Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
44 minuty temu, Miroslav1 napisał:

…..dlatego jest pewna granica której lepiej nie przekraczać ? z takim E800 + dp 700/750 mamy super granie -  czego chcieć więcej...

Ja się tak czasami zastanawiam czy Mcintosha nie oddać w rozliczeniu za DP700 właśnie, nie sprzedać Unisona i dozbierać do E800... Bardzo mi się ten wzmacniacz spodobał, a ostanio mam jakoś dość lamp...

21 minut temu, maciek36 napisał:

poza lekkim odglosem z trafa jestem zadowolony. Ale też zupełnie przestałem się nad tym zastanawiać.

Testowałeś czy polaryzacja jest dobrze ustawiona (w sensie czy faza jest na L we wtyczce)? Czasem nawet styki jak we wzmacniaczu przeczyścisz alkoholem pomaga. DC bloker sprawdź może. 

Ja też długo walczyłem z brzmiącym trafem w swoim wzmaniczu i okazało, że wtyk furutecha z listwą zasilającą tak wybitnie się nie lubią, że głośna praca trafa się pojawia. Na innej listwie jest OK i trafo słychać ale tak do 10-20 cm od wzmnaicza - więc nie przeszkadza to już w odsłuchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciek36 napisał:

Haha, był taki moment ? to też chyba była nervosa początkującego. Trochę irytacja slyszalnym trafem.
Ale teraz mam 40stki, niezły DAC i poza lekkim odglosem z trafa jestem zadowolony. Ale też zupełnie przestałem się nad tym zastanawiać.
Muszę w końcu mojego Jadis zatargac do dwóch kumpli, zweryfikujemy.
Jeden i drugi od niedawna grają na hybrydach. Kolumny totalnie różne mają.

 

….zanim się trochę powymądrzam to zapytam...wszystko masz podłączone do listwy/tego samego gniazdka?....czy może masz dwa osobne gniazdka ? - pytam odnośnie tego trafa...

….takie szybkie porównania nie są wskazane dla żadnego wzmacniacza a szczególności dla  i88....FBI robi wrażenie od samego początku tym  spektakularnym graniem i to może się podobać i się podoba dlatego niektórzy koledzy postawiło właśnie na FBI jako ten lepszy wzmacniacz ....natomiast z i88 trzeba i to koniecznie trochę poobcować 

6 minut temu, plastik1989 napisał:

Ja się tak czasami zastanawiam czy Mcintosha nie oddać w rozliczeniu za DP700 właśnie, nie sprzedać Unisona i dozbierać do E800... Bardzo mi się ten wzmacniacz spodobał, a ostanio mam jakość dość lamp...

….jak masz już takie myśli to pewnie że tak zrób....aż jestem ciekaw jak ten zestaw zagra....powiedz sam czego chcieć więcej - to już jest granica! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Damazy, może my przeceniamy i88?...pamiętasz jak Maciek36 pisał o i88 - że nie bardzo jest z niego zadowolony....w pewnej chwili  nawet napisałem że na jego miejscu sprzedałbym ten wzmacniacz....


Przeceniacie? Sorry. Dla mnie nie istnieje take słowo oprócz ceny oczywiście :)
Może dzisiaj odpale Massive Attack. Tej płyty słuchałem wiele razy do spania w samolocie, innym transporcie, ale na systemie w domu to chyba nigdy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Fajnie by było... Napisz z czym..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piorasz napisał:


 

 


Przeceniacie? Sorry. Dla mnie nie istnieje take słowo oprócz ceny oczywiście ?

 

...czasami można się zagalopować - wiesz jak jest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"FBI robi wrażenie od samego początku tym  spektakularnym graniem i to może się podobać i się podoba dlatego niektórzy koledzy postawiło właśnie na FBI jako ten lepszy wzmacniacz " 

 

Ok. Podaj z jaką muzyką i na jakiej się wykłada? Wiem już (z relacji), że klasyka świetnie wypada. Ale... Nikt mi nie powie , że jak klasyka gra super to wszystko inne też gra super.

Miroslav1 mógłbyś wreszcie podać konkrety z jaką muzyką FBI nie ma problemu a z jaką ma niedobór.

 

Ja podam konkretny przykład:

Płyta ze zdj poniżej. Jak wiecie gram na końcówkach w klasie D (o fuj). Ta płyta że zdjęcia jest konretnym przykładem jak może źle zagrać z klasą D. Ale...Daj świetny pre.. I co i gra jak live. Chcę tylko podpowiedzieć odnośnie FBI - nic więcej.

