Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, piorasz napisał:

I tutaj ukłony dla Damazego, Miroslav1 i wielu wielu innych forumowych kolegów,

Włażenie innym w tyłek nie zmieni faktu, że nawet ci którym włazisz bez mydła piszą tobie mniej lub bardziej dosadnie, że jesteś chamskim, zawistnym hejterem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Wreszcie napisałeś prawdę. Jesteś niewiarygodny i nie masz pojęcia o audio. Nie rozumiesz czym jest system aktywny, a czym pół aktywny lub pasywny. Nie nasz pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. 

 ....wcześniej w innym wątku czytałem ale napisz kilka słów na temat tych wzmacniaczy  które posiadasz, Accu 7300 dobrze pamiętam? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Włażenie innym w tyłek nie zmieni faktu, że nawet ci którym włazisz bez mydła piszą tobie mniej lub bardziej dosadnie, że jesteś chamskim hejterem. 
Nie dbam zupełnie o to co kto o mnie myśli. Do tyłka nigdy nikomu nie właziłem i nie będę właził ani w pracy ani w życiu. Odbieraj sobie to jak Ci tylko wygodnie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Miroslav1 napisał:

 ....wcześniej w innym wątku czytałem ale napisz kilka słów na temat tych wzmacniaczy  które posiadasz, Accu 7300 dobrze pamiętam? 

Najlepsze z tych które miałem u siebie, ale nie miałem Gryphonów np Mephisto. Dźwięk Accu w nowym wydaniu. Nadal barwny, soczysty,gesty, po cieplejszej stronie mocy. Nie tak bardzo jak A klasowe Accuphase, ale za to są od A klasowych szybsze, z lepszą holografią 3D, bardziej eteryczne i eufoniczne, więcej powietrza i blasku. U mnie wypadły najlepiej, ale są systemy i gusty, przy których bardziej mogą się podobać A klasowe. Trudno o jednoznaczny werdykt. A klasowe bardziej podkreślają pierwszy plan, grają bardziej na twarz, dosadniej. Te P-7300 grają bardziej w głąb, jakby z nieco większej perspektywy, są jakby bardziej na luzie, trochę Laid back, bez wysiłku, bez spinania się i Orawie w ogóle się nie grzeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale A250 też są bardzo dobre. Tylko to jest inne granie mimo, że też Accuphase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, piorasz napisał:

I tu jesteś w błędzie. Kasa jest zupełnie zbędna aby nabyć doświadczenie.

Taa? Rozumiem,że chcąc zdobyć Nanga Parbat ograniczyłbyś się do przygód na Giewoncie,bo kasa Twoim zdaniem jest zbędna.Cóż życzę powodzenia choć nie przewiduję... Nie chcę tego ciągnąć bo i po co,ale to że świadomość określa byt,wiedzą już dziś dzieci w przedszkolach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze z tych które miałem u siebie, ale nie miałem Gryphonów np Mephisto. Dźwięk Accu w nowym wydaniu. Nadal barwny, soczysty,gesty, po cieplejszej stronie mocy. Nie tak bardzo jak A klasowe Accuphase, ale za to są od A klasowych szybsze, z lepszą holografią 3D, bardziej eteryczne i eufoniczne, więcej powietrza i blasku. U mnie wypadły najlepiej, ale są systemy i gusty, przy których bardziej mogą się podobać A klasowe. Trudno o jednoznaczny werdykt. A klasowe bardziej podkreślają pierwszy plan, grają bardziej na twarz, dosadniej. Te P-7300 grają bardziej w głąb, jakby z nieco większej perspektywy, są jakby bardziej na luzie, trochę Laid back, bez wysiłku, bez spinania się i Orawie w ogóle się nie grzeją.

Małe mam doświadczenie w A klasie ale parę miesięcy miałem Musical Fidelity AMS35i. Integra A klasowa sygnowana inicjałami założyciela firmy i w MF kiedyś był to top. Niestety mi nie podeszła bas był eteryczny, zróżnicowany ale nie dociążony był ... Cóż - dla mnie słaby, pomimo bardzo potężnej dual mono konstrukcji ( nie mylić z kolosem FBI ) I było też słabiej na dynamice.
Czytając Miroslava oceny jego FBI byłem o krok od zakupu pięknej sztuki w Holandii ale uciekł. Życie toczy się dalej i sądzę że bardzo dużo zależy od ralizacji / aplikacji danej klasy. To niby oczywiste ale na własnym przykładzie przekonałem się że w MF to nie to co szukam - dla odmiany kolega w Niemczech ma power Ampa MF w klasie A i zachwycony grając z Triangle Delta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialbym kupic klase A to tylko cos takiego jak napisal Sly. Gryphon'a Antileon Evo albo cos z tej polki i z ta moca. Na mephisto mysle, ze moze mi nerek zabraknac  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    w Stanach jest do kupienia za 6 tys $.....

