Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

….dlatego temat ''starego radia'' przegadamy w większym gronie  na Audio Show ? 

..odnośnie Hegla (jak u mnie się zaprezentował)  dobrze jakby się wypowiedział właściciel tego wzmacniacza czyli Damazy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GrzesiekP napisał:

"Urządzenie ma dość niską czułość, nieznacznie powyżej 1 V, ale w dobie źródeł cyfrowych nie będzie to miało praktycznego znaczenia, jednak nie powinna dziwić konieczność mocnego "odkręcenia" gałki głośności."

I dopóki nie odkręcamy do oporu i ciągle jest za cicho, to jest ok. Tradycyjne potencjometry ślizgowe najmniejsze zniekształcenia zwykle mają przy dużym odkręceniu. Przy minimalnym często na gołe ucho słychać nierówność kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, plastik1989 napisał:

No widzisz. Gdybyś miał lampę SE, bez dodatkowych zabezpieczeń, np. Kondo, Audio Note, Unison Research prawdopodobnie właśnie byś szukał serwisu... Przy odrobinie pecha, gdyby doszło do uszkodzenia transformatora głośnikowego, spora szansa że naprawa mogła by być już niemożliwa lub nieopłacalna (zwłaszcza w przypadku sprzętów kilkuletnich i starszych)...

W specyfikacjach lamp z epoki zwykle za koniec życia lampy uznaje się wartość 60%, a w przypadku sprzętów Hi-Fi 80% - to dużo wcześniej niż lampa spektakularnie zapłonie... 

Ja u siebie po roku grania, jak wsadzałem nową parkę, to zawsze odczuwałem większą precyzję w budowaniu sceny i wzrost dynamiki - ale to głownie zależy od aplikacji. 

To tak nie do końca z tym brakiem zabezpieczeń. Nie wiem jak to działa ale u mnie w UNISON RESEARCH S6  dwa razy jedna z lamp zapaliła się jak żarówka. Nie wyłapałem momentu rozbłysku, wiec pewnie trochę tak pograło. Zupełnie nic się wzmacniaczowi nie stało. Wyłączyłem go, wstawiłem nowe lampy i wszystko gra jak grało. Oczywiści po umieszczeniu nowego kompletu lamp od razu wyłapałem, że jest wiecej dynamik, dźwięk bardziej żywy.   U mnie sextet lamp mocy EL34 wytrzymuje 3-6 miesięcy grania   1000-2000 godzin. Mowa o Tungsolach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, sebgla napisał:

To tak nie do końca z tym brakiem zabezpieczeń. Nie wiem jak to działa ale u mnie w UNISON RESEARCH S6  dwa razy jedna z lamp zapaliła się jak żarówka. Nie wyłapałem momentu rozbłysku, wiec pewnie trochę tak pograło. Zupełnie nic się wzmacniaczowi nie stało. Wyłączyłem go, wstawiłem nowe lampy i wszystko gra jak grało. Oczywiści po umieszczeniu nowego kompletu lamp od razu wyłapałem, że jest wiecej dynamik, dźwięk bardziej żywy.   U mnie sextet lamp mocy EL34 wytrzymuje 3-6 miesięcy grania   1000-2000 godzin. Mowa o Tungsolach. 

Bo w tym wzmaku na kanał sa po trzy lampy EL34. Połączone równolegle.

Dlatego ważne jest aby te trzy lampy miały równe parametry emisji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pmcomp napisał:

Bo w tym wzmaku na kanał sa po trzy lampy EL34. Połączone równolegle.

Dlatego ważne jest aby te trzy lampy miały równe parametry emisji.

No i właśnie jedną z tych trzech rozbłysła jak zarowka. Jak pisałem wzmacniacz zniósł to be problemu. Tylko nie wiem czy zawsze będzie tak to dobrze znosił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 19:04, piorasz napisał:

Ja podam konkretny przykład:

Płyta ze zdj poniżej. Jak wiecie gram na końcówkach w klasie D (o fuj). Ta płyta że zdjęcia jest konretnym przykładem jak może źle zagrać z klasą D. Ale...Daj świetny pre.. I co i gra jak live. Chcę tylko podpowiedzieć odnośnie FBI - nic więcej.

