Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Miroslav1 napisał:

 

....słuchałeś jakiś model Harbs XD? 

Nie słuchałem XD,nawet nie wiem czy w Polsce są,ale słuchałem 30.2 Anniversary i tak jak pisałem,nie jestem fanem obecnego kursu,który obrał Harbeth. Po powrocie do najlepszej(moim zdaniem) inkarnacji Compactów,czyli  III,odczułem ulgę i radość,ale rozumiem że firma musi działać,taki jest biznes ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

W. Pacuła od lat gra na m40.1 i sobie chwali....zakładam że mógł zmienić  na m40.2 lub wersję Anniversary ale tego nie zrobił....

Ale on chyba ma modyfikowaną zwrotnicę i coś jeszcze chyba, jak kojarzę. Tak że to nie są takie sklepowe produkty. Poza tym, dla recenzenta to nie bardzo zmieniać zbyt często sprzęty odniesienia. On je zna doskonale, dlatego łatwiej mu wychwycić różnice w sprzętach recenzowanych, jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marek.S napisał:

@Miroslav1

Czekam na przesyłkę, powinien przyjść gdzieś pod koniec tygodnia.

 ...jak przesłuchasz i uda się porównać do innego wzmacniacza  to skrobnij kilka słów....lata temu miałem ten wzmacniacz....

3 minuty temu, pantagruel napisał:

Ale on chyba ma modyfikowaną zwrotnicę i coś jeszcze chyba, jak kojarzę. Tak że to nie są takie sklepowe produkty. Poza tym, dla recenzenta to nie bardzo zmieniać zbyt często sprzęty odniesienia. On je zna doskonale, dlatego łatwiej mu wychwycić różnice w sprzętach recenzowanych, jak sądzę.

...nie wiem jakie modyfikacje były robione w jego kolumnach....pewnie że zna je doskonale i jest mu łatwiej.....ale też odnoszę wrażenie że Pacułą po prostu  lubi brzmienie m40.1....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek.S napisał:

No i namówili, kupiłem dzisiaj KAV500i...sam nie wiem po co ? Będę niedługo miał porównanie z Pliniusem M16/SA100Mk2 i NORDem na ICE 1200.
Osobiście najchętniej pozbyłbym się Pliniusa ale KAV pewnie nie da mu rady. 

Super! Gratulacje! to podobno bardzo fajna integra......chyba trochę inna od Pliniusa (mam starą końcówkę tej firmy i nie zamierzam się pozbywać;-)

Ciekawy jestem jaki będzie wynik porównania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wstawie odnosnie filmikow z YT...przy ok 1min lekko przesunalem reke, w ktorej trzymalem komorke...roznica bardzo slyszalna na nagraniu, zwlaszcza jak sie pusci przez cos lepszego niz glosnik komorki. Niestety te filmy z YT to sa o kant d.... rozbic. Nie jest do wychwycenia komorka jak sprzet gra. W weekend moze opisze kilka nastepnych integr.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do takich filmików trzeba podchodzić z dystansem...moim zdaniem fajnie jest popatrzeć/posłuchać takie filmiki ...one dla mnie mają wartość tylko wtedy jeżeli piszący wrzuci filmik swojego systemu...przecież nikt rozsądny nie będzie oceniał wartość danego systemu po takim filmiku.... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... do takich filmików trzeba podchodzić z dystansem...moim zdaniem fajnie jest popatrzeć/posłuchać takie filmiki ...one dla mnie mają wartość tylko wtedy jeżeli piszący wrzuci filmik swojego systemu...przecież nikt rozsądny nie będzie oceniał wartość danego systemu po takim filmiku....  

Ani podejmował decyzji o zakupie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównania z Pliniusem narazie nie będzie, Krell jak to Krell - nie był grzebany ale elektrolity obsikały już górną płytkę zasilacza. Jeden mały tranzystorek ma podżarte nóżki także nawet nie będę go uruchamiał, jedzie do serwisu na recap.

Tak niestety wygląda większość "vintage hi end". Nawet w preampie Pliniusa z 1997-1999 już trzeba było wstawiać cały nowy zasilacz, tzn. wszystkie kondy bo im się 'popuściło', końcówka SA100 MKII to samo.

