Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To sam sobie przeczysz, bo skoro winisz przetwornik DA za jakość basu, to skutki działania tegoż przetwornika masz też w zapisie czarnej płyty. Czyli tak czy inaczej, zawsze w muzyce go masz. Poza tym, dziś są różne, nowe możliwości i są przetworniki DA, które w swojej budowie nie mają klasycznych, cyfrowych kości typu Sabre, AKM itd, a zbudowane są w oparciu o rezystory i inne analogowe podzespoły. Można taki DAC nazwać...analogowym.

Może nie miałem tego szczęścia, ale nigdy nie dane mi było słyszeć lepszy bas z winyla niż z dobrej cyfry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sly30 napisał:

To sam sobie przeczysz, bo skoro winisz przetwornik DA za jakość basu, to skutki działania tegoż przetwornika masz też w zapisie czarnej płyty. Czyli tak czy inaczej, zawsze w muzyce go masz. Poza tym, dziś są różne, nowe możliwości i są przetworniki DA, które w swojej budowie nie mają klasycznych, cyfrowych kości typu Sabre, AKM itd, a zbudowane są w oparciu o rezystory i inne analogowe podzespoły. Można taki DAC nazwać...analogowym.

Może nie miałem tego szczęścia, ale nigdy nie dane mi było słyszeć lepszy bas z winyla niż z dobrej cyfry. 

DA nie mozna nazwać analogowym bo to był logiczny bezsens ? dlatego jest to DA bo nie jest A //i tu nie ma żadnych wyjątków..aha i nigdy nie bedzie ? ..Innymi słowy nigdy nie powstanie przetwornik cyfrowo analogowy który bedzie analogowy bo on słuzy do konwersji . Natomiast jego budowa techniczna ...jest analogowa...układy scalone  sa ..analogowe tylko są scalane w jedną całość ? Mówiąc juz bardzo dosadnie winny jest sensu stricte nośnik CD...zapis cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, front247 napisał:

nośnik CD...zapis cyfrowy.

Zapis cyfrowy to nie musi być płyta CD. To mogą być pliki PCM hires czy pliki DSD. Poza tym zapis cyfrowy i tak masz na większości winyli. Jedynie samo odtwarzanie jest inne. Jednak o ile na szpuli, dochodzi tylko trochę szumu, to na winylach dochodzi więcej wad wynikających z technologii odtwarzana. Szpula jest dużo lepsza niż winyl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, front247 napisał:

to już fizyka klasa 6

Teraz nareszcie wiem, dlaczego tego nie rozumiem - oidp fizykę zacząłem w 7 klasie (z tym, że mogę się mylić, bo to jednak dawno było) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz nareszcie wiem, dlaczego tego nie rozumiem - oidp fizykę zacząłem w 7 klasie (z tym, że mogę się mylić, bo to jednak dawno było)

Ty przegapiles 6 fizyki, a o on 1 z maty.
Ale tutaj mozna liczenie do dziesieciu nadrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 05:09, babatular napisał:

To jednak pokazuje jak ludzie różnie odbierają te same rzeczy. 

.... akurat Ty pokazujesz jak mozna odbierać  wszystko tak samo ? 

... kumpel ma nie tylko dwa ale trzy elementy na które Ty masz alergię - lampę/gramofon/Harbeth......ma również sporą kolekcje płyt CD to i jest odtwarzacz Esoteric....płyty Cd słuchamy tylko jak kupi coś nowego....tak przez cały czas leci czarna płyta.....kiedyś robiliśmy porównania tej samej płyty czarnej i CD ( tak dla zabawy).....nie wiem która jest lepsza ale z czarnego krążka bardziej mi się podobało.....

 

....dlatego u siebie z CD mam tylko namiastkę takiego grania....dość gęsto/ciężko/ciemno,  ale zarazem  energetycznie i z odpowiednią ilością detalu/informacji.....mnie to wystarcza - nie potrzeba więcej..... takie coś lubię.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Miroslav1 napisał:

.... akurat Ty pokazujesz jak mozna odbierać  wszystko tak samo ? 

... kumpel ma nie tylko dwa ale trzy elementy na które Ty masz alergię - lampę/gramofon/Harbeth......ma również sporą kolekcje płyt CD to i jest odtwarzacz Esoteric....płyty Cd słuchamy tylko jak kupi coś nowego....tak przez cały czas leci czarna płyta.....kiedyś robiliśmy porównania tej samej płyty czarnej i CD ( tak dla zabawy).....nie wiem która jest lepsza ale z czarnego krążka bardziej mi się podobało.....

