Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, GrzesiekP napisał:

Jakie faktyczne ustawienie na potencjometrze akurat wówczas było to się nie wypowiem, Damazy operował skalą głośności... ?

Było było na 12 ? Ale Gaudery nie są jakoś prądożerne. Po prostu na tych kolumnach można słuchać głośniej i one nie krzyczą tylko oddają energię i większą skalę dźwięku. 

Konkretnie jak grają Gaudery to napisze po odsłuchu ich na Krellu. Napisze jak zagrały na Jadisie i jak na Krellu. Będę wsłuchiwał się w cechy które pojawią się i na Jadisie i Krellu. Moim zdaniem to będą cechy Gauderów a reszta to będzie dźwięk Gauderów z danym wzmacniaczem i źródłem. Te kolumny pokazują jak na dłoni każdą zmianę w systemie. My z Grzesiem pierwsze słuchaliśmy Gauderów na CD Jadis Orphee 1 a na spotkaniu grał już C.E.C. CD5 no i dźwięk różnił się diametralnie. Ale energia wykop gładkość i gęstość była i na jednym CD i na drugim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 14:20, damazy napisał:

No ja już nie mogę się doczekać tego Krella FBI ? To będzie prawdziwe starcie tytanów ? No i przynajmniej będziemy mieli pewność że kolumny nie będą żadnym ograniczeniem. 

....za dwa dni tz  w sobotę FBI będzie  stał już u Ciebie  ? ....masz racje że kolumny nie będą żadnym ograniczeniem i to cieszy,  więc FBI nie będzie miał żadnych ''wymówek''  że coś się nie spasowało.... domyślam się że za jakiś czas będziesz chciał zorganizować u siebie  spotkanie z chłopakami...słówko ode mnie - jest to mała prośba od starego konia z Torunia ? do Grześka, Mańka i Mircyska

...cenię i szanuję  sobie Wasze zdanie, dlatego......jeżeli FBI się  nie sprawdzi lub zagra słabo albo nawet kiepsko nie oszczędzajcie  go i po prostu o tym napiszcie - tylko tyle.... za złe słowa o FBI policzę się z Wami w przyszłym roku na Audio Show ?....miłego słuchania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

....za dwa dni tz  w sobotę FBI będzie  stał już u Ciebie  ? ....masz racje że kolumny nie będą żadnym ograniczeniem i to cieszy,  więc FBI nie będzie miał żadnych ''wymówek''  że coś się nie spasowało.... domyślam się że za jakiś czas będziesz chciał zorganizować u siebie  spotkanie z chłopakami...słówko ode mnie - jest to mała prośba od starego konia z Torunia ? do Grześka, Mańka i Mircyska

...cenię i szanuję  sobie Wasze zdanie, dlatego......jeżeli FBI się  nie sprawdzi lub zagra słabo albo nawet kiepsko nie oszczędzajcie  go i po prostu o tym napiszcie - tylko tyle.... za złe słowa o FBI policzę się z Wami w przyszłym roku na Audio Show ?....miłego słuchania...

Mirek, żeby było mało, przytargam McIntosh MCD1100, zrobimy sobie u Damiana małe AVS 2020.  ?

 

ps. oczywiście w AVS 2021 oprzemy sprawy o bufet.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mircysko napisał:

 przytargam McIntosh MCD1100, zrobimy sobie u Damiana małe AVS 2020.  ?

.... super, zacne zródło więc Gudery będą  w doborowym towarzystwie....dam jeszcze  IC XLR + sieciowy WILE , Damazy ma głośnikowe WIle - nie ma wyjścia musi zagrać ? 

2 godziny temu, Mircysko napisał:

 

ps. oczywiście w AVS 2021 oprzemy sprawy o bufet.  ?

....oczywiście, inaczej nie idzie... ten niedzielny poranek na poprzednim AS....lepiej nie wspominać ?  

 .....pamiętam też ten  zajebiście pyszny wurszt który zrobiłeś , lepszej kiełbasy w zyciu nie jadłem.... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 21:10, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To wzmacniacze, czy kosmetyczka Predatora :-))))) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się dzieje teraz na Audiostereo, ale pisząc dłuższy tekst w poście, potem nie chce się to zapisać.. Jak by mnie wylogowało chociaż jestem zalogowany.. Jest to irytujące.. Czy ktoś jeszcze też tak miał?

