Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chicago napisał:

> damazy

Czy masz jeszcze No.512?

Niestety nie mam. Miałem go parę dni na posłuchanie. Jak był do kupienia to nie miałem kasy. A kurcze żałuje bo to wybitne źródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

….też myślę że Octave może się dobrze wpasować do Harbs  ......miałeś jakąś integrę Octave na ''warsztacie'' ?  ....tam są lampy KT150?

Miałem u siebie na przymiarki do testów Octave V40kę i V70kę ale nie udało mi się ich spiąć tak by uzyskać w pełni satysfakcjonujący mnie system, więc nigdy nie zrobiłem z tego żadnego artykułu.

Nie można lubić wszystkiego i nie można się wszystkim podniecać, akurat taka szkoła grania jaką prezentuje Octave to nie do końca moja bajka. Są to dobre sprzęty, od strony technicznej i braku awaryjności wyśmienite wręcz, ale mając iść drogą Octave, to wolałbym chyba tranzystor typu Krell czy ML. Jeśli szukać pewniaków to kolumny do Dynaudio pasują i to w ciemno można polecać, do Octave.  

W 40tce i 70tce siedzą do wyboru KT88, EL34, 6550 lampy. Osobiście wyżej cenie KT120 i KT150 od 88ek. 

Natomiast to co z Octave na prawdę bardzo pozytywnie zapisało się w pamięci to Octave V16SE - ale to trochę inna bajka. 

Do Harbetha będą pasować bardziej niż Unison moim zdaniem. Ale jak miałbym sam wybierać to wspomniany wyżej Leben CS1000 będzie pasował zdecydowanie najlepiej wg mnie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastik1989 nie do końca się z tobą zgodzę że Octave można polecić w ciemno do Dynaudio ...

Poszczególne modele Dynaudio grają mimo wszystko różnie, ja miałem u siebie Octave V70se i Dynaudio Contour 1.4LE i jak sam ładnie napisałeś ja również nie byłem w stanie uzyskać satysfakcjonującego dźwięku, dla mnie było za ostro, za dużo góry i ... wówczas wróciłem do H360  ?

Z Harbeth myślę że można spróbować Octave ale koniecznie przesłuchać dłużej, nie koniecznie na oryginalnych lampkach.

Osobiście wolę Unisona i łączę na przemian z P3esr i Contour 1.4LE .... choć i to nie jest idealne połączenie, nie jest to petarda rodem z tranzystora, gra nieco jaśniej (czytelniej) niż H360 to ma piękne wybrzmienia i o dziwo jest nawet fajna (emocjonująca) średnica ?

Sporo kompromisów ale cóż na tym nie skończy się moja przygoda z audio, jest fajnie ale też szukam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Koledzy za zainteresowanie moim zapytaniem.
Ciesze się,że trafiłem na ten wątek
Z tego co widzę to większość z was poleca lampy Kt150
Na tą chwile do Shl5 do przesłuchania są:

Integry:
ARC Vsi75
Octave V70se/v80se
Line magnetic LM 805
Jadis i-50
——-
Wzmacniacze mocy:
Leben cs 1000p
Octave re320


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...życzę by jeden z tych wzmacniaczy  zagościł u Ciebie na stałe - to będzie oznaczać że nasze pisanie przydało się do czegoś ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa lista wzmacniaczy, grających różnie / na swój sposób, myślę że śmiało będzie można wyłonić taki który przypadnie do gustu ?

Oczywiście po każdym odsłuchu zachęcam do napisania kilku słów, przemyśleń w tym wątku .... ?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Octave i kt150 to raczej nie V70se bo to trochę na siłę. Jeśli budżet puszcza to 320 będzie właściwym kierunkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Octave i kt150 to raczej nie V70se bo to trochę na siłę. Jeśli budżet puszcza to 320 będzie właściwym kierunkiem.

dupuszcza;), dziękuje za sugestie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
...życzę by jeden z tych wzmacniaczy  zagościł u Ciebie na stałe - to będzie oznaczać że nasze pisanie przydało się do czegoś  

Dzięki, to pewne jak w banku i to myśle w przeciągu 3-4 mcy podziele sie wrażeniami.
Dzięki,że założyłeś taki fajny temat, ciekawie się to czytało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to pewne jak w banku i to myśle w przeciągu 3-4 mcy podziele sie wrażeniami.
Dzięki,że założyłeś taki fajny temat, ciekawie się to czytało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

706078966aa0b8524777cd2caaf8046a.jpg
Naprawdę ciężko będzie mi się z nim rozstać.;(
Ps
Polecam płytkę, wydanie sacd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zetpe napisał:

Integry:
ARC Vsi75
Octave V70se/v80se
Line magnetic LM 805
Jadis i-50
——-
Wzmacniacze mocy:
Leben cs 1000p
Octave re320

Same świetne wzmacniacze życzę żeby Ci któryś podpasował. 