Ba, kupiłem ostatnio Norda NC1200 ICEPower, 2.5 roczny - spuchnięty kond. I to nie żadna chińszczyzna a topowe Chemi Cony 105*C 10.000h. W takim przypadku do wymiany oczywiście wszystkie 8 sztuk, masa roboty bo płytka jest wielowarstwowa.

FqcwIiM.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 21:23, Huberto1984 napisał:

Tak wstawie odnosnie filmikow z YT...przy ok 1min lekko przesunalem reke, w ktorej trzymalem komorke...roznica bardzo slyszalna na nagraniu, zwlaszcza jak sie pusci przez cos lepszego niz glosnik komorki. Niestety te filmy z YT to sa o kant d.... rozbic. Nie jest do wychwycenia komorka jak sprzet gra. W weekend moze opisze kilka nastepnych integr.

 

Ma walnięcie ten gryfonik trzeba przyznać, finezji mu brak, ale ma coś w sobie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, lepiej wpierw doprowadzić do dobrego stanu a potem słuchać i porównywać...

w mojej końcówce Pliniusa 3100 też kondy musiały być wymienione.... i gada sympatycznie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 23:27, Marcin Wielgus napisał:


Ani podejmował decyzji o zakupie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oj bracie (jeśli mogę), dużo można wyczytać w graniu z Youtube. 

 

Oczywiście z dystansem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mircysko napisał:

Oj bracie (jeśli mogę), dużo można wyczytać w graniu z Youtube. 

 

Oczywiście z dystansem. 

Bro.... ja jak chcę coś usłyszeć to zapinam do komórki słuchawki grado i cos gra, no ale dla mnie to kulawo. 

biore tytuł utworu i szukam na spotyfa'lu tidal i ... slucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Bro.... ja jak chcę coś usłyszeć to zapinam do komórki słuchawki grado i cos gra, no ale dla mnie to kulawo. 

biore tytuł utworu i szukam na spotyfa'lu tidal i ... slucham

Jak kto woli. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 18:42, Marek.S napisał:

Tak niestety wygląda większość "vintage hi end". Nawet w preampie Pliniusa z 1997-1999 już trzeba było wstawiać cały nowy zasilacz, tzn. wszystkie kondy bo im się 'popuściło', końcówka SA100 MKII to samo.

Nie będzie inaczej jeśli elektrolity zasilacza są w tej samej obudowie z tranzystorami i radiatorami, a już szczególnie w przypadku końcówki mocy (!) to nieuniknione. Takie drogie i wyrachowane sprzęty i czyżby oszczędności na obudowie i dodatkowej pcb? ?

W dniu 8.12.2020 o 21:23, Huberto1984 napisał:

przy ok 1min lekko przesunalem reke, w ktorej trzymalem komorke...roznica bardzo slyszalna na nagraniu, zwlaszcza jak sie pusci przez cos lepszego niz glosnik komorki

Czyżby wpływ filtracji grzebieniowej? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyżby wpływ filtracji grzebieniowej?

Stąd cenie moja Aloia nie tylko za dźwięk ale i za to że dzielonka i zasilenie też osobne dla Pre I osobne dla końcówki mocy
c74a90ef788082087c4334bb95ccca13.jpg

Sorry za bałagan


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, iro III napisał:

Czyżby wpływ filtracji grzebieniowej

Ja bym powiedzial, ze odbijania sie fali od reki przy mikrofonie  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie powoli robi się świątecznie, co prawda miałem sprowadzić na odsłuch Franco Serblin Essence ale ostatecznie wylądowały KTEMY ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AE248958-8477-4599-802B-764AEB8BBC3D.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Miroslav1 napisał:

wylądowały KTEMY ?

Na stałe ?

Gratulacje!!!

 

7 minut temu, sly30 napisał:

Lepsze niż Harbethy?

Mówmy inne ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kazik II napisał:

Na stałe ?

Gratulacje!!!

 

 

.....puki co pożyczyłem tylko na odsłuch - ale nie wiem co z tego wyjdzie ? 

20 minut temu, Kazik II napisał:

 

 

 

Mówmy inne ?

 

....dokładnie, tak jest....na Harbeth gram od ponad 6 lat więc teraz muszę ogarnąć brzmienie Ktem.....to jest całkowicie inna stylistyka grania....jakbym słuchał Spendory, Graham Audio czy coś podobnego to wtedy obracałbym się w podobnej stylistyce grania....natomiast KTEMY są całkiem inne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sly30 napisał:

Lepsze niż Harbethy?

