Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Chicago napisał:

Analogia jest analogią i im większa świadomość oraz wyobrażnia, tym więcej porównań przychodzi do głowy. Zamień sobie Wartbugra na co chcesz, np. na Forda albo jakiegoś innego GMC czy też Mercedesa klasy średniej lub kompakt - to nie ma większego znaczenia.

Jak zawsze się z Tobą zgadzam ? Z tym, że posługując się ta metafora, to uwzględniają koszty tankowania i łatwości parkowania dla wielu osób lepsze będzie jazda kompaktem... z małej pojemności tez można duża moc uzyskać, ale wiadomo inna jest kultura i praca dużej pojemności ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się proszę, czy jak ktoś kupuje auto z pięćsetkonnym silnikiem za sto tysięcy dolarów, to czy zastanawia się ile mu to auto spali benzyny na 100km? Takie rzeczy, tzn. takie podejście, to chyba tylko u nas ?

Mój wzmacniacz pobiera średnio 300w z sieci tylko w trybie stand-by - i co z tego? Jak kupowałem sprzęt, to byłem świadomy tego, że będę płacił rachunki za prąd średnio o 40 dolców więcej niż przeciętny klient ComEd.

I z tego względu m.in. zrobiłem nową instalację elektryczną dedykowaną do audio. W conduit ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

Zastanów się proszę, czy jak ktoś kupuje auto z pięćsetkonnym silnikiem za sto tysięcy dolarów, to czy zastanawia się ile mu to auto spali benzyny na 100km? Takie rzeczy, tzn. takie podejście, to chyba tylko u nas ?

U nas tez nie. Chodzi o to, że na siłę nie ma co każdego pchać w takie rozwiązania ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt nikogo nigdzie nie pcha - koryguję jedynie błędne wyobrażenia i to wszystko. Przecież nie bierzemy pod uwagę osób ubezwłasnowolnionych, tylko raczej zdrowych umysłowo...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Roxi napisał:

Zmieniając na chwilę temat... nie wiem jak często Mirek odwiedzasz AS. Ja od kilku lat nie byłem. Nie wiesz może czy Lampizator prezentował swoje kolumny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , może ich słuchałeś? Kolega namawia mnie na jakieś odgrody z dwoma 18" głośnikami i czterema dodatkowymi głośnikami. Projekt jest jeszcze w fazie testowej, ma być skończony w tym roku, ale zapowiada się bardzo ciekawa konstrukcja ? Te kolumny pana Łukasza chyba też mogą fajnie zagrać coś mi się wydaje, ale ich nie słyszałem...

….na AS od jakiś 5/6 lat jestem rok w rok....o kolumnach nic nie powiem - natomiast Lampizator to niebywała naturalność/kultura grania i hektary przestrzeni ….

………...…………...………......……….....................………..........................................…………..

….moja integra lampowa ma 90W w A klasie i to w zupełności wystarcza do wysterowania kolumn - zostaje jeszcze duży zapas....jak to często się mówi - mocy nigdy za wiele  ale istnieje pewna granica  (zaznaczam że mam mały pokój 20m2 i tylko do tego się odnoszę) jest oczywiste że ten sam wzmacniacz wstawiony do dużego salonu  + bardziej wymagające kolumny może spowodować wyssanie tej mocy....ale to nie lampa pokazała że doszedłem do  granicy  jeżeli  chodzi o moc -  a tranzystor....

….dopiero FBI wyznaczył tą granice... zostawiam na boku wszelkie określenia gładkość grania, rozdzielczość, selektywność, muzykalność itd., itd.... tylko i wyłącznie biorę pod uwagę moc....FBI pokazał  że w tak małym pokoju dalej już nie ma żadnego sensu....żadna inna integra którą miałem tej granicy nie była w stanie  wyznaczyć.....
 
