Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, sly30 napisał:

Dziwne, że główni dyskutanci tej zakładki, to osoby nie lubiące sprzętu high end, nie mające z nim nic wspólnego, posiadający do 20 lat ten sam sprzęt hifi, nie chcący nic zmieniać, nie poszukujący nowszych czy innych rozwiązań, kwestionujący wszystko czego nie można pomierzyć oscyloskopem, osoby bez ciekawości innych sprzętów, nie lubiący też tych poszukujących innych, nowych opcji. Po cholerę więc siedzą w tej zakładce? Mają nawet swój wątek o audio mitach, ale to im nie wystarcza. Żal im dupę ściska, że inni mają radochę z tego co robią? Nie mogą zdzierżyć zadowolenia innych ze swojego hobby? A może to jakiś rodzaj masochizmu?

Widziałem już wiele takich zachowań w branży motoryzacyjnej. Kolesie starym rzęchem po 3 wypadkach, podjeżdżali pod salon Mercedesa czy Porsche, wchodzili do środka i wyszydzali wszystko. To beznadziejne i tamto beznadziejne, a to jeszcze gorsze, a że dużo pali, a że za koszt samego ubezpieczenia, to on by wolał jechać na wakacje, a jak już widzili kogoś kto był mocniej zainteresowany daną marką i rozmawiał ze sprzedawcą, to wyszydzali również jego, że taki, śmiaki i owaki frajer. Pocieszali się tak jakieś 20 minut, po czym zadowoleni wsiadali do swojego rzęcha i śmigali dalej. Jest to jakiś sposób na poprawę samopoczucia, tylko czy właściwy na to forum, to mam wątpliwości. 

Normalnego gościa, jak coś nie interesuje, to nie traci na to czasu, bo i po co? Nie interesujesz się np jachtami, to nie zagadasz do firm z jachtami, nie przesiadujesz na marinach pełnych jachtów, nie pchasz się na imprezy dla fanów tego hobby. Ale okazuje się, że grupa takich kolesi, którzy nie mogą zdzierżyć, że są pasjonaci jachtów. Siedzą na forach z tym związanych, jak jest jakaś impreza to już tam są pierwsi, wyszydzają wszystko i nienawidzą pasjonatów jachtingu, ale nie mogą bez nich żyć. To chyba jest jednak jakiś rodzaj patologii. 

zeby dyskutowac o chorobach psychicznych nie trzeba byc wariatem. Hi-end to cos lepszego naogol jedynie w oczach kupujacego. Kable nie graja, to co gra to jedynie ekscytacja cena, marka, designem, recenzjami itp. w Twojej glowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Sly30 i Margol swoje prywatne animozje załatwiać na PW proszę. 

 

------

 

Co do kabli. Autor tematu słyszy kable, płaci za nie sporo i dobrze z tym żyje. Osoby próbujące Go "nawrócić" będą wykluczone z wątku. Są wątki antykablowe, tam można się wyżyć, tutaj to będzie traktowane jako offtop i spam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sly30 napisał:

Widziałem już wiele takich zachowań w branży motoryzacyjnej. Kolesie starym rzęchem po 3 wypadkach, podjeżdżali pod salon Mercedesa czy Porsche, wchodzili do środka i wyszydzali wszystko. To beznadziejne i tamto beznadziejne, a to jeszcze gorsze, a że dużo pali, a że za koszt samego ubezpieczenia, to on by wolał jechać na wakacje, a jak już widzili kogoś kto był mocniej zainteresowany daną marką i rozmawiał ze sprzedawcą, to wyszydzali również jego, że taki, śmiaki i owaki frajer. Pocieszali się tak jakieś 20 minut, po czym zadowoleni wsiadali do swojego rzęcha i śmigali dalej. Jest to jakiś sposób na poprawę samopoczucia, tylko czy właściwy na to forum, to mam wątpliwości. 

Normalnego gościa, jak coś nie interesuje, to nie traci na to czasu, bo i po co? Nie interesujesz się np jachtami, to nie zagadasz do firm z jachtami, nie przesiadujesz na marinach pełnych jachtów, nie pchasz się na imprezy dla fanów tego hobby.

A nie pisałem już, że wrócił w pełnej "krasie" stary Sly? ( i rozwalił fajną spokojna wymianę?)

