Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1

Rekomendowane odpowiedzi

@Miroslav1 Mirku, czy jest szansa na krótkie podsumowanie jak odebrałeś Ktemę po dłuższym odsłuchu w swoim systemie i swoich warunkach?

Taka była chyba zapowiedź na połowę stycznia i ciekaw jestem do jakich konkluzji doszedłeś.

Jak odebrałeś swoje kolumny po pewnej przerwie i słuchaniu innej estetyki brzmienia? Dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Milimetr napisał:

@Miroslav1 Mirku, czy jest szansa na krótkie podsumowanie jak odebrałeś Ktemę po dłuższym odsłuchu w swoim systemie i swoich warunkach?

Taka była chyba zapowiedź na połowę stycznia i ciekaw jestem do jakich konkluzji doszedłeś.

Jak odebrałeś swoje kolumny po pewnej przerwie i słuchaniu innej estetyki brzmienia? Dziękuję. 

.... Przemek, jak zajrzałeś po raz pierwszy do tego wątku i napisałeś kilka zdań na temat Ktemy, ucieszyłem się z tego ale zarazem czułem że jakoś niechętnie chcesz tu pisać i właśnie dlatego nie zadałem Tobie całą masę pytań bo wiedziałem....

....dziś użyję małego szantażu ? .....obiecaj mi że od czasu do czasu zajrzysz do tego wątku i nie tylko żeby popisać o Ktemach....wiesz jak bardzo cenię sobie Twoje zdania i dlatego posunąłem się aż do ''szantażu'' ? 

Przemek, przepraszam ale teraz jestem dość zajęty a takie pisanie  wymaga  czasu, dlatego zapraszam wieczorem na rozmowę na temat Ktemy i m40.2.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, na stronie 73 opisałem ( tak jak potrafiłem) moje wrażenia z odsłuchu Ktemy....by się nie powtarzać to trudno coś mi do tego dodać... ale....nie myliłem się pisząc że Ktemy to kolumny o innej stylistyce grania niż m40.2....(nie chodzi o lepsze/gorsze brzmienie ale inne)...  odniosę się do tego.....pomimo tego że na  FBI słychać lekkie  osuszenie na średnicy (porównuję do lampy) to z Ktemą stworzył  fantastyczny  tandem....na samym początku słuchałem jakieś fragmenty muzyki by doszukać się tych  słabości na basie o których wcześniej piszący w tym wątku wspominali..... i powiem tak...

 

Każdemu kto ma wzmacniacz zintegrowany (bo tylko do tego się odnoszę) życzę takiego basu....w momencie kiedy stwierdziłem że takich słabości nie słyszę podpiąłem inne kable głosnikowe (miedziane) i dopiero wtedy zacząłem słuchać muzykę.....całe płyty, przez wiele godzin....brzmienie  było angażujące, wciągające takie co zadowoli wybrednego audiofila jaki również  wymagającego melomana..... 

 

....muszę wspomnieć o płytach/muzyce które zrobiły na mnie wrażenie....muzyka gitarowa.... i bóg gitary -  Paco De Lucia ( mój ulubiony gitarzysta, dlatego tak często o nim wspominam)....jak wcześniej napisałem Ktemy chwilami zamieniają się w ''żywy'' instrument, taka naturalność grania.....na kilku utworach słychać kastaniety ( takie tam krótkie wejścia)....wiem że teraz to co napiszę   będzie głupie/niedorzeczne ale te cholerne kastaniety nie  tylko było  słychać ale i ''widać'' ....tak rzeczywisty dzwięk...

...zmiana muzyki - płyty Unplugged.....tutaj zanim przesłuchałem całą płytę pozwoliłem sobie na słuchanie i to wielokrotnie fragmentów utworu....chodzi mi o te przerwy między utworami,   te brawa/oklaski, ktoś coś powie/mruknie/brzdąknie itp.....wtedy doskonale słychać panujący tam klimat i wzorcowo oddana akustyka sali...to robi wrażenie - można się tym delektować....ale moim zdaniem symfonika to chyba najmocniejsza strona tandemu Ktemy + FBI.....przecież o tym wzmacniaczu nie można zapomnieć ....brał czynny udział w tym spektaklu....

