Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Co mnie zaskakuje to że kaviter masz Evo bez "e" czyli jak rozumiem w trybie standby jest częściowo pod prądem i pomimo tego mówisz że potrzebuje godziny grania żeby pokazać swoje możliwości ? Czy źle coś zrozumiałem ?
To mnie zaskoczyło.

No więc ja generalnie wyłączam sprzęt całkowicie jak nie słucham, raz że te z 800W albo lepiej stanby to z 250zł rachunku za prąd miesięcznie (ja mam jeszcze drugą końcówkę bez "e" do KD plus cała ta reszta), dwa że nie mam żadnych bezpieczników w torze zasilania audio i wolę jak jest wyłączony dla bezpieczeństwa, więc jak mam słuchać to po prostu te 2h wcześniej włączam sprzęt, no i przeważnie cały weekend mam włączony jak siedzę w domu. Poza tym jak jest na samym standby to też potrzebuje dłuższą chwilę żeby zagrać, cała reszta też zresztą w sensie preamp i DAC szczególnie że oba mają chyba Aklasowe wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kaviter napisał:

stanby to z 250zł rachunku za prąd miesięcznie

...

Cat ''Maya'' wygrzewa się na FPB-300

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kaviter napisał:

Ja mam tą wersję bez "e"

Dzięki za opinię!

Piszesz, że pre też są dużo lepsze - od KRC, czy KCT?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wit-told napisał:

Piszesz, że pre też są dużo lepsze - od KRC, czy KCT?

KRC3 to na dzień dzisiejszy już trochę trąci myszką, są one jednak śmiesznie tanie i jak ktoś wie z której strony się trzyma lutownicę można mu za parę złotych zrobić coś takiego

NOsQqme.jpg

i to wynosi jego dźwięk o 2 klasy do góry i w zasadzie moim zdaniem za takie pieniądze nie da się kupić lepszego preampu.

KCT jest sporo lepszy (i ma CAST), niestety padają w nich wyświetlacze (w moim padł i z tego co czytałem jest to niestety dość powszechna przypadłość), mają też stosunkowo wysoką cenę, a nawet 222 jest dużo lepszy, dużo dużo lepszy, ja na początku kupiłem tylko 222 i nie planowałem zmieniać końcówki, ale to był już koniec Krella i dystrybutor wysmażył mi taką cenę na exdemo 402 że się skusiłem.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
KRC3 to na dzień dzisiejszy już trochę trąci myszką, są one jednak śmiesznie tanie i jak ktoś wie z której strony się trzyma lutownicę można mu za parę złotych zrobić coś takiego
NOsQqme.jpg
i to wynosi jego dźwięk o 2 klasy do góry i w zasadzie moim zdaniem za takie pieniądze nie da się kupić lepszego preampu.
KCT jest sporo lepszy (i ma CAST), niestety padają w nich wyświetlacze (w moim padł i z tego co czytałem jest to niestety dość powszechna przypadłość), mają też stosunkowo wysoką cenę, a nawet 222 jest dużo lepszy, dużo dużo lepszy, ja na początku kupiłem tylko 222 i nie planowałem zmieniać końcówki, ale to był już koniec Krella i dystrybutor wysmażył mi taką cenę na exdemo 402 że się skusiłem.  
 

Skusiłeś i zaparkowałeś na dłuższy czas z tego co czytam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Skusiłeś i zaparkowałeś na dłuższy czas z tego co czytam

Czas ucieka, pierwszy preamp evo kupiłem w 2012 a końcówkę w 14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Miroslav1 napisał:

Witek, to nie moje dobre serce tylko nie mam takiej możliwości by ''odpalić'' tych dwóch gości z tego wątku....

Wyglada na to, że sama tematyka nie zawsze jest wystarczająca aby utworzyć szczęśliwa wspólnotę ? 

Mirek, szykujesz się już na następcę Harbeth, czy to jakaś poważna zmiana, czy jakiś drobny lift?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaviter napisał:

Czas ucieka, pierwszy preamp evo kupiłem w 2012 a końcówkę w 14

W dobrym towarzystwie czas szybko płynie, masz 202 czy 222?

1 minutę temu, Roxi napisał:

szykujesz się już na następcę Harbeth

Ciężko będzie Mirkowi coś lepszego znaleźć, bo Herbatki u Niego naprawdę świetnie grają, tak obiektywnie patrząc (na ile jest to możliwe;-) a poza tym doskonale wpisują się w Jego gust i oczekiwania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wit-told napisał:

Ciężko będzie Mirkowi coś lepszego znaleźć, bo Herbatki u Niego naprawdę świetnie grają, tak obiektywnie patrząc (na ile jest to możliwe;-) a poza tym doskonale wpisują się w Jego gust i oczekiwania...

