Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, plastik1989 napisał:

Do lampy, do dużego pokoju, do wyrozumiałej żony plus specyficzne granie typu "kochasz lub nienawidzisz".

A 12-15' Tannoye stare rozważałeś? (lub nowe, chociaż ja wolałbym stare). To naprawdę mogłby być Twoje granie. I do lampy i fajny duży dźwięk i w sumie basu też by było w Twoim pokoju chyba. 

... nie rozważałem Tannoye.... bo po prawdzie Ktemy wziąłem by posłuchać/poznać inną stylistykę grania u siebie a nie na Audio Show....trochę wyszedł z tego mały pierdolnik ale będzie OK....Chłopacy trochę mylnie odbierają albo ja marnie tłumaczę (pewnie to drugie) że szukam innych kolumn...nie pamiętam bym tak napisał....również że się pogubiłem lub że potrzebuję wsparcia Szymona aby się przekonać co do Ktemy....mnie takie opinie nie przeszkadzają....jak to mówi moja kochana małżonka ,,stary i głupi,, więc uwierzyłem w te słowa i nie obawiam się już żadnej głupoty....co do Szymona....on opisując cokolwiek dobrego zawsze odnosi się do m40.2 jako tego złego/najgorszego.....dlatego o tym wspomniałem....każdy ma prawo do takiej czy innej opinii ale stawiając za wzór m40.2 jako ten najgorszy trochę mnie to dziwi....

...kiedyś zaprosiłem Szymona na Audio Show  by przy barze i drinku  porozmawiać i wymienić się opinią....w odpowiedzi usłyszałem że na AS za bardzo śmierdzi dlatego nie przyjął zaproszenia...tyle że chciałem przy barze a nie w kiblu pogadać....wyszło jak wyszło - pies to trącał....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

Nie wiem czy zmiana z ATC scm 150 na Altec, to poprawa.

Skoro tak pięknie mi odpowiedziałeś - dziękuję. Co do cytatu: tak, poprawa. Tak jak @Miroslav1 zasadniczo potwierdza walory Harbetha przymierzając je do czegoś innego, tak jak ostatecznie zdecydowałem się "potwierdzić" mój wybór odsłuchem Alteca w Lęborku. Cóż mogę powiedzieć? Należało kupić, to co mam!

Wybór kolumn Altec jest dla mnie (też) w pełni zrozumiały :-))

@Miroslav1, teraz Cię przepraszam (nie czytaj)... ...Mniej zrozumiały jest wybór dużych Harbethów grających dyskotekowo. Lepiej nie będę rozwijał.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastik1989 napisał:

Wiesz co, wszędzie gdzie On się pojawi śmierdzi gnojówką, a z podłogi trzeba słomę zamiatać po wizycie. Więc rację miał z tym zapachem, ale nie wiem czy winne temu było audioshow... 

...kiedyś miałem z nim spięcie na forum ale to było lata temu i nie ma co do wracać ...może to zabrzmi głupio ale dobrze mi się pisało na Forum....jakoś tak potrafiliśmy mijać się w spokoju/bez zaczepek.....z tym AS przesadził i to bardzo....jakbym powtórzył te słowa chłopakom którzy byli ze mną na AS to zapewne Szymon na hotelowym korytarzu robiłby za konia - wskoczyli by mu na garb....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

...kiedyś miałem z nim spięcie na forum ale to było lata temu i nie ma co do wracać ...może to zabrzmi głupio ale dobrze mi się pisało na Forum....jakoś tak potrafiliśmy mijać się w spokoju/bez zaczepek.....z tym AS przesadził i to bardzo....jakbym powtórzył te słowa chłopakom którzy byli ze mną na AS to zapewne Szymon na hotelowym korytarzu robiłby za konia - wskoczyli by mu na garb....

A tam przesadził.. Takich akcji było setki w stosunku do wielu osób, a prób podejścia by zachowywał się jak cywilizowany człowiek też było sporo (za dużo). Ale jak mówisz, było minęło i nie wróci. 

---------------

Co do głośników to gdybym miał tak wróżyć z fusów to właśnie Tannoye wydają mi się czymś, co mogłoby rozpalić emocje na tyle mocno by pozycja H40 u Ciebie mogła się zachwiać. Może na próbę pożycz nowe Legacy i zobacz czy cokolwiek zaskoczy, jak tak to koniecznie sprawdź stare z epoki. 