Wczoraj opisałem na całą stronę, spotkanie u kolegi Damazego w którym to uczestniczyłem, aby potem moja krwawizna się nie zapisała..  Drugi raz mi się pisać nie chciało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz się udało, ale tekst znacznie krótszy niż wczorajszy.. Spotkanie było fantastyczne, powiedziałbym że z pompą..  Gwiazdy wieczoru w postaci kolumn Gauder grały niesamowicie.. Potęga grania, energetyka, rytmika to cechy które od razu rzucają się w uszy. W końcu perkusja ma właściwą sobie siłę, oraz energię grania.. Przejścia perkusisty po bębnach miały swój ciężar a każdy bęben był widoczny i odczuwalny na scenie dzwiękowej, to robiło wrażenie..

Bas był mocny, gitara basowa grała mocno i czysto, dzwięki basu wibrowały. Kolumny pomimo swoich standardowych wymiarów, grają dzwiękiem zwartym i mocnym.. w moim odczuciu, nadają się raczej do średnich, oraz dużych pomieszczeń. 35 metrowy salon Damazego, wypełniły dzwiękiem po brzegi.. Średnica jest naturalna, wysokie tony ładnie uzupełniają całość.

Granie Gauderów jest raczej po ciemniejszej  stronie ale z niesamowitą rozdzielczością, słychać dosłownie wszystko..Tu cena robi swoje..  Po zmianie repertuaru na spokojniejszy, kolumny zmieniają swoje oblicze i już jest nastrojowo i romantycznie bym powiedział.. Ale spokojnie.. w naszym towarzystwie są same zdrowe i normalne chłopaki, tak że.. trzymania się za rączki nie było.. Nawet po alkoholu..

W naszej grupie mamy różne gusta, preferencje a jednak Gaudery spodobały się nam wszystkim, były poza podziałami..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariush74,  świetny opis....

...jeżeli już jesteśmy przy kolumnach to słówko ode mnie....wcześniej juz chciałem je sprowadzić ale w jakoś tak się ułożyło..... mam  już zaklepane że za 2/3 tygodnie przytargam do siebie kolumny Franco Serblin Essence.... będzie kolejne nowe doświadczenie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... prawda że ładnie się prezentuje ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0E1969B0-1B78-4C0F-803A-93DB5C5F2B90.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... prawda że ładnie się prezentuje  
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
0E1969B0-1B78-4C0F-803A-93DB5C5F2B90.thumb.jpeg.d5516fafc2fd3fe8e130a79eafc8baeb.jpeg
No pięknie. Jeszcze tv do góry (miał się Damazy w tej sprawie skontaktować) i będzie prawdziwy sztos. :)

Przy okazji pytanie. Jeśli pokój ma 35m to skąd odległość kolumn od siebie (na oko ze zdj) niecałe 2m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... u mnie jakoś pusto bez FBI, ale  mam za to dwa zacne kable głośnikowe  do sprawdzenia Argento Flow i Furutech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0B20AE7B-8B3C-4D90-BDD1-DFEE2853E110.jpeg

17 minut temu, piorasz napisał:

 

Przy okazji pytanie. Jeśli pokój ma 35m to skąd odległość kolumn od siebie (na oko ze zdj) niecałe 2m?

...  tłumaczył mi to - za dużo pisania...każde ustawienie zostało przećwiczone....nie wiem czy jest to optymalne, tu już Damazy musi się wypowiedzieć...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Miroslav1 napisał:

u mnie jakoś pusto bez FBI

I może tak zostanie ? ?

Jak wpasuje się w system Damazego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kazik II napisał:

I może tak zostanie ? ?

Jak wpasuje się w system Damazego.

... Damazy, za bardzo rozmiłował się w lampie by.....to nie jest jego granie, docenia te brzmienie ale wiem na sto procent że FBI nie jest wzmacniacz dla niego....taki odsłuch/sprawdzenie  jest  to cholernie wartościowe doświadczenie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Damazy, za bardzo rozmiłował się w lampie by.....to nie jest jego granie, docenia te brzmienie ale wiem na sto procent że FBI nie jest wzmacniacz dla niego....taki odsłuch/sprawdzenie  jest  to cholernie wartościowe doświadczenie....
Ciekawa teoria jak na tak doświadczonego audiofila. Żeby się za bardzo nie rozpisywać wystarczy jedno słowo - synergia. Lampa, tranzystor - to bez znaczenia. Ma się zgrać z kolumnami.
Opisywanie czegokolwiek przez pryzmat jednego klocka jest mało fachowe - chyba, że chodzi o zwykłą zabawę i spotkanie w gronie przyjaciół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, słuchałem różne modele Gauder na tym samym wzmacniaczu lampowym WESTEND AUDIO SYSTEMS, tylko Darc 60 zabrzmiały dobrze, Darc 250 nawet po wykorzystaniu dwóch takich wzmacniaczy lampowych do Bi-amp obciążyły lampy ze rozjechała sie precyzja, bas dudnił z opóźnieniem, średnica wrzeszczała a wysokie przesterowane, chaos nie prezentacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

... prawda że ładnie się prezentuje ? 

