Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sly30 napisał:

Generalnie w przyzwoitej akustyce, z dobrymi kolumnami, nic nie ma prawa męczyć. Ani tranzystor, ani lampa, ani beryl, diament, Tytan, czy wstęga.

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Ale mi nie chodziło o dźwięk męczący spowodowany problemami akustycznymi czy związanymi z błędnym doborem elementów systemu. Dla mnie lampa ma po prostu przyjemniejszy dla ucha dźwięk. Tranzystor technicznie jest lepszy ale co z tego jak nie chce mi się dlugo słuchać muzyki na tranzystorze. Natomiast na lampie mogę słuchać godzinami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, damazy napisał:

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Ale mi nie chodziło o dźwięk męczący spowodowany problemami akustycznymi czy związanymi z błędnym doborem elementów systemu. Dla mnie lampa ma po prostu przyjemniejszy dla ucha dźwięk. Tranzystor technicznie jest lepszy ale co z tego jak nie chce mi się dlugo słuchać muzyki na tranzystorze. Natomiast na lampie mogę słuchać godzinami. 

Są różne tranzystory i grają zupełnie inaczej. Niestety te dobre są bardzo drogie, ale dobre lampowe sprzęty też są bardzo drogie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Roxi napisał:


Pogadamy jak kupisz monobloki, DAC, transport i coś tam jeszcze. Wtedy bardziej Cię zaboli ? Jak widać wszystko idzie w tym kierunku byty zaczynaja się mnożyć ?

….uważasz że w moim małym pokoju 20m2 (co prawda ogarnięty akustycznie ) system rozbudowany/dzielony powiedzmy monobloki Jadis lub podobny  Krell pokażą znacznie więcej od tego co mam ? …..jednak wielkość pokoju jest największym ograniczeniem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Miroslav1 napisał:

….uważasz że w moim małym pokoju 20m2 (co prawda ogarnięty akustycznie ) system rozbudowany/dzielony powiedzmy monobloki Jadis lub podobny  Krell pokażą znacznie więcej od tego co mam

W sumie i mniej rzeczy tym łatwiej nad tym zapanować i chyba ma to jakiś sens ? widać jednak, że masz niespokojnego ducha i po akustyce okupiłeś się tymi antywibratorami, FBI... tak wiec dalszy rozwój jest niewiadomy. Zakładając powrót do średniej, to może się nic nie wydarzyć. Ale może pojawi się jakiś kolejny czarny łabędź oprócz koronawirusa i skończysz na dzielonce z opusami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Roxi napisał:

W sumie i mniej rzeczy tym łatwiej nad tym zapanować i chyba ma to jakiś sens ? widać jednak, że masz niespokojnego ducha i po akustyce okupiłeś się tymi antywibratorami, FBI... tak wiec dalszy rozwój jest niewiadomy. Zakładając powrót do średniej, to może się nic nie wydarzyć. Ale może pojawi się jakiś kolejny czarny łabędź oprócz koronawirusa i skończysz na dzielonce z opusami ?

….miałeś Krella to doskonale potrafisz sobie wyobrazić co w tak małym pokoju jak mój potrafi zrobić FBI.....całkiem poważnie to napiszę....jakbym miał dziś do wyboru wstawić dzielonego Krella czy IC Opus do FBI to bez chwili wahania wybrałbym drugą opcję....wiesz dlaczego....dlatego że wstawiając IC Opus miałbym gwarancję pewnego progresu natomiast ze względu na ograniczenia pokoju (chodzi o wielkość) nie mam pewności czy uzyskałbym progres..oczywiście tylko sobie gdybamy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Miroslav1 napisał:

jakbym miał dziś do wyboru wstawić dzielonego Krella czy IC Opus do FBI to bez chwili wahania wybrałbym drugą opcję....wiesz dlaczego....dlatego że wstawiając IC Opus miałbym gwarancję pewnego progresu natomiast ze względu na ograniczenia pokoju

Na dzielonego Krella, to zmiany mógłyś wcale nie odczuć chyba z tego FBI. Ten IC Opus to będzie XLR ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roxi napisał:

 Ten IC Opus to będzie XLR ? ?

….czy będzie? ….na dziś wątpliwe - za drogi, ale tak XLR do FBI.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mz. do 20m ogarniętych-to już można wstawić różne kolumny ? i różne wzmacniacze.

przewaga dzielonki nad integrą jest oczywista..chociażby preamp z prawdziwego zdarzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Miroslav1 napisał:

….czy będzie? ….na dziś wątpliwe - za drogi, ale tak XLR do FBI..

Pomijając wartość pozycji w cenniki, to jeśli masz taki cel, to paradoksalnie dzięki możliwości wymiany najtaniej będzie zakup tych kabli w hificlubie ze względu na mniejszy koszt utraty używanych kabli i przesiadka na wyższy model. Sprawa czy kogoś stać na takie kable jest mocno indywidualna. Zapytam przy okazji czy maja takiego ? Może jeden komplet już na Ciebie czeka? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, triode napisał:

 

przewaga dzielonki nad integrą jest oczywista..chociażby preamp z prawdziwego zdarzenia...