Tak głośno myśląc, to (ale to całkowicie zgaduje) wyższe modele Focala też grają bardzo muzykalnie, ale z większym detalem, szczegółem i holografią. Dobrze zestawione nie mają ablosutnie nic z ostrości wyskoich tonów z jakich słyną, może z takim Jadisem to byłoby coś ciekawego? Słaby to on nie jest, jakby się plusy Focali i Jadisa złączyły mogłoby to być ciekawe. Ale tak jak mówię gdybam całkowicie bo nie słyszałem takiego połączenia nigdy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plastik1989 napisał:

A tam przesadził.. Takich akcji było setki w stosunku do wielu osób, a prób podejścia by zachowywał się jak cywilizowany człowiek też było sporo (za dużo). Ale jak mówisz, było minęło i nie wróci. 

---------------

Co do głośników to gdybym miał tak wróżyć z fusów to właśnie Tannoye wydają mi się czymś, co mogłoby rozpalić emocje na tyle mocno by pozycja H40 u Ciebie mogła się zachwiać. Może na próbę pożycz nowe Legacy i zobacz czy cokolwiek zaskoczy, jak tak to koniecznie sprawdź stare z epoki. 

Tak głośno myśląc, to (ale to całkowicie zgaduje) wyższe modele Focala też grają bardzo muzykalnie, ale z większym detalem, szczegółem i holografią. Dobrze zestawione nie mają ablosutnie nic z ostrości wyskoich tonów z jakich słyną, może z takim Jadisem to byłoby coś ciekawego? Słaby to on nie jest, jakby się plusy Focali i Jadisa złączyły mogłoby to być ciekawe. Ale tak jak mówię gdybam całkowicie bo nie słyszałem takiego połączenia nigdy. 

...czytałem że ostatnio miałeś na warsztacie Accu E-800...piękny piecyk....jakbyś miał swobodę wyboru to do jakich kolumn ten wzmacniacz byś podłączył....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
48 minut temu, Miroslav1 napisał:

...czytałem że ostatnio miałeś na warsztacie Accu E-800...piękny piecyk....jakbyś miał swobodę wyboru to do jakich kolumn ten wzmacniacz byś podłączył....

Do takich z którymi dobrze by się to zgrało ? 

Kolumny żwawe, otwarte, raczej membrany papierowe. Jeśli styl klasyczny to zamiast Harbeth seria Classic Spendor, bo z Harbeth dla mnie za spokojnie by już było. 

Dużo osób łączy je z Dynaudio - ma to swoich zapalonych zwolenników, mi np. z takimi Special40 to się nie zgrywało idealnie, z kolei kumpel, który u mnie był stwierdził, że to najlepsza konfiguracja S40 jaką słyszał... (moim zdaniem nie).  Ale z nowymi Confidence 20 fajnie się zgrywało już. Świenie to zgrało ze starszymi kolumnami Von Schweikert na Seasach (najlepsze połączenie jakie słyszałem).

Jest to dosyć mocny piec, ale grający spokojnym dźwiękiem, ja bym go łączył z czymś z pazurem ale to też moje preferencje przemawiają przez to. Dla wielu osób wybór tego wzmacniacza A klasowego, podyktowany jest tym, że lubią taki spokojny dźwięk i dodatkowo łączą to ze spokojnymi, łagodnymi kolumnami, źródłem i kablami by uzyskać ekstremalnie spokojny i (no muszę użyć tego słowa) zmulonym dźwiękiem. 

Ja tego nie lubię, więc łączyłbym na zasadzie przeciwieństw by uzyskać równowagę tonalną, a idąc takim tropem, równie dobry efekt jestem w stanie uzyskać korzystając z AB klasowych rozwiązań Accuphase (myślę o końcówkach mocy P4500, P7300) gdzie barwa, muzykalność (moim zdaniem) nie odbiega od rozwiązań A klasowych, a dynamika, wygar są fenomenalne.

W ogóle (ale jeszcze raz powtórzę nie na zasadzie lepsze-gorsze, ale własnych preferencji) wolę od E800 dzielony zestaw P4500+C2150 - w tych samych pieniądzach, tak samo muzkalne, ale energia i moc znacznie lepsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pantagruel napisał:

Mnie zafascynowały podczas ostatniego audio show bardzo stare kolumny (oczywiście w najnowszej specyfikacji), których nigdy wcześniej nie słyszałem, a i na wystawie właściwie nie było szans bo ruch w pokoju, gwar itd. był ogromny - a pomimo tego brzmiało jakoś tak "ładnie", mocno po ludzku - chodzi mi o Klipsch Horny...

