Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

….jeżeli chodzi o mnie to kable  traktuję  poważnie....od kilku godzin słucham WILE TON 2020 najnowsza wersja XLR ….ale o tym za chwilę....gdy kupiłem FBI  miałem cichą nadzieję że kable nie będą tak istotne dla tego wzmacniacza jak w lampie - po wymianie sieciowego okazało się już inaczej....dziś po kilku godzinach (pierwsze wrażenie) mogę powiedzieć dwa zdania - FBI jest czuły/wrażliwy na kable i drugie - czekałem na taki kabel....jest ten detal którego mi brakowało i dostałem większą energię grania,  Cardas w takim wymierzę nie potrafił tego przekazać....jest tak zajebista energia grania że FBI zyskał na  wymianie kabli ...słabe wzmacniacze gdy robimy  głośno (oczywiście nie wszystkie) ale w większości drą ryja....z FBI jest inaczej....gdy robię głośno to narasta energia - to tak jakby na koncercie zbliżać się do sceny....im więcej energii tym bliżej sceny ? żeby za bardzo nie przynudzać o kablach to może tyle...jutro coś jeszcze  skrobnę  ? teraz w temacie wątku....

@krzyżak, robiłeś jakieś porównania FBI z innymi wzmacniaczami - oczywiście u siebie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piorasz napisał:

Zrobiło mi się cholernie smutno. I myślę jakby to napisać aby trolli nie wybudzić.. Wy tak na poważnie z tymi kablami?
Nie to, że kable nie mają wpływu... Ale jeśli jest niedobór lub nadmiar zakresu to żaden kabel tago nie załatwi. Panowie!
Nie będę się tu rozpisywać bo sami doświadczeni audiofile tutaj są. Ale... Nie odpowiadajcie... Pomyślcie sobie tylko w duchu... Zresztą jestem przekonany, że wielu z Was już nieraz myślało. I wielu z Was wie co chcę powiedzieć. Miroslav1 kilka postów napisał wyraźnie gdzie leży problem. W akustyce. Szkoda, jednak że trzeba czytać między wierszami i ten raczkujący audiofil się w tym nie za bardzo połapie bo zostało to napisane taki sposób aby się nikomu nie narazić.
Sorry Panowie ale nie mogłem się powstrzymać ?

Niepotrzebnie, wywołałem tą dyskusje o kablach i może się źle wyraziłem. Mity magnum są delikatnie dopalone na basie w poprzednim pokoju było to dla mnie wskazane, teraz  jednak juz nie . Mirek spytał się o kable i tyle . Aby była jasność  w 98 % materiału muzycznego nie ma problemu, ale  są takie kawałki , że zaczęło mi to przeszkadzać. Akustyka jest u mnie ok.....  może za głośno słucham ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak te Cardasy Ci się spisują z Unisonkiem? 

Kabelki pożyczyłem od szwagra.
Chcę je posłuchac 2-3 dni i z powrotem włączyć swoje q ultra blacki2. Będe mógł więcej napisać.(napisze).Ale kurcze muszę przyznać ,że są bardzo .... muzykalne, mam zestaw plyt z utworami do testowania, a płyt nie chce mi sie przełączać tylko słuchać.
Zwariować można.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bokun napisał:

A jaka jest cena detaliczna tego kabelka? To chyba nie jest tajemnica, bo nie pytam o rabaty ?

4tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Aby była jasność  w 98 % materiału muzycznego nie ma problemu, ale  są takie kawałki , że zaczęło mi to przeszkadzać.


No to ja nie widzę żadnego problemu. Są takie kawałki, które tak będą grać i nic nie zrobisz. Oczywiście u kogoś innego te same kawałki, które u Ciebie źle grają mogą dobrze zagrać. Ale te inne, które grają u Cibie dobrze u kogoś innego już tak dobrze nie zagrają. I tak w kółko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



….jeżeli chodzi o mnie to kable  traktuję  poważnie....
 