...z tym nawet nie będę próbował dyskutować -   pełna zgoda....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Miroslav1 napisał:

...z tym nawet nie będę próbował dyskutować -   pełna zgoda....

Tak, ale od pewnego poziomu cenowego. W przedziale umownym powiedzmy do 40-60 tysięcy sprawa jest dyskusyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Miroslav1 napisał:

...z tym nawet nie będę próbował dyskutować -   pełna zgoda....

A ile potrzebuje Jadis, a ile czasu Krell do rozgrzania się? Krell pewnie będzie potrzebował min 40 min. Jadisa będziesz miał na rozgrzewkę, a później już granie na poważnie... z Opusem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Miroslav1 napisał:

….czy będzie? ….na dziś wątpliwe - za drogi, ale tak XLR do FBI.....

Mirek, pamiętaj, że pieniądze lubią spokój, a nie forumowe wygłupy ? Handel załatwia się na priv i osobiście, a nie żarty z tak poważnych spraw robi...  ? A jaki kabelek XLR masz teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że producent jest poważny to system dzielony zawsze będzie lepszy od integry - nawet tej topowej. Może nie we wszystkich aspektach przewaga będzie odczuwalna, ale całościowo system dzielony to inny świat. Czasem też połączenie końcówki ze źródłem z dobrym, regulowanym wyjściem potrafi dać lepsze rezultaty niż integra. Integra ma swoje plusy: niższa cena, oszczędność na kablach i miejscu, ale to są zawsze kompromisy - czasem lepsze, czasem gorsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Roxi napisał:

Mirek, pamiętaj, że pieniądze lubią spokój, a nie forumowe wygłupy ? Handel załatwia się na priv i osobiście, a nie żarty z tak poważnych spraw robi...  ? A jaki kabelek XLR masz teraz?

Yes sir ? ….Daniel, nie może tak być i nie jest że jakiekolwiek poruszenie tematu kabli/dzielonych wzmacniaczy oznacza że już stoję w kolejce....dlatego piszemy na luzie, przecież od tego mamy forum....Transparent Opus Gen 5 jest poza moim zasięgiem finansowym ale to nie oznacza żeby o nim nie rozmawiać  ? ….mam Cardasa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

Yes sir ? ….Daniel, nie może tak być i nie jest że jakiekolwiek poruszenie tematu kabli/dzielonych wzmacniaczy oznacza że już stoję w kolejce....dlatego piszemy na luzie, przecież od tego mamy forum....

Nie wiem skąd Tobie wziął się ten absurdalny pomysł, że ja tym handluje. Jestem takim samym końcowym odbiorą jak Ty z tym, że osobiście wolę kupować w zaprzyjaźnionych firmach i u osób które lubię i mam do nich zaufania. Działa to oczywiście w dwie strony i łatwiej się realizuje transakcje. Jak stały klient zawsze przy okazji mogę o coś zapytać, ale wyznaje zasadę, że faktycznie lepiej nie brać na odsłuch sprzętów na które nią ma się pieniędzy, a ich zwrot później jest bolesny ? Ja mam Ultry i Supery z których jestem bardzo zadowolony, ale fajnie by było mieć Reference. O Opusach nawet nie myślałem, ale widziałem na zagranicznych forach, że ludzie grają na nich i są bardzo zadowoleni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, enzo napisał:

Zakładając, że producent jest poważny to system dzielony zawsze będzie lepszy od integry - nawet tej topowej.

Na czym ma polegać ta powaga producenta? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cardas, jeśli z obecnych serii, to są całkiem dobre kable. Transparent robi rewelacyjną cyfrówkę Reference XL, ale kable analogowe pompują bas i przycinają trochę górę pasma. Nie są złe. W ostrzejszych systemach dobrze się sprawdzą, ale nie uważam, że są lepsze niż obecne, wyższe Cardasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Roxi napisał:

Nie wiem skąd Tobie wziął się ten absurdalny pomysł, że ja tym handluje. 

….nawet przez chwile nie przyszło mi to do głowy ! ….jeżeli z czymś za bardzo dowalę to potrafię przeprosić, akurat tu nie ma sobie a tym bardziej  Tobie nic do zarzucenia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sly30 napisał:

nie uważam, że są lepsze niż obecne, wyższe Cardasy. 

….czy ja dobrze rozumie - uważasz że topowy IC Cardas Beyond to poziom wysokiego Transparenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

….czy ja dobrze rozumie - uważasz że topowy IC Cardas Beyond to poziom wysokiego Transparenta?