 

...nie słucham tej muzyki na co dzień ale zawsze gdy coś sprawdzam/porównuję wrzucam symfonikę.....ta spektakularność grania, rozpiętość brzmienia  ten oddech/rozmach te skoki dynamiki (tu FBI sie kłania) zrobiły na mnie niesamowite wrażenie - tą muzykę w takim wydaniu można słuchać z wypiekami na twarzy....

 

..... wcześniej już o tym pisałem ale powtórzę....nie chodzi o wybór między m40.2 a Ktemy....tu chodzi o połączenie Ktemy + FBI lub m40.2 + i88....rezygnacja z i88/m40.2 na rzecz Ktemy/FBI byłoby  z mojej strony czymś ''nienaturalnym'' ....nie zdecydowałbym się na taką wymianę....naturalna/oczywista  zagrywka  to....sprzedaż i88 i FBI dołożenie kasy i wejście w monobloki JA80 MK2.....to jest normalne przejście/zmiana...lub inny wariant....odsłuch/sprawdzenie u siebie F.S Essence....te kolumny są szczupłe więc zmieściły by się obok m40.2.....drugie kolumny, plus  dwa wzmacniacze czego chcieć więcej ?  

Przemku, trochę się rozpisałem - mam nadzieję że nie przynudzam....żeby  nie był to tylko monolog z mojej strony, może teraz czas na Ciebie ;-).... jak Ty to widzisz....następnie opiszę  czego mi brakuje po przejściu na m40.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, bardzo dziękuję za relację. 
Mnie trudno się odnieść do tego, bo to po pierwsze Twoje wrażenia i pomieszczenie. 
Ja nie słyszałem też nigdy Ktemy z Krellem. 
Natomiast z tego opisu bardzo przemawia do mnie fragment o tym, że Ktema potrafi zagrać jak żywy instrument. Tak ja też to tak widzę - dobry głośnik pozostawia słuchacza z muzyką i znosi barierę obcowania ze sprzętem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miroslav1 napisał:

sprawdzenie u siebie F.S Essence....te kolumny są szczupłe więc zmieściły by się obok m40.2.

Ale symfonika nie zawsze by się mieściła w tych zestawach ? w stosunku do Ktemy.

15 godzin temu, Miroslav1 napisał:

bóg gitary -  Paco De Lucia

Też go kocham, żal że nic nowego nie zagra ?

 

15 godzin temu, Miroslav1 napisał:

Ktemy to kolumny o innej stylistyce grania niż m40.2....(nie chodzi o lepsze/gorsze brzmienie ale inne).

Tu cała zgoda, każde zestawy mają inną sygnaturę i ciężko być wyrocznią.

Ty to rozumiesz, szkoda że inni nie mają takiego podejścia do zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pamiętam jak kilka lat temu na Audio Show  było połączenie Ktemy + Jadis JA200 MK2 (KT150).....wchodzę do pokoju i akurat leci symfonika.....nie zapomnę tego....jedna wielka kula energii....te niesamowite skoki dynamiki, rozmach grania, spektakularność na najwyższym poziomie.....nie wiem jak to inaczej określić.....te brzmienie zrobiło na mnie ogromne wrażenie....wtedy podszedł Milimetr  przywitać się .....powiedziałem ,, ja pier**le i to masz u siebie,, .....nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....pamiętam jak kilka lat temu na Audio Show  było połączenie Ktemy + Jadis JA200 MK2 (KT150).....wchodzę do pokoju i akurat leci symfonika.....nie zapomnę tego....jedna wielka kula energii....te niesamowite skoki dynamiki, rozmach grania, spektakularność na najwyższym poziomie.....nie wiem jak to inaczej określić.....te brzmienie zrobiło na mnie ogromne wrażenie....wtedy podszedł Milimetr  przywitać się .....powiedziałem ,, ja pier**le i to masz u siebie,, .....nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy ?  

Tak było ?

