Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 ....kilka zdań na temat różnic między m40.2 a Ktemą....jak to widzę....jest to tylko moje zdanie z którym bez problemu można się nie zgodzić ...o tym chciałem porozmawiać z szymonfaberem czy Babatularem....tego pierwszego nie ma na forum z drugim bardzo ciężko się rozmawia....dlaczego oni?? ano dlatego że są największymi krytykantami kolumn Harbeth....tylko dlatego.....dość często pisałem o tej  innej stylistyce grania.... i właśnie.....

...ta inna stylistyka grania i różnicę między m40.2 a Ktemy ....aby takową określić/opisać  wystarczy  posłuchać wysokie tony w jednych i drugich kolumnach....nie trzeba już  ruszać średnicy, basu, rozdzielczości itp.....

.....widzę to w ten sposób....ale wpierw kilka słów na temat wysokich w Ktemach.... są niebywale rozdzielcze, gładkie wręcz kremowe, słychać najdrobniejsze detale/niuanse....jest to poziom referencyjny.......są to najlepsze wysokie tony jakie dane mi było słyszeć  u siebie - ....jeżeli ktoś chciałby jeszcze coś dobrego do tego dopisać  to w ciemno podpisuję się pod tym...... 

teraz m40.2.....wysokie w tych kolumnach są zwykłe/naturalne/dobre...i nic więcej/tyle wystarczy... w Ktemach one w pewien sposób zwracają na siebie uwagę.... w m40.2 tego nie ma i nie dlatego że są słabe a dlatego że są lekko wycofane.....zanim przejdę do istoty sprawy muszę przytoczyć pewien przykład (bez tego mi nie idzie) może głupi/nie bardzo odpowiadający ale zawsze...... mianowicie IC Tara Labs The Zero Gold.....pamiętam jak pierwszy raz podpiąłem ten kabel.... od razu usłyszałem że ten IC w pewien sposób ''ustawia'' brzmienie pod siebie, kładzie dość mocny akcent na średnicę ale robi to w tak zajebisty sposób że  mnie to bardzo odpowiada....( jeżeli ktoś lubi piękne wokale to moim zdaniem  Zero Gold jest doskonałym wyborem).....ale  w pewien sposób upiększa brzmienie/daje coś od siebie............ i właśnie podobnie odbieram wysokie tony w Ktemach.....jeżeli ktokolwiek zada  mi pytanie w których kolumnach wysokie tony są lepsze to bez wahania odpowiem - w Ktemach....ale.....

....natomiast jeżeli jestem na jakimkolwiek koncercie to nie słyszę tak doskonałych  wysokich tonów  jakie  mają Ktemy a raczej to, może namiastkę tego co oferuje  m40.2......i co w takim przypadku mam  powiedzieć/zrobić...jestem głuchy? ....czy może w dzwięku live nie jest możliwe usłyszeć takich wspaniałości ...???....jakie jest Wasze zdanie w tym temacie??

drugi przykład.....pewnie był  to  zabieg reklamowy ale tu  pasuje....ponoć jednym z pierwszych posiadaczy Ktemy był Andrea Bocelli......który zadzwonił do Serblina z gratulacjami ( nie pamiętam wszystko co  powiedział) ale między innymi padły takie słowa.....(oczywiście słuchał swojej płyty na Ktemach) .... ,, mój głos wydaje mi się cieplejszy i piękniejszy ,, .....no właśnie o to mi chodzi..... ,,piękniejszy,, ....podobnie robi to IC Zero Gold jaki Ktemy - w pewien sposób upiększają......i tylko do nas należy decyzja czy nam się to  podoba/czy to akceptujemy..... tak właśnie  to widzę a raczej słyszę..     

.....już tak na koniec....z dzwiękiem bywa różnie ale moim zdaniem największe różnice między tymi kolumnami są w budowie/wykonaniu.....Ktemy są luksusowe....m40.2 tak jak brzmią - zwykłe....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

....natomiast jeżeli jestem na jakimkolwiek koncercie to nie słyszę tak doskonałych  wysokich tonów  jakie  mają Ktemy

ja też nie, więc takich nas dwóch, to jak trzech ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piano napisał:

ja też nie, więc takich nas dwóch, to jak trzech ?

...dobre ? ....kiedyś chyba Richards z Rolling Stones powiedział takie słowa o sobie i Roni Wood....