Nie ma to jak znienacka nawiązać do drogich "premium klasy" samochodów, wspomnieć "mimochodem" o jachtach...w zawoalowanym przesłaniu - "mję na to wszystko stać, bidoku"  ?

 

8 minut temu, plastik1989 napisał:

Osoby próbujące Go "nawrócić" będą wykluczone z wątku

Dopóki nie "zaszczycił" obecnością Sly, to jednak rozmowa różnych opcji, nie polegała na nawracaniu i było całkiem spokojnie, nieprawdaż?

Czyżby on właśnie zawezwał na pomoc moda, wzburzony obecnością "heretyków" w HajEndzie? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

A nie pisałem już, że wrócił w pełnej "krasie" stary Sly? ( i rozwalił fajną spokojna wymianę?)

Nie ma to jak znienacka nawiązać do drogich "premium klasy" samochodów, wspomnieć "mimochodem" o jachtach...w zawoalowanym przesłaniu - "mję na to wszystko stać, bidoku"  ?

 

chyba troche przesadzasz. Z jego wypowiedzi wiemy tylko, ze doskonale orientuje sie co dzieje sie w salonach mercedesa. Mozna podejrzewac, ze pracuje tam jako sprzedawca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iro III napisał:

fajną spokojna wymianę

Czyżby? Fajna wymiana zdań w której dowodzicie, że autor wątku jest kretynem? Przecież to jasno wynika z waszych wpisów. Uważacie, że kto słyszy kable czy różnice we wzmacniaczach, to kretyn. A Mirek słyszy i różnice w kablach i we wzmacniaczach. Wie doskonale jak inny jest Vitus SIA-025 od Krella FBI. Ale wy nie piszecie mu wprost, że jest kretynem, tylko w zawoalowany sposób. Udajecie, że nic złego nie napisaliście, więc sądzicie że jest OK. A Mirek udaje, że nie widział wpisów w których jasno piszecie, że słyszący różnice w kablach czy wzmacniaczach to idioci i kretyni. Wszyscy udają, że jest OK, ale czy na pewno jest OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, iro III napisał:

A nie pisałem już, że wrócił w pełnej "krasie" stary Sly? ( i rozwalił fajną spokojna wymianę?)

Nie ma to jak znienacka nawiązać do drogich "premium klasy" samochodów, wspomnieć "mimochodem" o jachtach...w zawoalowanym przesłaniu - "mję na to wszystko stać, bidoku"  ?

 

Dopóki nie "zaszczycił" obecnością Sly, to jednak rozmowa różnych opcji, nie polegała na nawracaniu i było całkiem spokojnie, nieprawdaż?

Czyżby on właśnie zawezwał na pomoc moda, wzburzony obecnością "heretyków" w HajEndzie? ?

Z tego co widzę to Wy go zaczepiacie akurat... 

Nie wiem jakie zaszłości z Nim macie, ale to już załatwić trzeba na PW albo zapomnieć. A przynajmniej darować sobie prania brudów tutaj, bo (niezależnie od tego kto ma rację) taka dyskusja raz, że nic nie wnosi merytorycznego to jeszcze bez potrzeby podnosi ciśnienie.

Nie chcę nakładać tutaj blokad czasowych na kilka dni, ale jak nie zejdziecie z tego kierunku dyskusji zaraz zacznę wykluczać pierwszych osobników z dyskusji w tym wątku.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, iro III napisał:

Nie ma to jak znienacka nawiązać do drogich "premium klasy" samochodów, wspomnieć "mimochodem" o jachtach...w zawoalowanym przesłaniu - "mję na to wszystko stać, bidoku"  ?

Nic takiego nie napisałem. Jachy mnie mnie nie interesują. To był tylko przykład. Zresztą jako sprzedawca w salonie Mercedesa nie stać mnie ani na jacht, ani na...Mercedesa, ale czasem mogą się przejechać salonową testówką... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

Ale wy nie piszecie mu wprost, że jest kretynem, tylko w zawoalowany sposób.

wsadź swoje projekcje...wiesz gdzie.

Może pozwól (łaskawie), by sam autor wątku o sobie i swoich odczuciach sam decydował, odnoszę wrażenie, że nie potrzebuje aktualnie żadnego "adwokata".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, iro III napisał:

wsadź swoje projekcje...wiesz gdzie.

Może pozwól (łaskawie), by sam autor wątku o sobie i swoich odczuciach sam decydował, odnoszę wrażenie, że nie potrzebuje aktualnie żadnego "adwokata".