Dobrze wspominam i Ktemę i monobloki JA200, które ze względów użytkowych nadają się dla odbiorcy kultowego ?

Przy dwudziestu lampach KT150 odsłuch trzeba kończyć w samych gaciach, a przy dłuższym odsłuchu był dylemat czy dopełznąć do wzmacniacza by go wyłączyć, czy jeszcze jeden utwór i omdlenie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Milimetr napisał:

Tak było ?

Dobrze wspominam i Ktemę i monobloki JA200, które ze względów użytkowych nadają się dla odbiorcy kultowego ?

Przy dwudziestu lampach KT150 odsłuch trzeba kończyć w samych gaciach, a przy dłuższym odsłuchu był dylemat czy dopełznąć do wzmacniacza by go wyłączyć, czy jeszcze jeden utwór i omdlenie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.... przy zestawieniu Ktemy + JA200MK2  takie określenie ''ładnie granie '' zdecydowanie  nie bardzo pasuje.....dlatego  określiłem to brzmieniem spektakularnym..... 

Przemek, słuchałeś kiedyś  Ktemy z jakimś wzmacniaczem tranzystorowym ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miroslav1 napisał:

.... przy zestawieniu Ktemy + JA200MK2  takie określenie ''ładnie granie '' zdecydowanie  nie bardzo pasuje.....dlatego  określiłem to brzmieniem spektakularnym..... 

Przemek, słuchałeś kiedyś  Ktemy z jakimś wzmacniaczem tranzystorowym ? 

Tak - z Gryphonem Antileonem. Pod względem kontroli basu i ogólnego wzięcia kolumn za twarz było dużo lepiej niż z lampą. Z drugiej strony dźwięk był trochę suchy i nie miał kultury brzmienia dobrej lampy. Mój wybór to jednak ciut poluzowany, organiczny bas i lampowy sznyt niż odwrotnie. 
Jeśli ktoś to nazwie sentymentem do zniekształceń, to niech mu tam będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Milimetr napisał:

Przy dwudziestu lampach KT150 odsłuch trzeba kończyć w samych gaciach, a przy dłuższym odsłuchu był dylemat czy dopełznąć do wzmacniacza by go wyłączyć, czy jeszcze jeden utwór i omdlenie ? 

Hehe dobre ? Przy takiej baterii lamp klima niezbędna . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Milimetr napisał:

 Z drugiej strony dźwięk był trochę suchy i nie miał kultury brzmienia dobrej lampy. Mój wybór to jednak ciut poluzowany, organiczny bas i lampowy sznyt niż odwrotnie. 
 

..... niedawno usłyszałem podobne słowa od Damazego  (posiada i88) któremu pożyczyłem  FBI  na tyle długo (ponad miesiąc)  by mógł bd dobrze poznać ten wzmacniacz.....i właśnie coś bardzo podobnego powiedział.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj KAV500i, znajomy posłuchał mojego marudzenia i dał dobre elektrolity, wszystko z USA (Mouser). W okolicach sygnału Fine Goldy, reszta IC(Illinois Capacitor/Dubilier) i porządne Nichicony oraz Panasy FC 105*C.

Pierwsze wrażenie na zimno to porażka, gdzie jest średnica, nie ma! Korektor na V...ale przecież w systemie żadnego korektora ani DSP nie mam, no co jest.
Dałem mu się rozgrzać i już po 30 minutach było duzo lepiej ale mimo tego słychać że to wzmacniacz grający bardziej w stylu "You are there" - neutralnie, słychać dużo 'planktonu' ale i z lekko wycofaną średnicą oraz ogromnym, silnym basem. Słuchałem go w sypialni na Apogee Duetta Signature, Sotm SPS500/SMS200 Ultra Neo, Denafrips Terminator+ i kablami Supra Sword, Annorum XL i sieciówkami Furutecha.

Wszystkie nowe elektrolity mają mniej niż 10h na liczniku, postaram się go przez najbliższy tydzień wygrzewać i wtedy dopiero słuchać, chociaż wątpie żeby wybrzmienie średnicy miało się jakoś diametralnie zmienić. Przypomina po prostu granie Krella lat 90.