Granie geeeenielne. Prawdziwy live. c9f73fbb15b96e44e5e491b60b23497f.jpg

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….nie jest tak że FBI  wykłada się na jakieś muzyce...wszystko gra dobrze a niektóre płyty bardzo dobrze ...wszędzie tam  gdzie jest potrzebny rozmach grania, energia, dynamika to FBI radzi sobie znakomicie....nie rock a symfonika jest najlepszym tego przykładem....bo na tej muzyce najwięcej wzmacniaczy się wykłada....FBI bardziej pokazuje płyt słabo nagrane, w tym jest surowy.....natomiast lampa daje mi większą naturalność grania, obecność tego dźwięku tu i teraz....subtelność/wyrafinowanie....muzyka jest bardziej angażująca/wciągająca....wokale są piękniejsze....ale to jest tylko moja ocena....

….lampa czy tranzystor....stawiam na lampę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….nie jest tak że FBI  wykłada się na jakieś muzyce...wszystko gra dobrze a niektóre płyty bardzo dobrze ...wszędzie tam  gdzie jest potrzebny rozmach grania, energia, dynamika to FBI radzi sobie znakomicie....nie rock a symfonika jest najlepszym tego przykładem....bo na tej muzyce najwięcej wzmacniaczy się wykłada....FBI bardziej pokazuje płyt słabo nagrane, w tym jest surowy.....natomiast lampa daje mi większą naturalność grania, obecność tego dźwięku tu i teraz....subtelność/wyrafinowanie....muzyka jest bardziej angażująca/wciągająca....wokale są piękniejsze....ale to jest tylko moja ocena....

….lampa czy tranzystor....stawiam na lampę  

Bardzo chciałbym poznać FBI - nie miałem okazji. Jako sprzęt cieszący oko to nie powiem - zacny. I też nie mam zamiaru przekonywać cię do klasy D szczególnie moich monobloków od Hattor Audio. Ale.. Chciałbym Cię jednak przekonać do lepszego pre +FBI. Bo skoro u mnie marna D klasa jest poniewierana na plus w zależności od pre to u Cibie musi być wręcz rewolucja. Rewolucja na korzyść.

 

A koncert Foreigner z plyty w/w nie zagra z chujowyn audio. Koniec i kropka.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foreigner no to jadę z tą płytą ? Po przesłuchaniu opiszę co usłyszałem. 

A co do przeceniania Jadisa to właśnie ja go przez parę lat nie doceniałem. Zawsze jak do Ciebie Mirku jechałem z jakimś Tranzystorem to miałem nadzieję że może nie że zagra lepiej ale że będą pewne aspekty lepsze. A jak było to obaj wiemy. Robiłeś co mogłeś żeby mnie uspokoić hahaha ? Dobrze że była wódeczka i pyszne jedzonko a na kacorku to już takiej tragedii nie było ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Foreigner no to jadę z tą płytą Po przesłuchaniu opiszę co usłyszałem. 



I jakie wrażenia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, plastik1989 napisał:

 

Zresztą nie trzeba nawet tyle wydawać, te kolumny poszły nie tak dawno poniżej 4 tys złotych. Do tego wzmaniacz Rega, NAIM, LINN używka, lub z nowych Heed, Onix etc. Gramofon Rega, Project lub Music Hall i za 10-15 tys masz kompletny system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ho, ho ... ceny pooszybowaly. Kiedys za to zaplacilem letko ponizej 3 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piorasz napisał:


 

 


I jakie wrażenia? ?

 

No faktycznie plyta jest trudna jeżeli chodzi o nagranie. Nie wiem jak u Ciebie brzmi ale u mnie słychać że dźwięk jest jasny i rozdzielczy. Dominuje wyższa średnica ale na granicy także nie jest źle. Nie jest to gęste nagranie raczej jasne. Dynamika oraz rozdzielczość jest na pierwszym planie. Świetnie słychać perkusje i do tego fajna muza. To jest jedna z tych płyt które potrafią doprowadzić do wymiany sprzętu ?? Nie wiem czy u mnie to zagrało tak jak ty uważasz że powinno. Ja mogę tylko szczerze napisać że mnie jakość nagrania koncertowego nie powaliła i brzmiało to na granicy ? U mnie dużo lepiej wypada koncert Nirvana  Unplugged albo polecam Morgan James Live

