Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

...... jeżeli w takim fajnym klimacie rozmawiamy o kolumnach to zapytam..... są kolumny które odtwarzają bd każdy rodzaj muzyki? ..... coś od siebie.... akurat mój ulubiony Blues znakomicie brzmi na Harbeth....

Np TAD Reference 1. Używki w idealnym stanie trochę droższe niż nowe Ktemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, babatular napisał:

 kopułka D2010. Dodam że to bardzo przeciętna kopułka. Jesli w R5 jest ten najsłabszy Scan to nie ma mowy że z tych kolumn słychać wszystko to o czym piszę.  Chyba ze cos pomyliłem

nie, modelu kopułki nie pomyliłeś....

resztę tak;-)

to dobra kopułka, celowa wybrana przez konstruktora

tak, wiem beznadziejna, bo tania - ale jak sam pisałeś nie cena jest tu ważna, mogli dać każdą inną, ale ona najlepiej uzupełnia pracę średniotonowego a ten do tanich nie należał, więc powinien znaleźć Twoje uznanie....

 

I racja - z tych kolumn nie słychać tego wszystkiego o czym piszesz, tylko Muzykę (no na szczęście;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wit-told
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

Np TAD Reference 1. Używki w idealnym stanie trochę droższe niż nowe Ktemy.

.....nie przeczę że mogą zagrać wszystko lepiej od m40.2.....poza jednym.... Bluesem.....który na m40.2 brzmi znakomicie/wybornie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

.....nie przeczę że mogą zagrać wszystko lepiej od m40.2.....poza jednym.... Bluesem.....który na m40.2 brzmi znakomicie/wybornie....

Nie pytałeś czy lepiej, tylko czy bardzo dobrze. Bluesa też grają świetnie. Czy lepiej niż Hrbethy? Przypuszczam, że tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Nie pytałeś czy lepiej, tylko czy bardzo dobrze.

....faktycznie....

1 minutę temu, sly30 napisał:

Bluesa też grają świetnie. Czy lepiej niż Hrbethy? Przypuszczam, że tak. 

.... przypuszczam że nie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Miroslav1 napisał:

przypuszczam że nie.....

na podobanie nic nie poradzę i tu można by postawić kropkę., natomiast ciekawi mnie argumentacja dlaczego przypuszczasz, ze nie, bo tak się składa, że sonicznie znam jedne i drugie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

na podobanie nic nie poradzę i tu można by postawić kropkę., natomiast ciekawi mnie argumentacja dlaczego przypuszczasz, ze nie, bo tak się składa, że sonicznie znam jedne i drugie. 

.... dlatego że m40.2 u mnie brzmią ciemno, gęsto, ciężko, mają taki charakterystyczne brzmienie ''starego radia'' w pozytywnym  znaczeniu....słychać drewno....dlatego Blues Delty i nie tylko  tak pięknie brzmi na  m40.2.....natomiast TAD są zbyt przejrzyste .....teraz kolej na Ciebie by porównać te kolumny na Bluesie......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wit-told napisał:

nie, modelu kopułki nie pomyliłeś....

resztę tak;-)

to dobra kopułka, celowa wybrana przez konstruktora

tak, wiem beznadziejna, bo tania - ale jak sam pisałeś nie cena jest tu ważna, mogli dać każdą inną, ale ona najlepiej uzupełnia pracę średniotonowego a ten do tanich nie należał, więc powinien znaleźć Twoje uznanie....

 

I racja - z tych kolumn nie słychać tego wszystkiego o czym piszesz, tylko Muzykę (no na szczęście;-)

Cena tej kopułki nie ma znaczenia - zresztą wcale taka tania nie jest. Jak na Scana to kiepska ta kopulka. Ale jak Ci się podoba to ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, babatular napisał:

Istoty z Marsa. Ludziska budujta kolumny - proste to jak pół metra sznurka. Wiadomo przeca że  zrobienie kolumn w przydomowym warsztacie to mały pikuś

Ależ wasza hi-endowość - nie chciałem urazić uczuć, broń jazzusie. Chciałem tylko przypomnieć, że ręcznie, w 'garażach', custom made, wytwarza się też pełnomorskie jachty i samoloty warte miliony dolców. Głośniki nie są jakimś cudem techniki, ale oczywiście jest jak ze wszystkim - żeby coś zrobić zawodowo i profesjonalnie potrzebna jest wiedza, środki i narzędzia... i jak najbardziej wizja projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