Ładnie...ja bym te kolumny troszkę jednak jeszcze oddalił od siebie (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie...ja bym te kolumny troszkę jednak jeszcze oddalił od siebie (?)
Sam Roger był i ustawiał więc...

P. S.
Dlaczego nie ma ani słowa o Rogerze?
On chyba wiele dobrego zrobił w tym pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie odległości pomiędzy kolumnami, to rzeczywiście metoda P. Rogera.. U mnie sprawdza się bardzo dobrze. 

Zyskujemy wtedy znacznie lepszą głębie, dociążenie dzwięku,  jak i ogniskowanie zródeł  pozornych.. Tylko o ile zwężenie bazy dało u mnie same korzyści, to ustawienie na wprost już nie koniecznie.. Lepsze rezultaty osiągam z kolumnami skierowanymi na okolice nosa, policzków, że tak to określę..

Ale jak to zwykle bywa, trzeba sprawdzić u siebie i zweryfikować.. Sam kiedyś miałem monitory ustawione na 2.30 cm licząc od środka głośników wysokotonowych, teraz kolumny stoją 1.70 cm i różnica na plus jest bezdyskusyjna. Co ciekawe, instrumenty na scenie wcale się nie pościskały, jak się tego obawiałem..

Krella FBI dzisiaj też słuchałem u Damazego, ale tylko z 15 minut, tak że za bardzo nie ma co się jeszcze wypowiadać.. Ale Jadisa nie pobił i co ciekawe, w tych aspektach w których można było tego oczekiwać.. Z oddaniem barwy przegrał z Jadisem zdecydowanie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piorasz napisał:


Dlaczego nie ma ani słowa o Rogerze?

.... ponoć w tym czasie też sąsiadka  przyszła pożyczyć szklankę cukru - ciekawe ze o tym nie wspomnieli ? 

10 godzin temu, mariush74 napisał:

 

Krella FBI dzisiaj też słuchałem u Damazego, ale tylko z 15 minut, tak że za bardzo nie ma co się jeszcze wypowiadać.. Ale Jadisa nie pobił i co ciekawe, w tych aspektach w których można było tego oczekiwać.. Z oddaniem barwy przegrał z Jadisem zdecydowanie..

... przede wszystkim cieszę się że wczoraj mieliśmy okazje chwile  porozmawiać.....mamy takie same zdanie odnośnie FBI i Jadisa.....wspomniałem w trakcie rozmowy że Krella u mnie ''ratuje'' lampa w CD - bez tego byłoby to męczące granie.... również takie same zdanie mieliśmy odnośnie Vitusa sia-25....dla Ciebie i dla mnie ten wzmacniacz jest lepszy od FBI.....sia-25 nie jest to wzmacniacz dla mnie bo ma zbyt wiele cech podobnych do Jadisa ( tak powiedziałem) dlatego nie byłby sensu kupować coś podobnego....chciałem wzmacniacz tranzystorowy który bedzie inny od Jadisa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

   FBI jest fajny przy cichym słuchaniu ( na skali do 10)   od 10 do 40 jest przeciętny, ale  rozwija skrzydła dopiero  i pokazuje swoje możliwości powyżej 50/60 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SynSama napisał:

Ładnie...ja bym te kolumny troszkę jednak jeszcze oddalił od siebie (?)

.... jak zobaczyłem  fotkę to powiedziałem Damazemu to samo.....wiem że przećwiczyli różne ustawienia, ale Roger pokazał jak powinny w tym pokoju  stać kolumny i przy tym wytłumaczył dlaczego...wydawałoby się że to taka prosta/banalna sprawa.... o dziwo wszyscy chłopacy którzy byli na tym spotkaniu potwierdzili że  jest to optymalne/najlepsze ustawienie - najbardziej przekłamują oczy/wzrok.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

przede wszystkim cieszę się że wczoraj mieliśmy okazje chwile  porozmawiać.....mamy takie same zdanie odnośnie FBI i Jadisa.....wspomniałem w trakcie rozmowy że Krella u mnie ''ratuje'' lampa w CD - bez tego byłoby to męczące granie.... również takie same zdanie mieliśmy odnośnie Vitusa sia-25....dla Ciebie i dla mnie ten wzmacniacz jest lepszy od

Powiem Ci Mirku, jak i kolegom z tego wątku, że już przestałem być fanem jakiś technologii a tylko dobrego brzmienia.. Dlatego jako zagorzały tranzystorowiec, posiadam teraz.., lampę.. Bo zagrała lepiej.. Ale też, nie będę miał sentymentów, gdy tranzystor zagra lepiej aby do niego wrócić..