No i bardzo dobrze. Każdy, doświadczony i szanujący się audiofil powinien mieć takie podejście. Chodzi tylko o to żeby kabel nie miał wad konstrukcyjnych i miał bardzo dobrą przewodność. Rodzaj przewodnika, przekrój oczywiście też ma znaczenie i jego dopasowanie do sprzętu. To wszystko jest prawda. Źle zrobiony kabel nawet ten markowy (wiem bo widziałem) potrafi po kilku miesiącach zasniedzieć i dupa zbita. Wtyki mają również ogromne znaczenie. Mają solidnie przylegać do gniazd a nie chybotać się na lewo i prawo. Mają być wykonane z dobrego materiału przewodzącego. Gdy już powyższe warunki są na najwyższym poziomie możemy pomyśleć o rodzaju przewodników (nie żadko ich mieszanie) To te najczęściej wpływają na drobne niuanse brzmieniowe ale nie mają aż tak ogromnego wpływu jak reszta systemu i akustyka pomieszczenia.
To tak w ogromnym skrócie. Nie chcę psuć wątku ani też nie mam czasu i ochoty dziś o tym pisać.
Na temat kabli chętnie pogadam podczas spotkania, gdy do niego kiedyś dojdzie. A jest o czym gadać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bokun. Ale masz łeb Chłopie! Pięknie to napisałeś. Nic dodać nic ująć. Świetnie napisane. Obiektywnie i bez jakiś tam podtekstów. Kurna Chłopie zazdroszczę Ci pióra czy tam klawiatury ? 

To co napisałeś to powinno być definicją Hi Endu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

@krzyżak, robiłeś jakieś porównania FBI z innymi wzmacniaczami - oczywiście u siebie?

Trochę tych wzmacniaczy było , ale cieżko np. takiego Accuphase  E- 550 traktować tak samo - choćby z powodu ceny. Z podobnych klocków był np. ASR Emitter II Exclusive Akku potężna integra składająca się z 3 elementów ponad 100 kilo. W bezpośrednim starciu zaznaczam, że  reszta toru była moja- Emitter zagrał ciemniej , mniej energii, mniej dynamiki byliśmy zdziwieni, że aż taka różnica była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zetpe napisał:

Będe mógł więcej napisać.(napisze).Ale kurcze muszę przyznać ,że są bardzo .... muzykalne,

Czekam na twoją opinie ? Miałem te kable ale wersję XLR miałem też Clear Light mialem Cygnusa miałem też Reference miałem Clear i miałem Reflection ?. Lubię tę markę i uważam że robią świetne kable. Moim zdaniem troszkę ciągnie się za tą firmą błędny stereotyp. A te kable są bardzo dobre tylko jak to w tym naszym audio niestety czasami bywa że po prostu albo przypasują albo nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 23:10, Huberto1984 napisał:

Super wzmak. Nie ma to jak tranzystor  ? ?a lampe zawsze mozna dolozyc w odtwarzaczu cd.  ?

Opisujesz mój system. ? Wzmak tranzystor i lampa w DAC. Po niemal 30 latach przewalania klocków śmiem twierdzić, że to Święty Graal. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a mi się wygląd FBI zupełnie nie podoba.....

seria FPB CX bardzo, a w środku w sumie prawie to samo...

na cóż - w sumie i tak chodzi o dźwięk;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wit-told napisał:

Hmmm, a mi się wygląd FBI zupełnie nie podoba.....

seria FPB CX bardzo, a w środku w sumie prawie to samo...

na cóż - w sumie i tak chodzi o dźwięk;-)

Ha , choć mam go już wiele lat, to wizualnie bardzo średnio, ani nie był ładny, ani nie wyładniał. Klocek jak klocek. Nie ma się do czego przyczepić, to design nie w moim guście. Jednak fakt jest taki, że kto go widział to każdy mówił , ze super - widać mam dziwny gust.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FBI średnio wygląda na zdjęciach - można powiedzieć nic specjalnego ale już na żywo robi wrażenie, to nie tylko kawał kloca....o ile pod względem dźwięku bardziej cenię lampę to z wyglądu pierwszeństwo przyznaję FBI ….on już z wyglądu budzi respekt ? ….Mike Tyson cześć swych walk wygrywał już przed  samym pojedynkiem (przeciwnicy byli tak sparaliżowani lękiem) podobnie jest z FBI ...nie grozny mu żaden Gryphon, Pass czy inny czort ? ? 