Ależ wasza hi-endowość - nie chciałem urazić uczuć, broń jazzusie. Chciałem tylko przypomnieć, że ręcznie, w 'garażach', custom made, wytwarza się też pełnomorskie jachty i samoloty warte miliony dolców. Głośniki nie są jakimś cudem techniki, ale oczywiście jest jak ze wszystkim - żeby coś zrobić zawodowo i profesjonalnie potrzebna jest wiedza, środki i narzędzia... i jak najbardziej wizja projektu.

Tak, baju, baju będziesz w raju - jak sobie kupisz ten samolot warty miliony dolców zrobiony w przydomowym warsztacie i po starcie się rozwalisz o ziemię. Będziesz w raju. Baju baju. 

Widzę że audiofilizm ma poważne skutki uboczne -   znowu się koledze wydaje ze w piwnicy i imadle-custom mozna wszystko zrobić od jachtów pełnomorskich przez samochody po samoloty - o rany. Choć tak mysląc to faktycznie wykonanie kolumn w takim warsztaciku to drobne pierdnięcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chicago napisał:

Niebywałe, że są jeszcze istoty, które wyobrażają sobie, że zbudowanie kolumn głośnikowych lepszych od seryjnych w sklepie jest lotem na Marsa. Przecież ci co wybudowali najlepsze hajendy na świecie i w ogóle w całej galaktyce, to też tylko zwykli ludzie i normalni budowniczy hi-endu niejednokrotnie nieposiadający fachowej wiedzy, jak na przykład legenda Franco Serblin...???

Opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. 
Zastanawiam się tylko, czemu uważasz, że Serblin nie miał fachowej wiedzy?

Jakich to niby arkanów tej sztuki nie pojął, które są dostępne innym konstruktorom i skąd to wiesz?

Sonus Faber, ten pierwszy Serblinowy mieści się spokojnie w dziesiątce najbardziej doniosłych producentów kolumn głośnikowych do zastosowań audiofilskich ostatniego półwiecza. 
 

Gość był pionierem rozwiązań, które potem od niego na potęgę zrzynali inni - np. obudowy o kształcie przekroju lutni, klejenie obudów z drewnianych klepek, czy szerzej sposób wykończenia obudowy, oklejanie frontpanelu materiałem skóropodobnym, czy w końcu maskownice strunowe z gumek. To wkład Serblina powielany do dziś.
Pisanie, że ten konstruktor nie miał fachowej wiedzy jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne. 
 

Jeśli chodzi o Ktemy to jest w nich ciekawy zamysł koncepcyjny, unikalny i niepowtarzalny. Efekt - do oceny, może się podobać lub nie, ale nie piszcie, że Serblin nie potrafił budować głośników bo zęby bolą. Taka np. Extrema do dziś nie ma godnego następcy. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.... dlatego że m40.2 u mnie brzmią ciemno, gęsto, ciężko, mają taki charakterystyczne brzmienie ''starego radia'' w pozytywnym  znaczeniu....słychać drewno....dlatego Blues Delty i nie tylko  tak pięknie brzmi na  m40.2

ten aspekt i jego interpretację rozumiem i chyba czuję o co biega. Faktycznie, to się może podobać, bo tak odbieram stylistykę jaką lubisz i cenisz. 

24 minuty temu, Miroslav1 napisał:

natomiast TAD są zbyt przejrzyste .....teraz kolej na Ciebie by porównać te kolumny na Bluesie......

W TAD muzyki jest nie mniej. jeśli nie więcej, choć w nieco innej stylistyce. To zupełnie inna konstrukcja. Z grubsza, są równiejsze pasmem, nie są tak zakolorowane ( rzadka cecha min. wpływu obudowy), nie starają się akcentować któregoś pasma, mają też rzadką cechę - są gładkie i zarazem rozdzielcze. Potrafią zdrowo łupnąć, nie wywołując bólu głowy, nie krzyczą na wyższych poziomach. Ten nieczęsty zespół cech powoduje, że mamy do czynienia z produktem b. ( umownie) muzykalnym, który b. d. różnicuje materiał źródłowy, a przy tym  potrafi skutecznie rozruszać nóżkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Milimetr napisał:

Opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. 
Zastanawiam się tylko, czemu uważasz, że Serblin nie miał fachowej wiedzy?