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No faktycznie plyta jest trudna jeżeli chodzi o nagranie. Nie wiem jak u Ciebie brzmi ale u mnie słychać że dźwięk jest jasny i rozdzielczy. Dominuje wyższa średnica ale na granicy także nie jest źle. Nie jest to gęste nagranie raczej jasne. Dynamika oraz rozdzielczość jest na pierwszym planie. Świetnie słychać perkusje i do tego fajna muza. To jest jedna z tych płyt które potrafią doprowadzić do wymiany sprzętu Nie wiem czy u mnie to zagrało tak jak ty uważasz że powinno. Ja mogę tylko szczerze napisać że mnie jakość nagrania koncertowego nie powaliła i brzmiało to na granicy U mnie dużo lepiej wypada koncert Nirvana  Unplugged albo polecam

 

Więc tak.

Trzeba by zacząć od tego czy mamy te same wydania bo z tego powodu z mojego doświadczenia jest bardzo wiele nieporozumień szczególnie, gdy opisuje się dźwięk zamiast go poprostu posłuchać. Na koniec wkleje zdjęcie mojego wydania, które kupiłem w Empik lub Media Markt (nie pamiętam dokładnie). Dźwięk u mnie nie jest ABSOLUTNIE jasny. Najprościej mówiąc brzmi jakbyś był na żywo w plenerze na koncercie około 20-30m od sceny. Może nie jest jakiś super rozdzielczy ale za to z mega dynamiką i naprawdę mocnym wykopem. Jestem też pewien, że duży wpływ na odbiór tej płyty robi u mnie pokój czyli akustyka. Dawniej ta płyta brzmiała u mnie bardzo marnie ale wciąż nie jasno. Co jeszcze... Hmm. Może coś żebyś się za bardzo nie przejmował... :)

Ta płyta to nie koniec świata i napewno wiele innych płyt będzie grało u Ciebie o wiele, wiele lepiej niż u mnie , gdyż tak to już jest z tym audio.. Coś gra super u kogoś co gra gorzej u kogoś innego. Ale taki doświadczony audiofil jak Ty musi to wiedzieć... Przyznam, że z mojej strony była to trochę prowokacja lecz napewno nie złośliwa :) Tak. To jeden z tych albumów, gdzie można się wk***iać bo nie wszędzie zagra dobrze :)

Ale to nie znaczy, że system jest do doopy :)

Co do Nirvana "Unplugged" - pełna zgoda. Ta płyta gra u mnie wręcz referencyjnie.

Bardzo dziękuję za szczerą odpowiedź, gdyż to cenię sobie najbardziej.

 

Pozdrawiam serdecznie i wciąż czekam na spotkanie :)

 

0b51c203076dca90a0433a8764ecf196.jpg68e10ecec927123212f8fa60710223ec.jpg47017e894f7856855da7587de677d667.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego słuchałem z Tidala także jakie to jest dokładnie wydanie to chyba się nie dowiemy ? Świetnie ująłeś to że płyta nagrana jest jakby stać 30m od sceny. Ja właśnie lubię płyty nagrane z bliska. Lubię płyty studyjne gdzie nie ma pogłosów ani zbytniej przestrzeni. To nie znaczy że nie lubię głębi czy separacji źródeł ale wolę nagrania bliższe. No ale to też wszystko zależy od sprzętu i akustyki jak to napisałeś. Są sprzęty i pokoje odsłuchowe które brzmią nie po mojemu a i tak mi się bardzo podoba. Co nie znaczy że ja bym tak chciał ale zawsze doceniam dobre brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się troszkę wtrącę to dla jednego jasne granie wcale nie musi oznaczać że dla drugiego będzie tak samo.