Jakiś model 40.3 się pojawił? Pytam tylko z ciekawości, bo nie mam pojęcia o co chodzi. Pojawienie się kolejnego modelu zazwyczaj powoduje jakiś wewnętrzny niepokój. A wiadomo jaki cel ma producent. Pomniejszyć postrzegana wartość poprzednika i zachęcić do zmiany. Przy okazji podnosząc cenę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roxi napisał:

Wyglada na to, że sama tematyka nie zawsze jest wystarczająca aby utworzyć szczęśliwa wspólnotę ? 

..tak masz rację,  gdy sytuacja  trochę się zagęszcza wtedy  jest  potrzebny taki gość  jak Ty...jedno słowo i wracamy na odpowiedni to ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wit-told napisał:

masz 202 czy 222?

LOL mam oba, 222 kupiłem nowego i nie mam serca się go pozbyć a 202 kupiłem bardzo umęczoną używkę nie wiem z 2 lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Roxi napisał:

 

Mirek, szykujesz się już na następcę Harbeth, czy to jakaś poważna zmiana, czy jakiś drobny lift?

.... na razie nie mam w planie  żadnych zmian odnośnie kolumn....za tydzień w sobotę będę miał Franco Serblin Essence na odsłuchu....wiem że jest to inna stylistyka grania....ciekaw jestem jak u mnie się zaprezentują....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.... na razie nie mam w planie  żadnych zmian odnośnie kolumn...

Nie sugerowałem, ze masz zmieniać kolumny, bo te chyba masz prawie nowe. Wiadomo, ze nie ma sensu ścigać się z cyferkami. Pytałem tylko czy to jakaś znacząca zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kaviter napisał:

LOL mam oba, 222 kupiłem nowego i nie mam serca się go pozbyć a 202 kupiłem bardzo umęczoną używkę nie wiem z 2 lata temu.

Pięknie..... dużą różnicę robi to drugie pudełko w 202?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wit-told napisał:

Pięknie..... dużą różnicę robi to drugie pudełko w 202?

Bardzo dużą, nawet przez chwilę chciałem zrobić z 222 to samo co z tym KRC na zdjęciach ale w nim to nie taka prosta sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czas ucieka, pierwszy preamp evo kupiłem w 2012 a końcówkę w 14.

Kaviter a jeśli można spytać to z jakimi kolumnami u ciebie gra twój set Krell Evo ? Różnie to byłam z tzw "zgrywaniem się" . Ja mam doświadczenie z Musical Fidelity ktore zgrywa się z większością kolumn a jak ty oceniasz Evo pod tym względem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Kaviter a jeśli można spytać to z jakimi kolumnami u ciebie gra twój set Krell Evo ? Różnie to byłam z tzw "zgrywaniem się" . Ja mam doświadczenie z Musical Fidelity ktore zgrywa się z większością kolumn a jak ty oceniasz Evo pod tym względem ?

Z Sonus Faber Cremona M, to bardzo uniwersalny wzmacniacz moim zdaniem, ale wiadomo że najbardziej błyszczy tam gdzie potrzebne są mięśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Wiem, że wątek nieco zasmieciłem

Super, samoświadomość jest cenna...

Godzinę temu, piorasz napisał:

Zupełnie się nie spodziewałem, że to pójdzie aż tak w złym kierunku. Będę miał na przyszłość nauczkę, żeby nie dotykać niewybuchów.

No co Ty, w wojsku nie byłeś;-)

Godzinę temu, piorasz napisał:

Jednak posuwasz się trochę za daleko w słowach.

Do Mirka bym tak nie pisał, serio....chyba że też dobrze się znancie;-)

 

Godzinę temu, piorasz napisał:

Rozumiem, że nie jestem tu mile widziany, przyjąłem to do wiadomości z honorem, więc mnie nie musisz "odpalać".
Jeśli kogoś boli pisanie wprost to ten wątek na pewno nie jest dla mnie i delikatnie się wycofuję.

Dużo wielkich słów..... a tu na czyny czekamy....