Znajomy był za to bardzo pod wrażeniem jakości wykonania i samej budowy KAV500i, mówił - nawet jak nie przypasuje w 100% to zawsze będziesz miał wzmacniacz na zapas który w dodatku napędzi praktycznie wszystko i chyba jednak ma rację a tutaj mam pewniaka z wymienionymi prawie wszystkimi elektrolitami. Zostawiliśmy tylko preamp (ze względu na charakter brzmienia) i duże elektrolity w zasilaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Milimetr napisał:

Tak - z Gryphonem Antileonem. Pod względem kontroli basu i ogólnego wzięcia kolumn za twarz było dużo lepiej niż z lampą. Z drugiej strony dźwięk był trochę suchy i nie miał kultury brzmienia dobrej lampy. Mój wybór to jednak ciut poluzowany, organiczny bas i lampowy sznyt niż odwrotnie. 
Jeśli ktoś to nazwie sentymentem do zniekształceń, to niech mu tam będzie. 

To jednak pokazuje jak ludzie różnie odbierają te same rzeczy. Jak Gryphon Antileon nie miał kultury brzmienia dobrej lampy to.......dobrze. Bowiem nie słyszałem jeszcze " dobrej lampy" która mogłaby się w ogóle zblizyć do kultury brzmienia dobrego tranzystora. 

"Suchy" dźwięk z Antileona ? To chyba inaczej definiujemy słowo suchy. Chyba, że Gryphon też już niedomagał z powodu wyschniętych kondów ( też się bardzo mocno grzeje) - ale wtedy to słuchałeś uszkodzonego Gryfa więc takie porównania i odsłuch  jest w ogóle  bez sensu. Lampa jest "uszkodzona" od nowości.

Tak, to prawda lampy sieją zniekształceniami. Lampa gra tak samo pięknie jak........... gramofon analogowy -trzaskający, szumiący, siejący zniekształceniami przesuwającego się szpikulca po plastikowej powierzchni, w dodatku bez dynamiki..

Poza tym wymiana lamp i kondensatorów przy codziennym słuchaniu  i TAKICH temperaturach  to kiedy nastąpi w tym Jadisie- po miesiącu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy dwudziestu lampach KT150 odsłuch trzeba kończyć w samych gaciach, a przy dłuższym odsłuchu był dylemat czy dopełznąć do wzmacniacza by go wyłączyć, czy jeszcze jeden utwór i omdlenie  


Dobre

Powinni je sprzedawac w komplecie z klimatyzacja.

Nie jestem zwolennikiem lamp, ale taka relacja budzi ochote na posluchanie tych grzejnikow, obojetnie jak znieksztalcaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Milimetr napisał:

Tak było ?

Dobrze wspominam i Ktemę i monobloki JA200, które ze względów użytkowych nadają się dla odbiorcy kultowego ?

Przy dwudziestu lampach KT150 odsłuch trzeba kończyć w samych gaciach, a przy dłuższym odsłuchu był dylemat czy dopełznąć do wzmacniacza by go wyłączyć, czy jeszcze jeden utwór i omdlenie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z pewnością gra to dobrze, ale nigdy nie byłem zwolennikiem lamp KT 88/120/150 zwłaszcza w pusch-pull ( choć kilka miałem : ARC, JJ ) , a do SE za bardzo się nie nadają 

IMHO prawdziwa lampowosc to dobry SET nawet kilkuwatowy ( z tym ze to mocno ogranicza wybór kolumn )

przeciez w lampach nie chodzi o uzyskiwanie ogromnych mocy , od tego są tranzystory . 
wiec jak chcemy porównywać dwa światy ( tranow i lamp ) to bierzmy z każdego to co najlepsze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, babatular napisał:

Tak, to prawda lampy sieją zniekształceniami. Lampa gra tak samo pięknie jak........... gramofon analogowy -trzaskający, szumiący, siejący zniekształceniami przesuwającego się szpikulca po plastikowej powierzchni, w dodatku bez dynamiki..