Kolejny post (któregokolwiek) dyskutanta sprowadzi się do wykluczenia z tematu na kilka dni. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Margol napisał:

gram muzykę na drogim audio

Acha, myślałem, że chodzi o dobry sprzęt i że kasa nie gra, ale skoro sam przyznajesz, że jednak chodzi o drogi sprzęt, to już wszystko jasne. OK, to już ostatni wpis w dyskusji z hejterami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Kolejny post (któregokolwiek) dyskutanta sprowadzi się do wykluczenia z tematu na kilka dni. 

Ale podziękować i pożegnać autora wątku i kol. Damazy, z którymi fajnie się gadało - nim zniknę - mogę? (hi hi,Sly wpisał wcześniej)

Niniejszym to czynię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, sly30 napisał:

OK, to już ostatni wpis w dyskusji z heterami.

Dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iro III napisał:

autora wątku i kol. Damazy, z którymi fajnie się gadało 

Niniejszym to czynię.

....w imieniu swoim i Damazego dziękuję.....

 

.... jak ktoś się teraz odezwie nie tak......dostanie w ryja ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....odpowiem w ten sposób....o ile przejście z m40.2 na 40th Anniversary zrobiłbym w ciemno/bez odsłuchu to już wejście w wersję m40.3 xd nie mam pewności czy zrobiłbym po odsłuchu....zaznaczam że jest to tylko moje gdybanie po rozmowie z gościem który słuchał jedną i drugą wersję....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W nawiązaniu do jakże rzeczowej dyskusji powyżej, chcę się pochwalić, że właśnie kupiłem kable głośnikowe Solid Core Audio, model Pro 1. I jestem bardzo zadowolony z tego faktu. Oczywiście ich prezentacja muzyki bardzo mi odpowiada, a poza tym są niedrogie, w związku z czym będę mógł zamówić drugi przebieg takich samych kabli dla sekcji średnio-wysokotonowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Miroslav1 napisał:

hmm....odpowiem w ten sposób....o ile przejście z m40.2 na 40th Anniversary zrobiłbym w ciemno/bez odsłuchu to już wejście w wersję m40.3 xd nie mam pewności czy zrobiłbym po odsłuchu....zaznaczam że jest to tylko moje gdybanie po rozmowie z gościem który słuchał jedną i drugą wersję....

Hmm.. Patryk wkleił ostatnio w wątku klubowym zamieszczone na HUG porównanie M.20/P3/P3 XD i nawet biorąc poprawkę na internetowe "słuchanie"to XD mają tak odpalony środek,że kurde aż nie naturalnie. Ja bym na Twoim miejscu posłuchał kolumn a nie kumpli,bo może odbierzesz to inaczej... Witold mógłby tego filmiku posłuchać,tam jest fajna próbka skrzypiec i one na XD wypadły mi najgorzej. Wiadomo iPad i internet,więc keep your distance ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucek1

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.... Iro, no nie wierzę że napisałeś coś takiego...jeżeli chodzi o mnie to rezygnuję z dalszej rozmowy - mam za słabe nerwy, mnie jeno została kozetka u Freuda....

....z tego wychodzi że trza być zajebistym bucem - gdy słyszysz/posiadasz dobre kable....

PETARDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Lucek1 napisał:

PETARDA.

Zanim ją odpalisz, poczytaj sobie (jeśli umiesz), bez zbędnych "emocji" dalszy ciąg rozmowy.

Tymczasem ogranicz swoje niekontrolowane rozbłyski jaźni...może na zewnątrz, aktualna temperatura schłodzi co potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iro

Toż ten @Lucek1 to tak jak pisałem :

 

50 minut temu, Lucek1 napisał:

PETARDA.

10 minut temu, iro III napisał:

Zanim ją odpalisz, poczytaj sobie (jeśli umiesz), bez zbędnych "emocji" dalszy ciąg rozmowy.

Tymczasem ogranicz swoje niekontrolowane rozbłyski jaźni...może na zewnątrz, aktualna temperatura schłodzi co potrzeba.

To jego pierwszy wpis ''PETARDA.'' Swą ''PETARDĄ'' pewnie w łeb dostał na sylwestra!, że mu tak się poprzewracało w bani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

Witold mógłby tego filmiku posłuchać,tam jest fajna próbka skrzypiec

Jeśli to chodzi o mnie, to ja filmiki chętnie oglądam, niekoniecznie ze sprzętami, bo tych wolę posłuchać na żywo, najlepiej w kontrolowanych warunkach - wtedy można próbować coś powiedzieć o reprodukowanym dźwięku....