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Panowie, proponuję  w inny deseń....tak dla zdrowotności....Kolegę zafascynowały  Klipsch Horn - może ktoś/coś/napisać..... 

''jakoś tak'' nie wie jak :). Czyli lubi mniej neutralne, nie tak równe i ze słabszym detalem i gorszą sceną 3D... Od 2-way systemów głośnikowych 4367 Studio Monitor z pierścieniowymi Polimerowymi membranami w driverze umieszczonym w Hornie High-Definition Imaging (HDI™).

JBL-4367-Studio-Monitor-Messlabor-Audio-

Klipsch-Klipschorn-AK6-Messlabor-Audio-d

Zgadza się z tym co słyszał recenzent w USA, dla którego 4367 też są podobne do Klipschorn; z tym, że 4367 m.in. bardziej detaliczne. On odniósł się do wcześniejszych Klipschorn z Phenolic diaphragm na MF i HF. Podobne, bo i Klipschorn 60th Anniversary z miękkimi membranami w driverach, tak jak i Klipschorn AK6 (najnowsze na HF posiadają Polyimide diaphragm).

Revel-Performa-F52-vs-Quad-ESL-2805-vs-K

Ogólnie z takimi membranami to brzmienie tylko do jakiegoś pułapu (w zależności od projektu) - może maksymalnie do ok. 100 tys. zł za nowe. Chyba, że w przyszłości coś lepszego się ukaże.

Klipschorn AK6 specyficzny i chyba lubi lampiszony. Więc mógłbyś zapiąć im Jadisa i88 :)

Żem jak opisał, tzn. że udane zestawy w swojej cenie :

W dniu 13.11.2019 o 18:28, Sovereign napisał:

Najlepsze kolumny typu Horn, na AVS 2019.

Klipschorn AK6 - bardzo dobra dynamika kolumn. Jakość różnicowanego basu. Średnie z membraną fenolową, wysokie z poliamidową (bardziej miękkie od metalowych) tak jak wcześniej myślałem: gęste/nasycone (jak całe brzmienie, ale nie zamulone) pełne i z dobrym detalem. Scena jak już, to po szerokości.

Nie jest to granie neutralne tonalnie (jak z tych co mają metalowe membrany), ale i nie jest to granie zamulone, czy uśrednione/średnicowe/podkolorowane z wypchniętą/wywaloną średnicą jak z niejednych europejczyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  1134591485_KlipschornAK6QuadTubePowerAmplifiers(AudioVideoShow2019).thumb.jpg.f09d72471dce3a3e3c2931b1232f338b.jpg

 

Jako trzecie kolumny typu Horn dorzucę te o których m.in. wspominał piorasz :

W dniu 19.12.2020 o 10:54, piorasz napisał:

Dla mnie osobiście u Grobela ciekawie było tylko w 2018 na AVS z kolumnami od Destination Audio z tubami. To był tylko ten jeden raz gdzie w tym pokoju zatrzymałem się na dłużej. Była też muzyka z taśmy. No i w ogóle była muzyka..
Wszystko to kwestia gustu ale i też lata, lata słuchania muzyki a nie sprzętu, sprzyja bardziej radykalnej ocenie jego brzmienia.

Grało w szpulowych klimatach (muzyka zgrana z płyt CD na taśmę i odtwarzana ze szpulaka). Dla mnie trochę przyciemne i przydymione, ale... Potencjał systemu głośnikowego NiKA! jak żadnych innych u Grobela. Lepiej od innych setów z lampową elektroniką Destination + ich kolumny Vista, których z czasem dźwięk coraz bardziej nużył przez swój słodki/urobiony podkolorowany dźwięk (a nie jak do najlepszego Studio na świecie) i bardzo skrupulatnie dobrane utwory. U Grobela bez takiego cukrowania, gęste granie ze szpulaka z NiKĄ. Szczególnie zestawy głośnikowe NiKA docenione za potencjał brzmieniowy jaki w ich drzemał/drzemie :). Ale z powyższych (zestawów za oceanu) lepiej, bo nie były tak ciemne i przydymione i grała wszelaka muzyka.