....jeszcze dopowiedział ,, to nie ma ani jednego ,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zdanie o wysokich w tych konstrukcjach.
W 40 pierwsze wrażenie może być,że czegoś brakuje, ale z czasem wiemy, że to po prostu jest pewien rodzaj naturalności.
W Ktemach, czy Accordo które miałem w domu góra to fajerweraki.
Ja po Accordo długo się leczyłem z tych wysokich. Wszystko inne wydawało się matowe.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli u Ciebie leczenie długo trwało, to teraz sobie wyobraz na jakim ja jestem detoksie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, maciek36 napisał:

Mam identyczne zdanie o wysokich w tych konstrukcjach.

to jest nas czterech.., pancernych ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w swoim opisie sygnalizowałem, że Ktema może być odbierana jako mająca lekko przesuniętą równowagę w górę. 
To oczywiście też zależy od sprzętu towarzyszącego - z ciemnogrającym wzmacniaczem to mogłoby się fajnie pożenić, no ale integra Jadisa którą masz raczej nie gra ciemno. 
Nie wiem na ile próbowałeś to korygować kablami. 
Przy okazji - wg. „pomiarowców” moje obecne kolumny kończą pracę przy 14kHz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Milimetr napisał:


To oczywiście też zależy od sprzętu towarzyszącego - z ciemnogrającym wzmacniaczem to mogłoby się fajnie pożenić, no ale integra Jadisa którą masz raczej nie gra ciemno. 
Nie wiem na ile próbowałeś to korygować kablami. 
Przy okazji - wg. „pomiarowców” moje obecne kolumny kończą pracę przy 14kHz. ?

Przemek, bardzo łatwo lampami/kablami to skorygować ale moim zdaniem jest to błąd.... jest to cecha i zarazem mocna strona tych kolumn i jakiekolwiek  ingerowanie/temperowanie (oczywiście można tak zrobić) jest moim zdaniem niewłaściwe.....to tak jakby w m40.2 ''zabijać'' tą naturalność brzmienia....mnie do Ktemy potrzebna była tylko i wyłącznie lampa która oferuje więcej mocy niż i88 (tak było w przypadku FBI)....tranzystor u mnie w tym aspekcie miał przewagę....ale jakbym stanął  przed wyborem wzmacniacza do Ktemy....tranzystor czy lampa....to wybrałbym bardzo mocną lampę....

....już się z tym pogodziłem - nie było wyjścia....czego mi brakowało po przejściu na m40.2....tylko jednego....tego co usłyszałem na płytach Unplugged/symfonice....a mianowicie....tego oddechu/rozpiętości/skali grania ....niby nic a tak wiele.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomimo tego że uwielbiam swoje Harbs potrafię (przynajmniej tak uważam) docenić inne kolumny....dlatego opisuję mocne strony Ktemy....o słabościach tych kolumn niech wypowiadają się chłopacy którzy znają Ktemy i  mają jeszcze lepsze paczki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek

Spoko.

Ale jak graja wg Ciebie M40 ? Tak "zwykle" ? Tzn. JAK ?

Nic nie skumałem z Twojego opisu M40. Chyba za stary juz jestem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, babatular napisał:

Nic nie skumałem z Twojego opisu M40

 

to już jest żałosne. Przez lata ustawiasz wszystkich do pionu, a teraz udajesz okaleczonego starością nad którym trzeba się pochylić, podać szklankę wody i pisać z dużej litery. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, babatular napisał:

Mirek

Nic nie skumałem z Twojego opisu M40. Chyba za stary juz jestem....

....  nie mam nic więcej do powiedzenia - że nie kumasz to mnie nie dziwi, i nie mówię tego złośliwie.....

....może potrzebny jest Tobie tłumacz (to już było złośliwe) ale wątpię kto podejmie się takiego zadania 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, babatular napisał:

Chyba za stary juz jestem....

spróbuj w w dni powszednie w godz. 10 - 12 ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, piano napisał:

 

to już jest żałosne. Przez lata ustawiasz wszystkich do pionu, a teraz udajesz okaleczonego starością nad którym trzeba się pochylić, podać szklankę wody i pisać z dużej litery. 

już nie jojcz - co ma moja starość do waserwagi ?

zamiast tego płakania  - wymień lampki w tym Shindo/Kondo czy jak to się nazywa - bo niedomagają już zapewne

37 minut temu, Miroslav1 napisał:

....  nie mam nic więcej do powiedzenia - że nie kumasz to mnie nie dziwi, i nie mówię tego złośliwie.....

....może potrzebny jest Tobie tłumacz (to już było złośliwe) ale wątpię kto podejmie się takiego zadania 

 

e tam

 "zwykłe" brzmienie - co to ma być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 05:09, babatular napisał:

Bowiem nie słyszałem jeszcze " dobrej lampy"

Babusiu, maseczkę nosimy na ustach nie na uszach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

 

 "zwykłe" brzmienie - co to ma być ?

...nic więcej niż to co napisałem....mnie wystarczy zwykłe brzmienie i one właśnie takie są.....