Dopóki nie usiądziecie przy "jednym stole" to się nie zrozumiecie w kwestii prezentacji i odbioru systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego słuchałem z Tidala także jakie to jest dokładnie wydanie to chyba się nie dowiemy Świetnie ująłeś to że płyta nagrana jest jakby stać 30m od sceny. Ja właśnie lubię płyty nagrane z bliska. Lubię płyty studyjne gdzie nie ma pogłosów ani zbytniej przestrzeni. To nie znaczy że nie lubię głębi czy separacji źródeł ale wolę nagrania bliższe. No ale to też wszystko zależy od sprzętu i akustyki jak to napisałeś. Są sprzęty i pokoje odsłuchowe które brzmią nie po mojemu a i tak mi się bardzo podoba. Co nie znaczy że ja bym tak chciał ale zawsze doceniam dobre brzmienie
Fajnie, że o tym napisałeś. O tej bliskości sceny. To jest chyba clou tematu. Jest jedno ale, które pozwolę sobie wtrącić. To zależy od muzyki. Bo koncert ze stadionu nie ma prawa brzmieć jakby muzycy Ci na łeb wchodzili. A Jopek z płyty "Sobremesa" nie ma prawa brzmieć jak ze stadionu. Ot cała filozofia :)
Że tak się troszkę wtrącę to dla jednego jasne granie wcale nie musi oznaczać że dla drugiego będzie tak samo.
Dopóki nie usiądziecie przy "jednym stole" to się nie zrozumiecie w kwestii prezentacji i odbioru systemu.
Bardzo słuszna uwaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damazy napisał:

No faktycznie plyta jest trudna jeżeli chodzi o nagranie. Nie wiem jak u Ciebie brzmi ale u mnie słychać że dźwięk jest jasny i rozdzielczy. Dominuje wyższa średnica ale na granicy także nie jest źle. Nie jest to gęste nagranie raczej jasne. Dynamika oraz rozdzielczość jest na pierwszym planie. Świetnie słychać perkusje i do tego fajna muza. To jest jedna z tych płyt które potrafią doprowadzić do wymiany sprzętu ?? Nie wiem czy u mnie to zagrało tak jak ty uważasz że powinno. Ja mogę tylko szczerze napisać że mnie jakość nagrania koncertowego nie powaliła i brzmiało to na granicy ? U mnie dużo lepiej wypada koncert Nirvana  Unplugged albo polecam Morgan James Live

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zajefajnie plumko kobita. Bynajmniej płyta CD tej Pani doleci do mnie. 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mircysko napisał:

Zajefajnie plumko kobita. Bynajmniej płyta CD tej Pani doleci do mnie. 

No dzięki Tobie tą płytę przesłuchałem ? Świetny głos. Emocje tak silne że hohohooo aż ciary idą. Dynamika jej głosu jest świetnie ujęta na tej płycie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zajefajnie plumko kobita. Bynajmniej płyta CD tej Pani doleci do mnie. 

No ładnie. Szkoda, że "kradzione". Dziś niestety taka moda. Osobiście wolę oryginały. Niestety dzisiejsze sprzęty za pierdylion grają dobrze tylko takie covery :(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piorasz napisał:

Niestety dzisiejsze sprzęty za pierdylion grają dobrze tylko takie covery ?

Co za bzdura. Trzeba przestać słuchać coverów i samplerów, a zacząć słuchać muzyki. Wtedy można coś powiedzieć. Najwyższa pora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura. Trzeba przestać słuchać coverów i samplerów, a zacząć słuchać muzyki. Wtedy można coś powiedzieć. Najwyższa pora. 
Jestem dokładnie tego samego zdania - jakbyś nie zauważył :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak FBI wyglada vs inne integry np ML 585, mac ma8000 itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Że tak się troszkę wtrącę to dla jednego jasne granie wcale nie musi oznaczać że dla drugiego będzie tak samo

Może, związane jest to z uszkodzeniem aparatu odsłuchowego " ucha " ?

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Co za bzdura. Trzeba przestać słuchać coverów i samplerów, a zacząć słuchać muzyki. Wtedy można coś powiedzieć. Najwyższa pora. 

Oj ciężko słucha się muzyki co niektórym, nie każdy wie co to muzyka ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 22:48, damazy napisał:

 

A co do przeceniania Jadisa to właśnie ja go przez parę lat nie doceniałem. Zawsze jak do Ciebie Mirku jechałem z jakimś Tranzystorem to miałem nadzieję że może nie że zagra lepiej ale że będą pewne aspekty lepsze. A jak było to obaj wiemy. Robiłeś co mogłeś żeby mnie uspokoić hahaha ? Dobrze że była wódeczka i pyszne jedzonko a na kacorku to już takiej tragedii nie było ??

…..faktycznie na drugi dzień zawsze jest lepiej ?  ….wcześniej już pisałem że poza Heglem reszta wzmacniaczy które do mnie przytargałeś dobrze się zaprezentowała (Hegel akurat trafił nie na te kolumny co trzeba) .....szkoda że nie zdążyłem u siebie posłuchać  monobloków EC AW400 które miałeś - ale u Ciebie z Dynaudio S25se  ładnie zagrały - tak z pazurem.....