Granie geeeenielne. Prawdziwy live.

Genialna płytka, jakoś uciekła mi przy przesłuchiwaniu dyskografii Foreignera. Fajna realizacja i potwierdzam odczucia i emocje koncertu na żywo. Odsłuchane z Tidala, zamówione na CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Bo w tym wzmaku na kanał sa po trzy lampy EL34. Połączone równolegle.

Dlatego ważne jest aby te trzy lampy miały równe parametry emisji.

Zgadza się. Dodam ,że podobno ten wzmacniacz ma jakąś drobną wadę konstrukcyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Miroslav1 napisał:

….dlatego temat ''starego radia'' przegadamy w większym gronie  na Audio Show ? 

..odnośnie Hegla (jak u mnie się zaprezentował)  dobrze jakby się wypowiedział właściciel tego wzmacniacza czyli Damazy...

Mam wielką nadzieję że nie odwołają w tym roku AS... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Miroslav1 napisał:

….dlatego temat ''starego radia'' przegadamy w większym gronie  na Audio Show ? 

..odnośnie Hegla (jak u mnie się zaprezentował)  dobrze jakby się wypowiedział właściciel tego wzmacniacza czyli Damazy...

Co do Hegla H300 to na pewno było tak że źródło mu nie pasowało ale prądowo też nie dał rady bo grzał się jak piec a dźwięku tam nie było a basu w ogóle. Mieliśmy wrażenie że gra tylko średniotonowy i wysokotonowy. Ale żeby nie było że to kiepski wzmacniacz, bo słyszałem go na innych kolumnach i grał fajnie. Po prostu do tego systemu nie pasował. 

A co do tego starego radia to ja Grzesiowi powiedziałem że właśnie tak mają brzmieć Harbethy. I te Harbethy M30.1 z Heglem H360 u Grzesia mi się bardzo podobały. To po prostu kwestia gustu. Ja u mnie w mojej akustyce nie potrafiłem z Harbethami uzyskać tego efektu i uważałem że Harbethy u mnie grają nie tak jakbym tego chciał, nie grają jak Harbethy ? A Grzesiowi i Mircyskowi brzmienie Harbethów u mnie się podobało. A jak pojechaliśmy z Harbethami do Mircyska to usłyszałem tam brzmienie o które mi chodziło a jemu sie to nie podobało tak samo jak Grzesiowi. Tutaj wchodzimy na grząski teren. Chodzi o gust, a to jest temat bardzo delikatny. Każdy z nas inaczej słyszy. Nie wiem jaki słuch absolutny trzeba mieć żeby ogarnąć i zapamiętać wszystkie aspekty muzyki na żywo. Każdy z nas, jeden w większym, drugi w mniejszym stopniu., ogrania tylko jakiś fragment wszystkich aspektów muzyki na żywo. Np. ja zwróciłem uwagę że jak jestem w Operze to barwa dźwięku jest bardzo podobna do tej którą słyszę na Harbeth. Dźwięk jest lekko stłumiony jakby wydobywał się z szafy jakby właśnie grało stare radio i wyraźnie słychać drewno. Podobnie jest jak jestem w NOSPR ale tam dochodzi jeszcze oddech i przestrzeń. I ja tak to słyszę i to chce uzyskać u siebie w domu. Natomiast jak idę na koncert Rockowy gdzie instrumenty są wzmacniane przez prąd. To jest tak odległe od tego co słyszę na Harbethach że nawet nie ma sensu tego porównywać. I teraz ja jestem na koncercie i np któryś z was. Ja zwrócę uwagę na barwę i jeszcze tam parę aspektów a ktoś inny na energię i inne aspekty które są dla niego ważne a dla mnie nieistotne albo niezauważalne. I będziemy na tym samym koncercie czy tam na tej samej Operze i każdy z nas będzie chciał coś innego uzyskać w domu na sprzęcie. Dlatego uważam że naturalny i prawdziwy dźwięk dla każdego z nas będzie inny. Dla mnie Harbethy sa naturalne i grają tak jak ja to słyszę na żywo w Operze czy filharmonii lub na koncertach kameralnych. A dla kogoś kto lubi koncerty Rockowe a do tego bardzo prądowe brzmienie to będzie dźwięk daleki od naturalności. I potem są te kłótnie na temat brzmienia Harbethów. Oczywiście jest wiele więcej czynników związanych z naturalnością niż barwa czy te stare radio co dają Harbethy ale nie chodzi o to żeby to teraz opisywać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….mnie pozostaje tylko coś zagrać ? ...że FBI znakomicie sobie radzi z symfoniką czy ostrym rockiem to wiedziałem - dlatego wpierw sprawdziłem go na tej płycie....jest to chyba jeden z pierwszych lub pierwszy utwór jaki słuchałem na FBI.... 