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem dzielonek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zetpe napisał:


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naprawdę ciężko będzie mi się z nim rozstać.;(
Ps
Polecam płytkę, wydanie sacd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jimmy Cobb i o to w tym całym audiocyrku chodzi-świetna płyta. Jeszcze jedna podpowiedź,przemyśl temat wymiany wzmacniacza,skoro tego pozbędziesz się z ciężkim sercem...czasem niewarto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie piszecie o muzyce;-)

Octave polecam  końcówkę 290 - z Dynkami Special one robiła co chciała...

a do Mirka to muszę wpaść, choć nie wiem czy mnie jeszcze pamięta.... i zaprosi, ale FBI to poważny powód do wizyty;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety Accu E380 wrócił już do właściciela ,po dwóch dniach odsłuchów. Zdecydowanie i z pełnym przekonaniem lampa!!! Słucham Unisona od 5lat, chyba się już uzależniłem od dźwieku baniek i póki co wyleczyłem od tranzystora, bo szczerze mówiąc chodziła mi po głowie zmiana na coś, co zastąpi ten dźwięk i nie będzie wymagało zachodu z lampami, ich wymianą czy też wygrzewaniem. 
Z przyjemnością wróciłem do swojego Unisona, a właściciel Accu, a kupił go w ciemno,  był co nieco zdziwiony. 
Szczerze mogę przyznać,że Accu był lepszy jeżeli chodzi o filharmonie. Dużo lepiej kontroluje głośniki i gra szczegółowiej. 
 Unison przy dużych składach się rozjeżdża,  brakuje separacji poszczególnych instrumentów.  To wzmak  idealny do jazzu , bluesa,  vocalu, małych składów, do tzw plumkania. Do słuchania godzinami bez zmęczenia, do odstresowania po ciężkim dniu pracy.
 
Bardzo ładny zestaw. U mnie unisona s9 "wygryzl" tranzystor karan ka I 180mk2. I jakoś przestałem tęsknić za lampą
Tylko właśnie zależy co kto słucha. Do plumkania unison bedzie super, do mniej ambintej i szybszej muzy to jednak karan lepiej sie nadaje, nadąża za nia i nie zlewa niczego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, wit-told napisał:

fajnie piszecie o muzyce;-)

Octave polecam  końcówkę 290 - z Dynkami Special one robiła co chciała...

a do Mirka to muszę wpaść, choć nie wiem czy mnie jeszcze pamięta.... i zaprosi, ale FBI to poważny powód do wizyty;-)

 

….ta 290 jest na allegro za 12tys - wiec nie tak drogo, jeszcze pre i mamy super zestaw....

Witek, nie zapominam o kolegach.....oczywiście że spotkamy się u mnie....może teraz skrobnij coś  w temacie wątku …..lampa czy tranzystor...jako zawodowy pianista jak to widzisz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jimmy Cobb i o to w tym całym audiocyrku chodzi-świetna płyta. Jeszcze jedna podpowiedź,przemyśl temat wymiany wzmacniacza,skoro tego pozbędziesz się z ciężkim sercem...czasem niewarto.

Wiesz, może i nie warto,ale jestem uzależniony od filharmonii, czasem nawet myślę ,że mogłbym tam pracować jako np.bileter;)
Niestety UR 6, mimo ,że jest to świetny wzmak do jazzu, nie nie radzi sobie z poważną. Po przyjściu z koncertu, chciałbym się dobić jakimś Bachem, czy też Griegiem, a tu niestety ...no nie gra, rozłazi się,nie słychać poszczególnych składów.
Dlatego głównie decyzja o zmianie i to myślałem poważnie o tranzystorze, tak dla świętego spokoju.
Byłem napalony na Accu. Całe szczęscie trafił mi sie e380 do odsłuchu. I co prawda filharmonia to już było blisko , ale reszta to bez życia, przestrzenii, bez emocji. Po prostu tylko prawidłowo grało.
Z wielką przyjemnością przełączyłem kolumny na Unisona.
Co z tego,że tranzystor i CD wg. Marka Leśniewicza „Domowe Systemy Audio” to idealne źródło dźwięku, najbardziej neutralne.
Dla mnie! „prawdziwsza” jest lampa i ... gramofon, chociaż ostatnio zrezygnowałem dla niego na rzecz sacd, bo te trzaski i całe te mycie, ustawianie mnie irytowało i zabierało czas.
Sacd to substytut, kompromis.
Ba, to nasze hobby to jeden wielki kompromis.
Myśle, że czasem wrócę też i do winyli, jak będe miał więcej czasu na te wszystkie zabiegi z nim związane.
Najlepiej to by było mieć dwa wzm. i dwie pary kolumn, ale sztuką jest tak zgrać jeden system,żeby grał różną muze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, stecko napisał:

Bardzo ładny zestaw. U mnie unisona s9 "wygryzl" tranzystor karan ka I 180mk2. I jakoś przestałem tęsknić za lampąemoji16.png
Tylko właśnie zależy co kto słucha. Do plumkania unison bedzie super, do mniej ambintej i szybszej muzy to jednak karan lepiej sie nadaje, nadąża za nia i nie zlewa niczego...

…..i to jest fajne w tej zabawie....jeden przechodzi z lampy na tranzystor drugi na odwrót ;-)….robiłeś jakieś porównanie Karana do innych wzmacniaczy?.....mile widziane kilka słów ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Miroslav1 napisał:

.ta 290 jest na allegro za 12tys - wiec nie tak drogo, jeszcze pre i mamy super zestaw....

Witek, nie zapominam o kolegach.....oczywiście że spotkamy się u mnie....może teraz skrobnij coś  w temacie wątku …..lampa czy tranzystor...jako zawodowy pianista jak to widzisz ? 

Cena dobra,

wiem, że nie zapominasz i pamiętam jak u Ciebie miło;-)

dobrze jest na dobry tranzystor poświecić dobrą lampą - wtedy wszystko lepiej widać;-)))))

a widzę coraz gorzej - SKS dopada...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
…..i to jest fajne w tej zabawie....jeden przechodzi z lampy na tranzystor drugi na odwrót ;-)….robiłeś jakieś porównanie Karana do innych wzmacniaczy?.....mile widziane kilka słów  
Przed karanem z takich "metkowych" mialem tylko wlasnie unisona s9, roksan platinum (dzielonka), leema tucana I i II, MF A300 pre+power i coplanda dzielonke csa515 i pre bodajże cva 306. Z tych wszystkich najbardziej uniwersalny, tzn grający każdy gatunek conajmniej przyzwoicie jest wlasnie karan. Zaraz na nim roksan platinum. Chetnie bym sprawdził ponownie coplanda. Mam sentyment do niego. To byla moja pierwsza dzielonka.

Co do S9 - naprawdę fajny wzmak, super barwa. Wydawało mi się , że gra wszystko dobrze. Jednak po podłączeniu trana, czuć było , że s9 nie nadąża za bandami typu metallica, depeche mode, nirvana itp. Takie slow motion sie robilo. Bas sie jednak trochę gubil, robil się pogrubiony i miał mniej wybrzmien. Ale i tak bylem nim mocno zauroczony. Na plus rowniez lampy mocy - produkuje tylko svetlana i tyle. Nie ma zamienników, problem z głowyNie bedzie korcic na zmiany.
Lampy sterujace po 2 na kanal, także tu już pociągnie troche za jakies NOS'y.

Klimat był...78b3aa0ca8376513e0a2a6c25b25634f.jpge96071eef91be8684832f320a8e85498.jpg

...no i 50kg. Złodziej nie da rady z nim uciekać w pojedynkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wit-told napisał:

Cena dobra,

wiem, że nie zapominasz i pamiętam jak u Ciebie miło;-)

dobrze jest na dobry tranzystor poświecić dobrą lampą - wtedy wszystko lepiej widać;-)))))

a widzę coraz gorzej - SKS dopada...

 

….kluczysz, ale nie naciskam ? ….dobrze pamiętam że miałeś lub przymierzałeś się do Krella?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystory są mniej wybredne jeżeli chodzi o kolumny.

z lampami to już trzeba trafić ?

inna kwestia to czego i jak się słucha..jak ma być głośno i z przytupem..albo analitycznie..albo rzewnie i od serca.