10 godzin temu, krzyżak napisał:

Trochę tych wzmacniaczy było , ale cieżko np. takiego Accuphase  E- 550 traktować tak samo - choćby z powodu ceny. Z podobnych klocków był np. ASR Emitter II Exclusive Akku potężna integra składająca się z 3 elementów ponad 100 kilo. W bezpośrednim starciu zaznaczam, że  reszta toru była moja- Emitter zagrał ciemniej , mniej energii, mniej dynamiki byliśmy zdziwieni, że aż taka różnica była.

….Accu E-550 gdy  wchodził do obiegu kosztował poniżej 30tys, o ile pamiętam był to  2005/6 rok....chyba Gryphon Callisto 2200 w podobnych latach też miał swoją premierę ...i  kosztował poniżej 30tys.....jak na tamte lata to ostro wywindowali cenę FBI....chyba wtedy to był najdroższy wzmacniacz zintegrowany....dziś takie ceny za topową integre to normalka.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pożyczonego FBI Krzyżaka w domu dosyć długo i stoczył on walkę z halcro dm38 oraz lampowym sun audio 2a3 ?

Niestety wszytko grało po rca i Krell nie zagrał na max możliwości ale tak jak Miroslav pisał w krellu zabrakło mi drobnych detali, wykończeń, cieniowania czego najwięcej dała lampka 2a3 a halcro grało tak niesamowicie dobrze, że kupiłem monobloki tej marki.

Jeszcze co do wspomnianych kabli mit, te konkretnie modele bas podbijają i to bardzo mocno efekt w moim systemie był super wyraźny - bas jak dzwon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

….Accu E-550 gdy  wchodził do obiegu kosztował poniżej 30tys, o ile pamiętam był to  2005/6 rok....chyba Gryphon Callisto 2200 w podobnych latach też miał swoją premierę ...i  kosztował poniżej 30tys.....jak na tamte lata to ostro wywindowali cenę FBI....chyba wtedy to był najdroższy wzmacniacz zintegrowany....dziś takie ceny za topową integre to normalka.....

Dlatego opisałem Emittera cenowo był podobny do FBI

Godzinę temu, szatan napisał:

Miałem pożyczonego FBI Krzyżaka w domu dosyć długo i stoczył on walkę z halcro dm38 oraz lampowym sun audio 2a3 ?

Niestety wszytko grało po rca i Krell nie zagrał na max możliwości ale tak jak Miroslav pisał w krellu zabrakło mi drobnych detali, wykończeń, cieniowania czego najwięcej dała lampka 2a3 a halcro grało tak niesamowicie dobrze, że kupiłem monobloki tej marki.

Jeszcze co do wspomnianych kabli mit, te konkretnie modele bas podbijają i to bardzo mocno efekt w moim systemie był super wyraźny - bas jak dzwon ?

Granie po rca  a xlr w FBI to przepaść. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitter z dynkami c2 totalnie nie pasował ciemnica była, grał nieźle z mezzo utopiami ale to wzmak mało neutralny ma bardzo mocno zaznacozny charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piorasz napisał:

Zrobiło mi się cholernie smutno. I myślę jakby to napisać aby trolli nie wybudzić.. Wy tak na poważnie z tymi kablami?
Nie to, że kable nie mają wpływu... Ale jeśli jest niedobór lub nadmiar zakresu to żaden kabel tago nie załatwi. Panowie!
Nie będę się tu rozpisywać bo sami doświadczeni audiofile tutaj są. Ale... Nie odpowiadajcie... Pomyślcie sobie tylko w duchu... Zresztą jestem przekonany, że wielu z Was już nieraz myślało. I wielu z Was wie co chcę powiedzieć. Miroslav1 kilka postów napisał wyraźnie gdzie leży problem. W akustyce. Szkoda, jednak że trzeba czytać między wierszami i ten raczkujący audiofil się w tym nie za bardzo połapie bo zostało to napisane taki sposób aby się nikomu nie narazić.
Sorry Panowie ale nie mogłem się powstrzymać ?