 

Warunek

9/10 

Metody płatności

Skontaktuj się ze sprzedającym po sprzedaży, aby zapłacić viaVISA /Mastercard, American Express, Discover, Certified check lub Przelewem bankowym

Statki zChicago , Illinois , 60640

Statki doStany Zjednoczone

Wymiary paczkiNieokreślony

PrzewoźnikNieokreślony

Koszt wysyłkizł.

Oryginalne akcesoriaPilot zdalnego sterowania, pudełko, ręczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    w Stanach jest do kupienia za 6 tys $.....
 
Warunek
9/10 
Metody płatności
Skontaktuj się ze sprzedającym po sprzedaży, aby zapłacić viaVISA /Mastercard, American Express, Discover, Certified check lub Przelewem bankowym
Statki zChicago , Illinois , 60640
Statki doStany Zjednoczone
Wymiary paczkiNieokreślony
PrzewoźnikNieokreślony
Koszt wysyłkizł.
Oryginalne akcesoriaPilot zdalnego sterowania, pudełko, ręczne

Tylko przy tym kursie jak dojdzie koszt transportu, cło i VAT to będzie drogo.
Co więcej w używanej klasie A zawsze mam obawę o stan kondensatorów bo ciepło je wysusza. MF AMS35i grzał się niemiłosiernie choć pamiętam że FBI pisałeś że nie tak źle. Jak o nim czytałem to tam jakiś specjalny system zarządzania prądem oodkaldu wprowadzili i dzieki niemu jest klasa A ale nie gotuje się wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Miałem u siebie ponad rok, wersje Signature.

Chyba nie ma takiej wersji set'a42. Chodzi o wersję Special Edition ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Chyba nie ma takiej wersji set'a42. Chodzi o wersję Special Edition ?

A to chyba to samo. Na początku mówiło się o wersji Signature. Zresztą później były kolejne zmiany w zakresie trafa, więc może Special Edition to jest ta najnowsza wersja. Trzeba by podpytać u źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A to chyba to samo. Na początku mówiło się o wersji Signature. Zresztą później były kolejne zmiany w zakresie trafa, więc może Special Edition to jest ta najnowsza wersja. Trzeba by podpytać u źródła.

Ok mozliwe ze faktycznie na poczatku byla nazwa singanture. Od roku posiadam wersje Special Edition, kupioną bezpośrednio od producenta i chyba to jedyna obecna wersja na trafach wykonywanych przez Amplifona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:


Od roku posiadam wersje Special Edition

....mile widziane kilka słów....z jakim kolumnami/i tak ogólnie, jakie wrażenia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

....mile widziane kilka słów....z jakim kolumnami/i tak ogólnie, jakie wrażenia....

Gram na systemie wydaje mi się zbudowanym spójnie z kierunkiem „strojenia” SET’a przez producenta, czyli DAC dCS (Debussy), kolumny S16Hz Arcada 2,5 Signature. Wcześniej SET42 grał z chińskim DAC Holo Audio i również było ok ale z dCS’em wydaje się grać w pełnej synergii.

Zgadzam się @sly30, SET42 to naturalne brzmienie, bez szczególnych podbarwień i faworyzacji wybranych pasm. Do słuchania godzinami. Bas wielobarwny, bardzo dobrze kontrolowany. Góra analogowa bardzo rozdzielcza i wciągająca. Po roku czasu grania na chwilę obecną nawet nie myślę o zmianie wzmacniacza, zwłaszcza, że kilka odsłuchów u siebie miałem z różnym sprzętem i jakoś zawsze z przyjemnością wracałem do swojej konfiguracji systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Po roku czasu grania na chwilę obecną nawet nie myślę o zmianie wzmacniacza, zwłaszcza, że kilka odsłuchów u siebie miałem z różnym sprzętem i jakoś zawsze z przyjemnością wracałem do swojej konfiguracji systemu.

.....to może tylko świadczyć o tym że jest to wzmacniacz na długie lata, by nie powiedzieć docelowy.....kiedyś go sprawdzę u siebie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, warto posłuchać.... fajny egzepmparz, ma Artur z Wawy i żeby nie bylo, wiem, że chce sprzedać...

8 godzin temu, piorasz napisał:

Nie dbam zupełnie o to co kto o mnie myśli. Do tyłka nigdy nikomu nie właziłem i nie będę właził ani w pracy ani w życiu. Odbieraj sobie to jak Ci tylko wygodnie. ?