….ciekawe jaka będzie twoja ocena Krella - myślę że się spodoba, w sumie jest wszystko co powinno być a system z FBI brzmi ( tak ogólnie i w skrócie) jak gitara Tony Iommi z Black Sabbath….ze względu  na palce (miał wypadek) gitara była niżej strojona i dźwięk był przez to taki bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny.....

...u mnie jest trochę podobnie ? ….system niżej strojony z mocną podstawą basową + odpowiednia energia/rozmach/dynamika.....każdy instrument ma swoją ''wagę'' brzmienie jest dociążone i fajnie się tego słucha....jeżeli pierwszego dnia się nie spodoba to zostaje nam drugi dzień - a tu wszystko pasuje ;-)…. Hania powiedziała że FBI brzmi tak bardzo po męsku/dosadnie ale ją to męczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie do cover lub sampler ?

Osobiście uważam, jeśli fajnie wpada w ucho, jest przyjemność słuchania, to ja mogę nawet słuchać pierdnięcia krowy.  ?

 

Trzeba pamiętać, muzyka jest dla człowieka, a nie na odwrót. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mircysko napisał:

Co Wy macie do cover lub sampler ?

Osobiście uważam, jeśli fajnie wpada w ucho, jest przyjemność słuchania, to ja mogę nawet słuchać pierdnięcia krowy.  ?

 

Trzeba pamiętać, muzyka jest dla człowieka, a nie na odwrót. 

Oczywiście, ale jest wielu takich, którzy mają 30 płyt z samplerami i w ogóle nie słuchają muzyki jako takiej. A tylko dźwięków z samplerów. To jest chore. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sly30 napisał:

Oczywiście, ale jest wielu takich, którzy mają 30 płyt z samplerami i w ogóle nie słuchają muzyki jako takiej. A tylko dźwięków z samplerów. To jest chore. 

Ok. 

Teraz rozumiem co miałeś na myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 22.05.2020 o 18:40, Miroslav1 napisał:

….jak masz już takie myśli to pewnie że tak zrób....aż jestem ciekaw jak ten zestaw zagra....powiedz sam czego chcieć więcej - to już jest granica! 

Problem w tym, że moim zdaniem to nie tyle granica (choć faktycznie bardzo wysoki poziom) co głównie inny rodzaj grania. 

Lampą jestem ostatnio zmęczony trochę, gdyż kilka miesięcy dobierałem lampy i kondensatory sygnałowe w lampowcu, no i kable - nie lubię tak grzebać i testować, więc trochę mnie to znużyło. Ale w końcu wydaje się, że znalazłem zadowalające mnie połączenie i  na razie już nie kombinuje nic. 

Główny problem, że Accu da mi co innego, niż daje lampa i pewnie po zamianie, jakiś czas później zaczęło by mi lampy brakować... Najlepiej byłoby mieć dwa system właśnie, ale finansowo nie jestem tego ogarnąć póki co ?

Tak czy siak w następnym tygodniu najprawdopodobniej zagości u mnie E800 + DP700 na dłuższy odsłuch i wtedy zastanowię się co robić dalej. Czuje, że tym krokiem byłbym w stanie uzyskać progres, ale dopiero co poukładałem sobie system po dłuższych tyradach i na samą myśl o kolejnej roszadzie, poszukiwań kabli, sięgania do portfela itd. to mi się odechciewa... ? Chyba wolę sobie kilka dobrych miesięcy posłuchać swojej kolekcji płyt i tak na zimę jak mnie złapie audio-nervosa to pogrzebię coś w systemie...

No chodzi za mną ten E800 odkąd pierwszy raz go posłuchałem... E650 miałem u siebie, fajny sprzęt, ale nie wywołał u mnie takiego mętliku w głowie jak E800 - ten od pierwszej chwili niesamowiecie mi się spodobał. To w ogóle inna liga niż E650, MZ znacznie lepszy.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa potrafi fajnie zagrać ale zniechęca to zużywanie się lamp, rozjeżdżanie się parametrów w trakcie użytkowania, później problemy z kupnem dobrych kemp, to z czasem męczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, plastik1989 napisał:

? Chyba wolę sobie kilka dobrych miesięcy posłuchać swojej kolekcji płyt i tak na zimę jak mnie złapie audio-nervosa to pogrzebię coś w systemie...

Znakomite podejście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.