1131307596_DestinationAudioNiKAHornSpeakersJadisSE845JadisJP80MCStuderA80AudioIlluminati-AVS2018Warszawa.thumb.jpg.8bd8dba3bdc17033eead706764f2e780.jpg670818_20181118-093200.jpg

Wypożyczycie ww. 3-y systemy głośnikowe i można robić podwójne ślepe testy u @sly30 - on ma metraż, by je wszystkie tam ustawić i porównać przy wszelakiej muzyce. Zapiąłby w Bi-Ampie tranzystorowymi wzmacniaczami mocy w Bridge-mono i byłaby jazda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sovereign napisał:

można robić podwójne ślepe testy u @sly30

najlepiej jutro w nocy , załatw catering i hostessy to się załapiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

najlepiej jutro w nocy , załatw catering i hostessy to się załapiesz ?

...catering i hostessy do ślepych testów :D

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sovereign napisał:

..catering i hostessy do ślepych testów ?

?

do podawania drinków a i jeść coś należy w końcu to będzie impreza imieninowo noworoczna ?

jednak nie kumasz blusa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...teraz mi trochę głupio że napisałem do Ciebie.......żebyś w dziale akustyka opisał.....dawaj śmiało....co zrobiłeś i co z tego wyszło...( chodzi mi o zmiany w brzmieniu)

Wstawiam zdjęcie projektu nieukończonego, zabrakło mi szpachli i niepomalowane

Zrobiło sie przestrzenniej, więcej detalu i jakby siadł bas, gitary jakby bez głębi z pudla rezonansowego, wyższy bas nez masy (w kierunku kartonowy)
Na wykresach widać różnice ze cały środek względem basu poszedł do góry i sub bas wcięło, ale jutro powtórzę pomiary, zmieniłem ustawienia w REW dlatego muszę powtórzyć

Na ta chwile chce to zerwać, średnica za bardzo dominuje zdegradowała spokój i aurę sceny, brakuje wypełnienia i potęgi 

dla zobrazowania wielkosci, tv65" panel 2,4m długość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tyle pracy w ...., jutro jeszcze powalczę, na sufit chce jeszcze dac dyfuzor z drewna, może on uspokoi i wróci stan poprzedni z lepsza rozdzielczością 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okay, przyciszyłem super-tweetery i duża poprawa,
nie wiem dlaczego, ale jakby od nadmiaru wysokich przytykało mi uszy na niższy zakres

będę walczył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Wstawiam zdjęcie projektu nieukończonego, zabrakło mi szpachli i niepomalowane

Zrobiło sie przestrzenniej, więcej detalu i jakby siadł bas, gitary jakby bez głębi z pudla rezonansowego, wyższy bas nez masy (w kierunku kartonowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podoba mi sie ten pomysl z ta szpachla. 

Zastanawiales sie nad tym, czesc szpachli zasatapic papierem -> pappmache

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyglada jak filharminia w Hamburgu :-)

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

jednak nie kumasz blusa

Nie kuma bluesa, bo nie ma kolumn, które grają jak stare radio, a tylko takie grają dobrze bluesa! Nie wiedziałeś?

Godzinę temu, Sovereign napisał:

catering i hostessy do ślepych testów

Jeśli hostessy fajne, to testy nie muszą być aż tak bardzo ślepe... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, xajas napisał:

Podoba mi sie ten pomysl z ta szpachla. 

Zastanawiales sie nad tym, czesc szpachli zasatapic papierem -> pappmache

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyglada jak filharminia w Hamburgu ?

  

Mialo byc jak w Hamburgu tylko nie wyszło ?

170116-1004-29-57246191-elbphilharmonie-51421004.thumb.jpg.d9cdfbd61491877df7a66e6316f7df8c.jpg

nie moglem znaleźć grubej płyty gipsowej jak oni robili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wiec użyłem 3 klejone diamentówki z Knaufa i dziargalem, ciezkie cholery i twarde
do szpachlowuje tylko na skrajach aby uzyskać efekt wyłaniana ze ściany ?