….wcześniej wspomniałem o Mcintoshu MA7000 który brzmieniowo mi się podobał ale jakbym miał porównać MA7000 z FBI tylko i wyłącznie od strony mocy/prądu to te dwa urządzenia dzieli ogromna przepaść …..uwierzcie mi że jest to różnica klasy lub nawet kilku .... jeżeli dziś miałbym wstawić do mojego małego pokoju wzmacniacz 2 x mocniejszy od FBI to wątpię czy uzyskałbym progres.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Roxi napisał:

Zmieniając na chwilę temat... nie wiem jak często Mirek odwiedzasz AS. Ja od kilku lat nie byłem. Nie wiesz może czy Lampizator prezentował swoje kolumny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , może ich słuchałeś? Kolega namawia mnie na jakieś odgrody z dwoma 18" głośnikami i czterema dodatkowymi głośnikami. Projekt jest jeszcze w fazie testowej, ma być skończony w tym roku, ale zapowiada się bardzo ciekawa konstrukcja ? Te kolumny pana Łukasza chyba też mogą fajnie zagrać coś mi się wydaje, ale ich nie słyszałem...

Dobre odgrody są super, ale wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić dobre OB. Jeśli to ma być duża dykta i wstawione drivery to daj sobie spokój. A tak to niestety najczęściej wygląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, sly30 napisał:

Dobre odgrody są super, ale wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić dobre OB. Jeśli to ma być duża dykta i wstawione drivery to daj sobie spokój. A tak to niestety najczęściej wygląda. 

To nie będzie wyrób z łapanki. Pracują nad nim osoby, które posiadają wiedzą i doświadczenie aby zabierać się za takie kolumny. Trochę takich ludzi w Polsce jest zajmujących się profesjonalnie rynkiem audio, pomiarami, akustyką i nagłośnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, morawka napisał:

Najważniejszy pierwszy watt

Oczywiście. Mirek przy mocy wzmacniacza 90W nie wiem czy kiedykolwiek odkręcał wzmacniacz na 10% możliwości. Zazwyczaj korzysta się z mocy rzędu kilkudziesięciu watów w porywach, gdy chcemy dać czadu wzrasta ona powyżej 1W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Roxi napisał:

To nie będzie wyrób z łapanki. Pracują nad nim osoby, które posiadają wiedzą i doświadczenie aby zabierać się za takie kolumny. Trochę takich ludzi w Polsce jest zajmujących się profesjonalnie rynkiem audio, pomiarami, akustyką i nagłośnieniem.

Wiem, tylko później koszty, cięcia i finalnie różnie z tym bywa. Też gram od kilku lat na OB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Wiem, tylko później koszty, cięcia i finalnie różnie z tym bywa. Też gram od kilku lat na OB.

Za bardzo nie jestem uprawniony, aby ujawniać osoby, które ten projekt robią. Nie aby była to jakaś tajemnica, ale bez pytania o zgodę nie będę nic ujawniał. Znają się ci ludzie zresztą doskonale, bo cały czas przewijają się te same nazwiska osób ze starej gwardii, która z rynkiem audio powiązana. Jedni odnieśli większy sukces, inni poszli pod wodę itd. czyli normalnie jak to w życiu bywa. Trochę rozumu, więcej szczęścia. Kolega u mnie jest czasem, zresztą on mnie na niestety "skonwertował" z kina do stereo, a teraz za każdym razem powtarza, że i tak skończę na odgrodach ? Niezależnie od tego jakie mam kolumny zawsze jest ta sama "gadka" że za bardzo słyszy skrzynki w tym graniu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Chicago napisał:

Doradcy raczej takim osobom nie są potrzebni.

Chciałbym się jakoś odnieść do całego twojego wpisu ale im więcej myślę o tym co miałeś to dochodzę do wniosku że albo napisałeś to złośliwie albo źle zrozumiałeś co ja napisałem i o co chodzi w tym wątku.

Otóż tutaj nikt nikomu nie doradza. Dzielimy się swoimi doświadczeniami a każdy z nas ma inne doświadczenie i zdanie. Czytający te posty mają swój rozum i albo to co przeczytają im się do czegoś przyda albo nie. To są luźne rozmowy ludzi których łączy wspólna pasja.