Jakich to niby arkanów tej sztuki nie pojął, która jest dostępna innym konstruktorom i skąd to wiesz?

Sonus Faber, ten pierwszy Serblinowy mieści się spokojnie w dziesiątce najbardziej doniosłych producentów kolumn głośnikowych do zastosowań audiofilskich ostatniego półwiecza. 
 

Gość był pionierem rozwiązań, które potem od niego na potęgę zrzynali inni - np. obudowy o kształcie przekroju lutni, klejenie obudów z drewnianych klepek, czy szerzej sposób wykończenia obudowy, oklejanie frontpanelu materiałem skóropodobnym, czy w końcu maskownice strunowe z gumek. To wkład Serblina powielany do dziś.
Pisanie, że ten konstruktor nie miał fachowej wiedzy jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne. 
 

Jeśli chodzi o Ktemy to jest w nich ciekawy zamysł koncepcyjny, unikalny i niepowtarzalny. Efekt - do oceny, może się podobać lub nie, ale nie piszcie, że Serblin nie potrafił budować głośników bo zęby bolą. Taka np. Extrema do dziś nie ma godnego następcy. 
 

Serblin nie miał pojęcia o budowie kolumn, strojeniu, zwrotnicach. Nie miał pomysłów, koncepcji, wizji i talentu. W zasadzie jedyne na czym się znał to wyrywanie zębów. 

Natomiast pojęcie mają audiofile na polskim forum i piwniczni dłubacze z pilnikiem, młotkiem i komputerkiem w ręku. Ci to dopiero mają know-how, talent., zaplecze technologiczne, doświadczenie i uznanie na całym świecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piano napisał:

ten aspekt i jego interpretację rozumiem i chyba czuję o co biega. Faktycznie, to się może podobać, bo tak odbieram stylistykę jaką lubisz i cenisz. 

 

....dziękuję.....dlatego kilka stron wcześniej napisałem że będziesz w moim narożniku jako trener gdy będę porównywał m40.2 do Ktemy.....dlaczego ? ....ano dlatego że czujesz Bluesa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Tak, baju, baju będziesz w raju - jak sobie kupisz ten samolot warty miliony dolców zrobiony w przydomowym warsztacie i po starcie się rozwalisz o ziemię. Będziesz w raju. Baju baju. 

Widzę że audiofilizm ma poważne skutki uboczne -   znowu się koledze wydaje ze w piwnicy i imadle-custom mozna wszystko zrobić od jachtów pełnomorskich przez samochody po samoloty - o rany. Choć tak mysląc to faktycznie wykonanie kolumn w takim warsztaciku to drobne pierdnięcie. 

Ale owszem, nie dziwię ci się - dla wielu posługiwanie się śrubokrętem, lutownicą i wiertarką, to wyzwanie jak wejście zimą na K2. A już omomierz i miernik pojemności, to jak deska rozdzielcza w promie kosmicznym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chicago napisał:

Ale owszem, nie dziwię ci się - dla wielu posługiwanie się śrubokrętem, lutownicą i wiertarką, to wyzwanie jak wejście zimą na K2. A już omomierz i miernik pojemności, to jak deska rozdzielcza w promie kosmicznym.

 

Zapomniałeś o młotku - to podstawowe narzędzie garazowo-piwnicznych mistrzów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że masz ciśnienie i bardzo złe doświadczenia. Mnie mój dziadek uczył jak się buduje ule, nauczył mnie jak się posługiwać piłą, młotkiem, w ogóle narzędziami - a ciebie czego dziadek nauczył? Niczego. Z ZPT i Wychowania Plasycznego też pewnie miałeś tróję. Nie mówię już o Wychowaniu Muzycznym - bo tu w ogóle babatular siedzisz - w ogóle i po całości. Nawet form muzycznych nie znasz, ale co tam - radiowozem hi-endowym pożesz pomykać po forum i pouczać co to jest hi-end, a co to nie jest hi-end. Zastanawiam się ile Ty masz lat...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chicago napisał:

Widać, że masz ciśnienie i bardzo złe doświadczenia. Mnie mój dziadek uczył jak się buduje ule, nauczył mnie jak się posługiwać piłą, młotkiem, w ogóle narzędziami - a ciebie czego dziadek nauczył? Niczego. Z ZPT i Wychowania Plasycznego też pewnie miałeś tróję. Nie mówię już o Wychowaniu Muzycznym - bo tu w ogóle babatular siedzisz - w ogóle i po całości. Nawet form muzycznych nie znasz, ale co tam - radiowozem hi-endowym pożesz pomykać po forum i pouczać co to jest hi-end, a co to nie jest hi-end. Zastanawiam się ile Ty masz lat...???

Budowniczy uli, wykształcony na Zajęciach Praktyczno-Technicznych - WOW - no to faktycznie  masz kompetencje do budowy nie tylko kolumn ale jachtów i samolotów. 

 

Własnie zmierzyłem cisnienie - 128/87. W moim wieku - wzorowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... Miro, chciałbym, abyśmy się dobrze rozumieli. 40.2, to dobry, umownie muzykalny produkt. Ma swoje wady jak każdy inny i nie miałbym najmniejszych wątpliwości przy wyborze 40.2/ Ktema w sensie sonicznym, bo nie o urodę tu idzie, a o dźwięk.  

40.2 mimo oczywistych wad, ma rodzaj duszy, coś co pozwala słuchać godzinami. Ktoś napisze, ze nie ma tego czy tamtego, albo ma w nadmiarze i.., zgoda, ale na tej zasadzie każdej innej konstrukcji można obrobić tyłek. Tylko czy o to chodzi!? 

Na mnie już dawno hajend czy ulta hajend nie robi specjalnego wrażenia. Przy głośniku mam odpocząć, zrelaksować się, a szukanie blasku w blasku talerza pozostawiam już innym. Nie znaczy, ze nie słyszę, ale w sumie, coraz bardziej mi to lotto.

Dalej, nie jest to produkt dla mnie w sensie zakupu docelowego, ale nie przeszkadza mi to, bo to jeden z tych, przy których się nie męczę.

W takich czy podobnych rozważaniach, staram się nie narzucać swojego i nie myśleć po swojemu, a raczej "wtopić" w sposób odbioru i zrozumieć o co biega nabywcy np. Tobie. 

Narzucanie komuś swojego, zazwyczaj kończy się awanturą/ obrazą na amen. Przecież mógłbym podać parę mz, propozycji na kolumny, które grają wszystko, ale po co?!

To wymaga zmiany nie tylko myślenia w obrębie nieco innej stylistyki grania, choć dalej b. muzykalnej, ale też zmian systemowych, a przecież wiem, ze cenisz sobie lampę, więc po jakiego grzyba mam Cię namawiać na rewolucję w systemie, a to ze uważam, to czy tamto nie ma żadnego znaczenia, bo nie o moje tu idzie, a o Twoje. 

Stąd ten post, tak z grubsza to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Budowniczy uli, wykształcony na Zajęciach Praktyczno-Technicznych - WOW - no to faktycznie  masz kompetencje do budowy nie tylko kolumn ale jachtów i samolotów. 

Mówią na mieście, że twa świadomość jest nie do przecenienia - i to jest prawda. IQ też jest wyjątkowe. Przepraszam za wszystko - od dziś będę klęczał przed portretem Franco S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

a ciebie czego dziadek nauczył? Niczego

Mnie dziadek nauczył przyzwoitości - tzn. że np.  na forum można się posprzeczać, możne se popisać o kablach, kolumnach, można się poprzekomarzać - ale że NIE RUSZA SIĘ RODZINY.

Tego mnie dziadek nauczył. 

Więc zostaw mojego Ś.P Dziadka - w spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja obraziłem twojego dziadka??? Albo twoją rodzinę? Dlaczego męczysz wór? Idż chłopaku może na jakiś spacer bez maski, bo widzę, że ci qrwa tlenu brak. 10/4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chicago napisał:

A gdzie ja obraziłem twojego dziadka???