Jak najbardzie się zgadzam. Kable to ... taka audiofilska biżuteria. Gustowny naszyjnik.

One nie naprawią czegoś co wczesniej zostało skopane. Na poziomie doboru klocków czy w akustyce. Kable nadadzą sznyt i lekko zmienia charakter przekazu.

 

Pozdro

12 godzin temu, Bokun napisał:

Można sobie kupić zwykły kabel, ale nigdy nie będzie zaliczany do kategorii HIEND. Choćby nie wiem jak grał dobrze. 

 

Iiiii ???

12 godzin temu, Bokun napisał:

Na sam ich widok podnosi się ciśnienie krwi audiofila. 

Mnie się podnosi ciśnienie jak widzę cenę na metce ?

 

Radzę wszystkim poczytać materiał, znajdziecie w sieci, dlaczego kable zasilające "grają". Dlatego u mnjie wszystkie analogowe i zasilające kable to Western Electric 16GA.

12 godzin temu, Bokun napisał:

Racjonalność jest dobra i można sobie różne rzeczy tłumaczyć, ale jak przychodzi do wydawania dużych pieniędzy, to kupuje sie wizje, emocje a nie towar. Za to pierwsze ludzie płacą setki tysięcy i miliony, a w tym drugim wariancie targują się o 50 zł ? 

Tu nie chodzi o racjonalność tylko o reprodukcje dźwięku na jak najwyższym i najwierniejszym poziomie w celu budzenia emocji ze ... słuchania muzyki.

Przynajmniej ja tak mam, może u Ciebie rzeczywiscie emocje wzbudza wysokość rachunku, grubość kabla i kolor koszulki ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….przecież nie ma żadnych wątpliwości jeżeli chodzi o brzmienie - największy wpływ (pomijam akustykę) to kolumny, wzmacniacz, żródło....niekoniecznie w tej kolejności ale są to elementy toru które mają decydujące znaczenie...natomiast kable to jak przyprawa  do smacznej potrawy bez tego nawet zwykły schaboszczak nie bardzo smakuje ? ….dlatego doskonale rozumie co chciał przekazać  Krzyżak....doświadczony audiofil i wie jak powinien smakować ''schabowy''....dlatego nie wnikam w te sprawy bo On wie najlepiej co trza zmienić/poprawić....

...od siebie powiem że IC MIT Magnum MA miałem podłączony do lampy i tranzystora i w jednym jaki w drugim wzmacniaczu trochę pompował bas - był zbyt obszerny, dlatego większość czasu leżał w szafie.....

2 godziny temu, krzyżak napisał:

 

Granie po rca  a xlr w FBI to przepaść. 

 

….nie sprawdzałem po RCA...aż taka różnica?...mógłbyś w kilku słowach to opisać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Miroslav1 napisał:

….nie sprawdzałem po RCA...aż taka różnica?...mógłbyś w kilku słowach to opisać? 

Dawno nie sprawdzałem, ale każde urządzenie podłączone po RCA grało gorzej, nawet jeśli dobrze pamiętam siła sygnału była słabsza na RCA. ( może celowy zabieg ? )  Najlepiej jak sprawdzisz sam - ciekawe czy zgodzisz się ze mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krzyżak napisał:

Dawno nie sprawdzałem, ale każde urządzenie podłączone po RCA grało gorzej, nawet jeśli dobrze pamiętam siła sygnału była słabsza na RCA. ( może celowy zabieg ? )  Najlepiej jak sprawdzisz sam - ciekawe czy zgodzisz się ze mną.