….oczywiście proszę podejść z dystansem do tych filmików z YT ?  

 

….tak dla zabawy/porównania - teraz i88....jednak na żywo są większe różnice ? ...ale niech tam....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znam dobrze twoje brzmienie na Jadisie i mogę się jakoś odnieść do tych filmików. Oczywiście odnowsze się do różnic na tych filmikach. 

Na Krellu słychać od razu tranzystor. Dźwięk jest równy lekko osuszony i dla mnie jaśniejszy. Brzmi świetnie bo ta płyta jest ciężka do odtworzenia. Ale Jadis na tej płycie brzmi po prostu lepiej. Lepiej słychać przestrzeń i wokal jest naturalniejszy. Jeżeli chodzi o brzmienie gitary to już jest kwestia tego co pisałem wyżej. Dla jednego naturalniejsza będzie na Krellu a dla innego na Jadisie. Dla mnie gitara lepiej i naturalniej brzmi na Jadisie. Ale to tylko filmiki na YT także nie ma co brać tego na poważnie. Przyjadę posłucham na żywo to sie wypowiem na poważnie. Teraz to takie troszkę wróżenie z fusów ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, damazy napisał:

No znam dobrze twoje brzmienie na Jadisie i mogę się jakoś odnieść do tych filmików. Oczywiście odnowsze się do różnic na tych filmikach. 

Na Krellu słychać od razu tranzystor. Dźwięk jest równy lekko osuszony i dla mnie jaśniejszy. Brzmi świetnie bo ta płyta jest ciężka do odtworzenia. Ale Jadis na tej płycie brzmi po prostu lepiej. Lepiej słychać przestrzeń i wokal jest naturalniejszy. Jeżeli chodzi o brzmienie gitary to już jest kwestia tego co pisałem wyżej. Dla jednego naturalniejsza będzie na Krellu a dla innego na Jadisie. Dla mnie gitara lepiej i naturalniej brzmi na Jadisie. Ale to tylko filmiki na YT także nie ma co brać tego na poważnie. Przyjadę posłucham na żywo to sie wypowiem na poważnie. Teraz to takie troszkę wróżenie z fusów ?

 

 

...Damazy, masz słuch jak nietoperz ? ...na tyle precyzyjnie opisałeś te różnice że pierwszy dzień odsłuchów możemy sobie odpuścić - lepiej pójść z dziewczynami na Starówkę....na drugi dzień  (oczywiście na kacu) usłyszysz to co wcześniej napisałeś....,, typowy tranzystor,, ….,, dźwięk jaśniejszy,, ….. ,, wokal jest naturalniejszy,, ….. ,,gitara lepiej i naturalniej brzmi na Jadisie,, … też masz rację że płyta nie jest łatwa w odtworzeniu - niby nic, tylko wokal i gitara ale....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ira napisał:

Zgadza się. Dodam ,że podobno ten wzmacniacz ma jakąś drobną wadę konstrukcyjną.