TU:

 " 15 minut temu, Chicago napisał:

a ciebie czego dziadek nauczył? Niczego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piano napisał:

ale... Miro, chciałbym, abyśmy się dobrze rozumieli. 40.2, to dobry, umownie muzykalny produkt. Ma swoje wady jak każdy inny i nie miałbym najmniejszych wątpliwości przy wyborze 40.2/ Ktema w sensie sonicznym, bo nie o urodę tu idzie, a o dźwięk.  

40.2 mimo oczywistych wad, ma rodzaj duszy, coś co pozwala słuchać godzinami. Ktoś napisze, ze nie ma tego czy tamtego, albo ma w nadmiarze i.., zgoda, ale na tej zasadzie każdej innej konstrukcji można obrobić tyłek. Tylko czy o to chodzi!? 

Na mnie już dawno hajend czy ulta hajend nie robi specjalnego wrażenia. Przy głośniku mam odpocząć, zrelaksować się, a szukanie blasku w blasku talerza pozostawiam już innym. Nie znaczy, ze nie słyszę, ale w sumie, coraz bardziej mi to lotto.

Dalej, nie jest to produkt dla mnie w sensie zakupu docelowego, ale nie przeszkadza mi to, bo to jeden z tych, przy których się nie męczę.

W takich czy podobnych rozważaniach, staram się nie narzucać swojego i nie myśleć po swojemu, a raczej "wtopić" w sposób odbioru i zrozumieć o co biega nabywcy np. Tobie. 

Narzucanie komuś swojego, zazwyczaj kończy się awanturą/ obrazą na amen. Przecież mógłbym podać parę mz, propozycji na kolumny, które grają wszystko, ale po co?!

To wymaga zmiany nie tylko myślenia w obrębie nieco innej stylistyki grania, choć dalej b. muzykalnej, ale też zmian systemowych, a przecież wiem, ze cenisz sobie lampę, więc po jakiego grzyba mam Cię namawiać na rewolucję w systemie, a to ze uważam, to czy tamto nie ma żadnego znaczenia, bo nie o moje tu idzie, a o Twoje. 

Stąd ten post, tak z grubsza to widzę.

....bardzo trafnie i celnie to ująłeś....dlatego tak z grubsza takie kolumny jak Dynaudio, Sonus Faber czy Ktemy to inna stylistyka grania niż Harbeth ( nie chodzi mi o lepszy/gorszy a inny) .....z łatwością jest to do uchwycenia ...... w swoim czasie tą stylistykę/różnicę opiszę.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Tak ? O ile mnie starcza pamiec nie myli to w Response5 jest kopułka D2010

Chyba masz rację, ProAc lubił tą kopułkę bo była też w 1SC i 2.5 które miałem i bardzo dobrze wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...... jeżeli w takim fajnym klimacie rozmawiamy o kolumnach to zapytam..... są kolumny które odtwarzają bd każdy rodzaj muzyki? ..... coś od siebie.... akurat mój ulubiony Blues znakomicie brzmi na Harbeth....

Tannoy Monitor Gold LSU 12-15" zagra równie dobrze Bleusa a możliwe że i ciut lepiej niż Harbeth 40.2. Nie jest to uniwersalny driver ale akurat Blues i Jazz wypada na nim bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazzu potrzebnych jest kilka par kolumn. Do bluesa jako gatunku, może trzy pary dadzą radę. Takie mam przemyślenia i mogę je rozwinąć i poniekąd udowodnić trafność idei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pietuisza napisał:

Tannoy Monitor Gold LSU 12-15" zagra równie dobrze Bleusa 

.... nie wątpię....

2 minuty temu, Chicago napisał:

Do bluesa jako gatunku, może trzy pary dadzą radę. Takie mam przemyślenia i mogę je rozwinąć i poniekąd udowodnić trafność idei.

....śmiało, dawaj.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, sly30 napisał:

 Myślałem, że ty bardziej rozumny jesteś, ale skoro nie widzisz różnicy w technologicznym zaawansowaniu budowy nowego BMW vs kolumn głośnikowych, to dalsza dyskusja nie ma sensu. 

No właśnie, tylko czemu sporo kolumn topowych firm jest droższa od nowej 7ki...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.