Takim tranzystorem jest właśnie SIA-25 Vitusa.. Odsłuchiwany wtedy u naszego kolegi na B&W 802 z nowej serii, oraz dzielonym Cd. CEC, dał dzwięk wyborny, łącząc w swój magiczny sposób, granie lampy i tranzystora w jednym pudełku..

Na obronę Krella trzeba zaznaczyć, iż był on wyrwany z jednego miejsca i wstawiony w inny przypadkowy system.. Vitus grał wtedy w systemie dopracowanym.. Jako XLRy wczoraj łączyly Krella tanie o ile nie najtańsze VDH za kilka stówek a za zródło robił streamer Linna, który gra w sposób neutralny i szczegółowy, co też nie ubarwiło przekazu..

Dzisiaj do Damiana ma przyjechać Mirek ze swoim Cd.. Jego topowy kombajn MCIntosha, oraz już inne XLRy zmienią sposób prezentacji Krella i tak naprawdę, wtedy będzie można napisać już coś wiarygodnego na temat FBI..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mariush74 napisał:

. Dlatego jako zagorzały tranzystorowiec, posiadam teraz.., lampę.. Bo zagrała lepiej.. Ale też, nie będę miał sentymentów, gdy tranzystor zagra lepiej aby do niego wrócić..

 

.... dlatego dobrym rozwiązaniem jest mieć lampę i tranzystor  ? 

34 minuty temu, mariush74 napisał:

 

Takim tranzystorem jest właśnie SIA-25 Vitusa.. Odsłuchiwany wtedy u naszego kolegi na B&W 802 z nowej serii, oraz dzielonym Cd. CEC, dał dzwięk wyborny, łącząc w swój magiczny sposób, granie lampy i tranzystora w jednym pudełku..

 

.... również słucham SIA-25 w dopracowanym systemie i na dodatek pokój był  przeznaczony tylko i wyłącznie do audio....jako CD grał AMR 77.1 ...ten CD  w pewien sposób narzuca swój styl grania, to może się podobać lub nie...mnie to się podobało, grał bardzo analogowo....kolumny były robione pod zamówienie..... do tego gość miał  gramofon i topowe kable....super zestawienie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mariush74 napisał:

 

Na obronę Krella trzeba zaznaczyć, iż był on wyrwany z jednego miejsca i wstawiony w inny przypadkowy system.. Vitus grał wtedy w systemie dopracowanym.. Jako XLRy wczoraj łączyly Krella tanie o ile nie najtańsze VDH za kilka stówek a za zródło robił streamer Linna, który gra w sposób neutralny i szczegółowy, co też nie ubarwiło przekazu..

Dzisiaj do Damiana ma przyjechać Mirek ze swoim Cd.. Jego topowy kombajn MCIntosha, oraz już inne XLRy zmienią sposób prezentacji Krella i tak naprawdę, wtedy będzie można napisać już coś wiarygodnego na temat FBI..

...z całą pewnością Mcintosh pomoże FBI i to bez dwóch zdań, do tego lepszy kabel XLR.....

 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SynSama napisał:

ja bym te kolumny troszkę jednak jeszcze oddalił od siebie

Koledzy, żeby porównywać kolumny one MUSZĄ stać w tym samym miejscu co inne / poprzednie!!!

To wynika ze zmian w  rozkładzie ciśnienia - przesuwasz, pomieszczenie inaczej odpowiada.

Nie bądźcie jak część forumowych "specjalistów", którzy stawiają porównywane kolumny obok siebie (para z prawej i para z lewej) i następnie wypowiadają się o charakterze basu (!). Pierwszej wody ignorancja i całkowity brak troski o zasady testowania.

Oczywiście co innego poszukiwanie optymalnej pozycji dla danej kolumny. Można też zmienić miejsce słuchania i usiąść przy samej ścianie, gdzie ciśnienie niskich tonów jest podwójne (dźwięk z kolumny i od razu odbity od ściany). I też można nie wspomnieć, że człowiek przesunął sobie fotel. Tak więc fotka kolumn uratowała czytelników i warto o tym pamiętać na przyszłość.