Odsłuch z dobrej lampy i gramofonu, to jak randka z kapryśną, odrobinę neurotyczną i piękną kobietą o nieszablonowej urodzie. Zawsze można z tego zrezygnować i wybrać bezpieczniejsze i bardziej uśrednione rozwiązania. Wybór nie wynika z tego, co można zobaczyć na wystawie, przeczytać w instrukcji obsługi, a raczej ze sposobu odczuwania i wrażliwości. Tak gdzie jedni będą dostrzegali tylko ceny głośników i nity, inni słyszą wyjątkowe doznania. 

Dlatego za każdym razem klepiesz dokładnie te same powtarzalne do znudzenia formułki nie mogące wyjść po za granice wąskiego schemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roxi napisał:

Odsłuch z dobrej lampy i gramofonu, to jak randka z kapryśną, odrobinę neurotyczną i piękną kobietą o nieszablonowej urodzie. Zawsze można z tego zrezygnować i wybrać bezpieczniejsze i bardziej uśrednione rozwiązania. Wybór nie wynika z tego, co można zobaczyć na wystawie, przeczytać w instrukcji obsługi, a raczej ze sposobu odczuwania i wrażliwości. Tak gdzie jedni będą dostrzegali tylko ceny głośników i nity, inni słyszą wyjątkowe doznania. 

Dlatego za każdym razem klepiesz dokładnie te same powtarzalne do znudzenia formułki nie mogące wyjść po za granice wąskiego schemat.

Wrażliwość na co? 

Na zniekształcenia, trzaski, szumy, brumy, na zmulenie lub rozjaśnienie czy zmulony bas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba jeszcze nie pokapowal, ze nie mozna codziennie jesc wykwintnego fileta popijanego czerwonym winem. Kiedys sie to „przeje“
Czasami dla odmiany mam ochote na kielbase z pieczonymi kartoflami zapijane piwem. Albo proste krupnioki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xajas napisał:

Czasami dla odmiany mam ochote na kielbase z pieczonymi kartoflami zapijane piwem. Albo proste krupnioki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na tą okoliczność autor wątki kupił sobie FBI ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek.S napisał:

Denafrips Terminator+ i kablami Supra Sword, Annorum XL i sieciówkami Furutecha.

Mógłbyś coś więcej napisać na temat Denafrips Terminator. Bardzo mnie interesuje ten model niestety ciężko go dostać na testy. Miałem okazję u siebie dosyć dobrze poznać Denafrips Ares II i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Oczywiście ma swoje ograniczenia ale całościowo i biorąc pod uwagę ile kosztuje to jest świetna propozycja dla kogoś kto nie dysponuje dużą gotówką a chce mieć coś co pokazuje już namiasteke tego co najlepsze w Hi End. Jak miałeś możliwość słuchać Aresa to napisz proszę jaki progres wnosi Terminator i w jaką stronę to idzie w stosunku do Aresa lub do jakiegoś konkretnego DAC a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gramofonu trzaski i mulący bas...? hahahahaha widac ze nie chodziłes w Berlinie do technoknajp w latach 90-tych...

Powiem ci kolego sympatyczny ze nie masz najmniejszych szans na na taki bas jaki sie uzyskuje z przecietnego analogu ..nawej jesli włączysz najdroższe CD jakie istnieje...ale to już fizyka klasa 6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale to już fizyka klasa 6

Nie to nie fizyka, to bzdura

Ale mozesz smialo przytoczyc ta 6 klase

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, front247 napisał:

Powiem ci kolego sympatyczny ze nie masz najmniejszych szans na na taki bas jaki sie uzyskuje z przecietnego analogu ..nawej jesli włączysz najdroższe CD jakie istnieje...ale to już fizyka klasa 6 ?

Tak? A dlaczego? I masz na myśli gramofon tak? Bo analog to pojemny temat. Czym innym jest szpula, czym innym winyl. 
 