Jeżeli chodzi o mnie to na pierwszym miejscu jest dla mnie muzyka póżniej sprzęt i całe to nasze środowisko. Lubię sobie poczytać i porozmawiać na temat dźwięku i sprzętu. Lubię porozmawiać o muzyce. Jak ktoś pisze albo mówi mi że dany album jest świetny. To nie odbieram tego że gość się wymądrza i że nie bedzie mi mówił co jet dobre a co złe. Przesłuchuje ten album i sam sobie wyrabiam opinie na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Roxi napisał:

a teraz za każdym razem powtarza, że i tak skończę na odgrodach ? Niezależnie od tego jakie mam kolumny zawsze jest ta sama "gadka" że za bardzo słyszy skrzynki w tym graniu... 

Dobrze mówi, ale to nie jest takie proste. On to na pewno wie, że trzeba spełnić kilka warunków, choćby to, że pokój musi być względnie symetryczny i ustawienie kolumn musi być symetryczne względem osi pokoju. Otoczenie obu kolumn powinno być w miarę identyczne. Poza tym OB muszą być duże ze względu na zwarcie akustyczne. Do tego sztywne i masywne, bo wielkie drivery generują spore wibracje.No i muszą mieć po bokach i za sobą trochę przestrzeni. Nie każda odgroda musi być pełnym dipolem. Dipol taki pełną gębą musi mieć za sobą min.2-3m. Nie zawsze się tak da. Ale jest się tak nie da, to nie przekreśla to opcji OB, ale to już musi być specjalna odgroda grająca np 80% w przód, a tylko 20% w tył. Nadal zachowa większość zalet OB, ale to trzeba mądrze do tego podejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

Dobrze mówi, ale to nie jest takie proste. On to na pewno wie, że trzeba spełnić kilka warunków, choćby to, że pokój musi być względnie symetryczny i ustawienie kolumn musi być symetryczne względem osi pokoju. Otoczenie obu kolumn powinno być w miarę identyczne. Poza tym OB muszą być duże ze względu na zwarcie akustyczne. Do tego sztywne i masywne, bo wielkie drivery generują spore wibracje.No i muszą mieć po bokach i za sobą trochę przestrzeni.

Pokój mam wystarczający, jest również symetryczny, przestrzeni nie zabraknie, napędzić czym mam, tak więc trzeba będzie pójść docelowo w odgrody.  A w jak oceniasz zmienię z Focali, czy grasz na tych kolumnach na zmianę? Pomijam oczywiście sprawę samej akustyki, bo to wiadomo kolejny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, damazy napisał:

Dzielimy się swoimi doświadczeniami a każdy z nas ma inne doświadczenie i zdanie.

Masz rację. Każdy ma inne doświadczenia ... ale jak sam widzisz nie każdy rozumie, że pewne fakty techniczne należy po popstu przyjąć do wiadomości a nie je podważać ... lub co gorsze szerzyć jakieś bzdury które nie mają potwierdzenia w nauce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Roxi napisał:

Pokój mam wystarczający, jest również symetryczny, przestrzeni nie zabraknie, napędzić czym mam, tak więc trzeba będzie pójść docelowo w odgrody.  A w jak oceniasz zmienię z Focali, czy grasz na tych kolumnach na zmianę? Pomijam oczywiście sprawę samej akustyki, bo to wiadomo kolejny temat.

Nie mam już Utopii. Miło wspominam, ale obecne kolumny, to inny świat. Dla mnie dużo lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

32 minuty temu, damazy napisał:

 

Otóż tutaj nikt nikomu nie doradza. Dzielimy się swoimi doświadczeniami a każdy z nas ma inne doświadczenie i zdanie. Czytający te posty mają swój rozum i albo to co przeczytają im się do czegoś przyda albo nie. To są luźne rozmowy ludzi których łączy wspólna pasja.

 

...właśnie o to mi chodziło by bez zbędnego napinania sobie porozmawiać/pisać.....tak jak teraz....o kolumnach, kablach, czy wzmacniaczach....mam nadzieję że tak będzie....

....FBI przez swoją moc jest idealnym wzmacniaczem do cichego słuchania.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....FBI przez swoją moc jest idealnym wzmacniaczem do cichego słuchania.....