IMG_2518.thumb.jpg.a2d1650fa0e5d1b47dd9b44e79475c03.jpg  IMG_2516.thumb.jpg.d094f88fc3119706689e9daa9357bcbd.jpg

 

@Miroslav1

 

Po przyciszeniu wysokich jest zmiana na +, teraz slucham tej płyty, z tym panelem poprawa w holografii
wyrazistość separacji, lewa centrum prawa, jakby grali przede mną

Panel zostaje

spacer.png

P.S, wcześniej bez panela fortepian byl lekko przyciszony i nie byl centralnie tylko lekko przesunięty w kierunku lewym do (perkusji), teraz instrumenty graja na m/w równym poziomie głośności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to MIrek musi mieć niezłą polewkę.....

Chłop se wypożyczył do posłuchana fajne kolumny - inne, co zrozumiałe...

Napisał o tym.... i dzieje się więcej niż u mnie w Sylwestra (tak przypuszczam...)

Jeszce Mu trzeba mieszkanie, żonę, uszy, i nie wiem co jeszcze zmienić;-)

 

 

PS.

Tannoy - nie dla M.

Dynaudio z Accu - rozumiem (???)że tak robi dystrybutor, ale można znacznie lepiej, co wszyscy chyba wiemy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wuelem napisał:

 ...Mniej zrozumiały jest wybór dużych Harbethów grających dyskotekowo. Lepiej nie będę rozwijał.

 

 

Ależ rozwiń,takiego określenia o graniu Harbeths nie słyszałem nigdy i zżera mnie ciekawość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

najlepiej jutro w nocy , załatw catering i hostessy to się załapiesz ?

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

do podawania drinków a i jeść coś należy w końcu to będzie impreza imieninowo noworoczna ?

jednak nie kumasz blusa ?

Ja o podwójnych ślepych testach u sly30 a Ty o imieninach w sylwestra... Jakbyś szukał sponsora i kelnera. - Słaby ten Twój ''blus ?''. Nie ze mną te numery.

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

jeść coś należy w końcu

...jak żeś zrobił mu totalną wyżerkę na sępa, to teraz uzupełniaj zapasy na imprezę ''imieninowo noworoczną  ?'' dla sly30

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

do podawania drinków

Powiadają; ''Wypij coś %-go, bo nie jesteś sobą.'' Tzn. trochę za bardzo poważny. Nie mam czegoś takiego by się upijać. Ewentualnie mogę się napić dla towarzystwa lub dla smaku. Zawsze pod kontrolą. W ogóle inaczej niż u innych.

U innych po wypiciu zachodzą w bani przeróżne odchyły od normy, są tacy którym agresory się załączają, albo jakieś dziwne gadki, fanaberie, tracąc kontrolę itd. - przeróżne zachowania. Tacy lepiej dla nich niech się trzymają z daleka.

U mnie po wypiciu w ogóle co innego, totalny lajt, swoboda itd. Chyba aż za grzecznie, jak do rany przyłóż :)

7 godzin temu, Sovereign napisał:

hostessy do ślepych testów

5 godzin temu, sly30 napisał:

Jeśli hostessy fajne, to testy nie muszą być aż tak bardzo ślepe... :-))

Hostessy żaden problem. Ale sylwester już zaklepany. Nie wiem co musiałoby się dziać na Twojej imprezie!... By porzucić wszystko i jechać na Twą imprezę. Musiałaby być najlepszą w życiu!

5 godzin temu, sly30 napisał:

Jeśli hostessy fajne, to testy nie muszą być aż tak bardzo ślepe... :-))

''fajne'' to np. w stylu tej czarnej Shraddha Kapoor jak w Illegal Weapon 2.0 z filmu Street Dancer 3D :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Sovereign napisał:

dla sly30

chyba muszę łopatologicznie ?

w swoim wpisie raczyłeś bez ogródek wskazać miejsce planowanych przez Ciebie ślepych testów nawet nie pytając właściciela mieszkania czy by tego chciał pragnął czy pozwolił

próbowałem żartobliwie zwrócić Twoją uwagę ale nie załapałeś

reszta jest milczeniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

łopatologicznie ?

...przyłożyłeś sobie, że Ci się pokręciło. I nie załapałeś, że imieniny nie interesują w zaklepanego sylwestra. Co innego, gdyby zaprosił... I to nie w sylwestra. Sam się nie wpraszam.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

chyba muszę łopatologicznie ?

w swoim wpisie raczyłeś bez ogródek [żartobliwie] wskazać miejsce planowanych przez Ciebie ślepych testów nawet nie pytając właściciela mieszkania czy by tego chciał pragnął czy pozwolił

próbowałem żartobliwie [bez ogródek] zwrócić Twoją uwagę ale nie załapałeś

reszta jest milczeniem ?