Może warto przeczytać?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

”Aby płyta analogowa odtwarzała się bez problemów trzeba spłycić stereo, albo nacinać bardzo cicho, a cichutko grających płyt raczej nikt nie chce. Niski bas musi być przyciszony i monofoniczny, wyższy bas nie może mieć zbyt dużych różnic fazowych. Dlatego jeśli się przyjrzy winylowi pod lupą widać, że zapis bardziej przypomina mono, bo zmiany głębokości rowka są niewielkie. Są takie, bo za ruch w pionie czyli stereofonię odpowiadają średnie i wysokie częstotliwości.”

”Nie można naciąć winyla 1:1 z taśmy matki z wielu powodów. Nie można także nacinać nagrań stereofonicznych w pełnym tego słowa znaczeniu.”

”Mastering do nacięcia na winyl polega na zmniejszeniu ilości informacji w kanale L-P do minimum, w niskim basie do zera.”

”Płyty winylowe są z konieczności mniej stereofoniczne niż zapis cyfrowy czy na taśmie magnetofonowej. ”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sly30 napisał:

Tak? A dlaczego? I masz na myśli gramofon tak? Bo analog to pojemny temat. Czym innym jest szpula, czym innym winyl. 

Tak tak gramofon. Czemu ? harmoniczne raz(najlepiej wejscna kanał gdzie testuje sie generatory fal analogowe i cyfrowe,syntezatory itd. ) nie ma to z audio bezposrednio wiele wspólnegoale ładnie pokazuje różnice...no a po drugie ...trzeba posłuchac takiego  winyla...a nie jakiegos pierdzącego starego trupa z lat 60 tych...co tez ma swój urok ale nie pokaze przewagi ? ,innymi słowy cyfrowy bas zawsze bedzie do bani ...ale jaki tam audiofil by sie tym przejmował oni rzadko słuchaja muzyki z basem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, front247 napisał:

innymi słowy cyfrowy bas zawsze bedzie do bani

Cyfrowy bas? O czym ty piszesz? Cyfrowy bas, to jest bas generowany z komputera czy też automatu perkusyjnego. Takie urządzenia są szeroko stosowane w muzyce techno i dyskotekowej, trance itd. I tu mogę się zgodzić, że jest on mniej przyjemny niż analogowy bas z klasycznej perkusji czy midbas z klasycznego kontrabasu.

Ale czym innym jest odtworzenie tego analogowego basu z perkusji przez dobre CD, z czym innym przez winyl. Fakty jednoznacznie mówią o tym, że o ile średnica na winylu może być ok, to bas jest słabością czarnej płyty. Jest skompresowany, poobcinany, monofoniczny, mniej dynamiczny itd. Cyfra tych wad nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xajas napisał:

Gdzie ta 6 klasa?

tuż powyżej...:D

 

10 minut temu, sly30 napisał:

Cyfrowy bas? O czym ty piszesz? Cyfrowy bas, to jest bas generowany z komputera czy też automatu perkusyjnego. Takie urządzenia są szeroko stosowane w muzyce techno i dyskotekowej, trance itd. I tu mogę się zgodzić, że jest on mniej przyjemny niż analogowy bas z klasycznej perkusji czy midbas z klasycznego kontrabasu.

Ale czym innym jest odtworzenie tego analogowego basu z perkusji przez dobre CD, z czym innym przez winyl. Fakty jednoznacznie mówią o tym, że o ile średnica na winylu może być ok, to bas jest słabością czarnej płyty. Jest skompresowany, poobcinany, monofoniczny, mniej dynamiczny itd. Cyfra tych wad nie ma. 

Uzyłem skrótu myślowego..tak dokładnie przetwornik cyfrowo analogowy tu jest pies pogrzebany. Nie chodziło mi o żródło basu . Przewaga jest samej płyty anaologowej. Oczywiscie zdanie pewnie bedą podzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, front247 napisał:

Uzyłem skrótu myślowego..tak dokładnie przetwornik cyfrowo analogowy tu jest pies pogrzebany. Nie chodziło mi o żródło basu . Przewaga jest samej płyty anaologowej. Oczywiscie zdanie pewnie bedą podzielone.