 

....dlatego u siebie z CD mam tylko namiastkę takiego grania....dość gęsto/ciężko/ciemno,  ale zarazem  energetycznie i z odpowiednią ilością detalu/informacji.....mnie to wystarcza - nie potrzeba więcej..... takie coś lubię.....

Jak mu się podobają te trzaski, szumy i brak dynamiki. Niech sobie słucha - na zdrowie.  Naprawdę cieszę się jego szczęściem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Jak mu się podobają te trzaski, szumy i brak dynamiki. Niech sobie słucha - na zdrowie.  Naprawdę cieszę się jego szczęściem. 

... jak Milimetr wspomniał  o Gryphonie że dzwięk był dla niego  ''suchy'' to już napisałeś  że wzmacniacz niedomagał.....

....jak to jest....przecież Milimetr mógł kupić Gryphona ale wybrał JA200....jak myślisz dlaczego ?   ....nie zna się/mało doświadczony/osłuchany ? ....może jest głuchy? ....albo jedno i drugie.....czy może tak jest że zna/docenia zalety tranzystora ale uważa że lampa dla niego jest lepsza? 

.... kolejne pytanie, jeśli mogę.....dlaczego słysząc zalety Ktemy wybrałem m40.2 ? ....jeżeli napiszesz że jestem głuchy to bądz pewny że się nie obrażę - ale mogę delikatnie się  wk***ić ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Miroslav1 napisał:

... jak Milimetr wspomniał  o Gryphonie że dzwięk był dla niego  ''suchy'' to już napisałeś  że wzmacniacz niedomagał.....

....jak to jest....przecież Milimetr mógł kupić Gryphona ale wybrał JA200....jak myślisz dlaczego ?   ....nie zna się/mało doświadczony/osłuchany ? ....może jest głuchy? ....albo jedno i drugie.....czy może tak jest że zna/docenia zalety tranzystora ale uważa że lampa dla niego jest lepsza? 

.... kolejne pytanie, jeśli mogę.....dlaczego słysząc zalety Ktemy wybrałem m40.2 ? ....jeżeli napiszesz że jestem głuchy to bądz pewny że się nie obrażę - ale mogę delikatnie się  wk***ić ? 

Ale po co mam analizować dlaczego zostałeś z M40? Może akurat chwilowo nie masz 60 tys zł zeby doplacic do Ktemy i wolisz sie oszukiwać że wolisz M40 ? Może tak, może nie.  Szczerze mówiąc to twoja motywacja mnie nie specjalnie intetesuje - to Twój wybór i go szanuje.

Jak Milimetr wybrał Jadisa a nie Gryfa to super - niech mu idzie na zdrowie. Dźwięk Gryfa Antileona nie jest absolutnie "suchy" - widac zupełnie inaczej rozumiemy te audiofilskie określenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Ale po co mam analizować dlaczego zostałeś z M40? Może akurat chwilowo nie masz 60 tys zł zeby doplacic do Ktemy i wolisz sie oszukiwać że wolisz M40 ? Może tak, może nie.  Szczerze mówiąc to twoja motywacja mnie nie specjalnie intetesuje - to Twój wybór i go szanuje.

 

....jeżeli wchodzimy w rachunkowość to tak na szybko - mógłbym sprzedać m40.2 + FBI + kilka kabli  + coś tam bym dorzucił i miałbym Ktemy.....więc brak kasy jak sam widzisz nie wchodzi w rachubę i nie dlatego że mi się przelewa.....

....jeżeli chcesz porozmawiać o brzmieniu to jak najbardziej.......tyle że  moja motywacja Ciebie nie interesuje....i dobrze.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....jeżeli wchodzimy w rachunkowość to tak na szybko - mógłbym sprzedać m40.2 + FBI + kilka kabli  + coś tam bym dorzucił i miałbym Ktemy.....więc brak kasy jak sam widzisz nie wchodzi w rachubę i nie dlatego że mi się przelewa.....

....jeżeli chcesz porozmawiać o brzmieniu to jak najbardziej.......tyle że  moja motywacja Ciebie nie interesuje....i dobrze.....

Nie interesuje mnie Twoja motywacja finansowa. Brzmieniowa juz tez nie - bowiem w opisach napisales już wszystko -Ktemy pod każdym względem deklasują Harbethy  - ale wybrałeś/zostawiłeś Harbethy. Wiec co mi da analiza Twojej motywacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

Ktemy pod każdym względem deklasują Harbethy  - ale wybrałeś/zostawiłeś Harbethy. Wiec co mi da analiza Twojej motywacji.