...''załatw catering i hostessy to się załapiesz ?'' jedynie na marne imieniny, których (z tego co piszesz) nie umie zorganizować sam solenizant któremu tak cukrzysz. A może znowu chcesz się wprosić na J.A.Baczewskiego i wyżerkę, stąd taki cukier, że aż mdli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jamówię napisał:

One grają muzykę,do tego zostały stworzone. Jak idziesz na koncert,to zastanawiasz się,czy góra jest rozdzielcza,odpowiednio wybrzmiewają alikwoty,lub czy transjenty są poprawne? To audiobełkot o niczym. Na koncercie słuchasz muzyki i albo jesteś zachwycony realizacją i akustyką sali,albo nie. Tak właśnie grają Harbeths.

Jak słucham mojego ukochanego radyjka w kuchni ( od 40 lat) - nie zastanawiam się "czy góra jest rozdzielcza,odpowiednio wybrzmiewają alikwoty,lub czy transjenty są poprawne". Słucham muzyki i jestem zachwycony wartością muzyki. Tak właśnie gra moje ukochane, stare radio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, piano napisał:

Można sobie gadać do usranej, ale powiem Wam jak ja to widzę u Miro.

Nim jednak przejdę napiszu tak;

Nadrzędnie jestem za tym, aby nikomu do wyra nie wchodzić. Kropka.

Jeśli jednak wolno mi poswawolić, to;

Wpierw trzeba ustalić co lubi Miro, wnet to zatłuścić, się tego trzymać i.., żadnych własnych pomysłów.

niech mną nie rzuca o glebę ? jeśli się mylę, ale Miro lubi;

gęsto, letko ciemno/ letko brudno z nutką starego radia, ale bez nadmiernego przygaszenia w górze pasma. Do tego lubi lampę, boks, krótkie spódnice i parę innych... 

Mniej lubi;

wielkość pokoju/ odległość ucha, ale jest to co jest

Do rzeczy.

Niech zryżę, jeśli Miro zdecyduje się na custom made.

To musi być produkt;

- do posłuchania na tu i teraz

- firmówka, aby nie miał kłopotu z odsprzedażą/ rozliczeniem

- raczej smukłe ciało z ładną kiecką

- charka pod lampę

- max '12 cali, bo większy = większy litraż i wymaga zwinności wiewióra

- żadnych poligonów, wyjdzie, albo nie wyjdzie 

- cena co by ze skóry nie obdarto 

- ostrożnie z BR na tylnej ściance

- od siebie bez zatłuszczenia dodam, że powinien być papier w '12 do Bluesa co by oddał duszę, a nie ją kolorował 

- 2 lub 3 way pod lampę, bo Miro jest lampowy i nie ma się co oszukiwać

- wio drajwery na froncie

 

Trzymając się powyższego, to Miro nie ma zbytniego REALNEGO(!) wyboru. To nie Japany czy USA/ kopalnie. 

40.2 wydaje się rozsądnym wyborem pod jego ucho, cenę, kieckę, pokój i całą resztę.

Ze znanych mi innych głośników, ale tu uwaga, realnie, też dostępnych w PL z możliwością odsłuchu/ zwrotu/ odsprzedaży, żadnych rupieci itp jest tylko jeden w podobnej stylistyce grania/ cenie, dostępności, wielkości i to co żem wyżej napłodził.

Trenner&Friedl RA.

Znam ten głośnik, wiem, że niewiele nie potrafi, jest idealny do tego pokoju i ma te lekką cechę brudu, starego radia. Już czuję blusa ;-)

Milimetr też poczuł przesiadając się z Ktem. 

Ale niech nikomu ten sznyt starego radia w RA nie przesłoni oczu, bo zmaglowałem ten głośnik do bólu i wiem, że potrafi zdrowo łupnąć z AC/DC włącznie z niezłą szybkością i wdziękiem/ pazurem temu należnym, ale jak wsio, trzeba to właściwie zestroić co by chemium było. 

****************************************

Z innych własnych pomysłów, biorąc pod uwagę w/w oraz stylistykę grania/ upodobania oraz szczyptę fantazji, to dostrzegam obszar np.;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale to wsio wymaga zwinności wiewióra z uwagi na wielkość pokoju, więc też odpada. 