 .....są na tyle zwykłe że nie potrzebuję już niezwykłych.....są piękne w swej prostocie.....i tyle....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

...nic więcej niż to co napisałem....mnie wystarczy zwykłe brzmienie i one właśnie takie są.....

 .....są na tyle zwykłe że nie potrzebuję już niezwykłych.....są piękne w swej prostocie.....i tyle....

Zwykłe i proste - ja też je tak odbieram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.....widzę to w ten sposób....ale wpierw kilka słów na temat wysokich w Ktemach.... są niebywale rozdzielcze, gładkie wręcz kremowe, słychać najdrobniejsze detale/niuanse....jest to poziom referencyjny.......są to najlepsze wysokie tony jakie dane mi było słyszeć  u siebie - ....jeżeli ktoś chciałby jeszcze coś dobrego do tego dopisać  to w ciemno podpisuję się pod tym...... 

Czyli potwierdza się Ktemy mają bardzo dobre wysokie tony. Nawet ten niedobry Szymon określił je jako referencyjne w swojej cenie. Mirku , a jak byś porównał średnice? Pamiętam z odsłuchu 40.1, że to była ich najmocniejsza strona. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a babcia z dziadkiem tyle razy mówiły, ze kolumny nie grają górą czy średnicą. Grają całe, ale nie grają wcale. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Silver_85 napisał:

Czyli potwierdza się Ktemy mają bardzo dobre wysokie tony. Nawet ten niedobry Szymon określił je jako referencyjne w swojej cenie. Mirku , a jak byś porównał średnice? Pamiętam z odsłuchu 40.1, że to była ich najmocniejsza strona. 

 

...pewnie z Szymonem zgodzilibyśmy się odnośnie Ktemy....wiem, różnica w wielkości pokoju, wzmacniacz itd.  ale myślę tu byłaby pełna zgoda....problem pojawia się gdy odnosi się/porównuje do Harbeth.....Szymon ma możliwość  odsłuchiwać  wiele kolumn i to tych najlepszy.....i pewnie z zegarmistrzowską dokładnością opisze różnice między nimi....ale coś mi podpowiada że on nie bardzo wie jak brzmią  instrumenty na żywo.....

jeżeli masz kontakt z Szymonem to zadaj mu jedno pytanie ode mnie........czy na jakimkolwiek koncercie słyszy tak wyśmienite wysokie tony jakie  mają Ktemy....jeżeli napisze że słyszy to OK, przecież nie udowodnię że jest inaczej.....ja tego nie słyszę...opisałem to we wpisie #2372....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piano napisał:

spróbuj w w dni powszednie w godz. 10 - 12 ;-))

..., a tak apelowałeś - bez chamskich odzywek.

Smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

jeżeli masz kontakt z Szymonem to zadaj mu jedno pytanie ode mnie........czy na jakimkolwiek koncercie słyszy tak wyśmienite wysokie tony jakie  mają Ktemy.

daleko szukacie, a blisko macie.

Niektóre z tych powiedzeń nie zostały wytrzepane z rękawa i mają solidne oparcie w rzeczywistości i tak oto, na południowy zachód, o rzut kamieniem od Grodu Kopernika, mieszka gość, który na żywo słyszał więcej niż większość tu razem wziętych.

Innymi słowy;

Technikalię zostawmy technicznym, a muzykalię artystom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

 "zwykłe" brzmienie - co to ma być ?

Myślę,że MIrkowi chodziło o takie prawdziwe (na ile to możliwe) bez wodotrysków, itp....

 

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

tłumacz

googla polecam;-)

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

.czy na jakimkolwiek koncercie słyszy tak wyśmienite wysokie tony jakie  mają Ktemy....jeżeli napisze że słyszy to OK, przecież nie udowodnię że jest inaczej.....ja tego nie słyszę...opisałem to we wpisie #2372....

Miras - tak!!!!!

masz rację!!!

Bywają sprzęty które tak cudownie reprodukują muzykę, że kopara opada.... to często powoduje chęć posiadania takowych.... jak się okazuje zwykle nie na długo...... bo

jeśli wiemy jak brzmi muzyka na żywo, to nie szukamy cudów/pierdów/wodotrysków tylko próby zbliżenia się do tego co znamy z realu.....

Ale do tego się dojrzewa..... i jedynie czas i bagaż doświadczeń z koncertów na żywo determinują nasz stan choroby (audiofilskiej)

Widzę, że Mirek, Maciej (może Roxi - ale nie znam tak dobrze, czyli osobiście) i ja coraz bardziej stawiamy na te aspekty.... pewnie to kwestia wieku;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat chwalono Ktemy a tu dupa: wysokie za dobre. Od jutra szukam kolumn, które mają średnie wysokie i średnie niskie. A średnie, też co najwyżej, średnie. Średnie kolumny, ale zbalansowane.

Nie powinno być drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.