Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mile wspominam Krella FBI. To sprzęt z dobrych czasów tej firmy. Akurat mnie ten masywny wygląd bardzo się podobał.
A jakim wzmakiem zastąpiłeś FBI? I w jakich aspektach teraz jest lepiej? Z czym grał Twój FBI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to było dawno. Wcześniej miałem legendarnego już, cyfrowego Millenium Lyngdorfa, w wersji mk4. Dobry wzmacniacz, który wzorcowo trzymał Grande Utopie za pysk, ale wzięty na testy FBI dodał powietrza, wybrzmień, planktonu, więcej życia. No i zagościł u mnie na dłużej. Bardzo dobry piec. Później zaczęło mnie nosić i testowałem układy dzielone czyli preamp + monobloki. Były różne opcje, Burmester, Ayre, Spectral, Vitus i coś tam jeszcze. Wtedy został u mnie znów na dłużej Burnester 077 + 2x 911mk3. Czy było lepiej? Trochę lepiej było. Jeszcze lepsze wypełnienie, holografia 3D, finezja średnicy. No ale też kasa inna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2020 o 17:35, sly30 napisał:

Oj, to było dawno. Wcześniej miałem legendarnego już, cyfrowego Millenium Lyngdorfa, w wersji mk4. Dobry wzmacniacz, który wzorcowo trzymał Grande Utopie za pysk, ale wzięty na testy FBI dodał powietrza, wybrzmień, planktonu, więcej życia. No i zagościł u mnie na dłużej. Bardzo dobry piec. Później zaczęło mnie nosić i testowałem układy dzielone czyli preamp + monobloki. Były różne opcje, Burmester, Ayre, Spectral, Vitus i coś tam jeszcze. Wtedy został u mnie znów na dłużej Burnester 077 + 2x 911mk3. Czy było lepiej? Trochę lepiej było. Jeszcze lepsze wypełnienie, holografia 3D, finezja średnicy. No ale też kasa inna. 

....coś mi świta  że lata temu założyłeś wątek poświęcony porównaniom FBI do tych wzmacniaczy które wymieniłeś - pamiętasz jaki  był tytuł wątku ?....chętnie bym poczytał.... 

..... ,,Trochę lepiej było,,    wychodzi  z tego że FBI na tle tych dzielonek dobrze  się zaprezentował...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FBI mam już chyba 2 miesiące i cały czas na nim gram (lampa odpoczywa) dziś pozwoliłem sobie na bardzo głośne granie....kto ma lub miał ten wzmacniacz będzie wiedział o czym mowa....(mnie dziś przeraził ten sk***iel) ? ....tam jest skala od 0 do 150....w moim małym pokoju ustawienie  na 40/45  już jest bardzo mocno/głośno, ale dziś pozwoliłem sobie podkręcić  skalę do 60 ( słuchałem ZZ TOP) by po chwili zwiększyć do 65 (dla mnie i mojego pokoju to juz jest MAX)....co mnie przeraża?....FBI  cały czas się rozpędza i robi to swobodnie bez żadnej zadyszki .... do połowy skali już nie dam rady dojść - chyba że rozwalę pokój  ? idealny wzmacniacz do symfoniki i ostrego rocka.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go juz pewnie około 10 lat i do głowy mi nie przyszło zamienić na coś innego. Nikt  tego nie napisał... chyba, ale można z niego zrobić końcówkę mocy.  Fbi jest bardzo uniwersalny. w tej kasie jeśli chodzi o s/h ciężki do pobicia. Po zmianie pokoju odsłuchowego na mniejszy na początku była katastrofa. Nie chcę się rozstać się z kolumnami , a one duże jak do mojego pokoju. Popracowałem z akustyką  i teraz z kablami i nirvana wraca :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, krzyżak napisał:

Mam go juz pewnie około 10 lat i do głowy mi nie przyszło zamienić na coś innego. Nikt  tego nie napisał... chyba, ale można z niego zrobić końcówkę mocy.  Fbi jest bardzo uniwersalny. w tej kasie jeśli chodzi o s/h ciężki do pobicia. Po zmianie pokoju odsłuchowego na mniejszy na początku była katastrofa. Nie chcę się rozstać się z kolumnami , a one duże jak do mojego pokoju. Popracowałem z akustyką  i teraz z kablami i nirvana wraca :))

....najważniejsze że zadowolenie wraca....przerabiałeś FBI + pre ? .....to moze być ciekawe rozwiązanie i  zarazem  progres....jak myślisz jaki pre byłby optymalny do FBI? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomek7776 napisał:

niestety zapewne duzo drozszy od samego fbi......zycie....

....zostawiając cenę na boku  - jaki pre masz na mysli? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20160128_183241.jpg

5 godzin temu, Chicago napisał:

albo No.32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze lepiej No. 52 :

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 21:02, Miroslav1 napisał:

....najważniejsze że zadowolenie wraca....przerabiałeś FBI + pre ? .....to moze być ciekawe rozwiązanie i  zarazem  progres....jak myślisz jaki pre byłby optymalny do FBI? 