Jest obszar JBL/ Kenrick, ale to wymaga przetasowania w systemie, więc raczej też odpada. 

Można fajne rzeczy wycisnąć z WE, Altec czy starego Tannoy ale to duże projekty, a Miro w leczenie rupieci nie wejdzie, więc też do bani. 

Jest obszar/ kopalnia japońców pod lampę w stylistyce Miro/ Blues, ale umówmy się, to musi być na tu i teraz z możliwością odsłuchu/ zwrotu, wiec też na drzewo.  

diy, odpada, musi się trochę błyszczeć. Inne jak YB i im podobne też na drzewo, bo już wiemy co Mirek o tym myśli. 

Ps. Znajdzie się jeszcze trochu fajnego do Bluesa, ale obawiam się, że to jeszcze nie ten moment, nie ten czas.

 

Biorąc te realia dostępności i urody pod uwagę, to osobiście spróbowałbym jeszcze z RA, a jeśli nie będzie chemium, to pozostałbym przy 40.2, ale pomieszał w elektronice i przede wszystkim dałbym tym integrom Jadisa i FBI mocno odpocząć, rzucił oko na Maroko czyli Pre właściwe i cichutkie. Dopracowałbym obszar akustyki, aby perfekt zestroić z 40.2. To zrobiłbym w pierwszej kolejności, ale litości, nie gąbkami ?

noo, ale to zrobiłby Maciek z wiochy ?

 

 

Aktualnie gram na RA od ponad półtora roku i jestem z nich bardzo zadowolony. Kolumny oparte są na dwóch głośnikach zamontowanych współosiowo i to daje niesamowitą spójność dźwięku. To od razu słychać i to mnie w tych kolumnach ujęło. Prawdziwa realizacja idei Point Source na tyle na ile możliwa do wykonania nie z szerokopasmowca. A ja od tej idei wychodzę, bo zaczynałem w latach 90-tych od Thiel CS2.2 i CS2.3. 
Tylko w najlepszych kolumnach z liniowo rozłożonymi na ściance przedniej głośnikami słyszałem taką spójność (np. Dynaudio Consequence). 
RA nie będą schodzić tak nisko jak 40.2 i nie będą miały tak czarującej góry jak Ktema. Poza tym - samo dobre. 

16 godzin temu, Miroslav1 napisał:

 Panowie, proponuję  w inny deseń....tak dla zdrowotności....Kolegę zafascynowały  Klipsch Horn - może ktoś/coś/napisać..... 

Tak. Mnie też. Aktualnie nie mam narożników 90 stopni w pokoju, ale jak będę miał w kolejnym to te kolumny na pewno tam staną. Głośnik jest trudny w aplikacji ale potrafi się odwdzięczyć wspaniałym graniem. Kolega pije do ostatniej prezentacji Konsbudu na AVS. Mnie tam przykuło do fotela na długo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Milimetr napisał:

Aktualnie gram na RA od ponad półtora roku i jestem z nich bardzo zadowolony.

i to cieszy, bo pamiętam wątek o RA ?

Powodzenia w NR 2021,

Maciek, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piano napisał:

i to cieszy, bo pamiętam wątek o RA ?

Powodzenia w NR 2021,

Maciek, 

Kolega doradzał i dobrze doradzał. 
ciekawe są też NOWE Trenner & Friedl Isis. 
Fajnie wykonana obudowa, 15” na basie, środek i góra współosiowe, 91dB. Czego chcieć więcej?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ACD458F9-1FC7-44FF-9C9E-AF55927161AC.jpeg

38FD68E3-D77C-4382-B90F-43142E3BCED8.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sovereign napisał:

''jakoś tak'' nie wie jak :). Czyli lubi mniej neutralne, nie tak równe i ze słabszym detalem i gorszą sceną 3D... Od 2-way systemów głośnikowych 4367 Studio Monitor z pierścieniowymi Polimerowymi membranami w driverze umieszczonym w Hornie High-Definition Imaging (HDI™).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klipsch-Klipschorn-AK6-Messlabor-Audio-d

Zgadza się z tym co słyszał recenzent w USA, dla którego 4367 też są podobne do Klipschorn; z tym, że 4367 m.in. bardziej detaliczne. On odniósł się do wcześniejszych Klipschorn z Phenolic diaphragm na MF i HF. Podobne, bo i Klipschorn 60th Anniversary z miękkimi membranami w driverach, tak jak i Klipschorn AK6 (najnowsze na HF posiadają Polyimide diaphragm).