....widzę że dalej tego nie rozumiesz ale przyjmijmy że ja  kiepsko  tłumaczę.....

powiem w ten sposób.....Ktemy wszystko grają na wysokim poziomie a niektóre płyty/gatunki muzyki na bardzo wysokim poziomie....natomiast m40.2 wszystko grają przeciętnie albo słabo - zadowolony? .....ale jeden gatunek muzyki który najbardziej cenię/uwielbiam grają lepiej od Ktemy.....to Blues..... 

Milimetr po 7 latach grania na Ktemach zmienił kolumny....ja po 6 latach grania na Harbeth  nadal pozostanę przy nich.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Miroslav1 napisał:

Milimetr po 7 latach grania na Ktemach zmienił kolumny....ja po 6 latach grania na Harbeth  nadal pozostanę przy nich.....

No i ??? 

Czego to ma dowodzić ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, front247 napisał:

z gramofonu trzaski i mulący bas...? hahahahaha widac ze nie chodziłes w Berlinie do technoknajp w latach 90-tych...

Tylko tam grano na obrotach 45 ? więc niema porównania do płyty 33.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, babatular napisał:

No i ??? 

Czego to ma dowodzić ???

...mnie nie chodzi by udowadniać wyższości   świąt Wielkiej Nocy nad......świętami Bożego......

a tylko  że każdy z nas dokonał  świadomego wyboru.....i nic więcej.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Miroslav1 napisał:

...mnie nie chodzi by udowadniać wyższości   świąt Wielkiej Nocy nad......świętami Bożego......

a tylko  że każdy z nas dokonał  świadomego wyboru.....i nic więcej.....

....no i bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.jak to jest....przecież Milimetr mógł kupić Gryphona ale wybrał JA200....jak myślisz dlaczego ?   ....nie zna się/mało doświadczony/osłuchany ? ....może jest głuchy? ....albo jedno i drugie.....czy może tak jest że zna/docenia zalety tranzystora ale uważa że lampa dla niego jest lepsza? 

Tak bym do tego nie podchodził. Nie można przyjmować takiego kryterium, że ktoś mógł przecież wybrać inny sprzęt, ale nie wybrał, czyli to co wybrał musi być lepsze. Dla niego pewnie tak. Dla innej osoby już nie. To ja też mogę napisać, zresztą zgodnie z prawdą, że mogę kupić dowolną, najlepszą na świecie lampę i najlepszy gramofon, a nie kupiłem. Dziś w niedzielę, wezmę do ręki komórkę, wybiorę rozmówcę i jutro wjedzie do mnie najlepszy, dostępny obecnie w Polsce gramofon. A jeśli to będzie za mało, to za 2 tyg.wjedzie najlepszy dostępny w Europie. I co z tego?

Ale ile dobrą lampę też lubię i mógłbym mieć taki sprzęt, o tyle nawet najlepszego na świecie gramofonu, nie chcę nawet za darmo. Jak widzisz, każdy ma swój "film". Oczywiście można przyjąć, że jestem głuchym durniem i OK. Każdy ma prawo uważać co chce. A ja mogę przyjąć, że ktoś inny jest głuchy skoro słucha szumów, trzasków i jemu to nie przeszkadza. Albo że jest mało rozsądne kupowanie po 200 płn winyli, które i tak są robione z cyfrowych "matek".

Mnie to bardzo przeszkadza i nawet tylko kilka trzasków na płycie, wybija mnie z transu słuchania i strasznie wkur...a! Dlatego dla każdego coś innego. Ludzie są różni i różne rzeczy lubią. A co do Gryphona to nigdy bym nie powiedział, że gra sucho. No może nie gra aż tak gęsto i słodko jak Jadis, ale suchy nie jest. I znów...może to jest też tak, że każdy z nas nieco inaczej odbiera i określa to co słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tylko zwróć uwagę że napisałem ''dla niego'' czyli Milimetra.....staram się zawsze pisać ''dla mnie'' żeby była jasność że nie dla wszystkich....