U Mirka parę razy byłem, więc nam jego pokój, system, gust i nagrania na których robimy odsłuchy....

Wszystko oczywiście jest filtrowane przez nasze gusta/słuch/osobowości ( bo Yoa też tam bywa) opinie nie zawsze są identyczne - co nie stanowi problemu, nikt się nie napina, nie mądruje tylko rozmawiamy i wyciągamy..... wnioski lub Mirek coś smakowitego;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2021 o 11:11, damazy napisał:

Ciekawi mnie na jakim sprzęcie Iro robił te testy że nie słyszał różnicy.

Na żadnym prawdopodobnie. Kiedyś korzystając z okazji że wszystko po remoncie miałem spakowane w kartony postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście tańszy sprzęt nie ma właściwości do pokazania wpływu przewodów. Przed rozpakowaniem "dużego" systemu ustawiłem w pokoju mini wieżę mojej żony (all in one Marantza + jakieś monitorki B&W całość może z 8k) i kolejno podłączyłem do tego przewody głośnikowe z dużego systemu, podłączyłem miniwieżę do listwy komputerowej i zwykłego gniazdka vs dedykowana linia zasilająca i "audiofilska" listwa oraz testowałem podstawki pod sprzęt. Różnice słychać tak samo jak na dużym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kaviter napisał:

Na żadnym prawdopodobnie. Kiedyś korzystając z okazji że wszystko po remoncie miałem spakowane w kartony postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście tańszy sprzęt nie ma właściwości do pokazania wpływu przewodów. Przed rozpakowaniem "dużego" systemu ustawiłem w pokoju mini wieżę mojej żony (all in one Marantza + jakieś monitorki B&W całość może z 8k) i kolejno podłączyłem do tego przewody głośnikowe z dużego systemu, podłączyłem miniwieżę do listwy komputerowej i zwykłego gniazdka vs dedykowana linia zasilająca i "audiofilska" listwa oraz testowałem podstawki pod sprzęt. Różnice słychać tak samo jak na dużym systemie.

Wpływ czasem jest, a czasem nie ma. Jeszcze częściej oczekiwania związane z zakresem wprowadzanych zmian są nadmierne rozbudzone. Nietrafionej konfiguracji kable raczej nie pomogą. Może w tym aby się spłukać do końca i popaść w depresje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

Wpływ czasem jest, a czasem nie ma. Jeszcze częściej oczekiwania związane z zakresem wprowadzanych zmian są nadmierne rozbudzone. Nietrafionej konfiguracji kable raczej nie pomogą. Może w tym aby się spłukać do końca i popaść w depresje ? 

To też prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....trudno określić w ilu procentach zyskuje brzmienie po  wstawieniu/zmianie kabli....wiadomo że największy wpływ mają kolumny/wzmacniacz/CD (niekoniecznie w takiej kolejności) kable i wszelkiego rodzaju akcesoria są na końcu (pomijam akustykę).....kable są jak ta szczypta soli czy pieprzu dodana do potrawy by podkreślić walory smakowe......

....po ostatnich próbach/zmianach kabli  moja potrawa (lampa) potrzebuje innych przypraw niż tranzystor....najważniejsze że wiem jak to ogarnąć by nie spieprzyć jakże smacznego jedzenia ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaviter napisał:

Na żadnym prawdopodobnie. Kiedyś korzystając z okazji że wszystko po remoncie miałem spakowane w kartony postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście tańszy sprzęt nie ma właściwości do pokazania wpływu przewodów. Przed rozpakowaniem "dużego" systemu ustawiłem w pokoju mini wieżę mojej żony (all in one Marantza + jakieś monitorki B&W całość może z 8k) i kolejno podłączyłem do tego przewody głośnikowe z dużego systemu, podłączyłem miniwieżę do listwy komputerowej i zwykłego gniazdka vs dedykowana linia zasilająca i "audiofilska" listwa oraz testowałem podstawki pod sprzęt. Różnice słychać tak samo jak na dużym systemie.

Oczywiście,że były różnice. W kartonach te kable nie były podpięte. Widzę,że na poparcie swoich "tez" zabrano się już za mityczne żony audiofilów,przygotowałem popcorn ? 