Niestety nie przerabiałem tematu. Co do pre, to pewnie wg. upodobań -ktoś lampa ktoś tran . Zresztą reszta toru też jest ważna . Trzeba próbować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

No troszkę mnie nie było ale nadrabiam zaległości ? Byłem na etapie doboru kolumn do mojego Jadisa. Albo inaczej do mojego pokoju ? No ale że wzmacniacz docelowy już mam to i też jego trzeba brać pod uwagę ? W pierwszej wersji miały być Sonus Faber Olimpica III niestety mój budżet tego nie udźwignął. Później słuchałem w Audio Stylu Focal Kanta 2. były też Piega Premium 50.2 i Tannoy Turnberry GR. Co wybrałem to widać na zdjęciu ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ładnie się prezentuje - zapewne będzie mi dane za jakiś czas posłuchać te zestawienie...tradycyjnie zapytam o różnice miedzy Tanoyami a Harbetrh m40.2.... jak i88 radzi sobie z tymi kolumnami ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mircysko napisał:

Gryfne to mosz @damazy jak pieron.

Dzięki Mircysko ? Wpadniesz to sam ocenisz jak to gra na żywo ?

 

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

ładnie się prezentuje - zapewne będzie mi dane za jakiś czas posłuchać te zestawienie...tradycyjnie zapytam o różnice miedzy Tanoyami a Harbetrh m40.2.... jak i88 radzi sobie z tymi kolumnami ? 

Jadis nie ma żadnego problemu z tymi Tannoy ami. Jest energia, wykop no i świetna średnica ? Co do porównań z Harbethami to ciężko mi teraz coś napisać bo jak miałem Harbethy to nie miałem Jadisa i nie wiem jakie tak naprawdę są różnice. Na pewno Harbethy sa bardziej selektywne i przejrzyste. Co do brzmienia samych Tannoy Turnberry GR to jest to typowe BBC nawet bardziej niż Harbeth i Spendor. Ciężko mi tak opisać ten dźwięk po audiofilsku. Na tych kolumnach wszystkie gatunki muzyczne są przyswajalne a nawet im starsze nagrania tym lepiej wypadają. Tannoy e świetnie oddają klimat nagrań. No jeszcze nie znalazłem płyty która by na tych kolumnach zagrała tak żeby nie chciało się jej przesłuchać. Mają swój specyficzny charakter i albo się to spodoba albo nie ? hahaha. To nie sa kolumny efekciarskie. Tak naprawdę to cały czas odkrywam coś fajnego w tym brzmieniu. I im dłużej ich słucham tym bardziej mi się podobają. Z zalet mogę napisać że fortepian brzmi po prostu zjawiskowo. Fortepian ma coś takiego naturalnego w barwie że muzyka pochłania na maxa. Klasyka też ujmuje naturalnością. Ja w barwie słyszę dużo drewna co dla mnie nadaje naturalności i ciepła. Ogólnie jest to dźwięk raczej ciepły. Jako jakiś tam minus to mogę napisać że Tannoy e nie są mistrzami selektywności. Jeżeli ktoś lubi dźwięk precyzyjny analityczny i 3D to raczej nie doceni zalet Tannoya. Dla mnie selektywność i 3D w ogóle nie ma znaczenia także to dla mnie nie jest minus ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, damazy napisał:

Jeżeli ktoś lubi dźwięk precyzyjny analityczny i 3D to raczej nie doceni zalet Tannoya. Dla mnie selektywność i 3D w ogóle nie ma znaczenia także to dla mnie nie jest minus ? 

Jeśli kolumny nie kreują holograficznej sceny 3D, to jest bardzo kiepsko. To podstawa stereofonicznego przedstawienia muzycznego jaki ma wykreować system audio. Inna kwestia to selektywność i rozdzielczość. To też ważne aspekty i wcale nie muszą się wiązać z analitycznością rozumianą jako zjawisko męczące. Ale skoro to wszystko nie jest dla Ciebie ważne, to ok. Wolno Ci Tomku w swoim domku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damazy, jeżeli słychać drewno, znaczy się  że jest to moje granie....m40.2  są rozdzielcze ale  nie są za specjalnie selektywne, grają raczej plamami dzwięku....i nie widzę w tym żadnego problemu a tym bardziej nie uważam tego za słabość ..... jeżeli jestem na koncercie podobnie słyszę (plamy dzwięku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, damazy napisał:

Dzięki Mircysko ? Wpadniesz to sam ocenisz jak to gra na żywo ?

Pewnie że wpadnę.

Dawaj znać kiedy, i pędzę moją czarną strzałą. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kolumny nie kreują holograficznej sceny 3D, to jest bardzo kiepsko. To podstawa stereofonicznego przedstawienia muzycznego jaki ma wykreować system audio. Inna kwestia to selektywność i rozdzielczość. To też ważne aspekty i wcale nie muszą się wiązać z analitycznością rozumianą jako zjawisko męczące. Ale skoro to wszystko nie jest dla Ciebie ważne, to ok. Wolno Ci Tomku w swoim domku. 
Z tym, że np kawałek ZZ Top z powyższego linku nie będzie kreował z żadnymi kolumnami sceny 3D a może z tymi Tannoy zagrać bardzo ładnie. Audiofilskie plumkanie, szukanie dźwięków w przestrzeni to wcale nie musi być celem poszukiwań dobrego dźwięku u wielu z nas. Każdy szuka czegoś innego. A tak doświadczony audiofil jak Damazy raczej nie błądzi.
Scenę 3D to można osiągnąć nawet na dobrym laptopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piorasz napisał:

Scenę 3D to można osiągnąć nawet na dobrym laptopie.

Pyjter, Ty tak poważnie? 

 

Albo jo za mało laptoków słuchałem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:


 

 


Bardzo poważnie. Ja mam scenę 3D z TV z głośników wbudowanych.

 

To muszę się znowu powtórzyć.

Tą czarną strzałą trzeba jednak zajechać i do Ciebie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.