Nie miałem Opusa, ale wiem, że prawie niczym nie różni się od Reference XL, a tego miałem i XLR i głośnikowy. Moim zdaniem Cardas Clear Beyond jest lepszy i tańszy. Dalej i lepiej, to idą topowe Tary Labs i Siltech Triple Crown. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpakowski napisał:

Na czym ma polegać ta powaga producenta? 

Na tym, że nie oferuje systemu dzielonego dla zasady tylko jako progres względem oferowanych wzmacniaczy zintegrowanych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, enzo napisał:

Na tym, że nie oferuje systemu dzielonego dla zasady tylko jako progres względem oferowanych wzmacniaczy zintegrowanych. 

Oferuje dla zasady, że za większy wzmacniacz, większej mocy ... najlepiej do tego nadaje się dzielony ... można zażądać większej kasy od klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

….czy ja dobrze rozumie - uważasz że topowy IC Cardas Beyond to poziom wysokiego Transparenta?

Ja myślę, że na pewnym poziomie nie ma już słabych produktów, ale pozostają osobiste upodobania i preferencje. Tak jak wielu ekspertom finansowym, historycznym od zarządzania czy pogodowym zawsze pewne rozwiązania po fakcie wydają się pewne i oczywiste, tak życie pokazuje, że uwzględniając złożoną naturę nieprzewidywalnej rzeczywistości człowiek nie jest w stanie w większości przewidzieć i ocenić rozwoju sytuacji w większym stopniu niż gdyby nic nie mówił. W konfiguracjach sprzętu audio jest podobnie. Zakładając nawet, że miałbyś taki sam sprzęt, taki sam dom ale może będziesz słuchał innego repertuaru i Twoja ocena i preferencje będą już całkowicie odmienne. Ludzka potrzeba tworzenia zrozumiałych i przewidywalnych rozwiązań w połączeniu mylnym przeświadczeniem o własnej eksperckiej nieomylności powoduje tworzenie uproszczonych i błędnych konstruktów myślowych. Tak więc sam musisz posłuchać jakie są kable najlepsze dla Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sly30 napisał:

Nie miałem Opusa, ale wiem, że prawie niczym nie różni się od Reference XL, a tego miałem i XLR i głośnikowy. Moim zdaniem Cardas Clear Beyond jest lepszy i tańszy. Dalej i lepiej, to idą topowe Tary Labs i Siltech Triple Crown. 

Cardas z tego towarzystwa jest najtańszy i z tego co napisałeś wart zainteresowania....natomiast mój Cardas xlr trafił trochę przypadkowo (akurat był bod ręką) i puki co jeszcze nie robiłem żadnych porównań, pewnie za jakiś czas pożyczę  kable od kolegów i sprawdzę....

...takim pewniakiem który może idealnie się wpasować to Tara Labs…..mam głośnikowe 0.8 i IC RCA do lampy Zero Gold.....więc aż się prosi.....- ale to już wyższa półka cenowa.... 

....pamiętasz jakie IC miałeś z FBI? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było dawno. Jakiegoś Cardasa wtedy miałem i wypadł słabo, ale to był stary model. Acrolink wypadł dużo lepiej. Tara 0.8 też bez rewelacji wtedy. Ale to było 9 lat temu. Od tego czasu miałem tyle sprzętów i kabli, że już nie pamietam detali związanych z FBI. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… są integry które przynajmniej cenowo konkurują ze wzmacniaczami dzielonymi....

Vitus -SIA-30 -150 tys,  Kondo Overture -130tys, Unison Research Absolute - 160tys i chyba najdroższa  jaką znam Dan D'Agostino -240tys......

….czy te wzmacniacze są lub mogą być konkurencją (chodzi o brzmienie)  dla dzielonek ? ... wiem że gra cały system ale.....??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integry są oczywiście kompromisem. System dzielony z założenia powinien być lepszy.  W przypadku dzielonych systemów potrzebujesz więcej miejsca, przedwzmacniacz, 2x podstawki/platformy, kable zasilające. W przypadku lampowych systemów dochodzi jeszcze koszt samych lamp. Dwa razy tyle ciepła więc zimą można zaoszczędzić na ogrzewaniu, od wiosny niekoniecznie, a słuchanie ma sprawiać przyjemność ? 

Na koniec włączasz system i przed oczyma miga Ci licznik godzin zużycia lamp, a w przypadku klasy A jeszcze licznik prądu furczy. Jeśli masz szczęście nie korzystać z limitowanych edycji lamp, to koszt jeszcze ujdzie, ale jeśli są to NOSy, albo lampy dobierane przez producenta to będzie bolało. Jak ktoś ma miejsce i pieniądze, to czemu nie.  

Porównujemy całość systemu z niezbędnymi dodatkami, czy też koszt tylko samych końcówek ma być w cenie integry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tatomek napisał:

  

Porównujemy całość systemu z niezbędnymi dodatkami, czy też koszt tylko samych końcówek ma być w cenie integry?

….myślę że można porównać końcówkę + pre  w cenie integry…..te które wyżej wymieniłem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.