Nie no. Nie ma co porównywać kolumn za 50000 zł do kolumn za 110000 zł i pisać które lepsze ? Troszkę za duża rozbieżność w stylistyce i podejściu do grania muzyki. Harbethy to inna filozofia niż Ktemy. Tym bardziej że Miroslav1 ma cały system strojony pod Harbethy także na bank trzeba będzie i czasu i małych korekt w ustawieniu i może jakieś tam zmiany w lampkach, żeby wycisnąć z Ktem wszystko co najlepsze. Chociaż domyślam się że już teraz  słychać duży potencjał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Miroslav1 napisał:

....puki co pożyczyłem tylko na odsłuch - ale nie wiem co z tego wyjdzie ? 

dostrzegam błysk w oku, ale stare powiadają, że lepiej poczekać, aż kurz opadnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, _Ged_ napisał:

Jadis na 100% pasuje do Ktem ? 

... mnie się wydaje że pasuje...5 lat temu na Audio Show było dokładnie takie połączenie KTEMY + i88...wtedy ten tandem dostał bardzo pozytywną opinie....wiem że zawsze można lepiej, ale......jakby co to  jeszcze jest  FBI ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...opisując dzwięk lubię czasami odnieść się do największych pojedynków w boksie i  walk które przeszły do historii, dlatego porównując FBI z i88 odniosłem się do pojedynku między Mikem  Tysonem  a Evanderem Holyfieldem.....Tyson (FBI) Evander (i88) ta walka miała być spacerkiem dla Mike ale okazała się porażką....dlatego początkowo skazany na pożarcie i88 okazał się dla mnie lepszym wzmacniaczem...Damazy który miał dość długo u siebie FBI stwierdził to samo....no dobra, ale przechodzę do Ktemy i m40.2.....

...wspomniałem o innej stylistyce grania (nie chodzi mi o lepszy/gorszy) ...przykład również z  boksu ? ....jest taki pojedynek (akurat ten mi przyszedł do głowy) w  kategorii średniej  (stara walka z 1987r) pomiędzy Sugar Ray Lenardem  a Marvinem Haglerem....wielcy mistrzowie ale całkowicie odmienny styl walki S.R. Lenard finezyjna technika/szybkość/praca nóg....natomiast Hagler to zdecydowanie destrukcyjna siła.....na punkty wygrał Lenard....

....m40.2 są piękne  w swej prostocie/zwyczajności - natomiast słuchając KTEMY odnoszę wrażenie że obcuję z czymś luksusowym.....m40.2 tracą w chwili kiedy zaczynamy je analizować/porównywać....te kolumny powinno  odbierać się  z całym dobrodziejstwem inwentarza....one mają muzykalność ale nie posiadają perfekcyjnych dzwięków .....natomiast z tego co już usłyszałem to KTEMY mają muzykalność i perfekcyjne dzwięki...na razie tyle.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...m40.2 są piękne  w swej prostocie/zwyczajności - natomiast słuchając KTEMY odnoszę wrażenie że obcuję z czymś luksusowym.....m40.2 tracą w chwili kiedy zaczynamy je analizować/porównywać....te kolumny powinno  odbierać się  z całym dobrodziejstwem inwentarza....one mają muzykalność ale nie posiadają perfekcyjnych dzwięków .....natomiast z tego co już usłyszałem to KTEMY mają muzykalność i perfekcyjne dzwięki...na razie tyle.....

I to jest najlepsza recenzja, różności w audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli ktoś jest miłośnikiem brzmienia m40.2 (do takich się zaliczam) to wtedy opinie szymonfabera czy babatulara itp nie mają kompletnie żadnego znaczenia....również cenię sobie różnorodność....

.... nie pasuje odniesienie do boksu to proszę bardzo - szachy....i dwaj wielcy mistrzowie świata, prezentujący całkowicie inny styl gry.....Michał Tal i Tigran Petrosjan....jeszcze z innej mańki....sala w filharmonii (KTEMY) a klub studencki Od Nowa (m40.2)  w Toruniu ? ....mało to proszę bardzo.....bimber i na zagrychę zimne nóżki (m40.2) i najlepszy szampan + truskawki ewentualnie kawior (Ktemy) ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.