Revel-Performa-F52-vs-Quad-ESL-2805-vs-K

Ogólnie z takimi membranami to brzmienie tylko do jakiegoś pułapu (w zależności od projektu) - może maksymalnie do ok. 100 tys. zł za nowe. Chyba, że w przyszłości coś lepszego się ukaże.

Klipschorn AK6 specyficzny i chyba lubi lampiszony. Więc mógłbyś zapiąć im Jadisa i88 ?

Żem jak opisał, tzn. że udane zestawy w swojej cenie :

Jako trzecie kolumny typu Horn dorzucę te o których m.in. wspominał piorasz :

Grało w szpulowych klimatach (muzyka zgrana z płyt CD na taśmę i odtwarzana ze szpulaka). Dla mnie trochę przyciemne i przydymione, ale... Potencjał systemu głośnikowego NiKA! jak żadnych innych u Grobela. Lepiej od innych setów z lampową elektroniką Destination + ich kolumny Vista, których z czasem dźwięk coraz bardziej nużył przez swój słodki/urobiony podkolorowany dźwięk (a nie jak do najlepszego Studio na świecie) i bardzo skrupulatnie dobrane utwory. U Grobela bez takiego cukrowania, gęste granie ze szpulaka z NiKĄ. Szczególnie zestawy głośnikowe NiKA docenione za potencjał brzmieniowy jaki w ich drzemał/drzemie :). Ale z powyższych (zestawów za oceanu) lepiej, bo nie były tak ciemne i przydymione i grała wszelaka muzyka.

1131307596_DestinationAudioNiKAHornSpeakersJadisSE845JadisJP80MCStuderA80AudioIlluminati-AVS2018Warszawa.thumb.jpg.8bd8dba3bdc17033eead706764f2e780.jpg670818_20181118-093200.jpg

Wypożyczycie ww. 3-y systemy głośnikowe i można robić podwójne ślepe testy u @sly30 - on ma metraż, by je wszystkie tam ustawić i porównać przy wszelakiej muzyce. Zapiąłby w Bi-Ampie tranzystorowymi wzmacniaczami mocy w Bridge-mono i byłaby jazda ?

Widzę, że się załapało jedno moje zdjęcie z tej wystawy ?

Nika w pokoju Grobel Audio była niewygrzana jak cholera. Jeśli komuś ten dźwięk wpadł w ucho to mogę powiedzieć, że kilka moich kolejnych kontaktów z tymi głośnikami w innych pokojach i z różną elektroniką pokazało, że można dużo dużo lepiej. Tzn. tam te kolumny zagrały na 70% możliwości. Słuchane wygrzane z Kondo Souga a zwłaszcza monoblokami Kondo Gaku-Oh zwalały z nóg. To było fenomenalne granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Milimetr napisał:

Aktualnie gram na RA od ponad półtora roku i jestem z nich bardzo zadowolony.

w wolnej chwili napisz więcej. Jestem ciekawy, chętnie poczytam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slawek.xm napisał:

chyba muszę łopatologicznie ?

w swoim wpisie raczyłeś bez ogródek wskazać miejsce planowanych przez Ciebie ślepych testów nawet nie pytając właściciela mieszkania czy by tego chciał pragnął czy pozwolił

próbowałem żartobliwie zwrócić Twoją uwagę ale nie załapałeś

reszta jest milczeniem ?

Mam wrażenie,że co miałeś załatwić,to już załatwiłeś. Więc może wystarczy tej melasy,bo mdli od samego czytania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szafy z pokoju Grobel Audio to jakaś totalna porażka - dźwięk dramatycznie bez jakości.

RA - a cóż to za wynalazek, ach ta choroba audiofila nervosa................

Trienner & Fredl ISIS - nowa wersja ??? może w końcu zainstalowali tweeter - bo pewien recenzent zakochany biedaczysko  w tych kolumnach musiał po partyzancku "doczepiać|" tweeter żeby było słuchać górne  rejestry w kolumnie za 100 tys zł, no i mam nadzieję że mocowanie maskownicy poprawili...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.