Grałem na tym wzmaku (Unison Research S6 pierwsza wersja) kilka ładnych lat.

 

s6_b.jpg?fit=400,300&ssl=1

 

Dobre ECC82 jako sterujące, u mnie Siemens ze srebrną anodą, do tego RFT EL34 i wymienione kondensatory sprzęgające i wyjściowe oraz w katodach i ... na prawdę było bardzo dobrze. Wymiana kondów zdjęła koc z tego wzmaka.

Jesli komus się uda wyszperac warto też załozyć EL34 Tesla. Wszystkie inne z nowych produkcji ... szkoda zachodu. Żadne EH, żadne Sovteki, żadne Chinole. Przewaliłem ich sporo. Tylko to co napisałem. Sterująca moża dobrać swoje brzmienie, na szczęście ECC82 nie kosztują majatku.

Jesli ktoś ma ochotę mam RFT EL34 sparowane. Zastrzegam, że nie będzie tanio.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Unisona S6 pierwszą wersję. Świetny wzmacniacz. A jak dobierze sie do niego odpowiednie kolumny i źródło to za relatywnie małe pieniądze można mieć zestawik który będzie brzmiał już na dobrym poziomie. 

Zresztą czego ta ja nie miałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison S6 nawet fajnie grał z Dynaudio ? -> zresztą ja go kiedyś jeszcze kupię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Mam wielką nadzieję że nie odwołają w tym roku AS... ? 

….też mam taką nadzieję - jest jeszcze jedna kwestia o przegadania - kartonowy bas ? 

….może kiedyś zrzucimy się wszyscy na jakiś pokój i każdy z nas coś przytarga....ja FBI, Mircysko ma fajne kolumny i Cd, Ty i Damazy coś dorzucicie i będzie  super....jeżeli nie będziemy mieć dźwięku wystawy to chociaż pod względem odwiedzin może być rekordowo ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę jak dorzucimy do tego dobry alkohol to będą tłumy.... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy na tych  filmikach to słychać  ale na i88 jest niżej i ciemniej niż na FBI.... zarazem też  na lampie jest  więcej detalu/informacji.... ale trzeba mieć na uwadze że do i88 są podłączone lepsze kable ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Meloman napisał:

Może jakieś inne próbki poza brzdąkaniem? ?

Już kiedyś zwróciłem na to uwagę.  Widocznie kolumny za 50 tysięcy potrafią zagrać tylko wokalik i gitarkę lub skypeczki solo. Najważniejsze, że właściciel zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Już kiedyś zwróciłem na to uwagę.  Widocznie kolumny za 50 tysięcy potrafią zagrać tylko wokalik i gitarkę lub skypeczki solo

Proponuję nagrać to brzdąkanie na swoim sprzęcie i wrzucić filmik na forum. Jakiś wokalik gitarkę lub skrzypeczki ?

Dla mnie skrzypce to instrument bardzo trudny do odtworzenia na sprzęcie audio. Na żywo skrzypce brzmią bajecznie. Bardzo emocjonalnie. Ciepło i rozdzielczo. Gładko i ostro. Najlepsze skrzypce słyszałem na cebulach MBL a. Łatwo napisać o brzdąkaniu ale takie brzdąkanie potrafi dużo powiedzieć o sprzęcie. Właśnie takie skrzypce na sprzęcie audio mogą zabrzmieć pięknie i mogą też tak zabrzmieć że będzie krew z uszu i nawet świetna muzyka tego nie uratuje. Zresztą uważam że dużo ludzi właśnie dlatego nie lubi klasyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….co prawda w tym wątku piszemy o wszystkim ale jednak głównym bohaterem jest lampa/tranzystor a nie kolumny.....jeżeli będę potrzebował kolumn do ''wszystkiego'' to kupię s16hz natomiast moje skrzynie dają mi tyle satysfakcji i radości że nie zerkam na inne....