Mocy z pewnością nie zabraknie. Jednak taki poważny audiofil jak Ty nie miałby krzywdy gdybyś miał jakieś piękne monobloki w wypasionym preampem ?  ... Widzę, że szykujecie z Dyzmanem kolejną, kobrę, znaczy tasiemca... Szymon mógłby się od niego uczyć jak należy się pozycjonować na cudzej marce, ale w sposób taki aby nie dostać bana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Roxi napisał:

Mocy z pewnością nie zabraknie. Jednak taki poważny audiofil jak Ty nie miałby krzywdy gdybyś miał jakieś piękne monobloki w wypasionym preampem ? 

….pewnie że nie miałbym krzywdy jakby stały u mnie lampowe monobloki z dedykowanym pre….zobaczymy jak to się potoczy.....

na jakich kolumnach obecnie grasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, damazy napisał:

Jeżeli chodzi o mnie to na pierwszym miejscu jest dla mnie muzyka póżniej sprzęt i całe to nasze środowisko. Lubię sobie poczytać i porozmawiać na temat dźwięku i sprzętu. Lubię porozmawiać o muzyce. Jak ktoś pisze albo mówi mi że dany album jest świetny. To nie odbieram tego że gość się wymądrza i że nie bedzie mi mówił co jet dobre a co złe. Przesłuchuje ten album i sam sobie wyrabiam opinie na jego temat.

Wszystkie wrażenia w kontekście odbioru muzyki i dżwięku są mocno sugestywne. Jak piszę, że album jest świetny, to jest to moje zdanie na temat danej muzyki. Jak piszę, że dżwięk mi się podoba, to też piszę za siebie. Natomiast nie piszę i nigdy nie pisałem ani nie mówiłem w świecie realnym, że rodzaj wzmacniacza, zapas mocy, albo 'pociągnięcie siły' do chałupy jest niepotrzebne i nie drwię z takich posunięć, bo może i jest to wszystko niepotrzebne, faktycznie, ale mnie naprawdę nie interesuje zaglądanie komuś do zupy i mówienie, że akurat marchewka w tej zupie jest niepotrzebna i bez sensu - i nie ogłaszam tego trąbiąc na całą wioskę z ambony. User szpakowski wskoczył do wątku, narobił, a teraz odwraca kota ogonem. Właściwie stanąłem w obronie tego wątku, ale widzę, że zarówno wójt jak i cała rada tego chyba nie rozumie.

A zareagowałem na ten wpis:

"Panowie, po co iść w półśrodki ... 

Trzeba podciągnąć sobie siłę ... wtedy dopiero zamówić monobloki powiedzmy 10 000W ... to dopiero zagra! W bloku może być ciężko ale jak ktoś ma dom to rozwiązanie idealne. Na pewno szybciutko znajdzie się też wytwórca odpowiednich kabli pod taki sprzęt ... no i kolumn oczywiście ?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

....FBI przez swoją moc jest idealnym wzmacniaczem do cichego słuchania.....

Do cichego słuchania tym bardziej nie potrzeba takiej mocy jakiej oferuje FBI ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

na jakich kolumnach obecnie grasz? 

Dynaudio które mam teraz są przejściowymi. Miałem poprzednio Contury 3,4 LE z sub 500, ale były za małe do mojego pomieszczenia. Zastanawiam się właśnie nad kolejnym wyborem aby mieć spokój na jakiś dłuższy czas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chicago, napisz jakie to smoki u Ciebie stoją że stndby pobierają aż 300W ? 

15 minut temu, Roxi napisał:

Dynaudio które mam teraz są przejściowymi. Miałem poprzednio Contury 3,4 LE z sub 500, ale były za małe do mojego pomieszczenia. Zastanawiam się właśnie nad kolejnym wyborem aby mieć spokój na jakiś dłuższy czas. 

….nie ma kolumn które by Ciebie zadowoliły że aż trzeba robić na zamówienie - bardzo wymagający jesteś ? 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

…..jako że zadaję więcej pytań niż udzielam odpowiedzi, więc następne.....ludzie o słabych nerwach proszeni o zamknięcie oczu ?….to jest tylko gdybanie z mojej strony  ale pogadać  sobie można.... 

...odnośnie tego mojego małego pokoju....uważam że większy progres uzyskam  wstawiając dzielony CD zamiast dzielony wzmacniacz....co o tym myślicie? ...jakie jest Wasze zdanie? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

….nie ma kolumn które by Ciebie zadowoliły że aż trzeba robić na zamówienie - bardzo wymagający jesteś ? 