Nie chcę zaczepiać, bo głównie czytam (tu) i słucham (tam;-), ale.... jeśli masz dobre intencje, to może powinieneś troszkę zweryfikować Twój sposób pisania/ocenienia (zwłaszcza innych uzytkowników) i funkcjonowania w rzeczywistosci alternatywnej....

bo w realu może się okazać, że wszystko jest ok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w takiej super integrze Mark Levinson No. 585 sekcja cyfrowa - DAC , jest na poziomie jakościowym całości i można sobie odpuścić zewnętrze DACi ?
Czy tez, jak to często bywa, DAC jest bo badania rynku pokazały że ma być ale nikt go nie używa bo slaby??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Co więcej w używanej klasie A zawsze mam obawę o stan kondensatorów bo ciepło je wysusza. MF AMS35i grzał się niemiłosiernie

W klasie A normą powinno być wydzielenie całego zasilacza i właśnie elektrolitów do osobnej obudowy, w takim układzie ten ( i kilka innych) problem znika. Tymczasem od zawsze jest to fanaberia nielicznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 15:40, Miroslav1 napisał:

w Stanach jest do kupienia za 6 tys $.....

Czyli co najmniej 30kPLN, za tyle można kupić dzielony wzmacniacz Krella który zagra  o niebo lepiej, np FPB-300cx + KCT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kaviter napisał:

Czyli co najmniej 30kPLN, za tyle można kupić dzielony wzmacniacz Krella który zagra  o niebo lepiej, np FPB-300cx + KCT

....rozumie że robiłeś takie porównanie FBI vs FPB-300cx +KCT? .....uchyl trochę tego ''nieba'' coby  wiedzieć w czym rzecz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....rozumie że robiłeś takie porównanie FBI vs FPB-300cx +KCT? .....uchyl trochę tego ''nieba'' coby  wiedzieć w czym rzecz.....

Jak FBI do mnie trafił to miałem FPB-300 i KRC3 i to też grało sporo lepiej, potem miałem cx'a z KCT i teraz Evo, no i tego to nie ma na co zmienić aktualnie. W FBI kuleje sekcja pre, po skonfigurowaniu go w THR i z zewnętrznym pre było dużo lepiej, no ale to wiadomo bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kaviter napisał:

Jak FBI do mnie trafił to miałem FPB-300 i KRC3 i to też grało sporo lepiej, potem miałem cx'a z KCT i teraz Evo, no i tego to nie ma na co zmienić aktualnie. W FBI kuleje sekcja pre, po skonfigurowaniu go w THR i z zewnętrznym pre było dużo lepiej, no ale to wiadomo bez sensu.

....masz 402Evo? ....jakie pre do tego posiadasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo 402.rozjezdza diablo 300.

kultura dzwieku.muzykalnosc.referencja.

jak bedziesz sprzedawal daj znac.znajomy chce dokupic druga sztuke.naszlo go na extremy.a te potrzebuja duetu spawarek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek7776 napisał:

evo 402.rozjezdza diablo 300.

On rozjeżdża praktycznie wszystko ;), nie będę sprzedawał nie ma na co zmienić. Mój też gra z Sonusami tylko ździebko nowszymi, bardzo dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On rozjeżdża praktycznie wszystko ;), nie będę sprzedawał nie ma na co zmienić. Mój też gra z Sonusami tylko ździebko nowszymi, bardzo dobre połączenie.

Którymi Sonusami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kaviter napisał:

On rozjeżdża praktycznie wszystko ;), nie będę sprzedawał nie ma na co zmienić. Mój też gra z Sonusami tylko ździebko nowszymi, bardzo dobre połączenie.

dokladnie.nie ma alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chciałbym żeby w tym naszym hobby wszystko było takie proste - ten rozjechał tego a tamten tamtego więc jest najlepszy....ale tak nie jest....zbyt wiele czynników decyduje o całości brzmienia...402 rozjechał FBI/Diablo 300 a ktoś inny napisze że  Nemo 600 rozjechał 402evo, by na końcu przeczytać że te wszystkie tranzystory rozjechała lampa ?....po latach zabawy w audio wiem jedno (przynajmniej tyle) dobrze  mieć  lampę i tranzystor.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Frazier wygrał z Muhammadem Ali by sromotnie przegrać z George Foremanem, natomiast ten przegrał z Alim - więc kto jest najlepszym bokserem... ?....dla mnie Ali jest najlepszym bokserem wszechczasów.....zostawmy w spokoju boks.....

FBI  skutecznie mnie wyleczył z dalszych poszukiwań integry tranzystorowej.....oczywiście z przyjemnością posłucham każdej innej integry ale już o zmianach nie ma mowy - chociaż nigdy nie mów nigdy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.