….te filmiki pokazują pewne różnice między lampą a tranzystorem (oczywiście trzeba do tego podchodzić z przymrużeniem oka)  ale  o to mi chodziło....

@MrSalieri może wrzuć filmik gdzie jest ten  ''wokalik'' i  ''gitarka '' a ja wrzucę każdy inny utwór który napiszesz - jeżeli nie będę miał tej płyty to pożyczę....śmiało dawaj ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Miroslav1 napisał:

….te filmiki pokazują pewne różnice między lampą a tranzystorem (oczywiście trzeba do tego podchodzić z przymrużeniem oka)  ale  o to mi chodziło....

To nie do końca tak. Po pierwsze nagrywasz zwykłym telefonem (wiem, wiem - iPhone, ale jakoś nie jestem posikany) co w mojej ocenie dyskwalifikuje cokolwiek do oceny jeżeli chodzi o jakość brzmienia.

Odsłuchałem wszystkie cztery z ostatnich filmików tutaj prezentowanych. Z komórki i z komputera na głośniczkach brzmi to tragicznie. Podpiąłem więc do komórki dobrej klasy słuchawki i jest o niebo lepiej, ale nadal wszystko jest dalekie od ideału. Np. w #438 dla mnie wokal jest nie do przyjęcia, dużo gorszy niż w Twojej prezentacji #433. Pod względem oceny "przestrzenności" brzmienia to najbardziej podobał mi się ten z #439, ale tu znowu były ciepłe buły.

Okej - pomyślałem, że sam zrobię test i nagram jakąś muzę u siebie telefonem. Odtwarzam z telefonu i oczywiście jest tragedia. Podłączam te same słuchawki i znowu jest o niebo lepiej. Ale co zaskakujące - wokal, mimo, że to był jakiś utwór z płyty Rush brzmi zdecydowanie czyściej niż to co tutaj. Skąd taka różnica zastanawiam się? Rozumiem - wstęga zawsze robi dobrą robotę, ale żeby aż tak? No więc wrzucam filmik z komórki na prywatne konto YT. Odsłuchuję i … Dostaję praktycznie to samo. Pojawia się więc drugie ograniczenie - kompresja, z jaką YT zapisuje u siebie filmiki.

PODSUMOWANIE: Ostatecznie to co słychać na YT nie ma nic wspólnego nawet z tym co zarejestrowała komórka, nie mówiąc już o tym co słychać "na żywo".

Tym samym ocena kolegi @damazy to powielanie raczej stereotypów niż prawdziwa ocena (bez urazy oczywiście). Dla mnie te filmy są nic nie warte.

Oczywiście nie zgodzę się też z opinią @MrSalieri, bo jak dla mnie dobry sprzęt powinien odtwarzać prawidłową barwę instrumentu, ale być też przejrzysty, dynamiczny, klarowny. Do testów więc dobrze użyć i plumkania, ale koniecznym będzie ten posłuchać jakiegoś dobrze nagranego rocka (posłuchać jak system radzi sobie z separacją). No i koniecznie coś symfonicznego, z dużą dynamiką.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2020 o 22:10, damazy napisał:

Co do Hegla H300 to na pewno było tak że źródło mu nie pasowało ale prądowo też nie dał rady bo grzał się jak piec a dźwięku tam nie było a basu w ogóle. Mieliśmy wrażenie że gra tylko średniotonowy i wysokotonowy. Ale żeby nie było że to kiepski wzmacniacz, bo słyszałem go na innych kolumnach i grał fajnie. Po prostu do tego systemu nie pasował. 

