlatego Jadis brzmi gładko na górze, ale przy tym się lubi gubić w tym co tam robi, "trochę" nie ogarnia. 

Dobry wzmacniacz do plumkania, ale kto kupuje amp do plumkania za taką kasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, enzo said:

Teoria teorią... długo grałem na JMLab PS 5.1 - wysoka skuteczność, tak zachwalane do słabych lamp itp... a praktyka była taka, że z dużymi, mocnymi wzmacniaczami grały lepiej niż z rachityczną lampą czy konstrukcjami typu Pass Labs Zen czy First Watt.

Z tabelkami technicznymi to tez różnie bywa... ten mityczny DF jakoś niespecjalnie się u mnie przekładał na efekt brzmieniowy. Miałem ostatnio końcówkę z DF o wartości 800 - bas był taki sobie, podczas gdy słabsza końcówka z DF 200 była w tym aspekcie niewiele gorsza. 

Ludzie... przestańcie gadać o takich popierdółkach i basie bo to kolki idzie ze śmiechu dostać - jeszcze powiedz że bas był fajny i to w 30m2 to już wogóle będzie odjazd. Jak ktoś pisze takie rzeczy to mam wątpliwość czy robi sobie żarty, jest trzeźwy czy zwyczajnie nie ma pojęcia co mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
23 godziny temu, maciek36 napisał:

No KT to pewnie nie SET, choć słuchałem też kilku i nigdy jakiegoś problemu z powrotem do kt nie miałem.
Brak klasy to poważne oskarżenie bym powiedział. Na pewno jakiś Line Magnetic i inne chinczyki ją mają emoji33.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak samo uważam. Jeśli ocenia się lampę KT przez pryzmat Chińczyków to dokładnie tak to wygląda (ostro, sucho, metalicznie), natomiast jak posłucha się tej lampy w wydaniu Mcintosha np. MC275, Lebena CS1000 i innych poważnych firm to nic, a nic z suchości i ostrości tam nie znajdziemy. W/w Jadisa nie słuchałem, ale zakładam, że sytuacja wygląda podobnie. 

 

3 godziny temu, #Szakovsky napisał:

Jadis a Krell to swoje przeciwieństwa, jedyne co je łączy, to że oba grają raczej kiepsko. 
Krell i Wilson to dla mnie definicja tego suchego, niemiłego grania z lat 90. Tej cyfrowej patologii.
Krelle to wzmacniacze do kina domowego, a nie do stereo.

Krell robił bardzo dobre sprzęty (zresztą ten obecny "Chiński" Krell też wcale taki zły nie jest - może przegrywa konfrontację ze swoją legendą z lat 90tych, ale fajne sprzęty nadal wypuszcza - nie przekreślałbym w ciemno, tylko dlatego, że zmienił się inwestor). 

W każdym razie stare Krelle grają cyfrowo i sucho w złych aplikacjach. Dobrze złożone zestawy z Krellami tego nie mają. To czego jestem pewien, to to, że te wzmacniacze potrzebują porządnie zrobionych kolumn - każ∂y kogo znam z kolumnami DIY mocno narzekał, a linowe, solidnie pomierzone kolumny (jak chociażby Harbeth czy Spendor) wydają się odpowiednim kompanem dla takiego sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, #Szakovsky napisał:

Krelle to wzmacniacze do kina domowego, a nie do stereo.

Te z serii KAV.

 

3 godziny temu, cortes napisał:

Jest tak dlatego, że kluczowy jest wydajny zasilacz. Jak DF jest duży a zasilacz słabowity to szału z kontrolą, zejściem i prowadzeniem na basie nie będzie.

To należy powtarzać, jak widać nadal nie do wszystkich dotarło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…………..chyba nie ma lepszego porównania   Jadis i88 vs Krell FBI   jak pierwsza walka pomiedzy Mike Tysonem (fbi) a Evanderem Holyfildem (i88)......Tyson (FBI) potworna/druzgocąca/miażdżąca siła  natomiast Holyfild to piękno/taktyka/mądrość boksu....gdy walka została zakontraktowana to Evanderowi nie dawano żadnych szans, miał być rzucony na pożarcie...ponoć Donald Trump na tej walce zarobił ładnych  kilka milionów....natomiast ja straciłem dwa kartony wódki.... ?  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Dokładnie tak samo uważam. Jeśli ocenia się lampę KT przez pryzmat Chińczyków to dokładnie tak to wygląda (ostro, sucho, metalicznie), natomiast jak posłucha się tej lampy w wydaniu Mcintosha np. MC275, Lebena CS1000 i innych poważnych firm to nic, a nic z suchości i ostrości tam nie znajdziemy. W/w Jadisa nie słuchałem, ale zakładam, że sytuacja wygląda podobnie. 

 

Krell robił bardzo dobre sprzęty (zresztą ten obecny "Chiński" Krell też wcale taki zły nie jest - może przegrywa konfrontację ze swoją legendą z lat 90tych, ale fajne sprzęty nadal wypuszcza - nie przekreślałbym w ciemno, tylko dlatego, że zmienił się inwestor). 

W każdym razie stare Krelle grają cyfrowo i sucho w złych aplikacjach. Dobrze złożone zestawy z Krellami tego nie mają. To czego jestem pewien, to to, że te wzmacniacze potrzebują porządnie zrobionych kolumn - każ∂y kogo znam z kolumnami DIY mocno narzekał, a linowe, solidnie pomierzone kolumny (jak chociażby Harbeth czy Spendor) wydają się odpowiednim kompanem dla takiego sprzętu. 

Nie zgodzę się. 
Nowe twory Dan'a (poza Progression które jest gorsze niż najgorszy krell, wie wiem co poszło tam nie tak) to zupełnie inna filozofia. I bardzo dobrze, bo momentum to świetny wzmacniacz. 

Krell musi grać z bardzo skompresowaną muzyką, i z kolumnami o niskiej skuteczności. 
Zakres liniowej pracy Krella (jeżeli chodzi o zniekształcenia) jest naprawdę żenujący. 
Warto spojrzeć tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dramat i pożoga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
8 minut temu, #Szakovsky napisał:

Nie zgodzę się. 
Nowe twory Dan'a (poza Progression które jest gorsze niż najgorszy krell, wie wiem co poszło tam nie tak) to zupełnie inna filozofia. I bardzo dobrze, bo momentum to świetny wzmacniacz. 

Krell musi grać z bardzo skompresowaną muzyką, i z kolumnami o niskiej skuteczności. 
Zakres liniowej pracy Krella (jeżeli chodzi o zniekształcenia) jest naprawdę żenujący. 
Warto spojrzeć tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dramat i pożoga. 

Myślę, że trochę za bardzo w skrajności w swych osądach popadasz. 

 

Z produktw Dan D’Agostino to jedynie z Master Power Classic Stereo było mi dane się zaznajomić na tyle by jakieś wnioski wyciągnąć i szczerze mówiąc ja nic nadzwyczajnego w tym urządzeniu nie dostrzegłem. TZN w tym budżecie znalazłbym kilka innych, mocnych tranzystorów, które by mi bardziej pasowały.  Pewnie te nowe Dan'y to inna liga, ale to sprzęt całkowicie poza moim zasięgiem cenowym to i zainteresowani nimi u mnie małe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.