.... natomiast jak pisze coś podobnego Babatular to odnoszę wrażenie ( tylko wrażenie) że  powinno to pasować wszystkim.....bo inaczej sprzęt musi być zepsuty, albo słuchający głuchy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak gwoli ścisłości, nie jestem pewien czy w chwili kiedy ja dokonywałem wyboru kolumn była już ta wersja Harbethów którą ma Mirek. To po pierwsze. 
Po drugie miałem wtedy pomieszczenie na tyle małe, że nie rozważałem tak dużych skrzynek, więc nie brałem „40” na odsłuch. 
Pamiętam jednak, że pojechałem do ówczesnego dystrybutora Hrabethów posłuchać Avalonów 2.5 raza droższych od Harbethów. Avalony nie zagrały, za to Harbethów ten specyficzny dystrybutor za cholerę nie chciał włączyć. Jak ostatecznie dał się namówić to Avalony wypadły blado. 
Po trzecie dla mnie jest też ważne od kogo kupuję - większość sprzętu mam z Grobel Audio, gdzie zawsze obsługa była na najwyższym poziomie, czego nie powiem o dystrybucji Harbethów. 
Krótko mówiąc gdybym wtedy rozważał tak duże głośniki bardzo prawdopodobne że wybrałbym Harbethy bo bardzo mi się podobały. 
 

Na koniec dodam jeszcze, że dla mnie te zapalczywe polemiki, te starcia adwersarzy z jedynie słuszną racją, to jest bicie piany w najczystszej postaci. 
Niech każdy słucha na czym chce i czego chce, o ile daje mu to radość i nikomu nic do tego. A już poniewieranie kogoś że dokonał takiego czy innego wyboru, w takiej formie jak tu można przeczytać, świadczy o frustracji i kompleksach interlokutora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Milimetr napisał:

Na koniec dodam jeszcze, że dla mnie te zapalczywe polemiki, te starcia adwersarzy z jedynie słuszną racją, to jest bicie piany w najczystszej postaci. 
Niech każdy słucha na czym chce i czego chce, o ile daje mu to radość i nikomu nic do tego. A już poniewieranie kogoś że dokonał takiego czy innego wyboru, w takiej formie jak tu można przeczytać, świadczy o frustracji i kompleksach interlokutora. 

Niby racja, ale sam tytuł tematu jest zaproszeniem do potyczek, a autor wątku wielokrotnie podgrzewa atmosferę choćby porównaniami do walk bokserskich. Wyświetlenia mają swoją cenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Roxi napisał:

Niby racja, ale sam tytuł tematu jest zaproszeniem do potyczek, a autor wątku wielokrotnie podgrzewa atmosferę choćby porównaniami do walk bokserskich. Wyświetlenia mają swoją cenę ?

.... przede wszystkim ten  wątek jest zaproszeniem do dzielenia się swoim doświadczeniem a nie potyczek.....jezeli  moje porównania  do boksu traktujesz jako podgrzewanie do walki, to się bardzo mylisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Miroslav1 napisał:

.... przede wszystkim ten  wątek jest zaproszeniem do dzielenia się swoim doświadczeniem a nie potyczek.....jezeli  moje porównania  do boksu traktujesz jako podgrzewanie do walki, to się bardzo mylisz...

Mirek, co z Twoim niedzielnym poczuciem humoru ? ?

Ja te granice doskonale rozumie, dlatego nigdy bym nikomu nie powiedział czy go na coś stać, nie wyśmiewał jego sprzętu i tutaj granice w których się poruszamy powinny być wyznaczone kultura osobista i wzajemnym poszanowaniem wynikającym z uczestnictwa w publicznym forum. Zawsze uważam, że wymiana opinii powinna odbywać się bez personalnych ataków. Nigdy nie powiedziałem, że zachęcasz kogoś do chamstwa czy braku tolerancji, co najwyżej do aktywnego udziału, a to różnica ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

Mirek, co z Twoim niedzielnym poczuciem humoru ? ?

też to zauważyłem, dlatego od jakiegoś czasu siedzę skulony i czekam, aż się rozpogodzi ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piano napisał:

też to zauważyłem, dlatego od jakiegoś czasu siedzę skulony i czekam, aż się rozpogodzi ? 

.....zawsze jesteś mile widziany w tym wątku.......z mojej strony nic się nie zmieniło.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - te fajne- co tu piszą i w większości się znamy - się nie rozpogodzi....

jest Hujna i będzie....

ale to nie znaczy że nie mamy sie cieszyć naszym hobby i NASZYMI wyborami!

Ja wybór Mirka doskonale rozumiem.

A ze znajdzię się jakaś niezadowolona ze wszystkiego -  poza Jej wizją -  Baba to w sumie też nic nowego.... na forum i nie tylko;-)

z błękitnym pozdrowieniem.....

ja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.