Czyli Tannoy i Harbeth to liga podwórkowa, a te już grają na poziomie. Wątek ma przed sobą długą przyszłość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie Gauderów jest świetne, Roger też dawno temu mi je demonstrował na Gauderach, wiele osób nawet z tego sobie nie zdaje sprawy ile lepiej słychać, też tak ustawiam i nie wyobrażam sobie inaczej słuchać a kiedyś mi się wydawało inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co producent to inna szkoła ustawień i konfiguracji
wielkość kolumn rozstawienia przetworników dają różne możliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jako że od soboty gram na lampię tym samym przeszedłem na ''czas zimowy'' ? od maja  piłowałem FBI... dziś podpiąłem również głośnikowy  Argento Flow (srebro) mam dwie sieciówki Agento Flow Master Ref...więc raczej byłem spokojny o efekt - zakładałem że te kable się  ''polubią''  -  i tak też się stało..... są to  tylko pierwsze wrażenia po kilkugodzinnym słuchaniu muzyki....gdzie nastąpiła poprawa/zmiana....przede wszystkim wysokie tony.....tu Flow potrafi więcej i zarazem lepiej pokazać od Tary Labs The 0.8....wokal Youn Son Nah  (chyba pierwszy raz użyję tego określenia) moim zdaniem jest referencyjny....gładkość, wręcz jedwabistość grania jest na wysokim poziomie....natomiast  głos J.L. Hookera  jest gardłowy/mocny/dosadny//ochrypły/tak jak lubie.....dalej....Flow jest też bardziej zrywny/energetyczny od 0.8 nie jest to duża różnica ale odczuwalna/słyszalna.....bas na 0.8 jest dobrze kontrolowany ale za to jest  bardziej obszerny, natomiast Flow ma bas  zwarty taki skupiony, ma lepsze zejście  i na samym dole jest bardziej podkreślony...na Flow obawiałem się jednego...że te kable dadzą  za dużo planktonu, detalu...jeżeli jest tego za wiele to moim zdaniem muzykalność na tym traci....jest więcej niż na 0.8 ale jest OK - w sam raz ...ogólnie brzmienie nabrało fajnego  blasku, wyrafinowania i takiej subtelności.... jak  na pierwszy raz to chyba tyle....było miło ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo przez wekkend nie mogłem zaglądnąć a tu tyle napisane ?

Co do węższego ustawienia kolumn to w pierwszym momencie usłyszałem że jest lepiej a później oczy mi się kłóciły z uszami ? Muzyka brzmiała lepiej ale jakoś dziwnie mi się patrzyło. Ale ja się tak szybko nie poddaję i dałem sobie parę dni na adaptacje. No i już nie ma powrotu do szerszego ustawienia. Dźwięk jest po prostu lepszy pod każdym względem a do tego z każdego miejsca pokoju słychać dokładnie gdzie jest scena i wszędzie dobrze się słucha. Oczywiście pisze o mojej akustyce. A to jest decydujące. Akustyka pomieszczenia i to jak system z nią współgra jest decyduje o sukcesie lub porażce. Zauważyłem że to co u Miroslav1 się sprawdza u mnie już niekoniecznie. Miroslav1 ma dobrą akustykę. Pokój świetnie zaadoptowany akustycznie. Muzyka u Miroslav1 brzmi ciepło i naturalnie gęsto i prawdziwie rozdzielczo i szczegółowo. Nie ma sztucznych pogłosów tylko słychać naturalną przestrzeń i oddech. Ja niestety nie mam takich warunków. Mam 37 m2 a odsłuch bliski ponieważ za plecami mam kuchnie a na dodatek na środku pokoju stoi kominek. Akustyka u mnie jest żywa i dlatego ja robię wszystko żeby to ocieplić i dociążyć.

Jeżeli chodzi o lampę vs tranzystor to ja jestem fanem lampy i niestety tranzystor będzie miał problem żeby w moim pomieszczeniu zagrał tak jak ja lubię. Podkreślam tak jak ja lubię, a nie obiektywnie dobrze. Jestem fanem barwnego i nasyconego brzmienia gdzie uwaga skierowana jest na niższą średnicę i bas. Wyższa średnica i wysokie tony muszą być rozdzielcze otwarte ale nie mogą grać pierwszych skrzypiec ? No tak lubię i tyle. Niestety mój pokój mi tego nie ułatwia ale już jestem blisko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten rozstaw kolumn to 170cm od tweetera do tweetera? A głowę jak daleko masz od kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.