Jest wiele aspektów pozornie łatwego wyboru.

dla mnie,na dzisiaj tranzystor gra jakoś tak kwadratowo ?

ale podobno ,charakter co dekadę się zmienia.

lubię detal,spokój i jedwabiście gładką prezentację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przed karanem z takich "metkowych" mialem tylko wlasnie unisona s9, roksan platinum (dzielonka), leema tucana I i II, MF A300 pre+power i coplanda dzielonke csa515 i pre bodajże cva 306. Z tych wszystkich najbardziej uniwersalny, tzn grający każdy gatunek conajmniej przyzwoicie jest wlasnie karan. Zaraz na nim roksan platinum. Chetnie bym sprawdził ponownie coplanda. Mam sentyment do niego. To byla moja pierwsza dzielonka.

Co do S9 - naprawdę fajny wzmak, super barwa. Wydawało mi się , że gra wszystko dobrze. Jednak po podłączeniu trana, czuć było , że s9 nie nadąża za bandami typu metallica, depeche mode, nirvana itp. Takie slow motion sie robilo. Bas sie jednak trochę gubil, robil się pogrubiony i miał mniej wybrzmien. Ale i tak bylem nim mocno zauroczony. Na plus rowniez lampy mocy - produkuje tylko svetlana i tyle. Nie ma zamienników, problem z głowyNie bedzie korcic na zmiany.
Lampy sterujace po 2 na kanal, także tu już pociągnie troche za jakies NOS'y.Klimat był...78b3aa0ca8376513e0a2a6c25b25634f.jpge96071eef91be8684832f320a8e85498.jpg
...no i 50kg. Złodziej nie da rady z nim uciekać w pojedynkę

Piękny!, ciepełko jak z kominka , szkoda że nowe Unisony S6 i S9 już nie mają drewienka i takiego wyglądu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mają drewienka  ? poniżej aktualny S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie sprawiłem lampy ECC82 Jan Philips i teraz testuje ? Na pierwszy moment jest pozytywnie. Zrobiło się przyjemniej i wysokie tony są jakby bardziej przejrzyste. Takie troszkę bardziej metalowe ? Nie słyszę jakieś tam poprawy audiofilskiej ale jest po prostu przyjemniej. Ale to jest pierwszy dzień także może jeszcze się coś tam poprawi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak nie mają drewienka   poniżej aktualny S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

79a146ae88532d5421d7db113dbe0484.jpg
Miałem na myśli tę wersje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zetpe napisał:


Wiesz, może i nie warto,ale jestem uzależniony od filharmonii, czasem nawet myślę ,że mogłbym tam pracować jako np.bileter;)
Niestety UR 6, mimo ,że jest to świetny wzmak do jazzu, nie nie radzi sobie z poważną. Po przyjściu z koncertu, chciałbym się dobić jakimś Bachem, czy też Griegiem, a tu niestety ...no nie gra, rozłazi się,nie słychać poszczególnych składów.
Dlatego głównie decyzja o zmianie i to myślałem poważnie o tranzystorze, tak dla świętego spokoju.
Byłem napalony na Accu. Całe szczęscie trafił mi sie e380 do odsłuchu. I co prawda filharmonia to już było blisko , ale reszta to bez życia, przestrzenii, bez emocji. Po prostu tylko prawidłowo grało.
Z wielką przyjemnością przełączyłem kolumny na Unisona.
Co z tego,że tranzystor i CD wg. Marka Leśniewicza „Domowe Systemy Audio” to idealne źródło dźwięku, najbardziej neutralne.
Dla mnie! „prawdziwsza” jest lampa i ... gramofon, chociaż ostatnio zrezygnowałem dla niego na rzecz sacd, bo te trzaski i całe te mycie, ustawianie mnie irytowało i zabierało czas.
Sacd to substytut, kompromis.
Ba, to nasze hobby to jeden wielki kompromis.
Myśle, że czasem wrócę też i do winyli, jak będe miał więcej czasu na te wszystkie zabiegi z nim związane.
Najlepiej to by było mieć dwa wzm. i dwie pary kolumn, ale sztuką jest tak zgrać jeden system,żeby grał różną muze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie będę wypisywał truizmów,że filharmonii do domu nie przeniesiesz,bo Ty to wiesz,ale po tym wpisie przyszło mi do głowy,żebyś koniecznie wypożyczył na odsłuch Luxmana 505uxII,lub 507. To może być to. To są doskonale zbudowane wzmacniacze,w gratisie masz wysokiej jakości stopień MM/MC ja Luxa łączę z Harbeth,początkowo z shl plus,obecnie z ogromną przyjemnością z C7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Luxmana l505ux. Niestety pogoniły go moje obecne monobloki na Nc500 w D klasie. Mój Luxman, choć grał bardziej lampowo przegrał z lepszą separacją, basem oraz sceną z Nc500. To wszystko z moimi obecnymi JBL l100 century. Nie żałuję tego kroku ani przez chwilę. Łeb w łeb porównywaliśmy z kolegą również Luxmana l505ux z l505ux II. Ten drugi miał lepszą rozdzielczość, był bardziej detaliczny ale z kolei nie grał już tak lampowo jak wersja pierwsza. Dźwięk był również rozjaśniony w porównaniu do poprzednika. W tym samym czasie porównywaliśmy Luxmana (wersję pierwszą) do Line Magnetic LM-805 na lampach 2x300B jako drivery i 2x805 jako lampy mocy. Sygnałowe to 2x6SN7 i jedna 6SL7. Kolumny to 4 drożne Pilot Concorde. Luxman choć bardzo dobrze sobie poradził to czar z LM pokazał kto tu rządzi. Oczywiście to znów zupełnie inne granie niż z moich NC500, które sobie cenię w moim systemie. Z Herbatnikami trzeba by to po prostu sprawdzić.