Pisz na temat, lub blisko, Mirek jak widzisz jesr wyrozumiały i myślę, że również pisze wprost, jak większość osób tutaj, więc decyzje są teraz po Twojej stronie (Mirek , mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że tak się tu trochę rozpisowałem.... tfu.... rozpisałem..... k... a jak to napisać, że dużo napisałem a niepisowałem..... chyba musze powtórzyć testy na wirusa;-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


Kaviter a jeśli można spytać to z jakimi kolumnami u ciebie gra twój set Krell Evo ? Różnie to byłam z tzw "zgrywaniem się" . Ja mam doświadczenie z Musical Fidelity ktore zgrywa się z większością kolumn a jak ty oceniasz Evo pod tym względem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pieknie gra z infinity gamma.oraz sonus faber electa amator2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomek7776 napisał:

pieknie gra z infinity gamma.oraz sonus faber electa amator2

Z ProAkami pewnie też, starsza seria FPB zgrywała się baaardzo dobrze;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Roxi napisał:

Jakiś model 40.3 się pojawił? Pytam tylko z ciekawości, bo nie mam pojęcia o co chodzi. Pojawienie się kolejnego modelu zazwyczaj powoduje jakiś wewnętrzny niepokój. A wiadomo jaki cel ma producent. Pomniejszyć postrzegana wartość poprzednika i zachęcić do zmiany. Przy okazji podnosząc cenę ? 

Spokojnie to model z nowej linii XD i Alan nikogo nie zachęca do zmian. XD jest ewolucją wszystkich modeli,Alan nieustannie pracuje nad wyciśnięciem z tych projektów wszystkich soków i twierdzi że wiele jeszcze wyzwań przed nim. Ponieważ to ewolucja a nie rewolucja konstruktor nie namawia nachalnie do zmian i jeśli komuś nie pasuje obecny rozwój Harbetha,to wręcz zachęca do pozostania przy "starych" modelach. Taki model marketingu ma chyba tylko ta firma ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W. Pacuła od lat gra na m40.1 i sobie chwali....zakładam że mógł zmienić  na m40.2 lub wersję Anniversary ale tego nie zrobił....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacula to dziwny koles...zachwyca sie jak to podstawki, stoliki i inne gadzety sa wazne a pozniej topowa integre vitusa odsluchuje na skrzyni w ktorej przyjechal :D 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jamówię napisał:

Spokojnie to model z nowej linii XD i Alan nikogo nie zachęca do zmian. XD jest ewolucją wszystkich modeli,Alan nieustannie pracuje nad wyciśnięciem z tych projektów wszystkich soków i twierdzi że wiele jeszcze wyzwań przed nim. Ponieważ to ewolucja a nie rewolucja konstruktor nie namawia nachalnie do zmian i jeśli komuś nie pasuje obecny rozwój Harbetha,to wręcz zachęca do pozostania przy "starych" modelach. Taki model marketingu ma chyba tylko ta firma ? 

nie sluchaj.i nie powielaj tych ''piardow''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Huberto1984 napisał:

 topowa integre vitusa odsluchuje na skrzyni w ktorej przyjechal ?

....dla mnie ten wzmacniacz na skrzyni  to również porażka, tyle że przy tym odsłuchu był Ole Vitus więc musiał  zdawać sobie sprawę co i jak.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek7776 napisał:

nie sluchaj.i nie powielaj tych ''piardow''

Do siebie piszesz? Znasz angielski? to śmiało,zaczekuj się na HUG i poczytaj,jak czegoś nie zrozumiesz pomogę i nie śmieć tu Mirkowi,bo już i tak kibel mu się zrobił,chcesz pogadać o Harbeth,to zachowuj się jak dorosły człowiek a nie szczyl,który chciał błysnąć brakiem intelektu.Poszukaj odpowiedniej zakładki zgodnie z FAQ. Bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i namówili, kupiłem dzisiaj KAV500i...sam nie wiem po co ? Będę niedługo miał porównanie z Pliniusem M16/SA100Mk2 i NORDem na ICE 1200.
Osobiście najchętniej pozbyłbym się Pliniusa ale KAV pewnie nie da mu rady. 

...a może tak sprzedać to w cholerę i kupić drugiego Emittera II albo FBI? Hm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marek.S napisał:

No i namówili, kupiłem dzisiaj KAV500i...sam nie wiem po co ? Będę niedługo miał porównanie z Pliniusem M16/SA100Mk2 i NORDem na ICE 1200.
Osobiście najchętniej pozbyłbym się Pliniusa ale KAV pewnie nie da mu rady. 

...a może tak sprzedać to w cholerę i kupić drugiego Emittera II albo FBI? Hm.

... namówili ? ....nie pasuje 500i? 

7 godzin temu, Jamówię napisał:

 XD jest ewolucją wszystkich modeli,Alan 

....słuchałeś jakiś model Harbs XD? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Trzeba korzystac jak dzieci pojda spac wczesnie  ?

 

 

Panie, bardzo ładne granie, bez fajerwerków, ale bardzo przyjemne granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.