A co do tego starego radia to ja Grzesiowi powiedziałem że właśnie tak mają brzmieć Harbethy. I te Harbethy M30.1 z Heglem H360 u Grzesia mi się bardzo podobały. To po prostu kwestia gustu. Ja u mnie w mojej akustyce nie potrafiłem z Harbethami uzyskać tego efektu i uważałem że Harbethy u mnie grają nie tak jakbym tego chciał, nie grają jak Harbethy ? A Grzesiowi i Mircyskowi brzmienie Harbethów u mnie się podobało. A jak pojechaliśmy z Harbethami do Mircyska to usłyszałem tam brzmienie o które mi chodziło a jemu sie to nie podobało tak samo jak Grzesiowi. Tutaj wchodzimy na grząski teren. Chodzi o gust, a to jest temat bardzo delikatny. Każdy z nas inaczej słyszy. Nie wiem jaki słuch absolutny trzeba mieć żeby ogarnąć i zapamiętać wszystkie aspekty muzyki na żywo. Każdy z nas, jeden w większym, drugi w mniejszym stopniu., ogrania tylko jakiś fragment wszystkich aspektów muzyki na żywo. Np. ja zwróciłem uwagę że jak jestem w Operze to barwa dźwięku jest bardzo podobna do tej którą słyszę na Harbeth. Dźwięk jest lekko stłumiony jakby wydobywał się z szafy jakby właśnie grało stare radio i wyraźnie słychać drewno. Podobnie jest jak jestem w NOSPR ale tam dochodzi jeszcze oddech i przestrzeń. I ja tak to słyszę i to chce uzyskać u siebie w domu. Natomiast jak idę na koncert Rockowy gdzie instrumenty są wzmacniane przez prąd. To jest tak odległe od tego co słyszę na Harbethach że nawet nie ma sensu tego porównywać. I teraz ja jestem na koncercie i np któryś z was. Ja zwrócę uwagę na barwę i jeszcze tam parę aspektów a ktoś inny na energię i inne aspekty które są dla niego ważne a dla mnie nieistotne albo niezauważalne. I będziemy na tym samym koncercie czy tam na tej samej Operze i każdy z nas będzie chciał coś innego uzyskać w domu na sprzęcie. Dlatego uważam że naturalny i prawdziwy dźwięk dla każdego z nas będzie inny. Dla mnie Harbethy sa naturalne i grają tak jak ja to słyszę na żywo w Operze czy filharmonii lub na koncertach kameralnych. A dla kogoś kto lubi koncerty Rockowe a do tego bardzo prądowe brzmienie to będzie dźwięk daleki od naturalności. I potem są te kłótnie na temat brzmienia Harbethów. Oczywiście jest wiele więcej czynników związanych z naturalnością niż barwa czy te stare radio co dają Harbethy ale nie chodzi o to żeby to teraz opisywać ?

Fajny opis,ja bym inaczej sformułował wnioski. Harbeth gra naturalnie,czyli prawidłowo odtwarza dźwieki,które wystepują na naszej planecie,dlatego tak dobrze reprodukuje muzykę wyprodukowaną w operze i w np NOSPR,to dlatego jak słuchasz tej muzyki na żywo,przypomina Ci ona granie z Harbeths-mam tak samo,natomiast koncerty rokowe,to z malymi wyjątkami same zniekształcenia i Harbeth tak je odtwarza,nie jest to zatem wina ani Harbeths,ani sprzętu. Zniekształcenia nie są naturalne i nie wystepują jako takie w przyrodzie a Harbethy po prostu to obnażają ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meloman, nawet nie mam co komentować bo we wszystkim się zgadzam....

jeszcze jeden mocny zintegrowany zestaw u Damazego 

 

 

...zawsze jak wrzucam jakiś filmik to staram się napisać żeby podchodzić z dystansem do takich YT ''odsłuchów''...poza tym że wątek jest trochę ciekawszy takie filmiki niewiele lub nic nie wnoszą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   nie twierdzę że Damazy to drugi Martin Scorsese ? ale chłopaczyna nagrał trochę tych filmików    ….. jest to tylko niewielka namiastka gratów które miał....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.