….chciałem sprawdzić ale nie dało rady,  mój IC Tara Labs ma dość duże wtyki a wejścia rca we wzmacniaczu są dość blisko siebie - więc nie dało rady....wcześniej już o tym pisał Sly30 -  FBI koniecznie trzeba słuchać po XLR.....z tego wychodzi że każdy opis/recenzja FBI po RCA jest dość krzywdząca....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piorasz napisał:

Sorry Panowie ale nie mogłem się powstrzymać :(

Ale tu nie ma co się powstrzymywać, tylko wciskanie ciemnoty i zabobonów podkreślać, wytykać i jechać ile fabryka dała !!! :-)))

2 godziny temu, Bokun napisał:

Wracając do samych akcesoriów, to są one tak zaprojektowane, że człowiek ma poczucie obcowania z doskonałością, Boskim aktem tworzenia

A więc z najgorszym co może byc, bo z tym, czego nie ma....co tworzy piękną paralelę, że jakiego "patrona" mają producenci kabli, tak te kable od siebie się ( niczym ) nie różnią :-)))...

2 godziny temu, Bokun napisał:

Wracając do roli samych kabli, to zdania są oczywiście podzielone. Jedni są całkowitymi sceptykami, ale znam bardzo doświadczonych audiofilów, którzy podkreślają fakt, że nowe okablowanie znacznie podnosi efekt końcowy.

Ja tam nie wiem, ale mi najlepiej "efekt końcowy" podnosi fajna babeczka, a nie kable, ale róże są fetysze, różni są ludzie..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bokun napisał:

Emocje w audio nie wiążą się tylko z odsłuchem. Jest wiele innych towarzyszących z których nawet możesz sobie nie zdawać sprawy. Począwszy od estetyki, prestiżu, przynależności do społeczności, rywalizacji, zaspakajanie ciekawości i wiele innych. Podobnie jak z innymi dziedzinami. Mało kto napisze, że wybrał żonę ze względu na urodę tylko podkreślał będzie charakter. Szczególnie publicznie. Choć oczywiście najlepiej jest koncentrować się i podkreślać ważność na takich jakie możemy sobie dostarczyć. Zresztą urok pewnych rozwiązań polega na tym, że nabywca wcale nie jest świadomy kierujących nim motywów, a dostarczy sobie racjonalnego powodów, aby sam przed sobą zachował twarz. FBI, nie jest piękny, ale jego forma w swoim czasie spełniała doskonale rolę. Teraz minęło już 13 lat od daty premiery i jest wiele nowych sprzętów. 

Wracając do samych akcesoriów, to są one tak zaprojektowane, że człowiek ma poczucie obcowania z doskonałością, Boskim aktem tworzenia, na tym opiera się tworzenie luksusowych marek. Ich kultowość i niepowtarzalność. Mamy to w genach. Nie chodzi tylko o moją opinię, ale łatwo zaobserwować jakimi prawami rządzi się rynek. Marketingowcy znający naturę ludzką wiedzą jak zastawić na klienta pułapkę. Warunek, muszą być w zasięgu naszych możliwości... Oczywiście można na codzień ubierać się w poniemiecki mundur z demobilu i uznać, że pod względem funkcjonalności i trwałości w 100% jest lepszy niż inne wyroby sklepowe. Ponoć kobiety w Chinach są w stanie pracować kilka miesięcy na to aby kupić sobie markową torebkę, a przecież nie chodzi o to, że wsadzą tam więcej szminek niż do prawie identycznej ale podrabianej. Oczywiście każdy z nas ma skłonność myśleć o innych jako kimś podatnym na słabości, a sam jest od nich wolny i racjonalny... Tylko na JA!

Wracając do roli samych kabli, to zdania są oczywiście podzielone. Jedni są całkowitymi sceptykami, ale znam bardzo doświadczonych audiofilów, którzy podkreślają fakt, że nowe okablowanie znacznie podnosi efekt końcowy. Każdy najlepiej nich trzyma się swojego przekonania i tego co słyszy.