We wszystkich winylach wydanych po 90r, a cześć nawet już wcześniej, masz w zapisie przetwornik DA i to niestety bardzo średniej jakości. Od ok 40 lat, cały muzyczny materiał nagrywany analogowo od lat 30-tych, we wszystkich studiach jest przeniesiony na cyfrę 24/96 i z tej cyfry robi się płyty CD, DVD, vinyle itd. To co było w studiach nagrywane później, nagrywano już od początku cyfrowo i w takiej też formie jest przechowywane. Tak więc cała muzyka świata nagrywana po okresie 85-90r jest tylko cyfrowa, a starsze nagrania, pierwotnie nagrywane analogowo, też są już w formie cyfrowej. Co więcej wszelki sprzęt audio używany w studiach nagrań do obróbki materiału muzycznego i przygotowania go do wydania na poszczególnych nośnikach, też jest tylko cyfrowy. Sprzęt analogowy w studiach już dawno umarł i wylądował na śmietniku. Nie ma już nawet ludzi potrafiących go używać, serwisować itd. Mają po 70-80 lat, większość już nie żyje niestety.

Tak więc, jeśli tak podchodzisz do tematu, to w zasadzie jesteś skazany na brak muzyki. Wątpię że kupujesz winyle w dobrym stanie wydane przed 85r, bo jest ich mało, a ceny po 100-500 dolców. A to co leży w polskich komisach po 10-20pln, to trzeszczący szrot. Poza tym trudno wyobrazić sobie, by nie słuchać muzyki wydanej po 85r, bo jest tylko i wyłącznie cyfrowa. Wszystko inne, ma w zapisie przetwornik DA. Takie są fakty, a reszta opowieści o analogu, to mity i legendy by wyciągać od ludzi kasiorę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sly30 napisał:

We wszystkich winylach wydanych po 90r, a cześć nawet już wcześniej, masz w zapisie przetwornik DA i to niestety bardzo średniej jakości. Od ok 40 lat, cały muzyczny materiał nagrywany analogowo od lat 30-tych, we wszystkich studiach jest przeniesiony na cyfrę 24/96 i z tej cyfry robi się płyty CD, DVD, vinyle itd. To co było w studiach nagrywane później, nagrywano już od początku cyfrowo i w takiej też formie jest przechowywane. Tak więc cała muzyka świata nagrywana po okresie 85-90r jest tylko cyfrowa, a starsze nagrania, pierwotnie nagrywane analogowo, też są już w formie cyfrowej. Co więcej wszelki sprzęt audio używany w studiach nagrań do obróbki materiału muzycznego i przygotowania go do wydania na poszczególnych nośnikach, też jest tylko cyfrowy. Sprzęt analogowy w studiach już dawno umarł i wylądował na śmietniku. Nie ma już nawet ludzi potrafiących go używać, serwisować itd. Mają po 70-80 lat, większość już nie żyje niestety.

Tak więc, jeśli tak podchodzisz do tematu, to w zasadzie jesteś skazany na brak muzyki. Wątpię że kupujesz winyle w dobrym stanie wydane przed 85r, bo jest ich mało, a ceny po 100-500 dolców. A to co leży w polskich komisach po 10-20pln, to trzeszczący szrot. Poza tym trudno wyobrazić sobie, by nie słuchać muzyki wydanej po 85r, bo jest tylko i wyłącznie cyfrowa. Wszystko inne, ma w zapisie przetwornik DA. Takie są fakty, a reszta opowieści o analogu, to mity i legendy by wyciągać od ludzi kasiorę. 

Ładny wywód tylko my sie chyba nie rozumiemy....bas jest lepszy gdy..odtwarzasz z czarnej płyty...nie ma znaczenia zródło rejestrowania ? ...Dlatego pisałem ze na tym polega specyfika gramofonu...moze sobie być na tej czarnej płycie bas wygenerowany przez cyfrowe VCO ....i zgrywany ze studyjnego cyfrowego sprzętu...ale wrzucany jest na ..płyte analogową ..a nie na CD. teraz juz sie chyba zrozumiemy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.