24 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....trudno określić w ilu procentach zyskuje brzmienie po  wstawieniu/zmianie kabli....wiadomo że największy wpływ mają kolumny/wzmacniacz/CD (niekoniecznie w takiej kolejności) kable i wszelkiego rodzaju akcesoria są na końcu (pomijam akustykę).....kable są jak ta szczypta soli czy pieprzu dodana do potrawy by podkreślić walory smakowe......

....po ostatnich próbach/zmianach kabli  moja potrawa (lampa) potrzebuje innych przypraw niż tranzystor....najważniejsze że wiem jak to ogarnąć by nie spieprzyć jakże smacznego jedzenia ? 

Miro,wyważone podejście,niestety najczęściej można się natknąć na kucharzy,którzy za przyprawy płacą więcej niż za danie główne a to już powoduje absmack.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 23:39, Huberto1984 napisał:

Wersja twenty, dokladnie ta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jutro moze bede mial czas to skrobne cos o kazdym powyzej. 

Pamiętasz może z jakimi głośnikami odsłuchiwałeś AX-5 Twenty? 

 

Czytałem Twój opis, niezbyt entuzjastyczny, miałeś zastrzeżenia do niezbyt obszernego basu i niedostatecznego wypełnienia, natomiast zastanawiam się,  jakby wzmacniacz ten zagrał z głośnikami, które "same z siebie" grają obszernym basem i tłustawą dolną średnicą.  Posłuchać tego sprzętu w Polsce niełatwo. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 11.01.2021 o 19:57, Miroslav1 napisał:

....trudno określić w ilu procentach zyskuje brzmienie po  wstawieniu/zmianie kabli....wiadomo że największy wpływ mają kolumny/wzmacniacz/CD (niekoniecznie w takiej kolejności) kable i wszelkiego rodzaju akcesoria są na końcu (pomijam akustykę).....kable są jak ta szczypta soli czy pieprzu dodana do potrawy by podkreślić walory smakowe......

....po ostatnich próbach/zmianach kabli  moja potrawa (lampa) potrzebuje innych przypraw niż tranzystor....najważniejsze że wiem jak to ogarnąć by nie spieprzyć jakże smacznego jedzenia ? 

Coś przycichło w temacie... Mirosław, jak Twoje zmagania głośnikowo-wzmacniaczowo-kablowe?

Ja czekam na dostawę drugich kabli głośnikowych do podwójnego okablowania głośników. Bardzo jestem ciekaw, czy takie okablowanie coś wniesie? A jak tak, to co?, w jakim kierunku?,  itd. A może w ogóle nic?, cóż, będzie słuchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

Coś przycichło w temacie... Mirosław, jak Twoje zmagania głośnikowo-wzmacniaczowo-kablowe?

... obecnie nie mam nic ciekawego na stanie więc i pisać nie bardzo jest o czym.....co do moich zmagań ? .... cieszę się bardzo  że miałem przyjemność poznać Ktemy i to na lampie jaki tranzystorze.... dla mnie duze doświadczenie ....pewnie za jakiś czas sprowadzę F.S. Essence - wtedy będę miał pełny przegląd.....od jakiegoś czasu gram na swoich m40.2....

...może będę miał możliwość posłuchać/sprawdzić u siebie  integrę Gryphona Diablo 300....(mam nadzieję że wypali)  będzie okazja porównać do FBI.... 

...poza tym czekam na kable głośnikowe Wile 2020 ( do FBI) - umówiłem się z Witkowskim że przyśle mi już kable ''wygrzane'' żeby nie było.....

Godzinę temu, pantagruel napisał:

 

Ja czekam na dostawę drugich kabli głośnikowych do podwójnego okablowania głośników. Bardzo jestem ciekaw, czy takie okablowanie coś wniesie? A jak tak, to co?, w jakim kierunku?,  itd. A może w ogóle nic?, cóż, będzie słuchane.

... jak ogarniesz temat kabli to skrobnij kilak słów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ciekaw jestem Twojej opinii na temat głośnikowych Wile. O swoim teście podwójnego okablowania coś napiszę, ale pewnie nie prędzej niż za dwa tygodnie (wygrzanie, porównywanie konfiguracji, itd). Polecam zamówić u Pana Mateusza z Solid Core Audio jego głośnikowe (nr 1), ciekawe, jak wypadną u Ciebie na tle Wile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.