Bokun tak lubię czytać twoje posty że chyba sam zacznę Cie zaczepiać tylko dlatego żebyś pisał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do kabli to w ogóle rozważanie tego czy mają wpływ czy nie to troszkę nie na miejscu. Przynajmniej nie w tym wątku. Chyba każdy tutaj piszący czy też czytający nie na co do tego wątpliwości. A czy to jest poprawa czy modyfikacja to już jest temat do dyskusji. Wcale się nie zgodzę z tym że wpływ kabli jest marginalny. Kable potrafią tak wpłynąć na dźwięk że z za dużo basu może się zrobić za mało. Czasami sprzęt czasami akustyka wpływa na te zmiany albo na brak zmian. Ale byłem na niejedym odsłuchu kabli czy to głośnikowych czy IC na zasilających kończywszy. I zmiany były też różne, raz duże raz małe a czasami w ogóle ich nie było. Dlatego jak bodajże Krzak napisał że kable mu podbijają bas to mu go podbijają i tyle. To że ktoś będzie mu pisał że to niemożliwe to i tak tego nie zmieni. 

Krzak ja mogę Ci polecić na przesłuchanie kabke głośnikowe Tare Labs Air Forte albo za śmieszne pieniądze Furutecha FS-15S tę kable charakteryzują się dużą kontrolą basu i troszkę go wyszczuplają także warto je przesłuchać bo może się któryś spodobać ? 

Chodziło mi o Krzyżaka także przepraszam Cię bardzo że przekręciłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pochwalić  można się  ładnym dźwiękiem, ewentualnie wzmacniaczem, kolumnami czy CD ale nigdy nie kablami.....jakby sąsiad dowiedział się ile wydałem na kable to  podejrzewam że zerwałby ze mną znajomość...bo pomyślałby że wariat ze mnie ? ...na forum jak ktoś napisze o dobrych kablach to z dużym prawdopodobieństwem  dostanie joby….tak więc temat drażliwy.....

...nie mam na tyle kasy by wyrzucać pieniądze w błoto (chodzi o zakup kabli) ….nie chciałbym słyszeć zmian związanych ze zmianą/wymianą kabli ale słyszę....

 do FBI dałem nową sieciówke od wczoraj mam inny XLR i te zmiany nie są spektakularne ale na tyle słyszalne żeby  powiedzieć  - jest lepiej....w przyszłym tygodniu będę miał jeszcze  kable głośnikowe i to będzie jak na razie komplet do  FBI ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….lampy  są ważną częścią audio (mz  te najlepsze są ze starej produkcji) ale znam grono właścicieli wzmacniaczy lampowych dla których to nie ma znaczenia - dla nich wystarczą lampy z bieżącej produkcji...podobnie jest z kablami i innymi akcesoriami audio....i tak powinno być ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 16:42, Bokun napisał:

Emocje w audio nie wiążą się tylko z odsłuchem. Jest wiele innych towarzyszących z których nawet możesz sobie nie zdawać sprawy. Począwszy od estetyki, prestiżu, przynależności do społeczności, rywalizacji, zaspakajanie ciekawości i wiele innych. 

 

Każdy ma swoje zdanie. Ja napisałem co sądzę, Ty tez ... i przy tym pozostańmy. Dla mnie wyboldowane i wymienione wyżej przez Ciebie aspekty w sprzęcie audio maja trzeciorzedne znaczenie. Dla mnie liczy się dźwięk i funkcjonalność. Dlatego mój sprzęt wygląda jak wygląda i każdy jest z innej parafii. Mi to absolutnie nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….lampy  są ważną częścią audio (mz  te najlepsze są ze starej produkcji) ale znam grono właścicieli wzmacniaczy lampowych dla których to nie ma znaczenia - dla nich wystarczą lampy z bieżącej produkcji...podobnie jest z kablami i innymi akcesoriami audio....i tak powinno być  

Ale niestety to grono które słyszy lampy ma problem. We wszystkich moich pre i wzmacniaczach wymiana lamp przynosiła większe korzyści niż wymiana okablowania. A A1834 brown cup cake w WA2 przeniosły moim zdaniem ten niepozorny wzmacniacz w inny wymiar. Szkoda z ceny się robią z kosmosu. Lampki ktore z 5-10 lat temu kupowałem po 20eur chodza po 70 albo i lepiej i to jak sie uda znaleźć. Ogólnie lipa jeśli chodzi o stare NOS no trzeba się liczyć z mogą paść ot tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na twoją opinie Miałem te kable ale wersję XLR miałem też Clear Light mialem Cygnusa miałem też Reference miałem Clear i miałem Reflection . Lubię tę markę i uważam że robią świetne kable. Moim zdaniem troszkę ciągnie się za tą firmą błędny stereotyp. A te kable są bardzo dobre tylko jak to w tym naszym audio niestety czasami bywa że po prostu albo przypasują albo nie. 