 

P. S.

Luxman może zagrać lepiej niż accuphase. Porównanie kilkoma starszymi modelami pokazało, że był lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zetpe napisał:


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Miałem na myśli tę wersje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam tę wersję  i ten front to czarne drewienko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zetpe napisał:


Dla mnie! „prawdziwsza” jest lampa i ... gramofon, chociaż ostatnio zrezygnowałem dla niego na rzecz sacd, bo te trzaski i całe te mycie, ustawianie mnie irytowało i zabierało czas.
Sacd to substytut, kompromis.
 

Jakie trzaski? Nalezy kupowac plyty w stanie M lub NM. Czasem coś pyknie.

Jakie mycie? Myjesz raz po zakupie i wsadzasz do odpowiedniej, dobrej koszulki np. Nagaoka. I po sprawie. Nastepne mycie po 5-10u odsluchach jak potrzeba.

Jakie ustawianie? Kalibrujesz ustawienie wkładki raz na zawsze dopóki jej nie zmienisz. Chyba ze jestes taki maniakiem zeby VTA ustawiać do każdej płyty.

 

Za to z tym kompromisem i substytutem to sie zgodzę ? .

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

Ty to wiesz,ale po tym wpisie przyszło mi do głowy,żebyś koniecznie wypożyczył na odsłuch Luxmana 505uxII,lub 507.

Luxman 507 ux do Harbethów SHL5 to wybór świetny. Słuchaliśmy z Grześkiem i obydwoje stwierdziliśmy że gra świetnie. Chociaż nasze gusta sie różnią to jak coś jest dobre to łączymy się w opinii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, stecko napisał:

Przed karanem z takich "metkowych" mialem tylko wlasnie unisona s9, roksan platinum (dzielonka), leema tucana I i II, MF A300 pre+power i coplanda dzielonke csa515 i pre bodajże cva 306. Z tych wszystkich najbardziej uniwersalny, tzn grający każdy gatunek conajmniej przyzwoicie jest wlasnie karan. Zaraz na nim roksan platinum. Chetnie bym sprawdził ponownie coplanda. Mam sentyment do niego. To byla moja pierwsza dzielonka.

Co do S9 - naprawdę fajny wzmak, super barwa. Wydawało mi się , że gra wszystko dobrze. Jednak po podłączeniu trana, czuć było , że s9 nie nadąża za bandami typu metallica, depeche mode, nirvana itp. Takie slow motion sie robilo. Bas sie jednak trochę gubil, robil się pogrubiony i miał mniej wybrzmien. Ale i tak bylem nim mocno zauroczonyemoji106.png. Na plus rowniez lampy mocy - produkuje tylko svetlana i tyle. Nie ma zamienników, problem z głowyemoji16.pngNie bedzie korcic na zmiany.
 

Miałem podobne wrażenia z odsłuchów UR S6 (nowa wersja). Do tego dla mnie grał takim napompowanym dźwiękiem, wg mnie było to mało naturalne. Być może na innych lampach zagrałby lepiej. Zostałem przy tranzystorowej końcówce Dayensie Ecstasy IV + Cary Audio Slp98. Wcześniej Tucana II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.