Ja tego nie powiedziałem. Na elektronice się nie znam, tak więc wolę kupować gotowe i odsprzedawalne rozwiązania. Z kolumnami jest dla mnie większa zagadka i nie wiem do końca, co zrobić. Podobają mi się granie JBL, Dynaudio, ale też ostatnio słuchałem u kolegi starsze kolumny ACR i świetnie grały. Papierowe, wysoko efektywne kolumny ze wstęgami. Są też mniejsze manufaktury które robią właśnie odgrody itd. Wiem jakie są też realia, że cena w audio może być znacznie przewartościowana. Szczególnie jak przyjmuje się kryterium klient ma zapłacić za granie. Jakbym chciał, to mógłbym dzisiaj kupić różne kolumny, ale biorę tymczasowo na wstrzymanie ? Tymczasem podobnie jak Ty dla próżności wymianie sobie jakiś kabelek... może nawet dzisiaj ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

. Z kolumnami jest dla mnie większa zagadka i nie wiem do końca, co zrobić. Podobają mi się granie JBL, 

 JBL (też mi się podobają ) w połączeniu z NEMO ….Oooo to może być strzał w dychę - poważnie to mówię 

….wiem że są fachowcy którzy potrafią zrobić kolumny - tu przykładem jest Sly30 który ma takie.....może mam brak doświadczenia/osłuchania ale ja wybrałbym ''gotowce'' 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

JBL (też mi się podobają ) w połączeniu z NEMO ….Oooo to może być strzał w dychę - poważnie to mówię 

Na pewno jest w czym wybierać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Miroslav1 napisał:

...odnośnie tego mojego małego pokoju....uważam że większy progres uzyskam  wstawiając dzielony CD zamiast dzielony wzmacniacz....co o tym myślicie? ...jakie jest Wasze zdanie? 

Jest to bardzo prawdopodobne, dobry dac z dobrym transportem może dać większy progres. Mocy więcej Ci nie potrzeba za to lepsze źródło może poprawić rozdzielczość, barwę a przede wszystkim wypełnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

….wiem że są fachowcy którzy potrafią zrobić kolumny - tu przykładem jest Sly30 który ma takie.....może mam brak doświadczenia/osłuchania ale ja wybrałbym ''gotowce'' 

Wiadomo, że łatwiej takie gotowce w razie czego odsprzedać. Z tym, że nie mam już zamiaru zamykać się na jedną lub dwie marki i przyglądać się stale rosnącym cenom. Niczego nie wykluczam, ale interesują mnie kolumny w stylu jakie ma w ofercie Lampizator itp. Miałem już kolumny z tubami, coaxem, klasyczne z subem itd. Trzeba zainteresować się kolejnym projektem, tym bardziej, że wiele doświadczonych osób mówi, że ma niewątpliwe zalety. 

A do tego Krella nie możesz podpiąć zewnętrznego PRE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielone źródło niczego Tobie nie zmieni..co najwyżej przetrzepie portfel

chcąc usłyszeć poprawę to poziom:Reimyo czy dCs-a.

dzielony wzmacniacz to inna rozmowa,wbrew pozorom nie chodzi o więcej mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...odnośnie tego mojego małego pokoju....uważam że większy progres uzyskam  wstawiając dzielony CD zamiast dzielony wzmacniacz....co o tym myślicie? ...jakie jest Wasze zdanie? 

Wątek założyłeś, aby się cieszyć ze spełnienia marzeń, a Tobie wszyscy mówią o zakupie dzielonki ? Fakt jest jednak, że jak ktoś go nie miał, to jego osądy opierają się na własnych doświadczeniach typu zmiana integry na jakiś zestaw dzielony i wartość takich doświadczeń będzie raczej wątpliwa. Ja gdybym osobiście miał takiego FBI, to pewnie by mi wystarczył ? Zestaw dzielony, myślisz o tym aby kupić jakiegoś DAC? Wiem, ze kiedyś z sukcesem łączyli Audio Note z Krellami i dobrze to grało. To może jakiś Lampizator w złotej obudowie? Pasowałby Ci design do Jadisów ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.