Mi Cardasy clear sky przypadły do gustu i to bardzo, przyjemnie się na nich słuchało, z zaciekawieniem.Górne rejestry się uspokoiły, ale nie straciła na tym szczegółowość, po zmianie na Q ultra blacki, dźwięk się wyostrzył i stał się bardziej natarczywy i głośniejszy.
Na tą chwile gdybym miał wybierać do swojego systemu postawił bym na Cardasy zdecydowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Każdy ma swoje zdanie. Ja napisałem co sądzę, Ty tez ... i przy tym pozostańmy. Dla mnie wyboldowane i wymienione wyżej przez Ciebie aspekty w sprzęcie audio maja trzeciorzedne znaczenie. Dla mnie liczy się dźwięk i funkcjonalność. Dlatego mój sprzęt wygląda jak wygląda i każdy jest z innej parafii. Mi to absolutnie nie przeszkadza.

 

Znowu piszesz do rzeczy a ja to lubię. Miło to słyszeć bowiem cenię każdego, kto ceni muzykę a nie covery (przepraszam za szczerość). A kolega Bokun... Cóż... Chyba chce się podlizać choć robi to w ładny sposób :).

Nie mniej nie przemawia to do mnie - miłośnika przede wszystkim muzyki. Dla mnie elementy dekoracyjne mają inne zastosowanie a napewno nie w audio. Staram się mieć np ładny balkon (zdj poniżej) . Ładne kable nie przemawiają do mnie. Ładne wzmacniacze i ładne kolumny też do mnie nie przemawiają - jest mi to zupełnie obojętne. Tak samo jak nie przemawiają do mnie nagrania super, audiofilsko nagrane. Dlaczego? Bo to ja decyduję co lubię słuchać i czego chcę słuchać. Co roku na AVS słyszę z czym wybrany klocek gra najlepiej. Wystawcy dwoją się i troją aby jak najlepiej zaprezentować swój sprzęt. Czy o to chodzi w tym wszystkim ? Nie. O to chodzić by rybka złapała haczyk.

Oczywiście super jak nasze ulubione nagrania są zrealizowane audiofilsko ale dla mnie nie może to być absolutnie wyznacznikiem dobrego grania.

Idąc tokiem myślana kolegu Bokun. Czy iPhone czy Apple to wyznacznik lepszości? Powiem tak. Telefony iPhone wymieniałem przez około 16 lat do nowych modeli - zgodnie z trendem i nowym modelami. Dziś tego już nie robię. Dlaczego? Bo złapałem się sam na tym, że tak naprawdę można kupić inny telefon za połowę ceny i o wiele bardziej, wydajny, bardziej funkcjonalny i mniej upierdliwy w wielu aspektach. Minus takiego podejscia jest jeden. Brak akceptacji tych ludzi co wierzą w magię i trend. A trend skąd się wziął? Z prania muzgów o czym mało kto jest świadomy. Oczywiście dawniej też ulegałem trendom. Tyle, że dziś trend dla mnie to tani chwyt. 90edaccb6f0790a4643d5c0143f311a7.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba lepiej jak design jest dopracowane i estetyczne? Nie wydałbym tysięcy dolarów czy też euro na rzecz, która mi się wizualnie nie podoba. A dżwięk? No cóż - każdy ma swój. Zabawa w domowe stereo to nie są jakieś profesjonalne sprawy - to tylko fan. W wielu miejscach kosztowny fan. Zresztą z instrumentami jest podobnie - dziesięć gitar lub dziesięć fortepianów z górnej hi-endowej półki i każde z nich zabrzmi inaczej - nie gorzej, tylko inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.